Connect with Us

Dashuria dhe puna/ Horoskopi sipas Paolo Fox

Horoskopi

Dashuria dhe puna/ Horoskopi sipas Paolo Fox

Publikuar

-

Dashi

Ju mund ta jetoni mirë këtë ditë, duke kujtuar se jeni ndër shenjat më premtuese për pranverën. Të gjithë dashët që kanë bizneset e tyre mund të kenë tashmë një projekt të mirë për të nisur, ndërsa të rinjtë mund të kenë një rrugë të re studimi për të ndërmarrë. Të gjitha idetë që ju vijnë në mendje janë të mira dhe tani ju gjithashtu keni një ngarkesë të madhe emocionale që lehtë mund të shndërrohet në një histori dashurie. Merkuri aktiv dhe Jupiteri dhe Saturni i favorshëm ju lejojnë të çliroheni nga një e kaluar e vështirë.

Demi

Për shumë Demi , muaji shkurt ishte shumë i rëndë : kishte shumë provokime dhe pak përparësi, shumë tensione dhe pak situata të favorshme. Të harrosh gjithçka nuk është e mundur dhe ekziston gjithmonë një paqartësi e caktuar në punë dhe studim, disa ekzaminime që shqetësojnë ose ndonjë problem për tu kapërcyer. Por ju jeni njerëz shumë të vendosur: Hëna është e favorshme dhe sot lejon një pajtim .

Binjakët

Këtë fundjavë po vëreni se diçka nuk është në rregull me marrëdhëniet familjare ose të dashurisë . Që nga e premtja në mbrëmje dhe veçanërisht që nga dje ju Binjakët keni vërejtur disa probleme, kështu që mbase do të jetë më mirë të shmangni ndërlikimet e mëtejshme.Venusi i paqëndrueshëm mund të shkaktojë disa shqetësime në historitë e dashurisë ose jeni larg një ambienti të caktuar në të cilin dëshironi të ktheheni. Të lindurit në fund të majit e ndiejnë këtë tension në dashuri më fort.

Gaforrja

Më në fund jeni të lirë nga shumë shqetësime . Ndonjëherë kur bëjmë të njëjtën jetë gjatë gjithë kohës mendojmë se nuk kemi shpërthime apo burime, madje edhe një jetë e lodhshme plot kontrast na duket normale. Në realitet, braktisja e shtigjeve komplekse vetëm fillimisht mund të ndihet e humbur, por më pas më e lirë. Nuk është e pamundur të përjetosh diçka të re!

Luani

Ky muaj i shkurtit ka qenë vërtet i rëndë, veçanërisht në dy javët e para, por tani po shkojmë drejt një rikuperimi që do të përfundojë në pranverë . Ky është një vit që përfshin gjithmonë situata në gjysmë të rrugës: ka të ngjarë që ata do t’ju thërrasin për të bërë diçka, për një projekt ose një program, por gjithmonë për një afat të caktuar. Ju Luanët do të donit një fitore të plotë dhe Marsi mbase do të jetë një muaj që do t’ju japë diçka më shumë, edhe nëse gjithmonë ndiheni paksa të nënvlerësuar.

Virgjëresha

Ndoshta nuk ka kohë për të dashuruar, fakti është që këtë të Dielë po ndiheni paksa të diskutueshëm . Në rastin më të mirë mund të heshtni për të shmangur diskutimet që do të kufizoheshin me disa polemika të padobishme. Nuk është e nevojshme të jesh kaq kaustike edhe ndaj vetes! Nëse nuk keni një person kontakti, tani ju Virgjëresha gjithashtu mund të vendosni të qëndroni pak më shumë në faturën tuaj . Këshilla e horoskopit të Paolo Fox sot në dashuri është të vlerësoni shumë mirë se çfarë të thoni. Histori të reja mund të rriten, por me kalimin e kohës!

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës sipas Paolo Fox/ Kujdes me dashurinë

Me Jupiterin dhe Saturnin në një aspekt të shkëlqyeshëm dhe gjithashtu një tregues të mirë nga yjet e tjerë , juaji është një shenjë që po arrin . Është një qiell i bukur për ju sepse ngadalë gjithashtu do të jeni në gjendje të përjetoni një emocion me më shumë qetësi. Historitë e lindura në të kaluarën e afërt mund të rikuperohen nëse ia vlen, por edhe ata që kanë mbetur vetëm do të kenë një mundësi shtesë për të luajtur.

Akrepi

Këtë fundjavë mund të përpiqeni të pajtoheni dhe të ndjeheni më të qetë . Çiftet që përjetuan probleme serioze në 10 ditët e para të këtij muaji tani duhet të shërohen. Ndonjëherë njerëzit nuk argumentojnë nga frika se mos nervozohen shumë, por kjo nuk e kufizon pakënaqësinë që mund të jetë e pranishme. Mashtrimi nuk është mënyra më e mirë për të kapërcyer problemet!

Shigjetari

Sot ju duhet të përpiqeni të rikuperoni pak energji , sepse në nivelin fizik kjo nuk ka qenë një javë e shkëlqyer dhe shumë Shigjetarë e kuptuan këtë tashmë të Premten. Nga nesër do të jetë pak më mirë, por këshilla është të bëni gjithçka me shumë qetësi dhe të kufizoni lodhjen. Ndoshta keni përjetuar pak shqetësime fizike ose nuk keni marrë gjithë ndihmën që ju nevojitet.

Bricjapi

Dita e sotme është interesante për ju, falë Hënës pozitive së bashku me Venusin që ju ftojnë të mos mendoni për atë që ka qenë, por për atë që do të jetë . Në fakt, ju mund të vendosni të bëni një zgjedhje të shkëlqyeshme në vitin 2021.

Ujori

Ju jeni në qendër të një revolucioni të madh, qoftë i qëllimshëm apo jo. Disa miq ose situata mund të ndryshojnë, ose mund të zgjidhni vetë programe të reja. Brenda jush gjithmonë ekziston nevoja për të ndryshuar , mbase edhe një e vogël: nuk do të thotë që ne duhet ta hedhim gjithë jetën, por edhe një ndryshim i thjeshtë i pamjes mund t’ju kënaqë. Çdo gjë që mund t’ju ndihmojë Ujorin të ndiheni më të fortë mund të jetë fillimi i një udhëtimi të shkëlqyeshëm.

Peshqit

Që nga e premtja në mbrëmje ndiheni veçanërisht melankolike: të ndjerit pendohen për një situatë nga e kaluara ose nuk janë të bindur se kanë bërë zgjedhjet e duhura; ata që kanë një histori ndihen paksa të çuditshëm dhe të hutuar. Në realitet ju jeni shumë i kushtëzuar nga ngjarjet e punës dhe Marsi do të jetë një muaj që do t’ju nxjerrë në pah. Ka kaq shumë projekte dhe situata që dëshironi të kaloni, sa që gjithçka tjetër bëhet dytësore./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 12 prill 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 janar 2021

Dashi

Është një ditë shumë e mirë. Vetëm për të përfituar nga kjo situatë, këshilla është që të merreni me punë. Mos kaloni një ditë ulur në divan, por keni përvoja të reja dhe hapuni për takime të reja.

Demi

Për nesër është më mirë të shmangni çdo ndërlikim ose marrëdhënie me njerëz që nuk ju pëlqejnë. Ju vetëm do të rrezikonit të prishni ditën tuaj.

Binjakët

Në këtë periudhë do të kishit shumë nevojë për pak mirëkuptim dhe afeksion. Kaloni këtë ditë me familjen tuaj dhe merrni ndihmë nga ata që ju duan vërtet.

Gaforrja

Nesër do të jeni në gjendje të mbështeteni në pamjen e shkëlqyeshme të Hënës. Ekziston një gjallëri dhe dëshirë e madhe për të bërë. Dilni, ikni, argëtohuni dhe kaloni ditë që do të lënë një shenjë pozitive në zemrën tuaj.

Luani

Pamja astrale e së nesërmes absolutisht fton për kujdes. Thjesht kaloni një momente me të dashurit tuaj pa prishur shumë planet.

Virgjëresha

Sigurisht që ditët e vështira që keni kaluar janë vetëm një kujtim, por nga ana tjetër ju ende nuk e keni rikuperuar të gjithë energjinë fizike dhe mendore të shpenzuar. Bëni durim, së shpejti gjithçka do të zgjidhet.

