Connect with Us

“Tapë” në timon, jashtë fashës orare/ Arrestohet 38 vjeçari në Berat

Kronika

“Tapë” në timon, jashtë fashës orare/ Arrestohet 38 vjeçari në Berat

Publikuar

-

"Tapë" në timon, jashtë fashës orare/ Arrestohet 38 vjeçari në Berat

Nga specialistët e Sektorit për Qarkullimin Rrugor u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit V. C., 38 vjeç, pasi duke drejtuar mjetin jashtë fashës orare të lejuar, në kundërshtim me Aktin Normativ, nuk i ka ndaluar patrullës së Policisë, por është kapur më pas nga forca e posaçme “Shqiponja”.

Shtetasi V. H., pas testit të alkoolit rezultoi në gjendje të dehur në masën 0.72 mg/l.

Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat, për veprën penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt”, si dhe u mor masë plotësuese bllokim i lejes së drejtimit, për shkelje të Aktit Normativ./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Protesta e banorëve në Mirditë/ Reagon policia

Publikuar

-

Nga

Të shtëna me armë zjarri në Lezhë

Ditën e sotme banorët e dy fshatrave në Mirditë, kanë protuestuar kundër ndërtimit të një HEC-i dhe ndërtimit të fabrikës së ujit në këtë zone.

Protesta u përshkallëzua deri në përplasje fizike me forcat e policisë.

Kjo e fundit, në një komunikatë për mediat ka njoftuar se janë shoqëruar 33 persona, për  grumbullim dhe manifestim të paligjshëm,  për pengim e qarkullimit të mjeteve të transportit dhe për mosbindje ndaj urdhërave të punonjësve të Policisë.

LEXO EDHE:  Me qirinj në duar dhe lutje për lotarinë Amerikane/ Tabloja e trishtë e qytetit të një mbi një dritareve

LEXO EDHE:  U kap me kokainë në makinë/ Arrestohet 41 vjeçari në Elbasan

Pas marrjes në pyetje ata janë lënë të lirë, ndërkohë për hetime të mëtejshme, çështja ka kaluar në Prokurorinë së Rrethit Gjyqësor Lezhë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Merr flakë në ecje makina në autostradë/ Shpëton mrekullisht shoferi

Publikuar

-

Nga

Merr flakë në ecje makina në autostradë/ Shpëton mrekullisht shoferi

Një automjet është përfshirë nga flakët në ecje në autostradën Tiranë-Elbasan.

Sipas informacionit paraprak nga policia, shkak është bërë një defekt teknik.

Megjithë ndërhyrjen e zjarrfikësve, automjeti është shkrumbuar plotësisht.

Fatmirësisht shoferi ka arritur të dale në kohë, pa pësuar lëndime./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë/ Nusja vret vjehrrën

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur orët e para të mëngjesit ku nusja vrau vjehrrën me thikë.

Shtetësja me iniciale M.M ka qëlluar me thikë 74 vjeçaren e cila ka ndërruar jetë menjëherë.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur pas një debati për motive të dobëta. 44 vjeçarja është arrestuar ditën e sotme nga policia. Nusja e ka mbajtur të fshehtë ngjarjen për 6 orë dhe ka qenë bashkëshorti i saj ai që ka telefonuar policinë. / CNA.al

LEXO TE PLOTE