Connect with Us

Memelli: Skënderbeun të paktën ta rrëzojnë me nder

Sport

Memelli: Skënderbeun të paktën ta rrëzojnë me nder

Publikuar

-

Skënderbeu humbi ditën e djeshme një mundësi për t’u ngjitur në tabelën e klasifikimit, pasi u mundën nga vendasit e Bylisit 1-0, një rival direkt ky në duelin për mbijetesën. Trajneri i ekipit, Migen Memelli ka pasur rezerva për gjykimin në “Gol pas Goli” në “Supersport”, ka deklaruar se skuadrën duhet të mos e penalizojnë.

“Nuk jam i zhgënjyer përveç nëj fakti se shopërdoruam shumë para portës në pjesën e parë. Patëm raste me Mensah, Berishën e Taipin, raste që nuk para krijohen shumë në këtë fushë. Por gjithsesi jam i kënaqur nga skuadra për mënyrën se si interpretoi ndeshjen në të dy fazat e lojës. Asnjë shans tjetër nuk kishte veçse të mundeshim në këtë lloj forme.

Ne do të vazhdojmë edhe pse jemi -5 nga vendi “Play-Off” dhe -12 nga Kastrioti. Përderisa matematika na mban në lojë, do të vazhdojmë garën deri në fund. Nëse të tjerët na kanë marrë përsipër të na spostojnë, nuk ka shanse që të na largojnë nga rruga.  Këta që kanë marrë përsipër që të japin penallti të tilla nga java në javë, që kërkojnë të na spostojnë nga rruga, nuk kanë asnjë shans të na spostojnë.

Nuk dua të largojë përgjegjësinë nga vetja, por të japësh një penallti me dorën ngjitur me trupin, nuk e shikoj në rregullore. Ku është penalltia këtu, ndryshon topi drejtimin e tij apo jo. Nëse unë do të kisha luajtur gjatë karrierës, nëse do të kishim luajtur tenis do na kishin hedhur hi syve, por kemi luajtur futboll dhe e dimë se si jepen të tilla, se do guxim për të dhënë këtë penallti në Ballsh.

E kam diskutuar edhe me futbollistin tim dhe i besoj. Nëse kanë marrë përsipër të japin penallti të tilla, nëse kanë marrë përsipër të njollosin stemën e federatës, të mbajnë përgjegjësi, nuk kam dëgjuar kurr një gjyqtar të dalë të kërkojë falje që kam dëmtuar për këtë skuadër. Më mirë të kishte lejuar golin e parë që anulloi për shtyrje, sesa kështu. Nëse do të biem, do të biem me nder, me nder të madh. Na jepni drejtësi, drejtësi, drejtësi, ju lutem”, – ka pohuar Migen Memelli pas ndeshjes në Ballsh ku ka pasur shumë kontestime për gjyqtarin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Largohet Mërgjyshi, Besa zgjedh trajnerin e ri

Publikuar

-

Nga

Artan Mërgjyshi dha dorëheqjen nga drejtimi i Besës, pas humbjes ndaj Egnatias me rezultatin 0-2. Nuk kanë kaluar as një ditë dhe klubi kavajas ka zgjedhur pasuesin e 52-vjeçarit.

Ndriçim Kashami ka arritur marrëveshjen me presidentin dhe pritet që nesër të zbresë në fushë dhe nis zyrtarisht stërvitjen. Bëhet fjalë për një rikthim, kavajasi një sezon më parë ka qenë trajner i verdhezinjve, teksa pritet të përfundojë këtë sezon dhe të ndërtojë skuadrën për sezonin e ri.

Objektivi i Besës ishte ngjitja në Kategorinë Superiore, por ky objektiv nuk u arrit, duke sjellë edhe dorëheqjen e Mërgjyshit.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ 18-vjeçari shqiptar gjen rrugën e rrjetës në Superligën turke

Publikuar

-

Nga

Talenti 18-vjeçar nga Kaçaniku, Veton Tusha, debutoi për herë të parë si titullar, me skuadrën e Denizlispor në Superligën turke.

Një ndeshje ëndrrash për shqiptarin e Kosovës, i cili gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 51-të, duke shpërblyer më së miri besimin e trajnerit.

Kjo ishte hera e parë, që Tusha, aktivizohej si titullar, teksa në sfidat e kaluara, numëron në total 4 ndeshje, teksa të gjitha i kishte nisur nga stoli.

Ky ishte goli i dytë në Superligën turke për 18-vjeçari, i cili më herët kishte shënuar në ndeshjen ndaj Gallatasarait, të zhvilluar më 20 janar, ku skuadra e tij u mposht me rezultatin 6-1. Vlen të theksohet fakti se Veton Tusha, është pjesë e përfaqësueses U-21 të Kosovës dhe aktivizohet si sulmues qendror.

LEXO TE PLOTE

Sport

Ish-menaxheri i Nejmar zbulon prapaskenën e bujshme/ Al Khelaifi i premtoi emrin në Kullën Eifel

Publikuar

-

Nga

Vagner Ribeiro, ish-drejtues klubi në Brazil dhe për një periudhë të gjarë edhe menaxheri i sulmuesit Nejmar, ka treguar disa prapaskena të rëndësishme rreth futbollistit në fjalë. Ai ka qenë shpesh në diskutim për të ardhmen e tij, pasi vazhdimisht janë publikuar pakënaqësi që ka për faktin se nuk po merr atë që mendon se meriton, fronin e më të mirit në botë.

Riberio ka treguar se u bë i mundur kalimi i tij në Paris e se si drejtuesit e klubit në fjalë, refuzuan oferta të pabesueshme për të.”PSG e kërkoi që në vitin 2015, por ai preferoi që të qëndronte te Barcelona edhe pse Al Khelaifi i kishte ofruar 26 milionë uro në vit, një avion privat dhe se do t’i vendoste emrin në Kullën Eifel”, tha fillimisht ai në një intervistë për “L’ Euqipe”.

“Pas dy viteve nuk mundi të refuzonte, PSG pagoi 222 milionë euro për të me një rrogë prej 36 milionë eurosh neto në vit. Në vitin 2019, Real Madrid bëri gati 300 milionë euro për të. Por Al Khelaifii tha se nuk do ta shiste as për1 miliard euro. Në Paris është i lumtur, asnjë klub në botë nuk mund t’i ofrojë atë që i ofron PSG, që është i vetmi klubi i cili ka luksin që të përballojë shpenzimet për Nejmar sot. Reali ka probleme financiare. Barcelona? Edhe më keq. As Junajtid apo Siti, ashtu si italianet. Në Paris luan me një ekip të mirë, në këtë sezon do të fitojnë Ligën e Kampioneve dhe Nejmar do të fitojë “Topin e Artë””, ishte bindja e Vagner Ribeiros.

LEXO TE PLOTE