Connect with Us

Adriatik Alimadhi publikon listën/ Ja kush janë kandidatët e Ballit Kombëtar për qarkun e Tiranës

Politikë

Adriatik Alimadhi publikon listën/ Ja kush janë kandidatët e Ballit Kombëtar për qarkun e Tiranës

Publikuar

-

Adriatik Alimadhi publikon listën/ Ja kush janë kandidatët e Ballit Kombëtar për qarkun e Tiranës

Kryetari i Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi ka publikuar sot listën e kandidatëve të partisë që drejton për qarkun e tiranës.

Në një postim në rrjetet sociale, Alimadhi deklaron se kryesia e Ballit kombëtar ka vendosur që listat të jenë të hapura, ndërsa bën një ftesë për mbështetësit e partisë që të bashkohen me të për plotësimin e listave.

“Te dashur antare, te dashur simpatizante te partise Balli Kombëtar, te dashur miq te kesaj faqe, kjo eshte lista e kandidateve per deputet te zgjedhjeve te pergjithshme parlamentare te 25 prillit 2021, Qarku Tirane.

Bej me dije sipas vendimit te kryesise se listat jane te hapura dhe kush merr nje vote me shume fiton mandatin. Ftoj çdo Ballist dhe çdo familje qe kane pasur lidhje historike me Ballin Kombetar t’i bashkangjitet kesaj liste jo përfundimtare ne percaktim.

Ftoj çdo shqiptar i cili e ndjen veten se mundet te konkuroje eshte i mirepritur sipas legjislacionit te fitoje te gjitha te drejtat sipas kontributit. Jeni te mirepritur deri ne afatin kohor ligjor per dorezimin e kerkeses tuaj”, shkruan ai në rrjetet sociale.

LEXO EDHE:  Ardhja e 2020/ Si u festua nëpër botë

Lista e kandidatëve të Ballit Kombëtar për qarkun Tiranë:

1 – Adriatik Alimadhi

2 – Kujtim Lamaj

3 – Xhumelina Dervishi

4 – Arlindo Toro

5 – Qazim Mesiti

6 – Bukuri Sakolli

7 – Luan Mullai

8 – Endri Kaleshi

9 – Viola Bami

10 – Adnand Xhaferaj

11- Petrit Kamberi

12- Railda Droboniku

13 – Mestan Myftarago

14- Denis Çakmashi

15 – Vanesa Hysenllari

16 – Arjanit Lami

17 – Ilir Asllanaj

18 – Klajdi Hida

19 – Ina Telallari

20 – Ardian Dusha

21 – Elton Lloha

22 – Lumturi Proko

23 – Elidjon Caco

24 – Sokol Ahmeti

25 – Gurie Haxhillari

26 – Dritan Troksi

27- Anil Gerboti

28 – Elvira Shala

29 – Gerald Rroshi

30 – Gjergji Hatellari

31 – Cyme Lulaj

32 – Erind Hoxha

33 – Alfred Bukaçi

34 – Vanina Kellezi

35 – Avdi Meli

36 – Edmond Agolli

37 – Eduart Lamaj

38 – Klodjan Alija./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Politikë

“Pa koment”/ Topalli nxjerr videon e Bashës, ja si gënjeu hapur demokratët

Publikuar

-

Nga

Drejtuesja  e “Lëvizjes për Ndryshim”, Jozefina Topalli ka përdorur si argument për të thënë se kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha mashtron demokratët, ka nxjerrë një video të kryedemokratit në vitin 2017, ku deklaronte se nuk do të bënte asnjë pazar me LSI.

Topalli krahas videos ka shkruar “pa koment’ duke lënë të kuptohet se video flet më shumë sesa fjalë.

Në video kryetari i PD-së Lulzim Basha  i garanton demokratët se nuk do të bëjë pazar me partinë e Metës dhe të Kryemadhit, të cilën e ka aleate në opozitë, si dhe kërkonte nga qytetarët që të mos e votonin LSI sepse do të ngeleshin në republikën e vjetër.

“Për të mos lënë demokratët në dyshim, që unë si kryetar i partisë mund të bëj ndonjë pazar me LSI. Se nëse ky dyshim ekziston atëherë çdo demokrat s’ka pse mos të joshet nga shitblerja e votës se hë se do jenë bashkë serish në pushtet.

LEXO EDHE:  Aksident në Vlorë/ Tre të lënduar, mes tyre edhe një fëmijë

LEXO EDHE:  I masakroi nënën/ Marjus Xhepa kërcënon në gjyq xhaxhain: Po u dënove do shpëtosh, nëse lirohesh ke punë me mua

Dhe unë i them çdo demokrati se nuk do qeverisim me LSI, mos bëni gabimin fatal se përndryshe do mbeteni si bafqar në auret e republikës së vjetër”, shprehet Basha në video./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rezultatet e sondazhit/ Çim Peka “çon” Lulin në humnerë, Basha humb zgjedhjet në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Rezultati i zgjedhjeve në 2017-ën

Televizioni i Çim Pekës ka bërë një sondazh ku ka pyetur qytetarët e Tiranës se kë do të votonin nëse zgjedhjet parlamentare do të mbaheshin sot.

Peka është munduar të rrisë performancën e Lulzim Bashës, për të cilin thotë se e mbështesin 27.3% e qytetarëve të Tiranës, ndërsa PS-në 28.7% dhe LSI-në 7.2%.

Sipas Syri Tv, koalicioni i drejtuar nga PD, ‘Alenca për Ndryshim’ del fitues në Tiranë. Mirëpo faktet kanë nxjerrë bllof sondazhin e Çim Pekës, i cili po mundohet si e si që të nxjerrë Bashën fitues në këto zgjedhje.

Rezultati i zgjedhjeve në 2017-ën për qarkun e Tiranës

Duke bërë një krahasim me shifrat zyrtare të KQZ-së për rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të vitit 2017 për qarkun e Tiranës dhe Bashkinë e Tiranës, vihet re që PD nuk ka asnjë ndryshim.

Në zgjedhjet e kaluara PD-në e kanë votuar 27.67% e qytetarëve të Tiranës dhe LSI-në 13.02% e qytetarëve, ndërsa në rang qarku PD-në e kanë votuar 31.81% e qytetarëve dhe LSI-në 13.45% e qytetarëve.

LEXO EDHE:  Arrestohen 7 persona në Tiranë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen

LEXO EDHE:  Moti për sot/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët

Rezultati i zgjedhjeve në 2017-ën për bashkinë e Tiranës

Pra, PD nuk ka asnjë rritje dhe kjo sipas sondazhit të Çim Pekës që ka nxjerrë dhe LSI me 7% duke e përgjysmuar. Me rezultatet e nxjera nga Çim Peka PD dhe LSI humbasin zgjedhjet.

Çim Peka po mundohet medoemos të ngrejë votat e Bashës, por as sondazhet nuk ka ditur t’i manipulojë si duhet, pasi shifrat e tyre e kanë nxjerrë Lulin me të njejtin rezultat si në vitin 2017 dhe LSI të përgjysmuar.

As kurajo që t’ja ngrenë pak shifrat Lulit nuk kanë, i cili duket të jetë në të njejtën situatë si në 2017 apo edhe më keq./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Kemi arritur marrëveshje mos dëmtojmë njëri-tjetrin”/ Patozi: Nuk besojmë te revolucioni

Publikuar

-

Nga

“Kemi arritur marrëveshje mos dëmtojmë njëri-tjetrin”/ Patozi: Nuk besojmë te revolucioni

Koordinatori i Bindjes Demokratike Astrit Patozi u shpreh se ka arritur një marrëveshje me drejtuesen e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli për të mos dëmtuar njëri-tjetrin në zgjedhjet e 25 prillit, duke rikonfirmuar se ai do të marrë pjesë i vetëm në këtë proces zgjedhor.

Nga studio e “Absolut 4” Patozi theksoi se nuk beson tek revolucioni por tek ndryshimi brenda institucioneve.

“Me zonjën Topallin kemi arritur një marrëveshje që të mbështesim njëri-tjetrin ose të mos e dëmtojmë njëri-tjetrin në këto zgjedhje. Megjithatë, ne jemi më vete në këto zgjedhje. Sigurisht qeverinë Basha, megjithë rezervat që kam.

LEXO EDHE:  E zbulon Taulant Balla/ Kush do të jetë kandidat i PS-së për Tiranën

LEXO EDHE:  Rama ultimatum naftëtareve/ Pa u ndalur greva, nuk ulem në bashkëbisedim

Ne do të bëjmë detyrën tonë dhe ata të tyren. Dëshira jonë është të arrijmë rotacionin. Ne kërkojmë që listat të jenë të hapura, që pushteti i kryeministrit të kushtëzohet. Ne nuk besojmë te revolucioni. Mendojmë se Shqipëria mund të ndryshojë duke u përfshirë, duka marrë pjesë, duke e sjellë ndryshimin brenda institucioneve. Ne synojmë të jemi forcë përcaktuese qeverisëse”, tha Patozi./CNA.al

LEXO TE PLOTE