Connect with Us

Shëndeti, puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi i plotë për muajin Mars

Horoskopi

Shëndeti, puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi i plotë për muajin Mars

Publikuar

-

Shëndeti, puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi i plotë për muajin Mars

Dashi

Puna

Jupiteri dhe Saturni ju duan, por ndoshta për të dëshmuar disa ndryshime thelbësore që do t’ju duhet akoma kohë, për shkak të vonesave për shkak të ngjarjeve të jashtme, jo të varura nga vullneti juaj.Në çdo rast, ju gjithmonë do të shijoni një tranzit mbështetjeje drejt këtyre dy planetëve, i dobishëm për t’ju treguar në kohë (Mars) ose bindës (Mërkur). Me pak fjalë, në Mars do të keni atë që duhet për të pohuar veten dhe për të hedhur bazat për një të ardhme të qëndrueshme, të favorshme dhe ndoshta edhe të paguar mirë .

Dashuria

Marsi premton të jetë një kohë shumë e nxehtë për emocionet.Pas një faze në të cilën, sipas të gjitha gjasave, keni lënë mënjanë shqisat, do të rizbuloni të gjithë gamën e gjerë të dëshirave të dashurisë.I zjarrtë dhe i pasionuar dhe madje pak i vrullshëm, do të keni tendencën të vendosni në radhë të parë tërheqjen fizike, një parakusht për kapjen e vetvetes në këtë periudhë!

Shëndeti

Muaj i shkëlqyeshëm për shëndetin tuaj! Ju mund të përmirësoni një sëmundje të vogël ose më në fund të jeni në gjendje të angazhoheni në një rrugë serioze të ushqyerjes së duhur dhe lëvizjes fizike.

Financat

Të lindurit e kësaj shenje do të shijonë një lajm të mirë në lidhje me paratë ose një dokument financiar. Do të merrni disa të ardhura shtesë nga ide ose plane të ndryshme.

Demi

Puna

Për gjysmën e parë të muajit do të jeni ende duke luftuar me Mërkurin e lig. Ju duhet të vlerësoni me kujdes zgjedhjet tuaja dhe të jeni të kujdesshëm për të mos harruar detajet . Në rastin e negociatave, mbani sytë hapur dhe kontrolloni korrektësinë e të dhënave.Nga mesi i marsit më në fund Mërkuri do të kthehet aleati juaj dhe do të përurojë një fazë më të favorshme , në të cilën do të jeni në gjendje të angazhoheni me më pak përpjekje dhe më në fund të merrni rezultate më të prekshme.

Dashuria

Klima zbutet dhe ndërsa temperaturat e jashtme ngrohen progresivisht, edhe acari që ju kishte kapluar zemrën për shumë kohë do të fillojë të shkrihet. Më në fund do të keni ide të qarta dhe do të kuptoni shumë gjëra, aq sa të mund të bëni zgjedhje më të menduara dhe të drejta. Sepse ajo që është e vërtetë për të tjerët mund të mos funksionojë për ju!

Shëndeti

Së bashku me disponimin tuaj , toni juaj jetësor ndoshta mund të fillojë të përmirësohet gjithashtu. Falë edhe pranverës, një sezon që do t’ju japë më shumë entuziazëm dhe dëshirë për të vepruar.Dëshira për t’u kujdesur për pamjen tuaj po rritet gjithashtu, për t’u kujdesur më shumë për veten tuaj.

Financat

Marsi do të mbahet mend si një muaj i ngarkuar. Do të ketë angazhime të reja, mundësi për të ardhura ose performanca më të mira, etj. Shumë prej jush do të përjetojnë shqetësime financiare.

Binjakët

Puna

Gjysma e parë e muajit mars do të jetë shumë e mirë për njerëzit e shenjës së Binjakëve. Do të jeni më vigjilent, i përqëndruar dhe fati do të jetë në anën tuaj. Disa prej jush mund të gjejnë punësim të qëndrueshëm, të përmirësojnë punën apo edhe progresin ekonomik , të marrin një ofertë fitimprurëse.

