Connect with Us

Horoskopi i ditës, 27 shkurt 2021

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 27 shkurt 2021

Publikuar

-

Horoskopi i ditës, 4 prill 2021

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Përballuni me jetën me më shumë entuziazëm, mos u shkurajoni nga vështirësitë që duhet të hasni në këtë periudhë. Së shpejti do të shpërbleheni për të gjitha sakrificat tuaja. Ky sezon paralajmëron zgjime të mëdha si në fushën sentimentale ashtu edhe në atë profesionale.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Sëmundja sezonale duket se është në horizont. Kujdesuni për veten dhe lëreni të përkëdhelet nga personi që doni. Ata që duan të martohen, të jetojnë së bashku, të cilët kanë një marrëdhënie të rëndësishme, do të duhet të merren me disa llogari.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Vështirësi sentimentale për binjakët. Probleme komunikimi me partnerin. Jini më reflektues dhe mos veproni sipas impulsit. Megjithatë, tani është e nevojshme të flasim për të ardhmen dhe mbi të gjitha të ndjekim një rrugë të vetme.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Duhet t’i kushtoni vëmendje aftësisë fizike. Surpriza në horizont. Një person që keni pritur për një kohë të gjatë do të kthehet në jetën tuaj duke sjellë kaq shumë gëzim dhe të reja.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Në veçanti ata që kanë një aktivitet me kohë të caktuar ose janë artizanë tani presin për porosi. Të jeni të sigurt, situata ekonomike së shpejti do të jetë përsëri e qëndrueshme.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Do t’ju ​​duket se askush nuk mund të na kuptojë, por nuk është kështu. Jini më të hapur për përballje. Sidoqoftë, mund të ketë edhe lajme në një nivel sentimental.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Ndyshime në punë dhe mund të ketë një promovim në horizont. Por reagoni me një forcë më të madhe, me të vërtetë do të ishte e përshtatshme të mos shtyni asgjë për ditët në vijim.

LEXO EDHE:  Moti për javën e ardhshme/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Pranvera është pranë nesh, lëreni veten të tërhiqet nga qëllimet e mira që ky ajër i ngrohtë do të sjellë në jetën tuaj. Kjo ditë ka energji të shkëlqyeshme për ata që duhet të propozojnë, madje edhe të ndryshojnë punë ose ndoshta partnerë.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Javë e luhatur, ajo filloi në një mënyrë negative, por nga e shtuna Venusi do të kthehet në shenjën tuaj. Këshilla është që të mos kapeni nga agjitacioni dhe nervozizmi, nuk do t’ju sillte ndonjë avantazh.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Jeni detyruar të hapni krahët për një javë por edhe me kënaqësi sepse në pak ditë e ardhmja juaj do të përcaktohet njëherë e përgjithmonë

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Pranvera do t’ju ndihmojë të kapërceni sikletin tuaj. Ngjarja kryesore e javës do të rezervohet të Dielën, kur një i dashur mund të kthehet ose ndoshta një dashuri e re mund të hyjë në jetën tuaj.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Konfirmime të reja në vendin e punës. Njerëzit do të kuptojnë se çfarë vleni. Këto janë ditë të vendimit që mund të ndikojnë në punë. Për ata që kanë një çështje të vazhdueshme do të ketë një shtyrje, por së shpejti do të arrihet zgjidhja e shumëpritur.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 10 prill 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 janar 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Kjo e shtunë është një ditë që funksionon veçanërisht mirë, sidomos në punë ku ju prisni shumë duke pasur parasysh angazhimin e madh që keni bërë për të. Ki durim dhe gjithçka do të jetë ashtu sikundër shpreson.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Bëni kujdes me financat tuaja te shtunen. Shpenzimi i tepërt nuk është i mirë, veçanërisht nëse doni të realizoni projektin që keni në mendje për disa kohë deri në verën e ardhshme.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Do të jeni në gjendje të arrini diçka më shumë, edhe nëse gjendja në lidhje me dashurinë mbetet e ndërlikuar. Përdorni këtë ditë për të hedhur një hap drejt partnerit tuaj dhe për të zgjidhur çështjet që ju kanë tërhequr gjatë kësaj kohe.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Do të jetë ditë pozitive teksa Hëna do të hyjë në shenjën tuaj duke favorizuar ndjenjat. 48 orë ju presin me energji të madhe dhe motivim të madh.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Kjo e shtunë do të jetë një ditë goxha e çuditshme. Ju jeni duke studiuar strategji të reja për t’u zbatuar në ditët në vijim, mbase duke filluar nga java tjetër. Ky ligjërim mund të jetë i vlefshëm si në vendin e punës ashtu edhe në sferën sentimentale.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Kur ka probleme, veçanërisht në çifte, gjëja ideale është të peshoni mirë fjalët tuaja dhe të matni ndërhyrjet tuaja për të shmangur diskutimet që mund të dëmtojnë vetëm të dy.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Do të jetë një ditë e rënduar, e lodhshme dhe stresuese. Ndërsa angazhimet e shumta të cilave ju nënshtroheni në punë ju nervozojnë, nga ana tjetër ato ju japin kënaqësi të madhe.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 28 mars 2020

LEXO EDHE:  Shenja depresioni

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Venusi do të hyjë në shenjën tuaj, kjo tregon se më në fund mund të ktheheni duke përjetuar emocione të papritura dhe që sinqerisht e meritoni pas një periudhe të ndërlikuar.Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Do të jetë një ditë e mërzitshme për dikë me një histori që nuk funksionon. Edhe në vendin e punës, përgjigjet që prisnit nuk mbërrijnë, gjithashtu duke marrë parasysh punën e shkëlqyer të bërë deri më tani, jini të durueshëm nga java tjetër gjithçka do të jetë në rregull.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Është një periudhë e rëndësishme për të gjithë ata që duan të rikuperojnë dëshirën për të dashur. Nëse një marrëdhënie nuk është më e rikuperueshme, është më mirë të hiqni dorë dhe të shikoni përreth, nëse jo, jepini vetes një mundësi tjetër, mund të jetë zgjedhja e duhur.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Falë hyrjes së Hënës në shenjën tuaj, duke filluar nga e shtuna do të gjeni energjitë fizike dhe mendore të shpenzuara ditët e fundit për shkak të ngarkesave të tepërta të punës.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Disa prej jush kanë pasur një dilemë të vogël kohët e fundit. Kjo e shtunë do të shërbejë për të kuptuar që ju duhet t’i bëni gjërat me qetësi pa nxituar në kohën e zgjedhjeve tuaja.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat?

Dashi

Kjo është një ditë interesante. Çiftet e qëndrueshme gjejnë forcë, ata që kërkojnë dashuri ndihen më të motivuar. Sot në punë mund të jeni viktimë e pasigurisë.

Demi

Nëse një histori nuk funksionon më, ju mund të jeni ai që kërkoni sqarim. Në punë duket se ekziston mundësia e përballjes me një periudhë positive. Sidoqoftë, aspekti ekonomik ende duhet të plotësohet.

Binjakët

Ju jeni të pakënaqur dhe ndoshta ky nuk është një moment që kalon. Shtyni punët e dashurisë për sot. Në punë nuk është e lehtë të mbani hapin me ju, sot ju jeni i lirë nga përqëndrimi ose ndoshta shumë i ngarkuar me detyra.

Gaforrja

Një person i njohur gjatë kësaj periudhe mund të bëhet i rëndësishëm në gjysmën e dytë të muajit. Në punë, mos prisni që gjërat të ndodhin: punoni shumë për t’i realizuar ato.

Luani

Mos u merrni me çështjet e dashurisë, e diela do të jetë një ditë e mirë për të pastruar gjithçka që nuk funksionon. Në punë është më në fund një moment i rëndësishëm: mbase do të duhet të vendosni nëse do të hidhni hapin e madh.

Virgjëresha

Hëna është e kundërt, asgjë serioze, por ju mund ta ndjeni zemrën tuaj të hutuar. Në punë duhet të zgjidhni një problem të vogël personal: dini të përshtateni me situatat e reja, të merrni ndihmë nga racionaliteti juaj.

LEXO EDHE:  “Basha i vuri ‘gishtin plagës’”/ Shehu: Prokuroria të mos hezitojë nga intimidimet e Ramës

LEXO EDHE:  Bllokoi foltoren e Parlamentit/ Rudina Hajdari: Ishte një revoltë e sinqertë, ndalova Ramën të fliste

Peshorja

Sot mund të përjetoni ndjesi të çuditshme: nëse ka dy histori në lojë, kërkohet kujdes maksimal. Në punën e tij, kur është e mundur, ai bën një vlerësim të situatës.

