Connect with Us

Trafik kokaine nga Shqipëria në Lombardi/ Shkatërrohet rrjeti mafioz italo-shqiptar

Kronika

Trafik kokaine nga Shqipëria në Lombardi/ Shkatërrohet rrjeti mafioz italo-shqiptar

Publikuar

-

Mbrëmjen e djeshme policia e Milanos ka goditur rrjetin mafion italo-shqiptar.

Mësohet se grupi trafikonte kokaine dhe marijuana nga Shqipëri në Lombardi.

Policia e Milanos, e koordinuar nga Drejtoria Anti-Mafia e Milanos, ka lëshuar një sërë fletë arreste duke shkatërruar dy organizata kriminale që veprojnë në Milano, përgjegjëse për trafik ndërkombëtar dhe kombëtar të drogës. Pjesë e këtyre organizatave ishin qytetarë me origjinë nga Shqipëria dhe italian dhe ata importuan sasi të mëdha kokainë, hashashi dhe marijuanë në Lombardi të cilat më pas i shpërndanë në rajone të ndryshme të Italisë.

LEXO EDHE:  Dokumenti/Pse është bllokuar linja e energjisë Shqipëri-Kosovë

Gjatë operacionit u sekuestruan dy pasuri të patundshme në Milano, një kompani, 3 skuterë, i 2 motoçikleta dhe 9 makina./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Makina përplas motorin dhe ikën nga vendngjarja/ Niset për në Trauma një person

Publikuar

-

Nga

Makina përplas motorin dhe ikën nga vendngjarja/ Niset për në Trauma një person

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor që lidh Fushë Krujën me Vorën.

Mësohet se një makinë ka përplasur një motor picerie dhe është larguar nga vendngjarja.

Si pasojë raportohet se ka mbetur i plagosur drejtuesi i motorit, i cili është nisur me urgjencë për në Spitalin e Traumës.

Nga informacionet paraprake, ende nuk dihen shkaqet e aksidentit apo identiteti i të plagosurit, gjendja shëndetësore e të cilit është e rëndë.

LEXO EDHE:  “Mafiozë idiotë”/ Ironia e Hoxhës për dyqanin e “vockël”: Jazek u qoftë

LEXO EDHE:  Mbeturinat e Maqedonisë dhe Kosovës përfundojnë në Shqipëri

Ndërkohë, policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksidenti i 3-fishtë në Vlorë/ Humb jetën 18-vjeçari, katër të tjerë në gjendje të rëndë

Publikuar

-

Nga

Aksidenti i 3-fishtë në Vlorë/ Humb jetën 18-vjeçari, katër të tjerë në gjendje të rëndë

Një aksident i 3-fishtë ka ndodhur pasditen e sotme në Vlorë, ku kanë mbetur të plagosur 4 persona dhe ka humbur jetën një tjetër.

Sipas informacioneve paraprake mësohet se të plagosurit janë të moshave nga 18 deri në 25 vjeç dhe pas transportit në spitalin e Vlorës, të katërt i janë nështruar ndërhyrjeve kirugjikale dhe ndodhen në gjendje të rëndë.

Aksidenti ndodhi në autostradën Vlorë-Fier, në afërsi të mbikalimit në fshatin Bishan ku u përplasën dy mjete. Dyshohet se shpejtësia e madhe është bërë shkak për aksidentin.

Informacion paraprak
Rreth orës 14:30, në autostradën Levan-Vlorë, në afërsi të mbikalimit në fshatin Bishan, një mjet tip “Benz” me drejtues shtetasin A.K., 40 vjeç, është perplasur me një tjetër mjetin tip “Benz”.

Si pasojë e aksidentit, ka ndërruar jetë shtetasi E. T., 18 vjeç, dhe janë dëmtuar shtetasit K. D, Q, D, F. D dhe R. L, të cilët ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore.

LEXO EDHE:  30-vjetori i Lëvizjes së Dhjetorit/ Zotohet Basha: Koha të bëjmë Shqipërinë si gjithë Europa

LEXO EDHE:  “Mafiozë idiotë”/ Ironia e Hoxhës për dyqanin e "vockël”: Jazek u qoftë

Ndërsa drejtuesi i njerit prej mjeteve shtetasi A. K., është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Vlorë, për veprime të mëtejshme. Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në autostradën Vlorë-Fier/ Tra makina përplasen me njëra-tjetrën

Publikuar

-

Nga

Aksident i rëndë në autostradën Vlorë-Fier/ Tra makina përplasen me njëra-tjetrën

Një aksident i shumëfishtë është regjistruar në autostradën Vlorë-Fier. Ngjarja ndodhi pak minuta më parë. Tre automjete janë përplasur me njëri-tjetrin. Mësohet se të paktën dy persona të plagosur që dërgohen me urgjencë për të marrë ndihmën e parë mjekësore.

Aktualisht policia ndodhet në vendin e ngjarjes.

Vijon…

LEXO TE PLOTE