Dashuria

Marsi do të jetë një muaj me ulje dhe ngritje , me momente bashkëpunimi më të madh dhe të tjerë që përkundrazi do të kërkojnë më shumë kujdes. Pikat e forta të pjesës së parë të muajit: dialogu dhe pasioni , pikat e dobëta: ndjenjat intolerante ose të hutuara.Pika të forta të pjesës së dytë të muajit: bashkëpunim absolut fizik dhe emocional . Pika të dobëta: një aftësi e dobët për të komunikuar dhe lehtësimi i keqkuptimeve për pasojë.Varet nga ju që të optimizoni më të mirën dhe të zbutni më pak pozitiven. Me pak vëmendje, do të keni një muaj shumë të favorshëm.

Shëndeti

Në mars, energjia mund të jetë aq e lartë sa shpesh ndiheni në rrymën e tensionit të lartë! Kështu që bëni kujdes, sidomos në pjesën e parë të muajit, për të mos e tepruar, në çdo kuptim.

Financat

Ju do të keni një ngarkesë më të madhe pune në punë ose në biznesin tuaj, por të ardhurat tuaja do të jenë shumë të mira. Përdorni mundësitë për të realizuar secilën nga idetë ose projektet tuaja.

Gaforrja

Puna

Për profesionin, marsi mund të provojë të jetë një muaj i rëndësishëm.Ju do të filloni me shumë vendosmëri, të gatshëm për t’u zotuar dhe fati i mirë do t’ju sjellë mundësitë e shumëpritura. Nga mesi i muajit, qielli do t’ju japë vigjilencë mendore, përqendrim dhe ide të shkëlqyera . Në këtë fazë, ju mund të performoni në maksimumin tuaj dhe gjithashtu të arrini rezultate të jashtëzakonshme.

Dashuria

Mars hapet mes premtimeve të ëmbla, shumë lajkave dhe një pasioni të ëmbël. Ju do të keni mundësinë të hyni thellë në dëshirat tuaja, të gërmoni në zemër derisa të ndjehen ndjenjat e ndezura të mira dhe autentike. Erotizmi do të përjetojë një moment me shkëlqim të madh në fillim të muajit, atëherë mund të hyni në një fazë më pak të dukshme. Mos nënvlerësoni asnjë shenjë ftohtësie, megjithatë, sepse ato do të jenë simptoma e parë e pakënaqësisë që mund të vijë deri në fund të Marsit, kur fotografia juaj do të ndryshojë.

Shëndeti

Ju pret një muaj i qetë, por me gjallëri më të madhe në pjesën e parë të muajit. Në këtë fazë fillestare, çështjet estetike do të favorizohen shumë , me mundësinë e të qenit në gjendje të ndryshoni pamjen tuaj ose të përmirësoni atë që dëshironi.

Financat

Marsi do të jetë përgjithësisht një muaj i mirë për ndryshime. Ju do të jeni në gjendje të përfundoni një projekt ose një fazë të rëndësishme të zhvillimit tuaj personal, të hapni një derë për zhvillimin e një plani të ri, një projekti të ri ose një periudhe të re të jetës. Financat do të jenë të mira. Menaxhimi i të ardhurave do të sjellë një muaj të mirë  dhe të përballueshëm.

Luani

Puna

Muaji do të nisë me Jupiterin, Saturnin dhe Mërkurin në kundërshtim. Për ju kjo mund të nënkuptojë nervozizëm, mosbesim dhe gjithashtu një kohë mjaft të rëndë, si për punë ashtu edhe për para.Sidoqoftë, nga mesi i muajit Mërkuri do të pushojë së munduari ju dhe më në fund do të jeni në gjendje të ktheheni në arsyetim qartë dhe pa ndërhyrje. Kjo do të rezultojë në një ndërtim të shpejtë të besimit dhe aftësinë për të drejtuar planet tuaja.

Dashuria

Marsi do të çojë në një përmirësim gradual . Nëse e filloni muajin duke luftuar me humorin e keq, idetë e hutuara dhe acarimin në zemër, do të përfundoni të qetë dhe të kënaqur.Në fakt, qielli juaj, akoma i ndezur dhe i rëndë në fillim të muajit, do t’ju ofrojë më shumë se një ndihmë gjatë ditëve.

Shëndeti

Në mars, energjitë dhe vendosmëria do të rriten përsëri . Ndoshta muaji do të fillojë akoma me frena dore, por pas disa ditësh gradualisht do të ndiheni më mirë.Për ta parë veten në energji të plotë dhe gatishmëri mendore, megjithatë, do të duhet të prisni për pranverën. Ju do të ndiheni fjalë për fjalë të rilindur në jetë të re !