Akrepi

Është një ditë e rëndësishme për dashurinë dhe për ata që kërkojnë të rregullojnë një marrëdhënie. Në punë, nëse duhet të bëni një propozim, është më mirë ta bëni menjëherë. Nëse prisni një përgjigje, lajmi i mirë po vjen.

Shigjetari

Situata e përgjithshme sugjeron më shumë vëmendje në dashuri: diçka nuk është në rregull. Në punë tani për tani po përjetoni pak lodhje, mbase është ajo që i kufizon iniciativat tuaja. Bricjapi. Hëna është interesante, por gjatë fundjavës, grindjet në dashuri mund të lindin. Në punë sot ka nervozizëm në ajër, nga e mërkura e ardhshme ne fillojmë përsëri.

Ujori

Qielli është pozitiv, por mos e teproni: mos u nxitoni në dashuri edhe nëse dëshironi. Në punë do të keni mundësi të mira,  mos u frikësoni, shfrytëzojini ato.

Peshqit

Të lindurit nën shenjën e Peshqve që duan të përjetojnë një dashuri të re do të kenë yje në favor. Në punë Hëna në shenjë mund të sjellë një përqendrim të mirë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 9 prill 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 4 prill 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Ju dëshironi të riktheheni në rrugën e duhur dhe të kërkoni zgjidhje, të provoni alternativa, veçanërisht nëse mendoni se keni qenë viktimë e padrejtësive në punë. Si gjithmonë, këshilla është të pohoni idetë tuaja.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Është një moment i fortë për ndjenjat. Është koha e duhur për t’ia zbuluar ndjenjat tuaja njerëzve me të cilët rrini dhe do të zbuloni se ju jeni reciprok.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Hëna do të jetë në shenjën tuaj, kjo do t’ju garantojë pak gjallëri. Dita më e mirë do të jetë e premtja. Ata që po përjetojnë një kohë të vështirë në dashuri mund të jetë koha të insistojnë dhe t’i japin vetes një shans tjetër

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Momenti pozitiv vazhdon dhe ju duhet ta shfrytëzoni plotësisht atë, veçanërisht në lidhje me mjedisin e punës. Jeni nën presion por po reagoni në mënyrën e duhur.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Yjet janë padyshim pozitivë për tre ditët e ardhshme. Këto do t’ju shërbejnë për të verifikuar stabilitetin e ideve tuaja të cilat gjithashtu mund të jenë revolucionare dhe të cilat ndonjëherë janë konsideruar të tepruara.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Duket se ju jeni shumë i zhytur në mendime, gjithashtu duke marrë parasysh praninë në shenjën tuaj të Mërkurit. Mund të keni pak melankoli sepse mendoni shumë, këshilla është të jetoni të dashuruara emocionet tuaja.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Pavarësisht vullnetit tuaj të madh dhe angazhimit tuaj, rezultatet po përpiqen të arrijnë. Ju duhet të qëndroni të qetë dhe të mos shqetësoheni pa nevojë, së shpejti era do të ndryshojë.

LEXO EDHE:  Prej 30 vitesh në politikë/ Rrëfehet Berisha: Isha i bindur se nuk do shihja një ditë lirie

LEXO EDHE:  Moti për javën e ardhshme/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Jeni më të motivuar dhe më të ndjeshëm se zakonisht. Keni disa mendime për punën dhe paratë. Jini të kujdesshëm dhe përpiquni të kaloni këto ditë, të cilat mund të jenë të komplikuara.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Shpejtësia me të cilën ju thoni se keni ndjenja për një person që sapo keni takuar është mbase e tepruar, edhe sepse në të njëjtën kohë përfundoni duke mos e njohur më veten në këtë histori. Mundohuni të jeni pak më reflektues.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Për ata që kanë mbyllur një histori ose që jetojnë një histori të vështirë dashurie, ata duhet të mendojnë me kujdes. Gjithashtu sepse zhgënjimi i shkaktuar nga ai mund të ndikojë në ju në ditët në vijim.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Mund të duhet të përballeni me pak lodhje që rezulton nga një fundjavë shumë e zënë dhe shumë angazhime në punë.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Gjithashtu, çifteve afatgjata u ndodh që të përjetojnë një kohë të vështirë. Do të jetë dita e duhur për të hedhur një hap vendimtar drejt partnerit tuaj.

LEXO TE PLOTE