Connect with Us

Marash Kumbulla futet në listën e yjeve që humbën Europianin

Kombëtare

Marash Kumbulla futet në listën e yjeve që humbën Europianin

Publikuar

-

Marash Kumbulla gjendet në listën e yjeve që kanë humbur Europianin. “90min.com” ka ndërtuar një formacion ideal të futbollistëve më të mirë që nuk do të shohim në Europian, pasi Kombëtaret që përfaqësojnë nuk kanë mundur të kualifikohen për në fazën finale.

Mes tyre është edhe mbrojtësi shqiptar i Romës, Kumbulla. “90min.com” ka bërë edhe një përshkrim më tepër rreth këtij futbollisti duke treguar historinë e zgjedhjes së Shqipërisë. “Qendërmbrojtësi i Romës ishte në gjendje që të luante për Italinë, por vendosi të përfaqësojë vendin e familjes së tij dhe është një tjetër nga ata që me siguri nuk do të kenë fatin për t’u shpallur si kampion europe.

Shqipëria nuk mund të arrinte në fazën e grupeve, por në moshën 21-vjeç, Kumbulla ka ende shumë kohë përpara që të paktën të ketë suksesin me ekipin e ti dhe të shkojë në një kampionat europian”, shkruhet në artikull.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Një tjetër futbollist mërzitet me Rejën, Çekiçi: U ndjeva keq që nuk mora ftesë

Publikuar

-

Nga

Mesfushori pogradecar, Endri Çekiçi është duke kaluar një formë të shkëlqyer në kampionatin turk me skuadrën e Ankaraguçu. Nëpërmjet një lidhje live për emisionin ”Zona Gol” , 24-vjeçari foli për të ardhmen e tij dhe ftesën nga Kombëtarja në të ardhmen.

”Momentalisht jam i angazhuar me ekipin e Ankaraguçu, kemi një ekip shumë të mirë dhe besoj se do qëndrojmë mes më të mirave”.

Sinjale nga Kombëtarja? ”Këtë herë jo, por nëse vazhdoj të luaj kështu besoj se do të vij dhe momenti im me Kombëtaren. U ndjeva keq këtë herë që nuk mora një ftesë, por besoj se shumë shpejt do të vij ai moment”.

Ëndrra: ”Shpresoj që një ditë të jem pjesë e kampionatit spanjoll. Çfarë do ftese të më vinte nga ai kampionat nuk do e refuzoja”.

Kush e fiton Kategorinë Superiore? ”Kam luajtur në fillimet e mia për Teutën dhe presidenti i Teutës më ka mbështetur shumë. Shpresoj të ta fitojnë ata kampionat këtë sezon”.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Tifozi i kërkon t’i lërë vendin Canës ose Tares, Duka: Jo gjithmonë plotësohen dëshirat

Publikuar

-

Nga

Jo gjithmonë postimet e ndryshme në rrjetet sociale shoqërohen me komente pozitive. Ka edhe nga ata që kritikojnë, madje edhe nga ata që të thonë se duhet të hapësh krahun dhe të vijë një tjetër në vendin tënd. Kështu i ka ndodhur presidentit të FSHF-së, Armand Duka, që ka shkëmbyer batuta me një ndjekës të tijin që i thoshte se vendin e tij duhet ta zërë një ikonë si Cana ose Tare.

Komentuesi: Zoti Duka ka ardhur koha që vendin tënd ta marrë një ikonë si Cana ose si Tare. Ata janë të aftë dhe të dashur për mbarë tifozët shqiptarë… Kështu do të kujtohesh gjithmonë për mirë nëse ia lë vendin atij që e meriton. Ndryshe do të jesh gjithmonë me petkun e diktatorit derisa të jesh në detyrë.

Duka: Do ta kem parasysh këshillën tënde, por duhet ta ndash mendjen, kë nga këta të dy mendon ti?…

Komentuesi: Ti mund të ironizosh, se po të ishte për mua do të zgjidhja që të ikje ti. Edhe jam i sigurt se të dy do të bënin shumë herë më shumë se sa ke bërë zotrote.

Duka: Jo gjithmonë të plotësohen dëshirat, edhe unë do të dëshiroja të mos më shkruaje ti.

Komentuesi: Nuk të shkruaj më se të preka në tela më duket…

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Rey Manaj bën bashkë flamurin shqiptar me stemën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj është duke kaluar formën fantastike te Barcelona B pasi ka shënuar 9 gola dhe kryeson listën e golashënuesëve. Më mirë se sulmuesi shqiptar nuk ka mundur të bëjë as Collado që cilësohet si Lionel Mesi i ri i katalanasve.

Së fundmi Manaj ka treguar paraqitjen e re sa i përket mbrojtëseve të tij. Dizenjimi është vërtet interesant teksa te njëra prej tyre është me fanellën e Kombëtares dhe flamurin e Shqipërisë, ndërsa te tjera i veshur me ngjyrat e katalanasve.

LEXO TE PLOTE