Connect with Us

Skandali tek “Shefqet Ndroqi”/ Lirohet infermierja dhe sanitarja e spitalit

Kronika

Skandali tek “Shefqet Ndroqi”/ Lirohet infermierja dhe sanitarja e spitalit

Publikuar

-

Priste të martohej/ 27-vjeçarja nga Berati humb jetën te “Shefqet Ndroqi”

Gjykata e Apelit ka liruar infermieren e spitalit Covid2, Sidorela Cela si edhe sanitaren e këtij spitali, Rukije Hoxha.

Mësohet se është dhënë detyrim paraqitje për Sidorela Cela dhe Rukije Hoxhën. Ndërkohë që për Mira Bushin dhe Sheqerie Koci gjykata ka vendosur mospranim ankimi.

Ndërkohë Tire Alldërvishi, sanitarja e spitalin “Shefqet Ndroqi” tashmë ndodhet pas hekurave, ndërsa hetimet e prokurorisë zbuluan se pjesë e skemës së korrupsionit ishin dhe 3 infermiere e një sanitare tjetër, të cilat u vunë në pranga. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Kronika

Shoferi humb kontrollin/ Përmbyset në rrugë trajleri me tulla në Elbasan

Publikuar

-

Nga

Shoferi humb kontrollin/ Përmbyset në rrugë trajleri me tulla në Elbasan

Një trailer i mbushur me tulla ndërtimi është aksidentuar pasditen e sotme në autostradën Elbasan-Tiranë.

Si pasojë e humbjes së kontrollit, mjeti ka përfunduar në rrethrrotullimin e Bradasheshit.

Fatmirësisht nga aksidenti nuk ka persona të lënduar por vetëm dëme materiale.

Trafiku u bllokua për disa minuta në këtë aks./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Tiranë/ E reja i jep fund jetës, vëtëhidhet nga lartësia e pallatit

Publikuar

-

Nga

E rëndë në Tiranë/ E reja i jep fund jetës, vëtëhidhet nga lartësia e pallatit

Një njarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Tiranë në zonën e Don Boskos, ku një grua rreth 30 vjeçe është vetëhedhur nga lartësia e katit të 3-të të pallatit ku banonte duke ndërruar jetë në vend.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 07.03.2021, rreth orës 15:55, në rrugën “Don Bosko” dyshohet se është vetëhedhur nga lartësia e katit të 3-të të pallatit ku banonte shtetasja S. K., rreth 30 vjeçe, ku për pasojë ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë e rrethanave të ngjarjes, ku paraprakisht dyshohet se vuante nga probleme të shendetit mendor.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Qëlloi për vdekje babain/ Del para gjykatës 25 vjeçari

Publikuar

-

Nga

Qëlloi për vdekje babain/ Del para gjykatës 25 vjeçari

Erdis Rapi, 25-vjeçari, që qëlloi për vdekje babanë e tij Dhori Rapi, 52 vjeç dy ditë më parë ka dalë sot para Gjykatës së Fierit për masën e sigurisë.

I riu goditi me shkop në kokë të premten babain e tij i cili gjeti vdekjen në vend. Report Tv raportoi se në rrjetin e tij social, i riu ishte shumë aktiv, ku poston foto i rrethuar me lekë ndërsa i pëlqen që ta quajë veten “djalë unik”.

Ngjarja ka ndodhur të premten rreth orës 11:50, në fshatin Luar, në Roskovec. Policia ka bërë të mundur kapjen e autorit i cili sot pritet të mësojë nëse do të qëndrojë apo jo në burg./CNA.al

LEXO TE PLOTE