Connect with Us

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java për të dashuruarit?

Horoskopi

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java për të dashuruarit?

Publikuar

-

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java për të dashuruarit?

Dashi

Çiftet do të duhet të pranojnë se kanë edhe disa vështirësi, veçanërisht në komunikim. Ekziston diçka e jashtme, e cila parandalon sinqeritetin e plotë. Veprimi do të duhet të ndërmerret para se të bëhet një problem serioz.

Beqarët do kenë më shumë lehtësi, por sigurisht jo shpirtin e duhur për të filluar një lidhje. Do të jeni në gjendje të rivlerësoni disa njerëz në javët në vijim.

Demi

Çiftet padyshim që do të jenë shumë pak të akorduar, por kjo nuk do të thotë që ata nuk do të jenë në gjendje të gjejnë një mes të pranueshëm gjithsesi. Do të duhet të ketë më shumë përpjekje nga ana juaj.

Beqarët nuk do të marrin menjëherë atë që duan, gjithashtu sepse askush nuk do të jetë në gjendje të garantojë dashuri të qëndrueshme, pas dy takimeve të para, kështu që do të jetë e nevojshme të lidheni pak më shumë me realitetin.

Binjakët

Ju keni lënë shumë situata të kalojnë duke mos u dhënë atyre peshën e duhur, këtë javë kështu që do të duhet të rikuperoheni dhe të përpiqeni të përballeni edhe me frikën që do t’ju shqetësonte më shumë nëse ato bëhen realitet.

Gaforrja

Kjo javë mund të jetë një mundësi e artë për ju që të çimentoni një lidhje ose të filloni një lidhje. Këto janë ditët e duhura për të lënë dashurinë të lulëzojë dhe për t’u përpjekur të shkëlqeni të ardhmen tuaj.

Luani

Mundohuni të mos jeni shumë të ashpër ndaj njerëzve që doni dhe që mund të kenë bërë disa gabime të vogla në gjykim. Nëse jeni gjithashtu pjesë e një çifti, duhet të bëni të njëjtin angazhim si partneri juaj dhe të pranoni gabimet tuaja.

LEXO EDHE:  Horoskopi i muajit Korrik/ Zbuloni parashikimin e yjeve për punën

Virgjëresha

Ju po jetoni këto ditë në një mënyrë të vrullshme, kështu që kjo javë do t’ju shërbejë për të vlerësuar pak situatën. Ju ende mund të relaksoheni dhe të rregulloni disa detaje të vogla, veçanërisht në situatën tuaj sentimentale.

Peshorja

Keni menduar gjatë për mundësinë për të ndryshuar diçka në jetën tuaj të dashurisë që mbase nuk ju kënaq më.  Kjo mund të jetë java kur merrni vendimin përfundimtar dhe më në fund mund të filloni një rrugë të re.

Akrepi

Jeni mësuar mjaft me argumentet dhe gjithashtu me keqkuptimet që shpesh mund të ekzistojnë midis njerëzve që doni. Sidoqoftë këtë javë duhet t’i shmangni me të vërtetë, sepse nuk do të jeni në gjendje t’i trajtoni siç duhet.

Shigjetari

Ju mund të mos ndjeni nevojën për të komunikuar ndjenjat tuaja me njerëz të tjerë, megjithatë këtë javë do të jetë më mirë të shpreheni plotësisht ndaj njerëzve që thoni se i doni, sepse ata do të kujdesen shumë!

Bricjapi

Nëse qëndroni në mendimet tuaja, mund të krijoni një mur midis jush dhe njerëzve që thoni se i doni. Në fakt, kokëfortësia kurrë nuk shkon së bashku me ndjenjat e dashurisë që nuk mund të jenë të njëanshme.

Ujori

Mundohuni t’ua bëni të qarta qëllimet tuaja disa njerëzve këtë javë, veçanërisht atyre që mund të kenë keqkuptuar disa nga qëndrimet tuaja të mira.

Peshqit

Këtë javë do të jetë më mirë të mos lidheni shumë me të kaluarën, pasi mund të shkaktojë kërdi në marrëdhënie të reja ose ndjenja të reja që po përjetohen. Më mirë të lini kohën që ka qenë atje ku është, pa u përpjekur ta riktheni./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

3 shenjat e horoskopit që nuk mund të ndalojnë së mashtruari

Publikuar

-

Nga

3 shenjat e horoskopit që nuk mund të ndalojnë së mashtruari

Peshqit

Kjo do të jetë tronditëse, por shenja e zodiakut që ka më shumë të ngjarë të mashtrojë janë Peshqit.
Normalisht e ndjeshme dhe super-emocionale , ajo nuk mund të mos veprojë sipas ndryshimit më të vogël të humorit.

Në të njëjtën kohë, ajo ka më pak të ngjarë të largohet nga një marrëdhënie edhe nëse është e pakënaqur për shkak të frikës së saj se mund të dëmtojë atë me të cilin është e lidhur. Ironikisht, ajo mund të zgjedhë në vend të humbjes. Ndoshta thellë brenda saj ajo shpreson të kapet duke mashtruar.

Binjakët

Binjakët janë shumë nevojtarë në një marrëdhënie, kështu që nëse nuk mund t’i kushtoni vëmendje gjatë gjithë ditës, ajo do të gjejë dikë tjetër.

LEXO EDHE:  Nuk e kanë aspak problem të qëndrojnë vetëm/ Shenjat e horoskopit që adhurojnë lirinë

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimet dhe këshillat e astrologut për ditën e sotme

Sa i përket shenjave të zodiakut që nuk janë besnikë, Binjakët ka shumë të ngjarë të mashtrojnë.

Peshorja

Peshoret janë flirtuese të mëdha, prandaj kaq shumë njerëz hezitojnë të nisin një marrëdhënie me ta. Dhe mbase kanë të drejtë që hezitojnë.

Ndërsa do të mendonit se flirti do të ndalonte sapo Peshorja të jetë në një lidhje të përkushtuar, nuk ndodh kështu. Dhe edhe pse zakonisht është i padëmshëm, ndonjëherë shkon shumë larg./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi, e Mërkurë, 16 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për çiftet dhe beqarët?

Dashi
Sot do të jeni plot energji, çfarëdo që të bëni, do të jeni në gjendje ta bëni atë në gjysmën e kohës që merrni normalisht. Mund të ketë shpenzime lidhur me pronën për disa persona të kësaj shenje. Disa persona mund të përfitojnë padrejtësisht nga ju, nëse silleni tepër bujarë.

Demi
Mbani nën kontroll emocionet tuaja dhe përpiquni të çliroheni nga çdo ndjenjë frike, pasi ka mundësi që kjo të ndikojë negativisht tek ju. Tregohuni vigjilent gjatë kryerjes së transaksioneve financiare ose nënshkrimit të dokumenteve të rëndësishme. Ndarja e problemeve me anëtarët e familjes suaj, do ta lehtësojë barrën tuaj.

Binjakët
Jini të durueshëm, pasi përpjekjet tuaja të vazhdueshme të shoqëruara me mirëkuptim do t’ju sjellin rezultate pozitive. Dilni dhe kënaquni me miqtë tuaj. Sytë tuaj janë aq të ndritshëm saqë mund të ndriçojnë një ditë të lodhshme për partnerin/partneren tuaj.

Gaforrja
Ju do të duhet të përdorni inteligjencën, taktin dhe diplomacinë tuaj për të zgjidhur një problem që mund të hasni sot. Qëndrimi juaj pozitiv do të ndriçojë atmosferën në shtëpi. Mos u shqetësoheni se çfarë mendojnë njerëzit për ju sot. Veproni ashtu siç e mendoni, pa u ndikuar nga të tjerët.

Luani
Kaloni pak kohë me miqtë e ngushtë në mënyrë që të relaksoheni. Përfshirja e vetvetes në një grup të madh do të jetë shumë argëtuese, por do të bëjë që shpenzimet tuaja të jenë larta. Ju mund të grindeni me partnerin/partneren tuaj në këtë ditë vetëm për të provuar se keni të drejtë.

Virgjëresha

Të moshuarit e kësaj shenje duhet të tregojnë kujdes të shtuar për shëndetin gjat ditës së sotme. Mos neglizhoni asnjë shenjë që ju duket shqetësuese. Të qenit novator do t’ju sjellë para shtesë.

LEXO EDHE:  Sipas horoskopit, kjo është gjëja më e çuditshme që mbani gjithnjë në çantë

LEXO EDHE:  Nuk e kanë aspak problem të qëndrojnë vetëm/ Shenjat e horoskopit që adhurojnë lirinë

Peshorja
Sot ju duhet të relaksoheni dhe të përpiqeni të gjeni lumturinë midis miqve të ngushtë dhe anëtarëve të familjes. Do të ketë një forcim të pozicionit tuaj financiar. Nëse i keni dhënë borxh dikujt, pritet t’i merrni ato sot.

Akrepi
Nëse keni vuajtur nga një sëmundje, thjesht të qenit pozitiv dhe i lumtur do të jetë antidoti më i mirë për të gjitha problemet tuaja. Nëse jeni i martuar, atëherë kujdesuni veçanërisht për fëmijët tuaj sot, pasi mund të ketë shanse për probleme shëndetësore.

Shigjetari
Miqtë tuaj do të jenë mbështetës dhe do t’ju mbajnë në humor të mirë. Sot, mund të ketë shqetësime për shkak të problemeve financiare. Ju duhet të konsultoheni me një të besuar për këshilla. Ju duhet të shmangni çështje të diskutueshme që mund të shkaktojnë debate me të dashurit tuaj.

Bricjapi
Një lajm i papritur nga një i afërm do t’ju ndriçojë ditën. Ju do të jeni në gjendje të mbështesni bashkëshortin/bashkëshorten tuaj emocionalisht, nëse kuptoni qartë situatën e tyre. Në kohën tuaj të lirë sot, do të kryeni detyrat që keni planifikuar të realizoni.

Ujori
Investimet e bëra sot do të rrisin prosperitetin dhe sigurinë tuaj financiare. Do të jetë një ditë e mirë për të ringjallur kontaktet dhe marrëdhëniet e vjetra. Sot dashuria juaj e përkushtuar dhe e padiskutueshme do të ketë një fuqi magjike, kurative për të dashurin/dashurën tuaj.

Peshqit
Përfshihuni në aktivitete që do t’ju ndihmojnë të ruani qetësinë. Sot, ndihma e një të afërmi të ngushtë do t’ju sjellë fitime në biznes dhe kjo do të çojë në shpërblime financiare. Harroni sot shqetësimet tuaja dhe thjesht shijoni shoqërinë e partnerit tuaj.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi, e Martë, 15 qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi mujor, 01-31 Gusht

Dashi

Mos nxitoni për ndonjë vendim të ri financiar, pasi kjo mund të dëmtojë perspektivat tuaja në të ardhmen. Ju mund të merrni një dhuratë të papritur nga një mik apo i afërm. Shmangni miqësinë me njerëzit që ju humbasin kohën! Ju mund të përballeni me një situatë të vështirë në jetën bashkëshortore.

Demi

Udhëtimet për kënaqësi dhe takimet shoqërore do t’ju bëjnë të ndiheni të relaksuar dhe të lumtur. Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju, për fitime afatgjata. Të rinjtë mund të kërkojnë disa këshilla për projektet shkollore. Mund ta gjeni veten duke ëndërruar për dashurinë.

