Connect with Us

Fitorja detyrim, situata te Skënderbeu para ndeshjes me Bylisin

Sport

Fitorja detyrim, situata te Skënderbeu para ndeshjes me Bylisin

Publikuar

-

Skënderbeu luan një transfertë shumë de likate të shtunën në orën 13:00 ndaj Bylisit në stadiumin “Adush Muça”.

Megjithatë, kundërshtari i radhës është i vetmi që korçarët këtë kampionat kanë një bilanc pozitiv.

Në periudhën kur bardhekuqtë drejtoheshin nga Julian Ahmataj, Skënderbeu arriti të fitonte 0-2 në fazën e parë në Ballsh, si dhe 4-3 në fazën e dytë në Korçë.

Këtë herë skuadra që ka prej pak javësh në krye të pankinës Migen Memellin, shkon ndaj Bylisit me dy pikë më pak në tabelë dhe në rast të një humbjeje, kjo mund të sillte pasoja të mëdha në luftën për mbijetesë.

Si kurrë më parë në dekadën e fundit, Skënderbeu mbyll tabelën e klasifikimit dhe ndeshja në Ballsh ka shumë rëndësi për vazhdimësinë.

Barazimi ndaj Vllaznisë kryesuese ishte si një pikë kthese për skuadrën, që bindi me lojë ndaj ekipit shkodran.

Me Memellin korçarët janë bërë më agresivë si skuadër dhe luajnë për rezultat pozitiv në çdo takim, duke treguar një mbrojtje më të kujdesshme. Megjithatë, të shtunën ndaj Bylisit pikët janë jetike.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Lajm i madh nga Italia/ Ja kur rikthehet tifozët në stadiume

Publikuar

-

Nga

Lajme pozitive nga Italia, për sa i përket rikthimit të tifozëve në stadium. Një hap i vogël drejt normalitetit: nga 1 maji i ardhshëm, në Serinë A do të kthehet publiku në stadiumet që janë në zonën e verdhë.

Sipas Ansa-s, do të lejohet hyrja e publikut në impiantet e hapura deri në një maksimum prej 1.000 spektatorësh dhe ato të mbyllura deri në 500 për të gjitha aktivitetet sportive që kanë interes kombëtar. Gjithsesi pritet që në ditët në vijim të ketë një zyrtarizim nga qeveria në lidhje me këtë lajm.

Masa pritet të hyjë në fuqi në javën e 34 të kampionatit italian, që do të hapet nga ndeshja mes Veronë dhe Specias në Bentegodi. Inter do të luajë në Krotone, Milani do të sfidojë Beneventon.

Të dielën do të vazhdohet me Lacio-Xhenoa, Napoli-Kaljari, Sasuolo-Atalanta, Bolonja-Fiorentina, Udineze-Juve, Sampdoria-Roma dhe Torino-Parma.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Ramos refuzon rinovimin e kontratës me Real Madridin

Publikuar

-

Nga

Pas 16 sezonesh tek Real Madrid, mbrojtësi Serxhio Ramos me shumë mundësi do të largohet nga madrilenët këtë verë, teksa çështje për tu zgjidhur është dhe kontrata e 35 vjeçarit i cili deri tani nuk ka rinovuar ende.

Sipas mediave spanjolle, Ramos ka refuzuar rinovimin e kontratës me madrilenët dhe ka pasur dhe një debat të shkurtër me presidentin e klubit, Fiorentino Perez, i cili dyshohet se i është drejtuar spanjollit me fjalët ‘’Ne duhet të planifikojmë që sezonin e ardhëm të bëjmë pa ty’’.

Nuk mungojnë dhe ofertat e klubeve europiane për mbrojtësin spanjoll, ku ndër to dy klubet e mëdha PSG-ja me Liverpulin. Nuk dihet ende e ardhmja e tij, por një gjë është e sigurte se qendërmbrojtësi spanjoll nuk do të luajë për madrilenët sezonin tjetër.

LEXO TE PLOTE

Sport

Korçarët kanë një golashënues, afrikani Mensah merr për dore Skënderbeun

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi Alfred Mensah është njeriu gol i këtij sezoni për Skënderbeun, qoftë sa i përket kampionatit, ashtu edhe ndeshjeve në Kupën e Shqipërisë. Shtatlarti ganez po tregon një formë mjaft të mirë, teksa në sezonin e tij të dytë me fanellën e korçarëve po udhëheq sulmin me 6 gola në Superiore dhe 4 në kupë.

Mensah është një qendërsulmues tipik, i cili krahas golave, ka ndihmuar shumë skuadrën duke marrë disa penallti dhe dhënë asiste. Sa i përket Kupës, me 4 gola si Mensah janë këtë edicion edhe sulmuesit e Vllaznisë e Laçit, respektivisht Haris Dilaver dhe Kirian Nuabueze. Ndërsa në kuotën e 3 golave është një tjetër lojtar i Skënderbeut, Elvi Berisha, që shënoi në Durrës.

LEXO TE PLOTE