Peshorja

Nesër duhet një lloj reflektimi si për ndjenjat ashtu edhe për të ardhmen e punës tënde. Përballja e vetes me ata që vërtet të duan mund të të ndihmojë.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Dashuria dhe financat, parashikimi për çdo shenjë

LEXO EDHE:  Thyejnë çdo kufij/ Shenjat më kokëforta të horoskopit

Akrepi

Hëna ka hyrë në shenjën tuaj, kjo ju kthen një energji të papritur dhe gjithashtu një dëshirë të madhe për të bërë gjërat si duhet. Ndiqni instiktin tuaj dhe këtë herë nuk do të pendoheni.

Shigjetari

Ju keni një dëshirë të madhe për të eksploruar. Përfitoni nga dita e nesërme dhe ato që do të vijnë për të nisur veten në aventura të reja interesante.

Bricjapi

Ju jeni në një moment kur duhet të reflektoni, të ndaleni për një moment. Ditë më të mira do jenë ato në vazhdim, ndoshta edhe duke përfituar nga prania e njerëzve që ju duan dhe që mund t’ju ndihmojnë.

Ujori

Fatkeqësisht ndiheni shumë i lodhur për shkak të situatave të caktuara që keni përjetuar në javët e fundit. Nesër është një ditë ideale për t’u çlodhur dhe rimbushur si fizikisht dhe mendërisht.

Peshqit

Hëna është në një aspekt të favorshëm i cili ju jep energji të madhe. Nesër, mund të merrni disa surpriza të mirëseardhura dhe të papritura.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi, e Diel, 11 Prill 2021

Publikuar

-

Nga

horoskop

Dashi

Aftësitë tuaja me kompjuterat dhe forma të tjera të teknologjisë duhet të rriten me shpejtësi. Kjo do të ishte një ditë e mirë për të mësuar diçka që në fillim ju dukej e papërshtatshme.

Demi

Ju duhet të ndiheni veçanërisht të fortë, të motivuar dhe të përqendruar. Qëllimet tuaja duken më të arritshme dhe kjo ju duket inkurajuese. Marrëdhëniet me të tjerët duhet të jenë të ngrohta, shoqërore dhe bashkëpunuese sot

Binjaket

Zhvillimet e papritura pozitive në lidhje me familjen mund të sjellin një ndryshim të madh në të ardhmen tuaj. Ju mund të jeni në vendin e duhur në kohën e duhur për të takuar personin e duhur sot.

Gaforrja

Aspekti profesional mund t’ju mbajë të zënë, ashtu si detyrat e vogla që ende kanë nevojë për kujdesin tuaj. Në një moment, dokumentet financiare mund të marrin shumë nga koha juaj, Tregoni kujdes me investimet.

Luani

Sot mund të zbuloni një talent të ri që kurrë nuk e dinit se e kishit. Ju mund të habiteni, por do të dëshironi të zhvilloni këtë aftësi të re. Mund të përfshijë teknologji në një farë mënyre, ose mund të kërkojë punë në aspektin financiar.

Virgjeresha

Rezistojini tundimit për ta kaluar pasditen duke luajtur! Ju duhet të jeni veçanërisht aktiv tani, kështu që kjo është një kohë e mirë për të organizuar ose marrë pjesë në aktivitete fitimprurëse. Në mbrëmje nuk do të mungojë argëtimi.

Peshorja

LEXO EDHE:  Treguesi më i çuditshëm i tradhëtisë/Nuk do të na kishte shkuar mendja kurrë

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës sipas Paolo Fox/ Kujdes me dashurinë

Bashkimet emocionale me miqtë ose të afërmit që nuk keni parë prej kohësh mund të ndodhin sot. Disa nga këto mund të jenë të paplanifikuara. Mbrëmjen do ta kaloni me të dashurit tuaj.

Akrepi

Një grindje me një mik mund t’ju bëjë që t’i vendosni të gjitha kartat tuaja në tryezë dhe t’i tregoni atij ose asaj saktësisht se si ndiheni. Nuk është gjithmonë e lehtë të jesh kaq i sinqertë, por sot forca e sinqeritetit tënd do të lërë mbresa.

Shigjetari

Nëse keni menduar të nisni një karrierë të re, kjo është dita për të filluar. Eshtë gjithashtu një ditë e mirë për t’u marrë me disa dokumenta financash. Në aspektin sentimental do të keni të gjithë vëmendjen e partnerit.

Bricjapi

Mund të planifikoni ose të përgatiteni për një udhëtim të gjatë sot. Çështjet shpirtërore mund të jenë në mendjen tuaj tani, ashtu siç janë ato sentimentale. Me paratë do të duhet të tregoni kujdes.

Ujori

Lajme të dobishëm financiare mund të vijnë në drejtimin tuaj. Kjo është një kohë e mirë për të investuar ose për të filluar një plan të ri kursimesh. Sa i përket dashurisë, sot do ta ndjeni më shumë mungesën e partnerit.

Peshqit

Sot do të ishte një ditë e mirë për të ndjekur disa çështje profesionale. Ndonjë punë që e keni shtyrë shumë do të ishte e këshillueshme ta përfundonit. Me partnerin do të kaloni një pasdite shumë të këndshme.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 10 prill 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 janar 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Kjo e shtunë është një ditë që funksionon veçanërisht mirë, sidomos në punë ku ju prisni shumë duke pasur parasysh angazhimin e madh që keni bërë për të. Ki durim dhe gjithçka do të jetë ashtu sikundër shpreson.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Bëni kujdes me financat tuaja te shtunen. Shpenzimi i tepërt nuk është i mirë, veçanërisht nëse doni të realizoni projektin që keni në mendje për disa kohë deri në verën e ardhshme.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Do të jeni në gjendje të arrini diçka më shumë, edhe nëse gjendja në lidhje me dashurinë mbetet e ndërlikuar. Përdorni këtë ditë për të hedhur një hap drejt partnerit tuaj dhe për të zgjidhur çështjet që ju kanë tërhequr gjatë kësaj kohe.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Do të jetë ditë pozitive teksa Hëna do të hyjë në shenjën tuaj duke favorizuar ndjenjat. 48 orë ju presin me energji të madhe dhe motivim të madh.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Kjo e shtunë do të jetë një ditë goxha e çuditshme. Ju jeni duke studiuar strategji të reja për t’u zbatuar në ditët në vijim, mbase duke filluar nga java tjetër. Ky ligjërim mund të jetë i vlefshëm si në vendin e punës ashtu edhe në sferën sentimentale.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Kur ka probleme, veçanërisht në çifte, gjëja ideale është të peshoni mirë fjalët tuaja dhe të matni ndërhyrjet tuaja për të shmangur diskutimet që mund të dëmtojnë vetëm të dy.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Do të jetë një ditë e rënduar, e lodhshme dhe stresuese. Ndërsa angazhimet e shumta të cilave ju nënshtroheni në punë ju nervozojnë, nga ana tjetër ato ju japin kënaqësi të madhe.

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës sipas Paolo Fox/ Kujdes me dashurinë

LEXO EDHE:  Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor 01-07 Dhjetor, 2020

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Venusi do të hyjë në shenjën tuaj, kjo tregon se më në fund mund të ktheheni duke përjetuar emocione të papritura dhe që sinqerisht e meritoni pas një periudhe të ndërlikuar.Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Do të jetë një ditë e mërzitshme për dikë me një histori që nuk funksionon. Edhe në vendin e punës, përgjigjet që prisnit nuk mbërrijnë, gjithashtu duke marrë parasysh punën e shkëlqyer të bërë deri më tani, jini të durueshëm nga java tjetër gjithçka do të jetë në rregull.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Është një periudhë e rëndësishme për të gjithë ata që duan të rikuperojnë dëshirën për të dashur. Nëse një marrëdhënie nuk është më e rikuperueshme, është më mirë të hiqni dorë dhe të shikoni përreth, nëse jo, jepini vetes një mundësi tjetër, mund të jetë zgjedhja e duhur.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Falë hyrjes së Hënës në shenjën tuaj, duke filluar nga e shtuna do të gjeni energjitë fizike dhe mendore të shpenzuara ditët e fundit për shkak të ngarkesave të tepërta të punës.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Disa prej jush kanë pasur një dilemë të vogël kohët e fundit. Kjo e shtunë do të shërbejë për të kuptuar që ju duhet t’i bëni gjërat me qetësi pa nxituar në kohën e zgjedhjeve tuaja.

LEXO TE PLOTE