Binjakët

Mos i jepni para hua të afërmve që nuk ju kanë kthyer ende borxhin e mëparshëm. Shmangni përfshirjen në ndonjë marrëveshje në punë gjatë ditës së sotme. Në aspektin sentimental, mos bëni veprime për të tërhequr vëmendjen pa qenë e nevojshme.

Gaforrja

Mundohuni të dilni nga zyra herët dhe të gjeni pak kohë për aktivitete kreative. Paratë që keni kursyer për disa kohë, do të jenë mëse të dobishme sot. Aftësia juaj për të mësuar gjëra të reja do të jetë e jashtëzakonshme. Jeta j në çift nuk do të jetë argëtuese këto ditë. Bisedoni me partnerin/partneren dhe planifikoni diçka vërtet interesante.

Luani

Mos u nervozoni dhe mos e humbni besimin teksa takoni disa persona të profilit të lartë. Nëse jeni student dhe dëshironi të studioni jashtë, një krizë financiare në shtëpi mund t’ju shqetësojë sot. Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë për arritjet e tyre. Një udhëtimi i papritur për disa persona të kësaj shenje do të jetë stresues.

Virgjëresha

Shëndeti i bashkëshortit/bashkëshortes suaj mund të ketë nevojë për kujdes dhe vëmendje. Sot do të mungojë romanca në jetën tuaj, sepse partneri/partnerja mund të mos jetë në humorin e duhur. Eprori juaj do të befasohet nga cilësia e punës suaj.

LEXO EDHE:  Burrat që nuk kanë frikë të shprehin ndjenjat/ Këto shenja janë të dipsonueshme për dashuri
LEXO EDHE:  Sipas horoskopit, kjo është gjëja më e çuditshme që mbani gjithnjë në çantë

Peshorja

Përmirësimi i pamjes do të sjellë përfitime pozitive për ju. Mund të mos jeni dakord me gjithçka që thonë anëtarët e familjes suaj, por do të bënit mirë të mësonit nga përvojat e tyre. Kjo është dita juaj me fat në dashuri. Partneri do t’ju befasojë me realizimin e fantazive tuaja të shumëpritura.

Akrepi

Do të shpëtoni nga tensionet e vazhdueshme. Sot investimi në pronë mund të jetë i kushtueshëm për ju. Shmangni marrjen e vendimeve të tilla sa më shumë të jetë e mundur. Vëllezërit dhe motrat do të jenë më mbështetës të nevojave tuaja sesa mund ta kishit menduar.

Shigjetari

Biznesmenët e kësaj shenje mund të pësojnë humbje në tregti. Gjithashtu, mund të duhet të shpenzoni para për të përmirësuar biznesin tuaj. Kjo është dita perfekte për të tërhequr vëmendjen e të tjerëve pa bërë shumë nga ana juaj. Sot ëndrrat dhe realiteti do të ndërthuren në jetën tuaj të dashurisë.

Bricjapi

Nënat e ardhshme të kësaj shenje duhet të jenë të vëmendshme dhe të kujdesshme. Partneri/partnerja juaj do të jetë në humor të mirë sot. Njohuritë që keni fituar, sot do t’ju japin përparësi nëse do të përballeni me kolegët.

Ujori

Sjellja juaj simpatike do të tërheqë vëmendjen. Investimet në shtëpi do t’ju sjellin përfitime më vonë. Kaloni më shumë kohë me familjen. Personi për të cilin keni ndenja, do t’ju përgjigjet sot.

Peshqit

Nëse punoni ose studioni larg shtëpisë, qëndroni larg personave që priren t’ju humbin kohën dhe paratë. Kaloni më shumë kohë me partnerin/partneren, për ta njohur dhe kuptuar më mirë njëri-tjetrin. Ka gjasa që ai/ajo t’ju shprehë ndenja si asnjëherë tjetër.

LEXO TE PLOTE