Connect with Us

Dashuria dhe puna/ Horoskopi sipas Paolo Fox

Horoskopi

Dashuria dhe puna/ Horoskopi sipas Paolo Fox

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë për të gjitha shenjat?

Dashi

Kjo ditë është ideale për përcaktimin e së ardhmes, por vetëm diskrete për sa i përket aftësisë fizike . Jo gjithçka përshtatet së bashku, dhe përkundër vullnetit tuaj të mirë ekziston një Hënë disonante që mund të shkaktojë disa bezdi të vogla. Këshilla për ju Dashi është të shkoni përpara: ju e dini shumë mirë që nuk jeni bërë për t’u kthyer, sidomos në dashuri, dhe kur një situatë nuk është më e vlefshme, përpiquni të shkoni më tej.

Demi

Sot keni një Hënë të mirë që do t’ju ndihmojë të gjeni pak qetësi të humbur . Sidoqoftë, nuk është një ditë e jashtëzakonshme dhe po ktheheni nga një zhgënjim i vogël. Të gjithë projektet e lindura në kohët e fundit po shkojnë në lëvizje të ngadaltë ose ndoshta po përjetoni një situatë me kohë të pjesshme në lidhje me punën dhe prandaj gjithçka ju duket pa perspektivë.

Binjakët

Nëse nuk keni pasur një përgjigje të mirë dhe nuk jeni vënë në gjendje të bëni zgjedhje të reja, ne jemi afër tij. Do të jetë shumë e vështirë të qëndrosh akoma me këta yje dhe madje edhe ata që kanë pasur probleme personale dhe fizike mund të gjejnë shumë qetësi. Këshilla për ju Binjakët është të jeni pak më pak sipërfaqësor , sepse ndonjëherë të dëshironi të bëni shumë gjëra rrezikoni të bëni gjithçka gabim, ndërsa duhet të përqendroheni tani.

Gaforrja

Hëna është e vendosur në hapësirën zodiakale kështu që ju jeni mbindjeshëm, hiperaktiv dhe prekës . Meqenëse po kalojmë nga një fazë e vështirë në një fazë më të mirë, në këtë periudhë ju nuk dini çfarë të bëni ose jeni duke pritur për ngjarje dhe do të ishte e përshtatshme të vëzhgoni me kujdes atë që ju rrethon .

Luani

Ju jeni krenar dhe vështirë se e pranoni se jeni gabim, por sigurisht në tre javët e fundit ka pasur komplikime dhe nuk përjashtohet që ju të mbani një pjesë të përgjegjësisë. Mbase e keni kuptuar që gjithçka ka ndryshuar dhe tani gjëja më e rëndësishme është të mos mendoni për të kaluarën por për mënyrën e menaxhimit të së ardhmes . Midis 10 dhe 12 Shkurt gjithçka ndryshoi ose në çdo rast keni pasur mendime të dyta.

Virgjëresha

Ju jeni përpara një jave plot tension . Megjithëse do të keni suksese të mira dhe Marsi do të jetë një muaj me forcë të madhe për ju të Virgjëreshës, këto ditë ju jeni vazhdimisht nën presion : ka nga ata që fle pak, nga ata që duhet të mendojnë për një çështje të rëndësishme në funksion të pranverës dhe ata që duhet të zemërohen për të pohuar mendimet e tyre.

Peshorja

Duket se keni gjëra të mëdha në mendje falë Jupiterit dhe Saturnit të favorshëm, por sot ende ndikohet nga mungesa e vullnetit ose tensione të vogla për shkak të Hënës disonante. Gjatë tre javëve të fundit, shumë Peshore kanë pasur një rënie fizike dhe tani duhet të rikuperohen: nga e enjtja gjërat do të jenë më mirë. Ju nuk duhet t’i merrni emocionet negative që do të përjetoni në javët e ardhshme si një e dhënë për të ardhmen, sepse nuk është kështu!

Akrepi

Është shumë e rëndësishme tani që ju Akrepët të keni një vizion të qartë për të ardhmen. Dita e sotme është interesante falë Hënës në aspektin e mirë dhe mbase edhe mund të jeni në gjendje të rikuperoni një dashuri . Ata që kanë dy histori në lojë ose kanë bërë një rrëmujë, nga e enjtja do të jenë shumë më të qetë ose do të bëjnë një zgjedhje drastike. Për fat të keq, gjithçka që keni bërë në javët e fundit ka qenë pak e padobishme ose shpesh ju është dashur të zemëroheni. Për fat të mirë, kjo është java e rikuperimit të ngadaltë, por gradual .

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e Dielë për të gjitha shenjat e zodiakut

Shigjetari

Do të ishit mirë t’i shpjegonit atij që doni se si janë gjërat në të vërtetë , sepse midis të shtunës dhe të dielës shumë prej jush do të duhet të përballen me partnerin. Gjithçka varet nga lloji i marrëdhënies që keni: në historitë për një kohë të gjatë ka mërzi ose distancë; në raportet ku gjithçka dukej se po shkonte mirë në fillim të shkurtit, mund të ketë pak më pas mendim gjatë fundjavës. Tani është shumë e rëndësishme për ju Shigjetari të mendoni pozitivisht për të ardhmen .

Bricjapi

Ju po luftoni me një Hënë të kundërt dhe që nga dje nuk po ndiheni në formë perfekte ose ndoshta thjesht po zhyteni . 2020 sigurisht ka qenë një vit i komplikuar për ju si Bricjap, që keni përjetuar transformime shumë të rëndësishme. Edhe ata që kanë pasur një problem të madh tani mund ta zgjidhin atë. Shpresa është që në funksion të një fundjave të rëndësishme do të jeni në gjendje të rizbuloni interesin më të madh për dashurinë : të Shtunën dhe të Dielën Hëna do të jetë shumë e favorshme për shenjën tuaj të zodiakut.

Ujori

Për momentin do të jetë e rëndësishme të shmangni shpenzimet e panevojshme dhe të ndiheni mirë me veten tuaj . Për disa kohë tani ka qenë pak e vështirë për ju Ujori të përqendroheni në gjëra: ju mund të mos jeni në gjendje të flini mirë natën ose ndoshta të zgjoheni në mëngjes pa dashur vërtet të shkoni dhe të bëni gjërat e zakonshme. Ju duhet të shmangni mërzinë dhe përsëritjen ! Ndoshta disa gjëra nuk janë më “në varësi të juve” ose ndoshta do të dëshironit të ndryshonit gjithçka. Në muajt e ardhshëm do t’ju duhet të studioni strategji të reja për të ecur përpara edhe në fronte të tjera. Horizonte të reja për të eksploruar.

Peshqit

Këto ditë do të jetë e përshtatshme të bëni një analizë të kujdesshme të emocioneve që ndjeni . Kjo fundjavë e ardhshme do të jetë e rëndësishme sepse disa çifte do të përballen me një lloj “brenda ose jashtë”. Alëaysshtë gjithmonë shumë e vështirë për ju të harroni një dashuri edhe pas një ndarjeje: këto fantazma të së kaluarës peshojnë shumë në një nivel emocional, veçanërisht kur përpiqeni të jetoni një histori të re. Këshilla për ju Peshqit është të pastroni inatet e vjetra dhe t’ju tërheqin për të dashur . Nëse e keni mbajtur një person në pezull ose ndoshta doni të dilni nga një lloj makthi në lidhje me një ndarje, nga e enjtja Afërdita fillon një tranzit në shenjën tuaj që ngadalë mund të sjellë shumë progres./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 8 mars 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 7 mars 2021

Dashi

Kjo ditë ju fton të bëni zgjedhjet më të mira pa u ngutur. Thuhet se nxitimi është këshillë e keqe dhe prandaj mos harroni se keni mjetet për të marrë kënaqësinë që meritoni, por mos u ngutni kohërave.

Demi

Disa probleme që keni pasur së fundmi në dashuri po fillojnë që të marrin zgjidhje. E hëna është një ditë e dobishme në aspektin profesional të punës.

Binjaket-Disa probleme të vogla në çift mund të keni ditën e sotme. Do të ishte më mirë të bëni vetëm atë që ju intereson, duke lënë pjesën tjetër. Në punë përpiquni të bëni kujdes, shtyni zgjedhjet.

Gaforrja

Sot do të jetë një ditë shumë e veçantë si për nga puna, ashtu edhe për ndjenjat. Mund të ketë vonesa në punë. Profesioni ju merr shumë kohë, duke lënë mënjanë angazhimet e tjera. Bëni kujdes sepse çifti mund të preket.

Luani

Jeni në një fazë rikuperimi dhe keni shumë më shumë energji sesa ditët e fundit. Problemet shëndetësore që ju mundojnë për disa kohë do t’ju lënë duke lënë hapësirë për një energji të papritur.

Virgjeresha

Sot do të jetë një ditë pozitive në dashuri: çiftet e reja mund të bëjnë projekte të rëndësishme. Këtë javë, do të ketë ndryshime si në vendin e punës ashtu edhe në atë ndërpersonal.

Peshorja

Me 8 Mars mund të ketë vonesa në punë dhe tensione në dashuri. Kjo gjithashtu ndikon edhe në sferën sentimentale, mbani nervat tuaja.

Akrepi-Më në fund do të ndjeheni më të lehtë! Ju keni dalë nga disa ditë shumë të vështira dhe, edhe nëse mund të ndiheni pak të tensionuar, e keqja tani është prapa jush. Në dashuri, mbase jo gjithçka do të jetë e qartë: nuk do të thotë që marrëdhënia do të jetë në krizë, por mbase së fundmi jeni larguar nga partneri juaj, për të rikuperuar pak energji.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 8 nëntor 2020

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 8 nëntor 2020

Shigjetari

Të dashur Shigjetar, nëse jeni në dashuri duke përjetuar një krizë, tani është koha ta përballoni atë. Ndonjëherë është më mirë t’i japësh fund situatave shumë të vështira. Në punë, shmangni shpërqendrimet.

Bricjapi

Në dashuri ka mbërritur momenti i “brenda ose jashtë”: ju do të jeni në gjendje të kuptoni nëse është e përshtatshme të vazhdoni një histori apo jo. Në punë do të duhet të merrni vendime të rëndësishme.

Ujori-Ata qe janë ne një lidhje do kalojnë një nga ditët me te veçanta sot. Shfrytëzojeni sa te mundni sepse partneri do ju beje surpriza te njëpasnjëshme. Beqaret nuk do e ndiejnë me vetminë sepse do marrin ftesa nga disa persona dhe do njihen me ta. Për te pasur buxhet me te mire duhet ta shtrëngoni paksa rripin e shpenzimeve. Nuk është nevoja te bëni çmenduri.

Peshqit

Dita mund të jetë intriguese, edhe nëse ndiheni pak të lodhur: thjesht përpiquni të shmangni polemikat. Në punë është koha e duhur të shikoni përreth jush dhe të përfshiheni edhe në sektorë të tjerë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 07-13 Mars 2021

Publikuar

-

Nga

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 07-13 Mars 2021

Dashi

Puna

Merrni gjërat siç vijnë. Këtë javë nuk do të jeni në gjendje të keni shumë kontroll mbi situatat përreth jush , prandaj mos u merrni me ato ankthe që ndonjëherë ju marrin.

Dashuria

Çiftet nuk do të duan të krahasojnë atë që kanë bërë në të kaluarën me atë që po planifikojnë në këtë periudhë, nga frika se gabimet do të përsëriten. Është një vendim shumë i mençur duke marrë parasysh mundësitë tuaja.

Financat

Kjo javë patjetër premton të jetë e suksesshme për ju, por gjithçka do të varet nga përpjekjet dhe vullneti juaj për të punuar, për të luftuar për suksesin tuaj. Do të keni mundësi dhe burime të mira financiare.

