Connect with Us

Horoskopi i fundjavës sipas Paolo Fox

Horoskopi

Horoskopi i fundjavës sipas Paolo Fox

Publikuar

-

Dashi

Shumë po përjetojnë një përmirësim krahasuar me vitin e kaluar edhe nëse shumë probleme nuk janë kapërcyer:nuk është e lehtë të zgjidhësh ndërlikimet e përditshme në lidhje me punën, me çështjet ekonomike. I juaji mbetet një qiell i zgjimit të madh dhe madje dashuria mund të jetë më në përputhje me nevojat tuaja. Takime të reja gjithmonë të mundshme.

Demi

E gjeni veten duke luftuar me shumë tensione. Dhe nëse nuk keni personin e duhur pranë, nëse ka pasur ndonjë ndërlikim, ka të ngjarë të ndiheni shumë të lodhur dhe lodhja mund t’ju mashtrojë. Gjithashtu këtë të Premte astrologu ju këshillon të bëni kujdes. Për fat të mirë, e shtuna dhe e diela do të jenë ditë shumë më të mira.

Binjakët

Është shumë e rëndësishme të fortifikoni trupin tuaj, shpesh për të bërë shumë gjëra që harroni se trupi juaj gjithashtu ka nevojat e tij. Mundohuni të keni një dietë që mbështet trupin tuaj. Në këtë periudhë të fundit nuk jeni ndjerë në formë perfekte ose jeni shëruar ngadalë. Këtë fundjavë, ata të dashuruar që kanë një dhëmb të helmuar ndaj një personi, mund të flasin shumë sinqerisht.

Gaforrja

Në këto tre ditë, ju filloni të zhvilloni atë plan rikuperimi që do të jetë aktiv midis fundit të majit dhe fillimit të qershorit.Ky është një vit që do të sjellë burime të reja dhe ndoshta edhe udhëzime të reja sepse në janar diçka është përmbyllur ose jeni duke punuar për një projekt të ri. Afërdita ka filluar një udhëtim të rëndësishëm dhe kjo fundjavë mund t’i japë hapësirë ​​shumë emocioneve.

Luani

Ju mendoni se ka ardhur koha për të vepruar dhe mbi të gjitha për të reaguar edhe sepse ka pasur probleme personale dhe familjare. Në familje dhe në marrëdhënie, diçka ka ndryshuar: shumë gjithashtu u është dashur të përballen me hutime, momente të lodhjes së madhe, diskutime dhe polemika. Për fat të mirë, Afërdita nuk është më e kundërta dhe pas një fillimi të rëndë, çiftet e forta do të jenë në gjendje të rikuperohen.

Virgjëresha

Ka një të ardhme të mrekullueshme në horizont edhe nëse keni bërë vërtet shumë gjatë kësaj jave. Në këtë të Premte mbërrini të rraskapitur, me pak energji, pak dëshirë për të bërë. Ju jeni duke e vënë veten në linjë dhe duke qenë një perfeksionist gjithmonë përpiquni të merrni maksimumin prej saj. Ky është një moment disi i veçantë për ndjenjat: nuk mund të jetë domosdoshmërisht një moment krize në dashuri por ka distanca, ndoshta edhe për arsye pune.

Peshorja

Në këtë moment duhet të besoni më shumë në të ardhmen dhe mbi të gjitha duhet të orientoheni drejt zgjedhjeve pozitive që kanë të bëjnë edhe me dashurinë. Ky është një qiell i rëndësishëm që ndihmon në zhvillimin e krijimtarisë. Njerëzit që janë krijues mund të bëjnë diçka të re. Është e qartë se kjo është një periudhë e vështirë shoqërore për të gjithë, por nuk duhet të dekurajohemi, ajo që nuk mund të bëhet tani do të jetë e mundur tashmë në gjysmën e dytë të vitit. Jupiteri dhe Saturni ndihmojnë ata që duan të martohen, të jetojnë së bashku.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo e dielë për të gjitha shenjat

Akrepi

Herë pas here ju zemëroheni dhe nuk është e lehtë të mbash qetësi me yje të tillë provokues. Dy javët e para të muajit ishin mjaft të rënda, atëherë kjo varet qartë nga mosha. Mirë shenja e re e fatit e treguar nga Venusi në aspekt të mirë nga e enjtja: kjo tregon një lloj rikuperimi në dashuri edhe nëse kohët e fundit çiftet kanë përjetuar ndonjë hutim.

Shigjetari

Tani po përballeni me një problem të vogël fizik . Kjo është një fundjavë në të cilën duhet të përpiqeni të rigjeni lartësinë. Në realitet, shumë janë duke e kuptuar se në këtë periudhë, dashuria duhet të kujdeset edhe pak më shumë. Kjo fundjavë për çiftet në krizë është pak e veçantë: disa do të duhet të qëndrojnë larg partnerit të tyre për arsye pune ose personale.

Bricjapi

Ju mund të shëroheni këtë fundjavë. E shtuna dhe e diela janë ditë aktive. Në përgjithësi ju jeni shumë i zhytur në mendime edhe nëse nuk ka blloqe këto ditë. Sigurisht, kënaqësia nuk arrihet kurrë plotësisht, por me hapa të vegjël mund të shkosh larg. Gjithmonë mbani mend se e juaja nuk është një shenjë që arrin gjithçka brenda pak ditësh, por planifikon ekzistencën e saj gjatë muajve. Në dashuri mos humbisni një mundësi.

Ujori

Ju mund të jeni mjaft nervozë këtë të Premte. Këtë javë, megjithatë, pavarësisht Hënës së kundërt, ajo mbetet e rëndësishme.Disi e gjeni veten në një gjendje ku gjithçka që po bëni tani predispozon për një ndryshim që mund të mos jetë i dëshiruar por i krijuar nga fati që disi ju detyron të përballeni.Pak ditë konfliktuoze, por vetëm në lidhje me takimet.

Peshqit

Këtë fundjavë mund të provoni një provë dashurie. Është shumë e rëndësishme për ju që partneri juaj t’ju japë siguri të vazhdueshme. Në rast se ka pasur një krizë, jini të kujdesshëm sepse e shtuna dhe e diela do të jenë ditë që mund të nxjerrin në dritë disa konflikte. E shtuna dhe e diela do të jenë ditë sfiduese. Sa i përket punës, disa ndryshime mund të ndodhin në muajin tjetër të marsit./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 12 prill 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 janar 2021

Dashi

Është një ditë shumë e mirë. Vetëm për të përfituar nga kjo situatë, këshilla është që të merreni me punë. Mos kaloni një ditë ulur në divan, por keni përvoja të reja dhe hapuni për takime të reja.

Demi

Për nesër është më mirë të shmangni çdo ndërlikim ose marrëdhënie me njerëz që nuk ju pëlqejnë. Ju vetëm do të rrezikonit të prishni ditën tuaj.

Binjakët

Në këtë periudhë do të kishit shumë nevojë për pak mirëkuptim dhe afeksion. Kaloni këtë ditë me familjen tuaj dhe merrni ndihmë nga ata që ju duan vërtet.

Gaforrja

Nesër do të jeni në gjendje të mbështeteni në pamjen e shkëlqyeshme të Hënës. Ekziston një gjallëri dhe dëshirë e madhe për të bërë. Dilni, ikni, argëtohuni dhe kaloni ditë që do të lënë një shenjë pozitive në zemrën tuaj.

Luani

Pamja astrale e së nesërmes absolutisht fton për kujdes. Thjesht kaloni një momente me të dashurit tuaj pa prishur shumë planet.

Virgjëresha

Sigurisht që ditët e vështira që keni kaluar janë vetëm një kujtim, por nga ana tjetër ju ende nuk e keni rikuperuar të gjithë energjinë fizike dhe mendore të shpenzuar. Bëni durim, së shpejti gjithçka do të zgjidhet.

Peshorja

Nesër duhet një lloj reflektimi si për ndjenjat ashtu edhe për të ardhmen e punës tënde. Përballja e vetes me ata që vërtet të duan mund të të ndihmojë.

LEXO EDHE:  Puna, dashuria dhe financat/ Lexoni parashikimet e horoskopit për javën e fundit të Gushtit

LEXO EDHE:  Puna, dashuria dhe financat/ Lexoni parashikimet e horoskopit për javën e fundit të Gushtit

Akrepi

Hëna ka hyrë në shenjën tuaj, kjo ju kthen një energji të papritur dhe gjithashtu një dëshirë të madhe për të bërë gjërat si duhet. Ndiqni instiktin tuaj dhe këtë herë nuk do të pendoheni.

Shigjetari

Ju keni një dëshirë të madhe për të eksploruar. Përfitoni nga dita e nesërme dhe ato që do të vijnë për të nisur veten në aventura të reja interesante.

Bricjapi

Ju jeni në një moment kur duhet të reflektoni, të ndaleni për një moment. Ditë më të mira do jenë ato në vazhdim, ndoshta edhe duke përfituar nga prania e njerëzve që ju duan dhe që mund t’ju ndihmojnë.

Ujori

Fatkeqësisht ndiheni shumë i lodhur për shkak të situatave të caktuara që keni përjetuar në javët e fundit. Nesër është një ditë ideale për t’u çlodhur dhe rimbushur si fizikisht dhe mendërisht.

Peshqit

Hëna është në një aspekt të favorshëm i cili ju jep energji të madhe. Nesër, mund të merrni disa surpriza të mirëseardhura dhe të papritura.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi, e Diel, 11 Prill 2021

Publikuar

-

Nga

horoskop

Dashi

Aftësitë tuaja me kompjuterat dhe forma të tjera të teknologjisë duhet të rriten me shpejtësi. Kjo do të ishte një ditë e mirë për të mësuar diçka që në fillim ju dukej e papërshtatshme.

Demi

Ju duhet të ndiheni veçanërisht të fortë, të motivuar dhe të përqendruar. Qëllimet tuaja duken më të arritshme dhe kjo ju duket inkurajuese. Marrëdhëniet me të tjerët duhet të jenë të ngrohta, shoqërore dhe bashkëpunuese sot

Binjaket

Zhvillimet e papritura pozitive në lidhje me familjen mund të sjellin një ndryshim të madh në të ardhmen tuaj. Ju mund të jeni në vendin e duhur në kohën e duhur për të takuar personin e duhur sot.

Gaforrja

Aspekti profesional mund t’ju mbajë të zënë, ashtu si detyrat e vogla që ende kanë nevojë për kujdesin tuaj. Në një moment, dokumentet financiare mund të marrin shumë nga koha juaj, Tregoni kujdes me investimet.

Luani

Sot mund të zbuloni një talent të ri që kurrë nuk e dinit se e kishit. Ju mund të habiteni, por do të dëshironi të zhvilloni këtë aftësi të re. Mund të përfshijë teknologji në një farë mënyre, ose mund të kërkojë punë në aspektin financiar.

Virgjeresha

Rezistojini tundimit për ta kaluar pasditen duke luajtur! Ju duhet të jeni veçanërisht aktiv tani, kështu që kjo është një kohë e mirë për të organizuar ose marrë pjesë në aktivitete fitimprurëse. Në mbrëmje nuk do të mungojë argëtimi.

Peshorja

LEXO EDHE:  “Ndihen më të relaksuar”/ Kjo kompani bën realitet ëndrrën e punonjësve, punë vetëm 4 ditë në javë

LEXO EDHE:  Puna, dashuria dhe financat/ Lexoni parashikimet e horoskopit për javën e fundit të Gushtit

Bashkimet emocionale me miqtë ose të afërmit që nuk keni parë prej kohësh mund të ndodhin sot. Disa nga këto mund të jenë të paplanifikuara. Mbrëmjen do ta kaloni me të dashurit tuaj.

Akrepi

Një grindje me një mik mund t’ju bëjë që t’i vendosni të gjitha kartat tuaja në tryezë dhe t’i tregoni atij ose asaj saktësisht se si ndiheni. Nuk është gjithmonë e lehtë të jesh kaq i sinqertë, por sot forca e sinqeritetit tënd do të lërë mbresa.

Shigjetari

Nëse keni menduar të nisni një karrierë të re, kjo është dita për të filluar. Eshtë gjithashtu një ditë e mirë për t’u marrë me disa dokumenta financash. Në aspektin sentimental do të keni të gjithë vëmendjen e partnerit.

Bricjapi

Mund të planifikoni ose të përgatiteni për një udhëtim të gjatë sot. Çështjet shpirtërore mund të jenë në mendjen tuaj tani, ashtu siç janë ato sentimentale. Me paratë do të duhet të tregoni kujdes.

Ujori

Lajme të dobishëm financiare mund të vijnë në drejtimin tuaj. Kjo është një kohë e mirë për të investuar ose për të filluar një plan të ri kursimesh. Sa i përket dashurisë, sot do ta ndjeni më shumë mungesën e partnerit.

Peshqit

Sot do të ishte një ditë e mirë për të ndjekur disa çështje profesionale. Ndonjë punë që e keni shtyrë shumë do të ishte e këshillueshme ta përfundonit. Me partnerin do të kaloni një pasdite shumë të këndshme.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 10 prill 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 janar 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Kjo e shtunë është një ditë që funksionon veçanërisht mirë, sidomos në punë ku ju prisni shumë duke pasur parasysh angazhimin e madh që keni bërë për të. Ki durim dhe gjithçka do të jetë ashtu sikundër shpreson.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Bëni kujdes me financat tuaja te shtunen. Shpenzimi i tepërt nuk është i mirë, veçanërisht nëse doni të realizoni projektin që keni në mendje për disa kohë deri në verën e ardhshme.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Do të jeni në gjendje të arrini diçka më shumë, edhe nëse gjendja në lidhje me dashurinë mbetet e ndërlikuar. Përdorni këtë ditë për të hedhur një hap drejt partnerit tuaj dhe për të zgjidhur çështjet që ju kanë tërhequr gjatë kësaj kohe.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Do të jetë ditë pozitive teksa Hëna do të hyjë në shenjën tuaj duke favorizuar ndjenjat. 48 orë ju presin me energji të madhe dhe motivim të madh.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Kjo e shtunë do të jetë një ditë goxha e çuditshme. Ju jeni duke studiuar strategji të reja për t’u zbatuar në ditët në vijim, mbase duke filluar nga java tjetër. Ky ligjërim mund të jetë i vlefshëm si në vendin e punës ashtu edhe në sferën sentimentale.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Kur ka probleme, veçanërisht në çifte, gjëja ideale është të peshoni mirë fjalët tuaja dhe të matni ndërhyrjet tuaja për të shmangur diskutimet që mund të dëmtojnë vetëm të dy.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Do të jetë një ditë e rënduar, e lodhshme dhe stresuese. Ndërsa angazhimet e shumta të cilave ju nënshtroheni në punë ju nervozojnë, nga ana tjetër ato ju japin kënaqësi të madhe.

LEXO EDHE:  Ahmetaj zbulon kur do fillojë rindërtimi i banesave të dëmtuara nga tërmeti

LEXO EDHE:  Cilat janë shenjat e horoskopit që një ditë do të jetojnë të pasura?

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Venusi do të hyjë në shenjën tuaj, kjo tregon se më në fund mund të ktheheni duke përjetuar emocione të papritura dhe që sinqerisht e meritoni pas një periudhe të ndërlikuar.Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Do të jetë një ditë e mërzitshme për dikë me një histori që nuk funksionon. Edhe në vendin e punës, përgjigjet që prisnit nuk mbërrijnë, gjithashtu duke marrë parasysh punën e shkëlqyer të bërë deri më tani, jini të durueshëm nga java tjetër gjithçka do të jetë në rregull.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Është një periudhë e rëndësishme për të gjithë ata që duan të rikuperojnë dëshirën për të dashur. Nëse një marrëdhënie nuk është më e rikuperueshme, është më mirë të hiqni dorë dhe të shikoni përreth, nëse jo, jepini vetes një mundësi tjetër, mund të jetë zgjedhja e duhur.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Falë hyrjes së Hënës në shenjën tuaj, duke filluar nga e shtuna do të gjeni energjitë fizike dhe mendore të shpenzuara ditët e fundit për shkak të ngarkesave të tepërta të punës.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Disa prej jush kanë pasur një dilemë të vogël kohët e fundit. Kjo e shtunë do të shërbejë për të kuptuar që ju duhet t’i bëni gjërat me qetësi pa nxituar në kohën e zgjedhjeve tuaja.

LEXO TE PLOTE