Sot nis vaksinimi anti Covid për bluzat e bardha në Korçë

27 Shkurt 2021, 08:31, Sociale CNA
Sot nis vaksinimi anti Covid për bluzat e bardha në Korçë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dje se ditën e sotme do të nisë vaksinimi anti Covid edhe në Korçë.

Vaksinimi do të fillojë me bluzat e bardha për të vijuar më tej me grup-moshat e rrezikuara.

?Sot nis vaksinimi edhe në Korçë dhe së shpejti përfundojmë vaksinimin e të gjithë bluzave të bardha. Shqipëria buzëqesh?, shkruan Manastirliu.

Ndërkohë kujtojmë se vaksinimi për bluzat e bardha ka filluar edhe në disa qytetet të tjera. Në stadiumin ?Air Albania? pak ditë më parë u vaksinuan edhe personalitete mbi 80-vjeç./CNA.al

Lajmet e fundit nga