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Luanit, Marsi do t’ju bëjë të lumtur me disa para që do t’i vijnë secilit prej jush nga një burim tjetër. Në një masë të madhe, ato do t’ju ndihmojnë të përfundoni disa pagesa të vonuara, të zgjidhni një problem dhe çështje të tjera të rëndësishme financiare për ju. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të rregulluar dokumente financiare të çdo lloji.

Virgjëresha

Puna

Pavarësisht nga gjendja shpirtërore (ose më mirë, gjendja e keqe), pjesa e parë e muajit mund të jetë fare e qetë .Nga mesi i marsit e tutje,Mërkuri do t’iu bezdisë duke rrezikur të bëi një hap të gabuar dhe një vlerësim të gabuar.Prandaj, është më mirë të shtyni marrëveshjet dhe kontratat në kohë kur mund të jeni i sigurt se mund të vlerësoni saktë çdo detaj.

LEXO EDHE:  Rezultatet e studimit/ Koha e kaluar në fshat apo plazh më e mirë se ajo në një park 

Dashuria

Klima e paqëndrueshme që do të gjeni gjatë këtij muaji mund të mos jetë me përfitim të madh për dashurinë. Ndërkohë, do të duhet të përballeni me emocione kontradiktore, ndoshta edhe me momente të hapura zemërimi dhe dëshpërimi.Por përpiquni të qëndroni me këmbë në tokë dhe të vëzhgoni se çfarë ndodh në thellësi. Në fakt, shumica e problemeve që mund të jeni thjesht rezultat i frikës, i pritjeve tuaja të gabuara (jo gjithçka dhe jo për të gjithë: për disa prej jush do të ketë situata objektive).

Shëndeti

Ju keni dhënë shumë dhe mbase është koha të bëni një pushim dhe të mendoni me egoizëm, por jo shumë për veten tuaj.

Financat

Në Mars do të keni takime ose mbledhje në të cilat do të diskutohen çështje të rëndësishme kryesisht financiare, shpenzime të mëdha parash të ardhshme, etj. Këto do të jenë gjëra që do të ndikojnë në të gjithë familjen tuaj.

Peshorja

Puna

Në pjesën e parë të muajit do të jeni shumë të përqëndruar. Do të duher të analizn dhe përcaktoni momentin e duhur për të vepruar. Disa prej jush nuk do të arrijnë punën e shumëpritur, punën e dëshiruar, apo një pagesë të mirë nga vendi ku punoni.

Dashuria

Veproni menjëherë: Marsi do t’ju japë qartësi, forcë bindëse, shprehëse që do t’u japë një ngarkesë të veçantë fjalëve tuaja. Por protagonisti i vërtetë i këtyre ditëve gati të pranverës do të jetë erotizmi . Edhe nëse bashkimi juaj është në datë, kërkoni një mënyrë për të rindezur bashkëpunimin: në fund të fundit, gjithmonë mund të flirtoni edhe nëse keni qenë së bashku për shumë vite. Dhe nëse bashkimi është i ri, hormonet do të shkojnë në maksimum. Disa tensione janë në rritje në fund të muajit.

Shëndeti

Një kohë e mirë për të praktikuar aktivitetin fizik dhe të lini kilogramët e shtuar në dimër pas jush.

Financat

Kontaktet tuaja me institucionet shtetërore në lidhje me zgjidhjen e çështjeve të pronës, taksave, dokumenteve, etj do të kenë një zhvillim pozitiv.Pritjet tuaja të të ardhurave këtë muaj do të përmbushen dhe madje edhe të ardhura shtesë janë të mundshme.Shumë do të jenë të kënaqur me një dokument ose kontratë të një natyre financiare.

Akrepi

Puna

Mërkuri, Jupiteri dhe Saturni në kundërshtim do ta bëjnë gjysmën e parë  të muajit shumë komplekse. Në këtë fazë, kushtojini vëmendje shpërqendrimeve, mos ngecni, por jini fleksibël sa më shumë që të jetë e mundur, duke shmangur impulsivitetin.

Dashuria

Është e vështirë të kuptohet nëse emocionet shumë të gjalla që do t’ju shohin si protagonistë në Mars do të vijnë për shkak të një shkatërrimi dërrmues ose nevojës absolute për të jetuar një dashuri të pasionuar . Ajo që është e sigurt është se do të keni tendencë të merreni me shumë emocione me ndjenjat. Asgjë nuk do të jetë e vakët me pasojën që ju mund të jeni mjaft drastik, shumë i ndjeshëm dhe për këtë arsye paksa reagues dhe prekës.

Shëndeti

Energjia përmirësohet , ndoshta ngadalë, por ngadalë do të ndiheni më të relaksuar, më pak nervozë dhe për këtë arsye patjetër më të aftë.

Financat

Ju do të keni një komunikim dinamik me një person me të cilin do të duhet të zgjidhni çështjet financiare ose një dokument. Nuk ka gjasa të ketë disa ndërlikime në këtë drejtim.

Shigjetari

Puna

Gjysma e parë e muajit do të jetë inkurajuese dhe e frytshme. Mbështetja e Mërkurit, do të jetë garantuesi i përqendrimit, ideve të shkëlqyera, negociatave dhe marrëveshjeve të përfunduara në mënyrën më të favorshme për ju ose për kompaninë që përfaqësoni. Nga mesi i marsit, Mërkuri do t’ju kthejë shpinën dhe konfuzioni mund të mbretërojë. Kini kujdes për shpërqendrimet, harresën dhe gabimet.

Dashuria

Venusi ju streson dhe në fillim të muajit gjithashtu Marsi do të fillojë të ushtrojë presion të fortë mbi emocionet tuaja. Nëse përpiqeni të sqaroni arsyet e pakënaqësisë për veten tuaj, mund të jeni në gjendje të trajtoni mirë emocionet tuaja. Nga mesi i muajit Mërkuri do të fillojë të ngatërrojë idetë tuaja, por nga ana tjetër, me ardhjen e Pranverës, Venusi do t’ju buzëqeshë.

Shëndeti

Marsi do t’ju kërkojë shumë vëmendje . Nervozizmi, impulsiviteti, shqetësimet e gjumit ose ndryshimet e presionit për të mbajtur nën kontroll .

Financat

Ju mund të duhet të shpenzoni para që nuk i keni planifikuar si shpenzim për të zgjidhur gjëra të tilla.

Bricjapi

Puna

Keni ide të qarta dhe forcë për të qëndruar në këmbë pa e penguar veten të vlerësoni perspektiva të reja dhe të shpresoni për një të ardhme fitimprurëse dhe të suksesshme.Me pak fjalë, ju keni kartat e duhura për tu përparuar dhe rritur, si nga ana profesionale dhe ekonomike.

Dashuria

Shumë ëmbëlsi në zemër dhe mbi të gjitha një dëshirë e madhe për ta ndarë atë! Marsi mund t’ju befasojë me ndjenja të thella, me një prekje të ndjeshme dhe unike, me një ndjeshmëri të veçantë që do t’ju ndihmojë të vendosni lehtësisht veten në vendin e personit para jush.

Shëndeti

Shumë i fortë në pjesën e parë të muajit, do të jeni dinamik, aktiv dhe super i përqendruar.

Financat

Në Mars, ju do të jeni në gjendje të zgjidhni problemet financiare që përgjithësisht nuk do të jenë të komplikuara ose shumë dramatike.

Ujori

Puna

Qëndrueshmëria dhe vendosmëria, më shumë konkretësi dhe perspektiva të shkëlqyera , këto janë premisat që do të garantojnë suksesin e projekteve tuaja.Në pjesën e parë të muajit , përqendrimi mendor do të jetë në krye dhe do t’ju lejojë të përcaktoni qartë (dhe gjithashtu disa avantazhe) çdo marrëveshje .

Dashuria

Nëse erotizmi nuk ka qenë pjesë e fjalorit të çiftit për shumë kohë , përfitoni prej tij sepse Marsi mund të kthejë ndjenja vërtet të forta tek ju .Sensual, i guximshëm, imagjinar, mund të përjetoni emocione që do të lënë gjurmë në çift. Por do të jetë gjithashtu një kohë e shkëlqyer për emocione, edhe nëse drejt pjesës së fundit të muajit.

Shëndeti

Energjia do të jetë e shkëlqyeshme , ashtu si vendosmëria dhe aftësia për tu rikuperuar dhe reaguar.

Financat

Marsi do të jetë një muaj i favorshëm për zgjidhjen e çështjeve financiare në lidhje me dokumentet, kontratat, etj. Shumë përfaqësues të Ujorit do të jenë të kënaqur me paratë e papritura që do të marrin përmes një transferimi bankar ose një dokumenti.

Peshqit

Puna

Çështjet private mbase do të përqendrojnë vëmendjen tuaj në pjesën e parë të muajit, duke ju tërhequr vëmendjen nga detyrat tuaja .Por kjo duket se nuk ju lëndon shumë, duke gjykuar nga vrapimi në të cilin do të ktheheni në gjysmën e dytë të marsit.Ju do të jeni të përqendruar, të zgjuar, komunikues, intuitiv dhe gjithashtu mjaft origjinal. Nëse duhet t’u jepni jetë projekteve të reja, të përcaktoni një marrëveshje, ju mund të gjeni një mënyrë të veçantë për të arritur qëllimet tuaja.

Dashuria

Mes grindjeve dhe puthjeve pasionante, ky mars nuk do të ju lejojë kurrë të mërziteni. Në përgjithësi, ju po kaloni një fazë të transformimit të thellë, por të kuptuarit e kësaj menjëherë do të jetë me të vërtetë e komplikuar për shumë prej jush, të cilët do të priren të shohin gishtin duke treguar Hënën sesa yllin e ndritshëm atje lart në qiell.

Shëndeti

Marsi për shumë prej jush do të thotë rilindje: një fazë e veçantë, pra, në të cilën bateritë mbushen për muajin e ri që ju pret.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, Marsi do të mbahet mend për ju si një kohë e ngarkuar, me më shumë stres në jetën tuaj të përditshme. Do të ketë një konflikt me një person ose institucion me të cilin do të duhet të rregulloni një dokument financiar, kontratë ose pagesë. Në përgjithësi, në Mars do të kaloni një periudhë paqëndrueshmërie për sa i përket parave në buxhetin e familjes, prandaj bëni kujdes me shpenzimet tuaja dhe planifikojini mirë ato./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi, e Premte, 16 Prill 2021  

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 4 prill 2021

Dashi
Krijimtaria juaj është në nivelin më të lartë të të gjitha kohërave, prandaj përfitoni prej saj. Kjo do të ishte një ditë ideale për të pikturuar ose shkruar. Ju do të jeni të kënaqur me rezultatet.

Demi
Sigurohuni që perfeksionizmi juaj të mos pengojë nxitjet tuaja krijuese. Tani për tani, mos u shqetësoni për produktin përfundimtar. Nëse ju pëlqen procesi krijues, rezultati përfundimtar do të pasqyrojë gëzimin tuaj.

Binjakët
Kjo ditë parashikohet të jetë e mbushur me emocion dhe sentimentalizma. Nëse jeni në një lidhje, parashikohet të kaloni shumë kohë me partnerin.

Gaforrja
Vetëbesimi juaj është në një pikë të ulët këto ditë, dhe kjo po ju bën veçanërisht delikatë. Është e mundur që një përballje e fundit me një mik të ngushtë t’ju shqetësojë për shëndetin e përgjithshëm të marrëdhënies.

Luani
Ju mund të ndjeni pak zhgënjim për paaftësinë tuaj për të arritur një moment të rëndësishëm në karrierën tuaj. Mos harroni, në fund të fundit, koha që ju duhet për të arritur një qëllim ka më pak rëndësi sesa fakti që e arrini atë.
Virgjëresha

Ndonjëherë mund të jeni shumë pasivë dhe t’i lini të tjerët t’ju shkelin. Mungesa juaj e egos është e admirueshme. Pse i lini të tjerët të marrin merita për idetë tuaja? Mbrojini të drejtat tuaja dhe mbrohuni kundër një personi jo etik.

Peshorja
Një i njohuri juaj mund të përhapë thashetheme të pabazuara. Mos merrni asgjë që dëgjoni sot me vlerë nominale. Nëse situata nuk do të ishte aq zhgënjyese, do të ishte komike. Me paratë gjërat shkojnë mirë sot.

LEXO EDHE:  Parashikimet më të çuditshme për vitin 2020

LEXO EDHE:  Parashikimet më të çuditshme për vitin 2020

Akrepi
Një mik i vjetër mund të bëhet diçka më shumë sot. Mund të jetë që gjithmonë ka pasur një shkëndijë të caktuar midis jush, por ju nuk keni qenë në gjendje ta pranoni atë deri tani. Sidoqoftë, sigurohuni që është koha e duhur.

Shigjetari
Ju sot mund të jeni të irrituar. Një takim romantik i parashikuar mund të shtyhet ose anulohet. Nuk ka asnjë arsye për ta konsideruar atë një pengesë të madhe në marrëdhënie. Nëse ndieni dyshim dhe pasiguri, ka të ngjarë për arsye të tjera.

Bricjapi
Ju mund të ndiheni paksa jo në humor sot për shkak të një zhgënjimi. Mund të jetë që një mik ose koleg nuk ju mbështet më ose ndoshta një figurë autoriteti ka treguar ngjyrat e tij ose të saj të vërteta.

Ujori
Ju ka të ngjarë të ndryshoni mendje për diçka që ka qenë e rëndësishme për ju. Konfuzioni mund të dominojë mendimet tuaja sot. Mos prisni të merrni ndonjë përgjigje konkrete deri në fund të ditës. Kjo është një situatë që do të zgjidhet vetëm me kohën.

Peshqit
Romanca është në ajër sot. Mjerisht, duket se bie shi mbi të gjithë përveç teje. Mos u shqetëso. Koha juaj do të vijë. Mundohuni ta përqendroni pasionin tuaj në një përpjekje krijuese.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 15 prill 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 7 shkurt 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Më në fund, diçka pozitive fillon të lëvizë në lidhje me dashurinë dhe emocionet. Nëse një çift argumenton, është koha të sqarohen dhe të bëjnë paqe. Mundohuni të aktivizoheni në një nivel pune.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Do të jeni të prirur të zemëroheni shumë lehtë prandaj shtyni diskutimet dhe polemikat. Më mirë ta bëni të lehtë edhe me punë dhe të shtyni vendimet.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Në dashuri, ka ardhur koha për të marrë vendime: nëse një histori thjesht nuk funksionon, kjo është koha e duhur për ta mbyllur atë. Në punë, projektet e momentit janë shumë të rëndësishme.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Ju tregon se do të përqendroheni veçanërisht te puna dhe dashuria: projektet mund të vazhdojnë ose të rinisin. Në dashuri nuk doni asnjë lloj problemi.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Kjo thotë se do të jetë ditë shumë pozitive për sa i përket dashurisë dhe ndjenjave, veçanërisht për çiftet e sapo formuara. Mundohuni të shmangni argumentet – këto ditë mund të zgjidhni një problem.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Në këtë periudhë, çiftet e reja po kalojnë shumë vështirësi. Sidoqoftë, kjo është një kohë e mirë për të folur qartë dhe lehtë. Në punë, vëmendje e veçantë është e nevojshme.

LEXO EDHE:  Pandemia goditi tregtarët e vegjël, falimentojnë mbi 9000 biznese

LEXO EDHE:  Ç'ka sjellë "dashuria e zjarrtë" Rama-Basha?/ Befason Myslym Murrizi

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Zbulon se në ditët e fundit mund të ketë dalë një problem që tani mund të zgjidhet. Në dashuri mund të keni debate, por pa probleme. Në punë, gjërat janë më mirë, por duhet t’i kushtoni vëmendje anës ekonomike.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Do të ndiheni të lodhur dhe nervozë: duhet të përpiqeni të relaksoheni dhe të shmangni stresin. Në punë, mos bëni më shumë sesa duhet: në fund të muajit gjërat do të përmirësohen.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Në dashuri duhet të merreni me punë! Është më mirë të shmangni diskutimet: ju jeni shumë i lodhur. Dikush mund të ju zemërojë shumë pasdite.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Zbulon se do të ndiheni veçanërisht nervozë: mos lejoni asnjë lloj gabimi dhe kjo mund të ketë pasoja negative në sferën sentimentale.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Në dashuri gjërat do të shkojnë mirë si për ata që janë vetëm dhe mund të takojnë dikë, ashtu edhe për çiftet që kanë pasur vështirësi në fillim të muajit. Në punë, diçka nuk ju kënaq.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Dashuria për momentin është veçanërisht e komplikuar: mbase as nuk e dini se çfarë doni me të vërtetë. Përmirësime në punë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat?

Dashi

Në këtë periudhë jeni me humor mjaft të ulët, duhet të pushoni. Pavarësisht kësaj, dashuria dhe emocionet që po përjetoni janë pozitive. Problemet do të shfaqen vetëm nëse jetoni dy histori paralele, është rasti të mbyllni njërën prej tyre. Përsa i përket punës do të keni disa mundësi më shumë sidomos për ata që punojnë vetë.

