Connect with Us

Peshkatari Luca dhe levreku i artë Meta

Aktualitet

Peshkatari Luca dhe levreku i artë Meta

Publikuar

-

Gjergj Luca nëpërmjet një video shumë therëse ironike, deri në tallje dhe përbuzje ndaj Ilir Metës të cilit i tregonte “prokurorë dhe gjyqtarë” që punonin në beton, pasi sot presidenti i Republikës e kishte përmendur biznesmenin, ndërkohë që ai ishte në punën e tij dhe Ilir Meta paguhej nga taksat e shumta që paguan Gjergj Luca.

Në fakt Luca është një peshkatar, ashtu siç kemi shkruar ne në CNA.al, “i çmendur” në botën e tij, që vdes të kapë levrek, por këtë herë duket se ka kapur një levrek të artë siç është Ilir Meta. Luca e ha levrekun në forma të ndryshme: Në furrë, krudo, në zgarë, tavë me perime, ka shumë mënyra. Pra gjithmonë levreku do të shkojë në barkun e peshkatarit. Gjithsesi Luca ngelet një personazh që vdes të ketë levrek apo lavrakë siç i thonë në Vlorë në tryezën e tij, apo në det kur i kap me grep.

Lëri pastaj kur janë të artë siç është Ilir Meta. Sepse ka disa muaj që kishte rënë rehat, ndoshta nuk i kishte rënë në grepin e tij ndonjë levrek, kishte pushuar nga ato çmenduritë e tij që bën me video e me deklarime të forta, që nga sllavo-komunizmi e deri tek papunësia që iu nxitet nga ndihma ekonomike, e cila është si lëmoshë për shqiptarët.

Veshët tanë, mediat, qytetarët në mediat sociale kishin rënë rehat. Tani del një levrek i artë si Ilir Meta dhe e kthen Lucën me sarkazëm, me tallje deri në pështirosje ndaj Ilir Metës, i cili në fakt në jetën e tij nuk ka bërë asgjë, thjesht dhe vetëm ka lundruar në ujrat e turbullta të politikës dhe është paguar nga shqiptarët dhe sot është presidenti i republikës, i cili në fakt nuk duhet të ishte as pastrues në një nga magazinat e rindërtuara nga Gjergji, të cilat ishin lënë të braktisura për 30 vjet, apo tunelet ku ai mban prioduktet për t’i importuar jashtë vendit, të cilat ndoshta janë me problem për presidentin tonë të artë.

LEXO EDHE:  “Në krye të qeverisë, një gangster”/ Nishani: Futi popullin në një situatë psikologjike terrori

Sepse duke menduar që Luca ka disa tunele për të ruajur peshkun në një temperaturë të caktuar konstante, mos mendon se janë me florinj, ndaj dhe për ta qetësuar bën mirë të shkoj dhe të shikojë si trajtohet peshku, edhe levreku i artë, por këtë të fundit nuk e eksporton dot Gjergji i shkretë, as në Norvegji, as në Gjermani e as në Spanjë.

Maksimumi do jetë një peshk i artë që do e marrë copa-copa do ja u shpërndajë falas qindra punonjëseve të tij, të cilat në fakt do bënin mirë ta refuzonin ta hanin se këta peshqit e artë që rrinë shumë pasi kapen qelben thonë dhe peshqit e qelbur nuk i ha kush, sado të artë të jenë./CNA.al

I “çmenduri” Gjergj Luca/ Njeriu i thjeshtë dhe punëtor

Godet sërish Gjergj Luca/ Shqipërinë e shkatërroi sllavo-komunizmi

“Dallëndyshja e parë “Rozafa” u ngrit”/ Gjergj Luca hap 200 vende të reja pune në Gramsh

“Të mbështesim sipërmarrjen dhe punësimin”/ Gjergj Luca apel politikës

Nuk ndalet Gjergj Luca/ Rozafa “mbërrin” në Maliq, synohet punësimi i 1000 personave

“I çmenduri” Gjergj Luca

Ka mbi 1 mijë të punësuar/ Gjergj Luca: Asistenca sociale, politika më e gabuar për të papunët

Realiteti përmes karikaturave/ Mesazhet “therëse” të Gjergj Lucës për politikanët

“Të mbështesim sipërmarrjen dhe punësimin”/ Gjergj Luca apel politikës

Biznesmeni bën për ‘ujë të ftohtë’ politikanët/ Keni nga 2-3 shtëpi që i përdorni vetëm 10 ditë në vit, pse s’i hapni për banorët?

Gjergj Luca, biznesmeni që solli Suedinë në Elbasan/Shikoni ç’ka bërë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

A ka bërë Najada Çomo ndërhyrje në fytyrë? Flet kirurgu estetik

Publikuar

-

Nga

Panajot Papa është një kirurg estetik, i cili i ftuar mbrëmjen e sotme në “Zonë e lirë” ka dhënë mendimin e tij për disa politikanë të njohur shqiptarë nëse kanë bërë ndërhyrje estetike në fytyrë apo jo.

Në ekran është shfaqur edhe fotoja e kandidates për deputete nga PS dhe mjekes Najada Çomo.

“Në këtë lloj rasti, fotografia e dytë ka më shumë ndriçim. Fotografia në këtë lloj rasti duket sikur ka bërë një trajtim, por duhet parë pacienti. Ekzistojnë disa filtra në Instagram që mund të arrihet një foto e tillë. Mund të ketë bërë botoks tek balli”, tha doktori./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Sot biznesmen dhe politikan/ Agron Shehaj zbulon si e fitoi milionin e parë

Publikuar

-

Nga

Kandidati për deputet i PD, Agron Shehaj është pyetur se si e fitoi milionin e parë

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka treguar fillimet e tij në biznes dhe ndihmën që i kanë dhënë prindërit.

“Në 2005 mora 40 mijë euro borxh tek prindërit, prindërit e mi ishin punëtor në Itali. Me shumë punë, janë edhe mjeshtra të kursimit, i mblodhën këto para. Si e kam bërë milionin e parë? Kjo është pyetja ime e preferuar. Është suksesi i parë ai që më jep më shumë kënaqësi. Me shumë punë, mund dhe duke rrezikuar. Është falë prindërve të mi që kam arritur sukseset që kam arritur. Me 40 mijë euro fillova biznesin, përballova shpenzimet e para, pastaj me shumë punë, bëra nja ca borxhe kuptohet. Biznesin e kam krijuar këtë për tregun italian. Babait ia ktheva paratë pas 3 vitesh”, tha Shehaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Publikuar

-

Nga

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me deklaratat e ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim, për shit-blerjen e votës.

Rama tha se Kim është përdorur në mënyrën më brutale nga opozita e Lulzim Bashës.

Kreu i qeverisë deklaroi në Vizion Plus se është shumë dakord me thirrjen e ambasadores për fenomenin e shit-blerjes së votës.

Ambasadorja amerikane është keqpërdorur në mënyrën më brutale, duke e kthyer krejt jashtë kontekstit, në ikonë propagande, të atyre që duan të kthehen në qeveri. Ambasadorja amerikane ka thënë një gjë që e dimë të gjithë, që jam 100% dakord, që ka bazë, lidhur me shit-blerjen e votës. Nuk ka fare diskutim! Nuk di çfarë të dhënash ka ajo, por nuk duhet të kesh të dhëna për të shprehur këtë shqetësim”, theksoi Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE