Connect with Us

Patozi dhe Topalli bashkë në disa qarqe/ Topollaj: Bindja Demokratike kërkon ndryshim jo rotacion

Politikë

Patozi dhe Topalli bashkë në disa qarqe/ Topollaj: Bindja Demokratike kërkon ndryshim jo rotacion

Publikuar

-

Patozi dhe Topalli bashkë në disa qarqe/ Topollaj: Bindja Demokratike kërkon ndryshim jo rotacion

Bindja Demokratike e Astrit Patozit dhe Lëvizja për Ndryshim e Jozefina Topallit do të bashkëpunojnë në disa qarqe për zgjedhjet e 25 prillit, Fabian Topollaj tha në “Repolitix” se formalisht ata do të dalin me lista të veta, por në disa qarqe ku njëra nga palët nuk pretendon të marrë mandat do të mbështes palën tjetër.

“E tërë mundësia për sukses e opozitës është te partitë e reja. BD nuk kërkon vetëm rotacion por dhe ndryshim. Ne do jemi me partinë e Jozefina Topallit, pasi në zonat njëra nga parti nuk ka synime për mandat do të çojmë listat formalisht pasi na e kërkon kodi, por faktikisht do mbështesim palën tjetër.

Qarqet do jenë kur të dali lista, atje ku njëra listë do jetë dominante dhe pala tjetër se ka këtë mundësi formalisht do kemi një listë se do bashkëpunimin mes nesh. Jo vetëm më Topallin por dhe më parti të tjera si ajo e Murrizit, Nisma apo Vetëvendoje”, tha Topollaj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Po ndodh diçka e padëgjuar”/ Topalli: Ja pse u shit opozita

Publikuar

-

Nga

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli ka vijuar me akuzat ndaj kreut të PD, Luzlim Basha për të cilin thotë se po bashkëpunon me kryeministrin Edi Rama për interesat e tij.

Sipas Topallit, po ndodh diçka që nuk ka ndodhur në dy dekadat e para.

“Nuk ka ndodhur kurrë më parë që opozita të shitet për interesat e pallatave tek “Uji i ftohtë”, tha Topalli.

Ajo është ndalur edhe tek vilat e shumëpërfolura në media të Lulzim Bashës.

LEXO EDHE:  Reforma territoriale shtyn Berishën të bëjë deklaratën që se ka bërë kurrë

LEXO EDHE:  Reforma territoriale shtyn Berishën të bëjë deklaratën që se ka bërë kurrë

“Të gjithë e dinë që jeton në katër vila nga një milion euro secila. Është arrogancë që edhe në vitin e fundit elektoral ai ka aq garanci sa askush nuk do kërkojë transparencë qoftë për katër vilat. Kur i përmend dikush vilat ai buzëqesh sepse janë asgjë përballë asaj që është realiteti i tyre”, u shpreh Topalli./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Basha nuk është njeri i lirë”/ Rama e thotë hapur: Berisha është lider

Publikuar

-

Nga

“Basha nuk është njeri i lirë”/ Rama e thotë hapur: Berisha është lider

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar sërish kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, për të cilin pretendon se nuk është një njeri i lirë.

Kreu i qeverisë tha në emisionin “Zgjedhje 2021” në Vizion Plus se Basha është i marrë peng, sipas tij nga ish-kryeministri Sali Berisha dhe presidenti Ilir Meta.

Basha nuk është njeri i lirë, është njeri i marrë peng, i kapur, është vendosur aty për të marrë urdhra dhe për të vepruar sipas këtyre udhrave nga Ilir Meta dhe Sali Berisha”, u shpreh ai, ndërsa deklaroi se kreu i opozitës nuk është lider.

Rama theksoi se Berisha ishte një lider, ndonëse e cilëson si një lider të mbrapshtë.

LEXO EDHE:  Sulmet ndaj “Bindjes Demokratike”/ Topollaj: Lulzim Basha i frikësuar

LEXO EDHE:  Profecia e Nikoll Lesit/ Qeveria bie për 45 ditë, zbulohet skenari i Ramës

Nuk ka lider pa karakter, lider ishte dhe Berisha, ishte lider i mbrapshtë, por ama ishte lider. Mua nuk më duhet Lulzim Basha, mua më duhet Shqipëria, shqiptarët. Unë nuk e kam zgjedhur Bashën, Bashën nuk e ka zgjedhur PD, Lulzim Bashën e ka vendosur aty Sali Berisha”, nënvizoi kryeministri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Topalli akuza Bashës/ Është i majtë!

Publikuar

-

Nga

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim thotë se liria e njerëzve është reduktuar për shkak të varfërisë.

Sipas Topallit, varfëria nuk të jep mundësi të jesh vetja jote.

“Nganjëherë më duket se liria e njerëzve është reduktuar pafund për shkak të varfërisë.
Varfëria nuk të jep mundëi të jesh vetja jote. Sot ende ke mundësi që të lëvizësh përmes votës të largosh Ramën, Metën dhe Bashnë për të sjelleë një elitë të re politike”, tha Topalli.

Ajo nuk kurseu as thumbat ndaj kreut të PD, Lulzim Basha për të cilin tha se është i majtë.

LEXO EDHE:  Sulmet ndaj “Bindjes Demokratike”/ Topollaj: Lulzim Basha i frikësuar

LEXO EDHE:  Çfarë paralajmëron Fuga për Bashën?!/Mekanizëm tragjik manipulimi

“Basha është i majtë pavarësisht se vetëquhet i djathtë”, u shpreh Topalli./CNA.al

LEXO TE PLOTE