Demi

Puna

Ju nuk mund të përballoni përgjegjësi shtesë, aq më pak pasoja të tmerrshme. Në vend të kësaj, duhet të ngadalësoni dhe të mendoni me kujdes se çfarë mund të arrini me të vërtetë në këtë periudhë.

Dashuria

Ju do të preferoni të shijoni gjërat e vogla së bashku me njerëzit që doni, sepse nuk do të jeni në gjendje të bëni shumë më tepër. Pranimi i një kushti të caktuar tashmë është një fitore e madhe për ju dhe për ata të cilët nuk arrijnë të përshtaten.

Financat

Gjatë javës do të keni kosto më të larta dhe do të ishte mirë të planifikoni paraprakisht buxhetin tuaj personal.

Binjakët

Puna

Ju do të punoni më ngushtë për njerëzit që punojnë me ju, pasi absolutisht dëshironi të dini potencialin e tyre. Ju dëshironi të dini se sa shumë duhet t’iu besoni atyre dhe çfarë mund t’ju sjellin.

Dashuria

Do të gjeni shumë arsye për të garuar me njerëzit që doni, por ende nuk e kuptoni pse. Padyshim që ju nuk ndiheni të kënaqur me ta, prandaj keni nevojë për siguri.

Financat

Gjatë kësaj jave do të keni mundësi të favorshme për të arritur rezultate të mira ose sukses financiar. Përpiquni për siguri dhe mençuri në veprimet dhe vendimet.

Gaforrja

Puna

Do të mbani peshën e vendimeve tuaja për një kohë të gjatë,  nëse në këto ditë nuk mund të gjeni mbështetje,  pasi që projektet që keni konceptuar janë mjaft ambicioze, për t’i realizuar ato vetë.

Dashuria

Këtë javë mund t’i përkushtoheni plotësisht ndjenjave dhe çështjeve që ju interesojnë më shumë për të ardhmen tuaj. Ndoshta nuk do të ishit aq të lumtur nëse nuk do të mendonit për atë që është e bukur përreth jush.

Financat

Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini të kujdesshëm dhe shmangni vendimet e besimit kur lidhni marrëveshje ose kontrata.Gjithçka që lidhet me financat këtë javë do të duhet të kontrollohet mirë dhe të shmangen rreziqet.

Luani

Puna

Java mund të fillojë pozitivisht,  por do të duhet të mbani të njëjtin kurs gjatë gjithë kohës , përndryshe mund të hasni në disa vështirësi objektive.

Dashuria

Çiftet do të marrin disa vendime që padyshim nuk janë fryt i mendimeve të tyre dhe që ndoshta duhet të çojnë në reflektim, për aq kohë sa ka në dispozicion. Ju jeni akoma në gjendje të ktheheni, padyshim së bashku.

Financat

Këtë javë do të merrni mbështetje ose ndihmë financiare për të mbyllur disa çështje shumë të rëndësishme që po iu pengojnë të ecni përpara normalisht.

Virgjëresha

Puna

Ka disa çështje për t’u adresuar, madje edhe para se të vini në veprim planet tuaja. Nuk është nevoja të teprohet me aktivitete shtesë dhe të analizohet çdo ndryshim nga puna e të tjerëve.

Dashuria

Mundohuni të relaksoheni në këto ditë, duke qenë pranë njerëzve që doni. Është e rëndësishme të mos e humbni lidhjen me njerëzit në familjen tuaj, veçanërisht në këtë kohë.

Financat

Gjatë kësaj jave do të keni një marrëdhënie të favorshme profesionale ose financiare që do të çojë përpara plane të rëndësishme për ju. Do të keni shumë angazhime këtë javë që ndoshta nuk do të keni kohë për t’i përmbushur. Ju do të duhet të bëni disa kompromise, duke i shtyrë disa prej tyre për javën e ardhshme.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas astrologut italian/ Çfarë ka parashikuar Paolo Fox për ditën e sotme?

LEXO EDHE:  Rikthehen vranësirat/Parashikimi i motit për këtë javë

Puna

Mbajtja e përqendrimit tuaj gjithmonë e lartë mund të jetë e ndërlikuar këtë javë,  por sigurisht që mund të bëni pushime, të cilat do t’ju lejojnë të rikuperoheni dhe rimbusheni shpejt.

Dashuria

Momente të vogla dëshpërimi mund të ndryshojnë këtë javë, por ju do të duhet të mbani gjallë shpirtin tuaj të aventurës, në mënyrë që ta përfitoni atë në momentin e duhur, kur më në fund do të jeni në gjendje të ktheheni në pikën e fillimit.

Financat

Mësoni të kontrolloni gjithçka para se të merrni vendime. Këtë javë do të përballeni me një situatë shumë të vështirë financiare.

Akrepi

Puna

Ritmi juaj i tërbuar mund të ngadalësohet pak këtë javë, pasi do të jetë dikush që do të ketë nevojë për ndihmën tuaj, mbase edhe jashtë orarit të punës.

Dashuria

Çiftet do të marrin vendime që janë më të përshtatshme për gjendjen e tyre aktuale, por kjo nuk duhet të çojë në prishjen e premtimeve të bëra tashmë. Do të ketë kohë për të rifilluar projekte që nuk mund ta shohin dritën e suksesit tani.

Financat

Gjatë javës, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja financiare me një njeri që do të ndjekë kryesisht për përfitimet e tij.Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini të kujdesshëm me dokumentet tuaja personale dhe portofolin kur jeni në një vend publik.

Shigjetari

Puna

Gjithmonë të jesh i vetëdijshëm për atë që mund të bësh ose jo,  sigurisht që do të të ndihmojë këtë javë të shkosh drejt dhe të mos shpërqendrohesh. Ju keni një plan për gjithçka dhe kjo është e dobishme, jo vetëm për ju, por edhe për ata që do të duhet t’ju ndjekin.

Dashuria

Mund të merrni disa vendime më sfiduese, por gjithsesi duhet të prisni pak para se t’i zbatoni ato. Ju do të keni shumë gjëra për të menduar se si të bëni të lumtur partnerin tuaj.

Financat

Rezultatet që do të arrini gjatë këtyre shtatë ditëve nuk do t’ju kënaqin. Gjendja juaj financiare do të jetë jo fort e mirë. Do të duhet të analizoni mirë vendimet që duhet të merrni në vazhdim.

Bricjapi

Puna

Ju keni disa mundësi të dobishme për të treguar besnikërinë tuaj, mos i humbni ato. Do të jetë e rëndësishme që shefi ose klientët tuaj të shohin përkushtimin tuaj. Është gjithmonë mirë të rikonfirmohet.

Dashuria

Ju i kaloni ditët duke e bërë veten të disponueshëm për të tjerët, por gjithashtu duhet të mendoni për veten dhe të ardhmen tuaj, sepse ka shumë gjëra që kanë mbetur të papërfunduara dhe ndjenjat tuaja do të shpërthejnë.

Financat

Ju do të duhet të shpërndani siç duhet burimet tuaja financiare midis jush dhe dikujt në familjen tuaj. Mos nxitoni me shpenzimet.

Ujori

Puna

Shmangni kërkesën për ndihmë këtë javë, mund të mos jetë një mënyrë e mirë për t’u prezantuar. Në fakt, ju do të takoni njerëz që nuk ju njohin dhe që do t’ju duhet të krijojnë përshtypjen e parë tek ju.

Dashuria

Çiftet do të provohen shumë nga kjo periudhë, por është e nevojshme të jenë në gjendje të kapërcejnë çdo lloj vështirësie , për të kuptuar se si të dalin më të fortë dhe më të vendosur. E ardhmja nuk është gjithmonë e panjohur.

Financat

Gjatë kësaj jave do të jetë mirë të jeni të kujdesshëm dhe të kujdesshëm në shpenzimet tuaja dhe në përgjithësi në punët tuaja financiare. Java nuk sjell një krizë të madhe në buxhetin personal ose familjar, por gabimet e pakëndshme nuk përjashtohen.

Peshqit

Puna

Shikoni përtej hundës dhe do të gjeni një mal me mundësi, ide dhe bashkëpunime. Mjafton të shembësh një mur indiferentizmi dhe mosbesimi. Vetëm ju mund ta bëni, me spontanitetin tuaj.

Dashuria

Do të keni mindësin të tregoni anën tuaj më të sinqertë dhe më të vërtetë. Është momenti të lini mënjanë rregullimet dhe gënjeshtrat e bardha.

Financat

Gjatë javës, çështjet tuaja financiare, të cilat janë zhvilluar nga java e mëparshme, do të kërkojnë vëmendje, pasi gjatë kësaj periudhe do të ketë pengesa, vonesa ose vështirësi të papritura.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Financat/ Si do të jetë marrëdhënia juaj me paratë këtë javë?

Publikuar

-

Nga

Financat/ Si do të jetë marrëdhënia juaj me paratë këtë javë?

Dashi

Kjo javë patjetër premton të jetë e suksesshme për ju, por gjithçka do të varet nga përpjekjet dhe vullneti juaj për të punuar, për të luftuar për suksesin tuaj. Do të keni mundësi dhe burime të mira financiare.

Demi

Gjatë javës do të keni kosto më të larta dhe do të ishte mirë të planifikoni paraprakisht buxhetin tuaj personal.

Binjakët

Gjatë kësaj jave do të keni mundësi të favorshme për të arritur rezultate të mira ose sukses financiar. Përpiquni për siguri dhe mençuri në veprimet dhe vendimet.

Gaforrja

Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini të kujdesshëm dhe shmangni vendimet e besimit kur lidhni marrëveshje ose kontrata.Gjithçka që lidhet me financat këtë javë do të duhet të kontrollohet mirë dhe të shmangen rreziqet.

Luani

Këtë javë do të merrni mbështetje ose ndihmë financiare për të mbyllur disa çështje shumë të rëndësishme që po iu pengojnë të ecni përpara normalisht.

Virgjëresha

Gjatë kësaj jave do të keni një marrëdhënie të favorshme profesionale ose financiare që do të çojë përpara plane të rëndësishme për ju. Do të keni shumë angazhime këtë javë që ndoshta nuk do të keni kohë për t’i përmbushur. Ju do të duhet të bëni disa kompromise, duke i shtyrë disa prej tyre për javën e ardhshme.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e Dielë për të gjitha shenjat e zodiakut

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas astrologut italian/ Çfarë ka parashikuar Paolo Fox për ditën e sotme?

Mësoni të kontrolloni gjithçka para se të merrni vendime. Këtë javë do të përballeni me një situatë shumë të vështirë financiare.

Akrepi

Gjatë javës, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja financiare me një njeri që do të ndjekë kryesisht për përfitimet e tij.Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini të kujdesshëm me dokumentet tuaja personale dhe portofolin kur jeni në një vend publik.

Shigjetari

Rezultatet që do të arrini gjatë këtyre shtatë ditëve nuk do t’ju kënaqin. Gjendja juaj financiare do të jetë jo fort e mirë. Do të duhet të analizoni mirë vendimet që duhet të merrni në vazhdim.

Bricjapi

Ju do të duhet të shpërndani siç duhet burimet tuaja financiare midis jush dhe dikujt në familjen tuaj. Mos nxitoni me shpenzimet.

Ujori

Gjatë kësaj jave do të jetë mirë të jeni të kujdesshëm dhe të kujdesshëm në shpenzimet tuaja dhe në përgjithësi në punët tuaja financiare. Java nuk sjell një krizë të madhe në buxhetin personal ose familjar, por gabimet e pakëndshme nuk përjashtohen.

Peshqit

Gjatë javës, çështjet tuaja financiare, të cilat janë zhvilluar nga java e mëparshme, do të kërkojnë vëmendje, pasi gjatë kësaj periudhe do të ketë pengesa, vonesa ose vështirësi të papritura./ CNA.al

LEXO TE PLOTE