Connect with Us

Mbyll me sukses testet mjekësore te Legia, Ernest Muçi është gati për të debutuar

Kombëtare

Mbyll me sukses testet mjekësore te Legia, Ernest Muçi është gati për të debutuar

Publikuar

-

Ernest Muçi ka bërë hapin e madh në karrierë duke kaluar te Legia e Varshavës pas aventurës me Tiranën. Sulmuesi i rritur në akademinë e bardhebluve kishte tërhequr vëmendjen e shumë klubeve të njohura në Europë, por zgjodhi që të përfundonte te kampionët e Polonisë.

Gjatë ditës së sotme janë mbyllur me sukses edhe testet mjekësore për sulmuesin që është zyrtarisht pjesë e skuadrës. Ndërkohë ditën e nesërme do të zbres në fushën stërvitore për t’u vendosur nën urdhërat e trajnerit te Legias. Ndeshja e ardhshme për këtë skuadër do të jetë në kampionat kundër Gornik në ditën e shtunë, atje ku pritet që të vijë debutimi i Muçit për të pasur disa minuta në dizpozicion.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Kombëtare

Statistika/ “Pitbulli që kafshon” pa u ndëshkuar, Keidi Bare shkon në perfeksion me Espanjolin

Publikuar

-

Nga

Në kohën kur Keidi Bare ishte pjesë e Malagas, e vetmja pikë e dobët për mesfushorin shqiptar ishte ndëshkimi i shpeshtë me karton. Kjo pasi Bare është një prej atyre lojtarëve që nuk e mendojnë dy herë për të futur këmbën vetëm që të marrin kontrollin e topit. Gjithmonë duke e kërkuar duelin agresiv, për të fituar nga ana tjetër edhe dashurinë e tifozëve.

Por në këtë sezon të ri te Espanjoli, Bare ka shkuar në perfeksion. Mesfushori kuqezi e tregon edhe njëherë tjetër se është i aftë që gjithmonë të marrë leksione të reja dhe të përmirësojë gabimet e tij. Tashmë “pitbulli kafshon” pa u ndëshkuar. Mesatarisht Bare ndëshkohet me karton të verdhë njëherë në 510 te Espanjoli, ndërsa me Malagën kjo ndodhte njëherë në 257 minuta.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Gol i gjithi “Made in Albania”, Cikalleshi nuk ndalet në kampionat

Publikuar

-

Nga

Sokol Cikalleshi nuk ka më frena. Pas dygolëshit të para disa ditëve në përmbysjen e madhe ndaj Malatyaspor, kavajasi gjen sërish rrugën e rrjetës.

Këtë herë Cikallshi pamundur të shënojë pikërisht ndaj ish-ekipit të tij, Basaksehir, që tashmë është shndërruar një nga skuadrat më të mira dhe pretendent për titullin.

Sulmuesi i Konyaspor mundi të shënojë në në minutën e 79, pas kosrimit të një tjetër shqiptari, Zymer Bytyqit. Ky është goli i katërt në kampionat për Cikalleshin.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E bujshme/ E kofirmon menaxheri, Uzunin e kërkojnë në Premier Ligë dhe Bundesligë

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni po kalon një sezon fantastik me Ferancvaroshin në Hungari, ku ai u transferua në merkaton e verës. Sulmuesi i Shqipërisë, përveç se në kampionatin hungarez, tregoi paraqitje të shkëlqyera edhe në Ligën e Kampionëve, ku arriti të shënonte edhe një gol, pikërisht ndaj Juventusit, ku përballë kishte idhullin e tij Kristiano Ronaldon.

Duke parë formën e mirë që po kalon, në gjurmët e beratasit janë vënë skuadra nga kampionatet e mëdha europiane. Vetë agjenti i lojtarit, Franci Bode, në një prononcim të dhënë për “Insporti”, është shprehur se interes për lojtarin kanë shfaqur ekipe nga Bundesliga gjermane dhe Premier Liga angleze.

“Klube nga Premier Liga angleze dhe Bundesliga më kanë kontaktuar duke shprehur interesim për Uzunin. Në të kaluarën kemi pasur edhe nga Serie A, megjithatë jemi të fokusuar në sezonin që është duke u zhvilluar. Uzuni është i fokusuar vetëm tek klubi i Ferencvarosh”, tha Bode.

LEXO TE PLOTE