Connect with Us

Diell dhe rritje temperaturash/ Parashikimi i motit për sot

Lajme

Diell dhe rritje temperaturash/ Parashikimi i motit për sot

Publikuar

-

Keni bërë plane për ditën e sotme?/ Ky është parashikimi i motit

Dita e sotme do të vijojë me mot të kthjellët në të gjithë vendin tonë.

Sipas MeteoAlb, parashikohet që edhe pasditja dhe nata të vijojnë në të njëjtat kushte për pjesën më të madhe të vendit, ndërsa kalime vranësirash do ketë në Veri-Verilindje dhe Juglindje të vendit.

Temperaturat e ajrit rriten sërisht në vlerat minimale dhe maksimale duke luhatur vlerat ditore nga -1°C mëngjesi deri në 17°C mesdita.

LEXO EDHE:  Detaje nga të shtënat në Astir/ Degjeneron sherri mes fqinjëve, njëri qëllon me armë

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Linda Rama nuk mban dot lotët kur flet për nënën e kryeministrit/ ”Jemi me plagë të hapur”

Publikuar

-

Nga

Linda Rama nuk ka mbajtur dot lotët teksa ka folur për largimin nga jeta të nënës së kryeministrit Edi Rama, Aneta Rama.

E ftuar në emisionin “Ilva Now” në Euronews, Linda Rama tejet e prekur është shprehur se ka patur një lidhje shumë të ngushtë me të dhe se ikja e saj ka lënë një plagë të dhimbshme në jetën e tyre.

Po të ishte Zaho këtu tani, t’ju dëgjonte me këtë pyetje do thoshte, do më shihte mua menjëherë, dhe do thoshte “mami, mos qaj”. Ajo që mund të them unë është që ne jemi akoma me plagë të hapur për humbjen e mamasë së Edit dhe fushata ishte shumë afër dhe na e bëri më evidente mungesën e saj, veçanërisht mua, që në fakt bisedat me mamanë e Edit i kisha të përditshme, sigurisht, por i kisha shteruese, i kisha shumë të gjata dhe vërtet shteruese. Mendoj që kishte një problem me ne sepse ne, mamaja e Edit na kishte bindur në kohë që nuk do ikte asnjëherë. Ajo ishte kurajoze në të gjitha sfidat që e vinte shëndeti i saj i brishtë, ishte dinjitoze, ishte madhështore si e përballoi të papërballueshmen për shkak të gjuhës së egër politike, mbështetsja më e madhe e Edit, kërkuesja më e madhe edhe besimplotë që Edi në politikë i bën mirë Shqipërisë”, u shpreh Linda Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Mandati i tretë i Ramës / Linda: Nuk i kemi festuar kurrë fitoret

Publikuar

-

Nga

Mandati i tretë i Ramës / Linda: Nuk i kemi festuar kurrë fitoret

Bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, Linda Rama ka treguar ndjesitë e saj pas fitimit të mandatit të tretë të PS.

Në një intervistë ekskluzive në “Euronews” me Ilva Taren, Linda Rama shprehet se ajo dhe familja e saj nuk kanë festuar asnjë fitore nga zgjedhjet pasi politika për ta është një privilegj për të cilin duhet bërë shumë punë.

Sigurisht ajo e para gjë që mund tëthem që provon një sens lëhetësie. Pasi mandate i tretë i Edit është i rëndësishëm për të çuar përpara me një axhendë që vetëm Edi e çon në një stacion të pakthyeshëm. Ne nuk kemi fituar asnjëherë një fitore të zgjedhjeve të Edit. Në politikë është një privilegj për të vijuar për të bërë punë. Është një konfrimim që pret ta marrësh çdo ditë të jetës tënde”, shprehet Linda Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Privilegjet e të qënit gruaja e kryeministrit/ Linda Rama zbulon arsyen pse hoqi dorë nga çdo përfitim

Publikuar

-

Nga

Privilegjet e të qënit gruaja e kryeministrit/ Linda Rama zbulon arsyen pse hoqi dorë nga çdo përfitim

Si asnjëherë më parë, bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, Linda Rama ka rrëfyer detaje nga jeta, karriera dhe familja.

Në një intervistë me Ilva Taren në Euronews, Linda Rama ka treguar se çfarë do të thotë të jesh gruaja e kryeministrit në Shqipëri.

Ajo ka zbuluar si fillim paragjykimet me të cilat është përballur në daljen e saj të parë publike me kryeministrin në krah.

Opinionet që dëgjonte rreth saj ajo vendosi ti klasifikonte dhe të shpjegonte me hollësi për të kuptuar se çfarë ka përjetuar nga momenti që ka dalë për herë të parë në publik.

Ndër të tjera Linda ka shpjeguar se shumë mendojnë se të jesh gruaja e kryeministrit ke privelegje por kjo është krejt rast i kundërt për të.

Bashkëshortja e kryeminsitrit ka treguar se që në ditën e parë që Rama u bë kryeministër ajo vendosi të hiqte dorë nga çdo përfitim.

“Unë që në ditën 1 për të shmanguar këto opinionet që gruaja e kryeministrit ka privilegje, ajo që bëra ishte që refuzova të gjithë ekipin e shërbimit.

E para se nuk e kuptoja pse duhej dhe e dyta se doja të shmangja çdo lloj situate që nuk e quaja të arsyeshme, kam insistuar që ekipi të zhvendosej tek kryeminisitria duke menduar se kryeministri ka më shumë nevojë.

Tjetra që bëra nuk hoqa dorë nga timoni. Është gjëja më e bukur me të cilën e filloj ditën. Të çoj Zahon në shkollë, ndërkohë që unë jam në timon dhe komunikoj me të. Unë kështu jam. Unë kështu e filloj ditën është pjesa më e bukur e jetës time. Kështu i jap një model Zahos që mami është ajo që e shoqëron dua të më mbaj mend si shoqëruesja e tij e parë. Unë preferoj t’i jap vetë makinës.

Nuk kam një punonjës sigurie, vendosa që mos e shoqëroj kurrë Edin në vizita jashtë shteti përveç rasteve kur duhet patjetër.

E kam shoqëruar jashtë axhendës por të gjitha i kam paguar vetë“, është shprehur Linda./ CNA.al

LEXO TE PLOTE