Connect with Us

10 raste me COVID-19, klubi i Torinos merr përgjigjet e tamponeve të reja

Seria A

10 raste me COVID-19, klubi i Torinos merr përgjigjet e tamponeve të reja

Publikuar

-

Lajme të mira  për skuadrën e Torinos. Sipas asaj që raporton media “ANSA”, pas tamponëve të kryer mbrëmjen e djeshme përgjigjet kanë rezultuar negative për të gjithë lojtarët e skuadrës granata.

Ndërkohë qëndrojnë ende 10 personat pozitiv të infektuar me COVID-19 ku 8 janë futbollistë dhe 2 komponentë të stafit teknik.

Ndërkohë pas anulimit të sfidës ndaj Sasuolos të premten, ende mbetet në dyshim dhe sfida e kampionatit ndaj Lacios të martën ku Autoritetet Shëndetësore Lokale të krahinës së Piemontes kanë deklaruar se kjo ndeshje nuk duhet të zhvillohet.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Ibrahimovic do rinovojë sërish me Milanin, zbulohet kontrata e re me kuqezinjtë

Publikuar

-

Nga

Prej ditësh është e ditur se Zlatan Ibrahimoviç do të firmosë rinovimin e kontratës së tij me Milanin. Kontrata e tij pritet të jetë një-vjeçare deri në vitin 2022.

Sipas të përditshmes sportive italiane “La Gazzetta dello Sport” firma e bomberit suedez nuk do të vonojë dhe me shumë gjasa mund të mbërrijë ditën e sotme ose të nesërme.

Ibrahimoviç ka qenë vendimtar për kuqezinjtë këtë sezon teksa me lojën dhe 15 golat e tij të realizuara në këtë kampionat e rendisin Milanin në vendin e dytë të kampionatit, një pozicion i kënaqshëm edhe për drejtuesit duke parë objektivin e këtij sezoni, kualifikimin në Champions.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Roma rrezikon të hiqet nga lista e qyteteve pritëse të Europianit, ja arsyeja

Publikuar

-

Nga

Tetë nga 12 qytetet pritëse të Kampionatit Europian kanë dhënë zyrtarisht garancinë për lejimin e tifozëve minimalisht në masën 25% të kapacitetit të stadiumeve përkatëse, ndërsa katër të tjera kanë afat deri më 19 prill që të plotësojnë dokumentacionin e nevojshëm.

Një nga qytetet pritëse që nuk ka dhënë garanci për hapjen e dyerve të stadiumit ‘Olimpico” është edhe Roma, pasi Federata Italiane nuk ka marrë ende miratimin zyrtar me shkrim nga autoritetet shëndetësore e shtetërore.

Pikërisht për këtë arsye, kryeqyteti i Italisë rrezikon të hiqet nga lista e qyteteve që do të presin ndeshjet e Kampionatit Europian, ndaj kreu i Federatës Italiane të Futbollit i është drejtuar me një letër kryeministrit Mario Draghi.

Gravina i shpjegon kryeministrit se është shumë e rëndësishme që të miratohet prezenca e tifozëve në masën 25% në ceremoninë hapëse dhe më pas në ndeshjet e tjera që janë programuar të luhen në “Olimpico”.

I vetëdijshëm për situatën që po kalon vendi nga pandemia Covid-19, Gravina i kërko ndihmë kryeministrit Draghi që të ndërhyjë te autoritetet shëndetësore për të lejuar praninë e publikut, si kusht i panegociueshëm i UEFA-s për të lënë Romën në listën e qyteteve pritëse të Europianit.

Shën Petersburgu, Budapesti, Bakuja, Amsterdami, Bukureshti, Kopenhageni, Gllasgou dhe Londra kanë dhënë miratimin zyrtar për hapjen e stadiumeve në masën 25% të kapacitetit, në të gjithë ndeshjet që do të presin në impiantet përkatëse.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Dëshirë e vjetër për Juventusin, PSG cakton çmimin për Mauro Icardin

Publikuar

-

Nga

Në verën e shkuar PSG vendosi të blejë shërbimet e Mauro Icardit pas një sezoni shumë të mirë në huazim nga Interi. Gjithsesi, në këtë sezon argjentinasi nuk ka arritur të zërë vend stabël në formacion.

Ai është një nga më të paguarit te PSG, por një talent si Mosie Kean i ka marrë vendin e titullarit dhe nuk po e lëshon më. Nga Franca bëjnë me dije se Icardi është nxjerrë në merkato.

Ai është dëshira e madhe e Juventusit dhe bardhezinjtë mund ta blejnë për një shifër relativisht të përballueshme. 40 milionë euro mësohet të jetë çmimi i vendosur për Icardin, i cili e ka provuar veten në Serie A me Interin.

LEXO TE PLOTE