Connect with Us

“Kanë tentuar edhe më parë të vrasin”/ Artan Hoxha: Behar Sofia kishte lidhje të forta me policinë

Kronika

“Kanë tentuar edhe më parë të vrasin”/ Artan Hoxha: Behar Sofia kishte lidhje të forta me policinë

Publikuar

-

“Kanë tentuar edhe më parë të vrasin”/ Artan Hoxha: Behar Sofia kishte lidhje të forta me policinë

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka zbardhur të tjera detaje nga vrasja e Behar Sofisë ditën e sotme në mes të Tiranës.

Hoxha tregoi se për Sofinë ka pasur edhe tentativa të mëparshme për ta vrarë dhe kjo nuk ishte tentativa e parë.

Ai deklaroi në Abc News se ka pasur lidhje të forta brenda radhëve të policisë.

Ka pasur tentativa të mëparshme për ta vrarë. Aftësia e personazhit që ka humbur sot, është se ka qenë një nga ata trafikantët tipikë që më tepër anonte nga ata biznesmenët e paligjshëm se nga trafikantët. Vazhdimisht edhe brenda radhëve të policisë, ata shikonin njëri-tjetrin me dyshim. Ka pasur lidhje shumë të forta me policinë”, u shpreh gazetari./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

E rëndë në Tiranë/ 60 vjeçari i jep fund jetës, vetëvritet me armë gjahu

Publikuar

-

Nga

E rëndë në Tiranë/ 60 vjeçari i jep fund jetës, vetëvritet me armë gjahu

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbremjën e sotme në Tiranë.

Mësohet se një 60 vjeçar i ka dhënë fund jetës, duke u vetëvrarë me armë gjahu në banesë.

Ngjarja ka ndodhur në zoënë e Astirit.

Tiranë/Informacion paraprak

Rreth orës 21:00, në Astir, në banesën e tij dyshohet se është vetëvrarë me armë gjahu çifte shtetasi F. I., rreth 60 vjeç, banues në Astir Tiranë.

LEXO EDHE:  A do jetë Berisha në listën e PD?/ Basha: Nuk merrem me nderime familjesh

LEXO EDHE:  Drafti për ndalimin e memeve/ Gent Sejko: Tentativë për të larguar vëmendjen nga problematikat

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Tiranë/ Makina merr përpara 4 këmbësorë, largohet nga vendngjarja

Publikuar

-

Nga

Aksident i rëndë në Tiranë/ Makina merr përpara 4 këmbësorë, largohet nga vendngjarja

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në kryeqytet, në afërsi të Drejtorisë së policisë së Tiranës.

Mësohet se një automjet tip ‘Smart’ nën drejtimin e një shofereje femër ka marrë përpara 4 persona dhe është largua me shpejtësi nga vendngjarja.

Burime bëjnë me dije se personat e lënduar janë jashtë rrezikut për jetën, ndërkohë që policia dhe grupi hetimor kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë për identikimin e drejtueses së mjetit./CNA.al

 

LEXO EDHE:  “Basha është hallexhi”/ Braçe: Fryu numrin e viktimave që të shuhej ndërmarrja e turpshme kundër UÇK

LEXO EDHE:  Aksident në autostradë/ Makina përplas dy këmbësorë

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Foto/ Makina përplaset me shtyllën elektrike në Tiranë, katër zona mbesin në terr

Publikuar

-

Nga

Foto/ Makina përplaset me shtyllën elektrike në Tiranë, katër zona mbesin në terr

Katër zona kanë mbetur pa energji elektrike në zonën e Farkës, sipasojë e përplasjes së një makine me shtyllën elektrike.

Përkatësisht pa energji kanë mbetur zona e Lundrës, Dajias Gurrë e madh, Gurrë e vogël në Tiranë.

OSSH njofton se grupet e punës janë në terren e po punojnë për riparimin e defektit.

“Për shkak të një defekti në një nga fiderat e NST Farkë, si pasojë e këputjes së përcjellësave nga përplasja e një mjeti me shtyllën, kanë mbetur pa energji pjesërisht zona e Lundrës, Dajias Gurrë e madh, Gurrë e vogël. Grupet e avarisë së OSSH janë në terren e po punojnë për riparimin sa me shpejt të defektit”, thuhet në njoftim./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE