Connect with Us

Nevil Dede: Vllaznia i bën vetë gabimet, Partizani është si një fëmijë

Sport

Nevil Dede: Vllaznia i bën vetë gabimet, Partizani është si një fëmijë

Publikuar

-

Ish-trajneri i Tiranës, Nevil Dede, mendon se Vllaznia po gabon në këto momente vetë gjithçka duke lënë pikë rrugës. Në studion e “Pressing”, ish-trajneri deklaroi se shkodranët kishsin gabuar me ndryshimet në formacion dhe se nuk po menaxhonin si duhet lojtarët që kishin në dispozicion.

“Vllaznisë po i ndërrove formacionin, nuk është më ajo e zakonshmja. Nuk po menaxhojnë formën e lojtarëve që kanë, nuk do të thotë që nuk po luajnë. Ata ishin në vështirësi, por në fund mund të fitonin se i kishin rastet. Vllaznia po gabon me kundërshtarë dhe Teuta e Partizani nuk po gabojnë me të tjerët. Ajo po gabon me çdo kundërshtar që po i del përpara dhe kjo është diferenca.

Bënë edhe ecurinë që sulmuesin që deri tani ka qenë titular, po e lënë pushim, po bëjnë “refresh” për frymëmarrje, e fusin në fushë e shënon. Nuk mund të bësh eksperimente. Nëse nuk e quajnë veten pretendentë për titull, atëherë pranojmë gjithçka e ne grijmë sallatë kot.

Nuk kanë luajtur më çdo tre ditë, tani që kanë kohë e luajnë javë pas jave, me cikël të plotë, i kanë munguar shtyllat kryesore te eklpit. Kur shkon në ndeshje dhe lë sulmuesin kryesor pushim, kjo nuk ka sens për mua. Mendoj se Vllaznia po i bën vetë gabimet, nuk ia ka fajin askush.

Partizani po rritet gradualisht, është si një fëmijë që nga klasa e para do të shkojë në gjimnaz dhe do i marrësh shkallët një nga një”, tha Dede.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Sport

Incidenti në ndeshjen e Kategorisë së Dytë, shembet tarraca dhe plagosen disa tifozë (VIDEO)

Publikuar

-

Nga

Një incident i rëndë u shënua sot gjatë ndeshjes Butrinti-Labëria

Një grup tifozësh ishin mbledhur në një prej shtëpive pranë stadiumit për të parë takimin, por për pak qëndrimi i tyre mbi tarracën e një

Siç shihet në video tarraca është shembur dhe disa prej tifozëve aty kanë mbetur të lënduar.

Momenti i shëmbjes së çatisë ku po qëndronin tifozët.

LEXO TE PLOTE

Sport

Renditja provizore/ Skënderbeu lë fundin e tabelës, Partizani humbet shansin për kryesimin

Publikuar

-

Nga

U luajtën sot 3 nga ndeshjet e javës së 23-të në Kategorinë Superiore. Skënderbeu surprizoi Partizanin në “Elbasan Arena”, duke e mposhtur me rezultatin 0-1.

Zhgënjim total për të kuqtë e Ilir Dajës, të cilët pas barazimit ndaj Apolonisë, regjistruan një tjetër rezultat negativ, duke iu dhënë shansin rivalëve të Vllaznisë dhe Laçit, që në rast fitore ditën e nesërme të shkëputen.

Ky ishte triumfi i parë i Migen Memellit në drejtimin e korçarëve. Një fitore që ndez shpresën për mbijetesë për skuadrën korçare.

Renditja provizore:

LEXO TE PLOTE

Sport

Daja: Skënderbeu na gjeti të papërgatitur, ta harrojmë sa më shpejt këtë ndeshje

Publikuar

-

Nga

Partizani është shtangur ditën e sotme, teksa u mposht nga Skënderbeu minimalisht. Pas ndeshjes, trajneri i të kuqve, Ilir Daja, për “Gol pas Goli” u shpreh se problemi i Partizanit ishte nga krahu i djathtë.

Humbja- Unë do të thoja që është një mbrëmje jo. Kemi prishur gjithçka në këto ndeshjet e fundit. Nuk mund të them që faji është vetëm i lojtarëve. Marrim përgjegjësi edhe ne si staf. Sot të gjithë nuk ishin në përditshmëritë. Duhet të reflektojmë, sepse atë që ndërtuam mund të shkatërrojmë tani. Nuk janë dy ndeshje që i ngjajnë njëra-tjetrës. Me Apoloninë bëmë gjithçka për të dalë te porta. Sot kishim ndërtuar një manovër, ku Skënderbeu do qëndronte në prapavijë dhe do mbanim topin. Në pjesën e dytë, nga dëshira për të shënuar, u gjetëm të papërgatitur në mbrojtje.

Mesfusha– Edhe Broja edhe Murataj vijnë nga një periudhë me stërvitje të diferencuara. Donim ta hidhnim të gjithë kontingjentin, për të bërë diçka më të mirë, por nuk rezultoi ashtu. Në momentet e kundërsulmit, të gjitha topat niseshin nga mesfusha. Broja dhe Murataj nuk kishin kondicionin e duhur për të bërë manovrën. Prandaj përveç sulmit, sot gaboi edhe mesfusha.

Rastet e krijuara në fillim- Nëse në 15 minutat e para skishim raste dhe shkonim drejt golit, mund të kishim një tjetër mënyrë loje. Me ekipet që mbrohen mirë, loja duhet të jetë më shumë në drejti të nervave të qeta, pasi nuk mund të zgjidhte gjithçka me një ritëm që ishte i shpejtë, por pra alinin hapësira. Skënderbeu na kapte në kundërsulm, sidomos në linjën e djathtë, ku ne kishim 3 nga lojtarët më të mirë, si Mala, Murataj, dhe Asani. Aty i morëm të gjitha kundërsulmet.

Derbi dhe ndryshimi i pozicioneve të lojtarëve- Nuk e kishim marrë lehtë ndeshjen, pasi vinim nga një barazim. Vetëm spostimi i Malës ishte një pozicionin jonatyral, pasi Broja aty ka luajtur gjithmonë. Krahu i djathtë duhet të ishte pika kryesore. Në momentet jo të duhura të Muratajt, na bënin që ne të gjendeshin në disekuilibër.

Efekt negativ para Tiranës- Ne kemi detyrë, që nga nesër të ulim këtë zë presioni që e kemi krijuar vetë. Ta harrojmë sa më shpejt ndeshjen e sotme. Situatat i kishim, po ishte një ditë jo.”, tha Daja.

LEXO TE PLOTE