Connect with Us

Do pranonte koalicion paszgjedhor për të qenë në qeveri?/ Topalli: Nuk kam ambicie

Politikë

Do pranonte koalicion paszgjedhor për të qenë në qeveri?/ Topalli: Nuk kam ambicie

Publikuar

-

Do pranonte koalicion paszgjedhor për të qenë në qeveri?/ Topalli: Nuk kam ambicie

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, ka folur mbrëmjen e sotme për koalicionet politike.

E pyetur nëse ka marrë ndonjë bashkëpunim me PD-në, Topalli tha se nuk ka pasur ndonjë propozim, ndërsa theksoi se ka komunikim të vazhdueshëm me kolegët e djathtë me të cilët ka punuar për 20 vite.

Gjithashtu gazetarja e Klan News Mirela Milori, e pyeti ish-kryeparlamentaren nëse do të pranonte të ishte në qeveri, nëse partia që do të fitonte do t’i ofronte koalicion paszgjedhor.

Ajo deklaroi se nuk ka asnjë ambicie që të jetë në qeverinë e ardhshme.

LEXO EDHE:  “Movement for Change” in the elections/ Topalli invites disappointed democrats: Because of Basha, Rama can win another term

Nuk kam asnjë ambicie as për vendet qeveritare, po ka një ambicie shumë të madhe që të hapim një kapitull të ri pa këtë klasë politike”, theksoi drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Atentati në Elbasan/ Reagon për herë të parë Rama

Publikuar

-

Nga

Atentati në Elbasan/ Reagon për herë të parë Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë për atentatin e ndodhur në qytetin e Elbasanit, ku mbeti i vrarë ish drejtuesi i LSI Pjerin Xhuvani dhe janë plagosur katër të tjerë, mes tyre edhe një efektive policie.

Përmes një postimi në Twitter, Rama shkruan se dëshpërimi i humbësve nuk do të ndikojë në humbjen e besimit dhe durimit për zgjedhjet e 25 prillit, ndërsa ka shtuar se do të ndërshkojë të gjithë ata që po bëhen gjarpër rreth këmbëve të tyre.

Dëshpërimi i humbësve nuk duhet e nuk do të na bëjë të humbasim as qetësinë, as durimin, as besimin se 25 prilli do të sjellë bashkimin e shqiptarëve për ta ngjitur Shqipërinë në majën e merituar dhe ndëshkimin kuptimplotë të forcave që duan të ribëhen gjarpër rreth këmbëve tona”, shkruan Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Atentati në Elbasan/ Balla: Këto provokime kanë autor PD dhe Metën

Publikuar

-

Nga

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste në Elbasan Taulant Balla pas vizitës që I bëri efektivës së policisë në spital ka reaguar edhe për vrasjen e Pjerin Xhuvanit.

Sipas tij, këto janë provokime që i shkakton PD-ja dhe presidenti Ilir meta. Gjithashtu Balla ju ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të Elbasanit të mos bien pre e këtyre provokimeve dhe ndëshkimin Basha dhe Meta do ta marrin në 25 Prill.

Prej momentit të parë sapo jam njoftuar për ngjarjen jam munduar të marrë informacionin e nevojshëm, sikurse dhe kam njoftuar të gjithë organizatat e PS në Elbasan për të ruajtur qetësinë, për të mos rënë pre e provokimeve që kanë ardhur duke u përshkallëzuar dhe kanë një fajtor PD dhe presidentin e Republikës, që nga dita e verës dhe për të ardhur deri këtu ku ka humbur jetën një qytetar i Elbasanit dhe është plagosur një punonjëse e policisë, sot në mëngjes kanë terrorizuar banorët e lagjes 5 maji dhe autorësinë e këtij akti të plotë duhet t’ia lënë Prokurorisë dhe Policisë për të çuar para drejtësisë vrasësin dhe porositësit. Nuk dua të shtoj asgjë mbi njoftimet që duhet të bëjnë institucionet e drejtësisë. Thirrja për qytetarët e Elbasanit është ju lutem, ju jeni njerëz që duhet të vlerësoni rëndësinë e këtij momenti, nuk duhet të bini pre e provokimeve, këto paramilitare që kanë zbarkuan në çdo cep t’i ndëshkojmë më 25 prill”, tha Balla./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama bën deklaratën e fortë/ “Brenda autokolonës së Bashës ka ish oficerë policie dhe sipërmarrës tatimesh”

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka qenë në takimin përmbyllës elektoral në qytetin e Lushnjës. Nga atje ai tha se se me autokolonën me të cilën lëviz kryetari i Partisë Demokratike, janë ata që presin që të hapen bingot. Sipas tij, në makinën e Bashës gjendet po ashtu edhe ish-oficerë policie ku shtoi se atje brenda janë edhe sipërmarrësit e tatimeve.

“E keni parë që shkon nga Saranda në Burrel, me autokolonë makinash. A e keni pyetur se kush janë ato makinat që i shkojnë nga mbrapa. Janë ato që presin datën 25, janë realisht ato që presin të hapin bingot me votën tuja. Janë ata që presin të vijë PD dhe pastaj bingo.

Kanë ndarë gratë dhe burrat e dynjasë me bixhoz. Aty brenda janë ata që dikur kanë qenë oficerë policie. E mbani mend sa oficerë policie vriteshin, sepse tradhtoheshin pas shpinë njëri-tjetrin. Aty brenda janë edhe ato sipërmarrësit e tatimeve”, tha Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE