Connect with Us

A do e bëjë vaksinën nëse zgjidhet si personalitet?/ Berisha jep përgjigjen e prerë

Politikë

A do e bëjë vaksinën nëse zgjidhet si personalitet?/ Berisha jep përgjigjen e prerë

Publikuar

-

A do e bëjë vaksinën nëse zgjidhet si personalitet?/ Berisha jep përgjigjen e prerë

Ish-kryeminsitri Sali Berisha, i pyetur se a do ta bënte vaksinën nëse do të zgjidhjej si personalitet.

Ish-kryeministri tha në mënyrë absolute jo.

Berisha theksoi se në radhë të prë duhet të vaksinohen mjekët, gazetarët, policët dhe më pas të gjitha grupmoshat e tjera.

“Është një tragjikomedi e turpshme kjo që ndodh me vaksinën. Çfarë bëri Rama ai lidhi kontratëtn me Pfizer për një sasi të vogël, dhe ditën që ndodhi skandali i Nusretit tërhoqi 900 doza dhe Pfizer desh grisi kontratën. Rama mori 900 doza, po çfarë bëri me këtë, ai dënoi me vdekje një mjek.

LEXO EDHE:  Shqipëria pa Gjykatë të Lartë dhe Kushtetuese/ Rama justifikon “shkrirjen” e tyre

Pa asnjë diskutim vaksinën duhet ta bëjnë, mjekë, infermierë, sanitarë dhe punonjë stë tjerë të shëndetësisë. Pa diskutim pas tyre janë mediat, mësuesit dhe policët. Sali Berisha do ta bëjë kur të fillojë grupmosha e 76-vjeçarëve dhe të vijë dita e 15 tetorit, ky ëhstë rregulli”, shprehet Berisha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Monika tallet me Metën/ Nuk më ndjek në Instagram se ka frikë mos i kërkoj dekorata

Publikuar

-

Nga

Fakti që Ilir Meta ka dhënë shumë dekorata gjatë ushtrimit të detyrës si president, nuk i ka bërë përshtypje vetëm Edi Ramës dhe qytetarëve, por edhe bashkëshortes së tij, Monika Kryemadhit.

Kryetarja e LSI-së u është përgjigjur pyetjeve të qytetarëve në ‘Instagram’, në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Pyetjes përse Meta nuk e ndjek në Instagram, ajo i është përgjigjur se ka dy mundësi. Sipas saj, Meta ka frikë mos i kërkon ndonjë dekoratë në inbox ose do të mbajë marrëdhënie institucionale.

Dy mundësi ka: Sepse do të mbajë marrëdhënie institucionale. Ka frikë mos i kërkoj ndonjë dekoratë në inbox. Po më mirë pyesni Ilir Metën”, shkruan Kryemadhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama jep lajmin mirë/ Së shpejti hapet aeroporti i Kukësit

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një lajm të mirë mbrëmjen e sotme.

Aeroporti i Kukësit do të jetë gati brenda pak ditësh.

Pëmes një postimi, shefi i qeverisë shkruan se do të jetë aktiv shumë shpejt dhe fluturimi i parë duket se do të nis me çunat e Londrës.

“3D
*O çunat e Londrës bohuni gati se so mo pun mujsh”, shkruan Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Mona je e jona”/ Qytetarët në Korçë i “presin rrugën” Kryemadhin

Publikuar

-

Nga

Qytetarë të shumtë kanë dalë për të pritur Monika Kryemadhin në Libonik të Korçës, vend në të cilën ajo do të vijojë turin e fushatës elektorale.

Qytetarët, nuk i kanë kursyer thirrjet “Rama Ik”, por edhe thirrjet për Kryemadhin, duke thënë “Mona je e jona”.

Mesa duket ky takim ka lënë shije të mirë tek vetë shefja e LSI, e cila mbi videon e publikuar ka shkruar:

“Pritje emocionuese në Libonik të Korçës”, tha Kryemadhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE