Connect with Us

Sulmuesi i Partizanit shpërthen ndaj Shkëlqim Muçës: Ma shpifi, nuk merr vesh nga futbolli

Sport

Sulmuesi i Partizanit shpërthen ndaj Shkëlqim Muçës: Ma shpifi, nuk merr vesh nga futbolli

Publikuar

-

Ish-trajneri i njohur, Shkëlqim Muça, kritikoi sulmuesin e Partizanit, Lukas Kardozo, duke e konsideruar si një futbollist sa për numër.

Vetë sulmuesi i Partizanit kontaktoi me gazetën dhe reagoi në lidhje me këtë kritikë të Muçës, duke thënë: “Opinioni i atij nuk ndryshon asgjë, aftësitë e mia i di trajneri dhe njerëzit me të cilët rri çdo ditë. Muça nuk e di historinë time, ato që ai i ka thënë për mua te Partizani, i ka gabim. Nuk e njoh si futbollist, ndërsa si analist, ma shpifi.

Ai nuk merr vesh nga futbolli. Unë nuk jam një sulmues, por jam përshtatur të luaj aty dhe të ndihmoj ekipin. E kuptoj se jo të gjithë njerëzit do të më pëlqejnë, por unë jam duke bërë maksimumin tim. Kam ardhur te Partizani me meritë të plotë. Nëse Muça nuk e di, po i kujtoj se kam shënuar 30 gola në një vit e gjysmë në Maqedoni.

Kam 2 vite që nuk luaj rregullisht, për shkak të një operacioni që kam kryer. Plus, po punoj me një trajner të ri dhe po mundohem të kap sa më shpejt formën e mirë. Fillimisht, Muça duhet të fillojë t’i njohë futbollistët, pastaj të kritikojë”, u shpreh Lukas Kardozo për “Panorama Sport”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Seria A

Interi nis arratinë, mposht Parmën dhe shkëputet i pari

Publikuar

-

Nga

Interi ka triumfuar ndaj Parmas në kuadër të xhiros së 25-të të Serie A. Pjesa e parë përfundoi pa gola në Stadio Ennio Tardini.

Por, në pjesën e dytë, skuadra e trajnerit, Antonio Conte, hyri në ndeshje me një dinamikë tjetër.

Ishte Romelu Lukaku i cili i dhuroi një asistim kilianit, Alexi Sanchez i cili shënoi min (54’). Sanchez shënoi edhe njëherë në min (62’), teksa edhe kësaj radhe Lukaku ishte asistues.

Parma arriti të shënojë golin e nderit përmes Hernanit min (71’).Pas kësaj fitore, Interi shkëputet me gjashtë pikë nga Milani në krye të tabelës me 59 pikë.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Ndizet gara në Premier League, fitojnë Evertoni dhe Tottenhami

Publikuar

-

Nga

U luajtën ditën e sotme 2 sfidat e vlefshme për javën e 26-të të Premier Ligës.

Totenhemi i Zhoze Murinjos dhe Evertoni i Ançelotit, triumfuan minimalisht në transfertë, respektivisht kundër Fulhemit dhe Uest Bromuiçit.

Skuadra londineze iu fal autogolit të shkaktuar nga Adarbaiojo në minutën e 19-të, ndërkohë që për Evertonin golin e fitores e shënoi Riçarlison.

Për sa i përket klasifikimit, tani “Spurs”-at janë 4 pikë larg zonës Champions, që mbahet nga Evertoni.

Duket se këto 2 skuadra do të luftojnë deri në fund të kampionatit për një biletë në Champions.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ “Kuq e blu gjithmonë, dashnia jonë”! Një këngë “çon peshë” zemrat shkodrane. Ja himni i ri i Vllazisë

Publikuar

-

Nga

Sidrit Bejleri, pëveç këngëve ku spikat tema e dashurisë, këtë radhë i dedikon një himn dashurisë së patjetërsueshme mes çiftit Shkodër-Vllazni.

Si tifoz ndër vite i ekipit shkodran, me talentet e shumta që ky djep i futbollit shqiptar na ka dhuruar gjithmonë, i frymëzuar dhe nga situata e mirë që po kalonte Vllaznia në këtë kampionat, kantautori Bejleri shkroi muzikën dhe tekstin.

Produksioni muzikor nën përkujdesjen e shkodranit tjetër të mirënjohur Shpëtim Saraçi. Me regji të klipit nga Eduart Grishaj dhe me mbështetjen e sponsorit të Vllaznisë, Alban Xhaferi, vjen kjo këngë e fuqishme dhe e veçantë në llojin e vet, në kufinjtë e një himni.

Pavarësisht momentit që po kalon ekipi, Bejleri gjen sërish optimizmin t’i bëjë thirrje tifozëve ta mbështesin ekipin që kryeson që nga java e parë, që të rikthehet tek loja me nivel dhe fitoret e padiskutueshme, që do bënin realitet ëndrrën e tifozerisë shkodrane, sepse “Vllaznia asht dashni pa kushte”, citon Bejleri.

 

LEXO TE PLOTE