Connect with Us

Tentoi t’i jepte fund jetës se e bullizonin/ Historia prekëse e vajzës nga Lezha

Life Style

Tentoi t’i jepte fund jetës se e bullizonin/ Historia prekëse e vajzës nga Lezha

Publikuar

-

Tentoi t’i jepte fund jetës se e bullizonin/ Historia prekëse e vajzës nga Lezha

Mbrëmjen e kaluar në emisionin “Dua të të bëj të lumtur” është trajtuar historia e Paolës, vajzës nga Lezha që ishte bullizuar vazhdimisht nga shoqëria. Mamaja e saj Liljana rrëfeu historinë e jetës së saj. Ajo ishte njohur shumë vite më parë me babin e Paolës dhe ishin martuar. Pas disa kohësh ish bashkëshorti kishte filluar ta dhunonte dhe për këtë arsye ajo kishte vendosur të divorcohej nga ai.

Si rrjedhojë gjendja e saj ekonomike dhe puna që bënte kishin ndikuar edhe tek vajza e saj Paola e cila kishte tentuar ti jepte fund jetës së saj prej bullizimit që I bënte shoqëria për këtë fakt.. Liljana e kishte thirrur Paolën për ti dhënë mesazhin  “Dua që të bëhesh e fortë dhe të mos dëgjosh se çfarë të thonë të tjerët. Unë jam këtu për ty e do jem gjithmonë duke të mbështetur! Prandaj mos u mërzit më”.

Paola rrëfeu vështirësitë dhe sa shumë ishte lënduar nga shoqëria që e rrethonte saqë kishte menduar edhe vetëvrasjen:

LEXO EDHE:  Basha flet me emra/ Zbulon bandat që mbrojnë Ramën

Kam rënë pre e bullizmit shumë e vogël dhe u lëndova shumë. Më lëndonin, më përbuznin për fatkeqësitë që më kishin ndodhur në jetë. Pavarësisht përpjekjeve të mia që ata të ndalonin, kjo gjë nuk ndodhi kurrë. Jeta më dukej e kotë, sepse askush nuk po më përkrahte, aq sa arrita të mendoja vetvrasjen.”/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Shpërthen” xhelozia/ Antonela nuk përmbahet ndaj Sindit

Publikuar

-

Nga

Së fundmi programit të Përputhen i është rikthyer konkurenti I cili ishte pezulluar për pak kohë Atdheu.

Ardhja e tij ka ngjalkur xhelozi te shumë konkurentë. Një ndër to ka qene edhe Sindi e cila më përpara ka shprehur një pëlqim ndaj tij.

Gjatë një debate të bërë ditën e sotme Sindi i ka thënë Antonelës se po  e ndjen konkurencën për Atdheun.

“Konkurencën, je sa kjo taka ime shpirt”, i përgjigjet Antonela me ironi dhe qesh.

LEXO EDHE:  Rritja e numrit të të infektuarve/ Pipero mesazh të fortë qytetarëve: Duhet të na dëgjoni

LEXO EDHE:  Lezhë/ Grabitet një kazino, identifikohet autori

Kjo deklaratë ka irritur si Sindin ashtu edhe opinionistin e këtij emisioni, Arjan Konomin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

I mbulon fytyrën me një emoji/ Shqipes nuk i del e keqja me Mevlanin

Publikuar

-

Nga

Shqipe Hysenaj është një nga ish-konkurrentet e Përputhen e cila komentohet shpeshherë në mediat rozë.  Gjatë kohës që ishte pjesë e emisionit ajo bëri disa takime me Mevlanin dhe dukej sikur gjithçka  mes tyre po shkonte mirë.

Pasi Shqipja u largua nga programi u bë pjesë e klipit të Mevlanit, por pas disa kohësh ajo u shpreh se ky i fundit nuk i ka dhënë lekët që i kishte borxh.

Mesa duket Shqipes akoma nuk i ka dalë e keqja me konkurrentin. Në Instgram ajo ka shpërndarë  një foto për të lajmëruar giveaway-n e Ledianës dhe Mevlanit, por Shqipja ka preferuar që fytyrën e këtij të fundit ta mbulojë me një emoji.  Edhe pse ky giveaway është i të dyve Shqipja ka bërë tag vetëm Ledianën.

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Të presim në Rusi”/ Modelja seksi i bën ftesën reperit shqiptar

Publikuar

-

Nga

“Të presim në Rusi”/ Modelja seksi i bën ftesën reperit shqiptar

Modelja e njohur ruse, Ariana Lirey ka publikuar në rrjetin e saj social një video ku shfaqet duke dëgjuar këngën e Don Xhonit “Freestyle” ose siç njihet ndryshe “Make a pose”.

Bukuroshja krahas videos shkruan se po e pret Don Xhonin në Rusi duke e quajtur me përkëdheli “bebi”.

“Të presim në Rusi bebi”, shkruan Ariana.

Don Xhoni e ka ripostuar videon duke e falenderuar madje duke i dërguar dhe një emoji zemër.

LEXO EDHE:  Basha flet me emra/ Zbulon bandat që mbrojnë Ramën

LEXO EDHE:  Ndryshon lista e PD në Lezhë

Kujtojmë se Freestyle i Don Xhonit u bë viral menjëherë dhe shumë personazhe të njohur kanë publikuar video të ndryshme në Tik tok me këngën e tij./ CNA.al

LEXO TE PLOTE