Demi

Sipas horoskopit Paolo Fox, duhet të mësoni të bëni gjërat pa e stresuar veten. Koha shumë e mirë për të marrë vendime të rëndësishme emocionale. Nëse një histori është e mirë, ju mund të bëni plane dhe të ndërtoni diçka të veçantë me partnerin tuaj. Në punë, do të ketë një zhbllokim të situatave.

Binjakët

Nëse ka probleme në çift, ato mund të zgjidhen tani, përveç nëse tashmë e keni arritur kufirin. Në atë rast, kini guximin t’i jepni fund marrëdhënies përgjithmonë. Ditë pozitive për punën, ju mund t’i përkushtoheni projekteve dhe ta bëni të qartë se çfarë nuk funksionon. Kini kujdes nga problemet me kolegët dhe eprorët.

Gaforrja

Emocione të komplikuara dhe të nënshtruara për shenjën tuaj. Mund të ketë pasur probleme, grindje, si në marrëdhëniet me partnerin tuaj ashtu edhe në familje: tani përpiquni t’i lini pas. Në punë do të ishte më mirë të shmangni ndryshimet për momentin. Edhe nëse nuk jeni plotësisht të kënaqur me atë që po bëni, mbajeni për tani.

Luani

Në dashuri duhet të merrni kohë për të reflektuar, për të shmangur vendimet e nxituara, veçanërisht nëse besoni se historia nuk funksionon më. Ju mund të ndryshoni mendim, mund të ketë një afrim ose plane që çifti të vazhdojë. Vëmendje e veçantë duhet në sferën e punës dhe asaj ekonomike, nuk është koha e duhur për të kaluar.

Virgjëresha

Qielli pozitiv për dashurinë dhe ndjenjat, momentet më të komplikuara do të vijnë gjatë fundjavave të këtij muaji ku çiftet në krizë mund të përballen me probleme të mëtejshme. Mundohuni të qëndroni të qetë. Në punë, jo gjithçka është e lehtë, duhet të punoni shumë për të zgjidhur disa çështje.

Peshorja

LEXO EDHE:  Ç’ka sjellë “dashuria e zjarrtë” Rama-Basha?/ Befason Myslym Murrizi

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Parashikimi i Paolo Fox për punën, financat dhe dashurinë

Do të jetë një ditë shumë nervoze, qëndroni larg diskutimeve dhe bezdisjeve. Mos e përkeqësoni situatën! Në punë, mos harroni të bëni një gjë në të njëjtën kohë, pa u marrë shumë nga entuziazmi ose ankthi. Ju tashmë keni filluar të merrni vendime të rëndësishme.

Akrepi

Në dashuri kriza e përjetuar disa muaj më parë përfundimisht ka mbaruar, gjërat po bëhen gjithnjë e më mirë dhe për këtë arsye mund të vazhdoni me entuziazëm projektet tuaja. Kohët e fundit ka pasur ndryshime, ndoshta edhe në shtëpi, ose do të ketë së shpejti. Mos u shqetëso.

Shigjetari

Hëna favorizon marrëdhënie të të gjitha llojeve, nga puna te ndjenjat. Kontaktet me të tjerët, madje edhe ato më pak të pritura, janë shumë pozitive dhe ju lënë të lumtur, me pak fjalë, ato mund të kthehen në diçka të këndshme dhe pozitive. Në punë, do të ketë shumë gjëra për të bërë. Jini të gatshëm dhe shfrytëzoni çdo mundësi të mirë që paraqitet.

Bricjapi

Hëna favorizon emocionet dhe dashurinë, por duhet të kuptoni nëse personi pranë jush është i duhuri. Shumë i mirë në punë. ju mund të vazhdoni me entuziazëm projektet tuaja dhe të ndërtoni diçka të rëndësishme.

Ujori

Duhet kujdes në dashuri, pavarësisht nga fakti se dita është mjaft pozitive: ditët në vijim do të jenë të rënda, prandaj rrini të qetë dhe jini të përgatitur. Një ditë e tensionuar në zona të tjera, lehtë mund të zemëroheni dhe të prishni marrëdhëniet e çmuara.

Peshqit

Pas muajve të vështirë, më në fund mund të fillojmë nga e para. Sot do të jetë një ditë që do të ndiheni të nervozuar, përpiquni të mos bëni shumë gjëra dhe gjeni pak kohë për t’u çlodhur. Vëmendje në punë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE