Connect with Us

“Zoti mbroftë adoleshentët”/ Ish konkurrentja e Përputhen kritikon ashpër Arjan Konomin

Showbizz

“Zoti mbroftë adoleshentët”/ Ish konkurrentja e Përputhen kritikon ashpër Arjan Konomin

Publikuar

-

“Zoti mbroftë adoleshentët”/ Ish konkurrentja e Përputhen kritikon ashpër Arjan Konomin

Debati i mbrëmshëm mes Sindit dhe Arjan Konomit ka krijuar dhe reagime të shumta në rrjetet sociale.

Sindi kërkoi një shpjegim nga Juliani në përballjen e saj pse ai e kishte quajtur perverse dhe në këtë moment Arjani shprehet se kjo fjalë është thënë nga ai jo nga konkurrenti.

Arjan Konomi tha se fjala kishte një kuptim më të gjerë se ajo që kishte kuptuar Sindi dhe e shpjegoi. Nisur nga shpjegimi i tij, ka reaguar dhe ish konkurrentja e Përputhen 1, Ina Kollçaku e cila nëpërmjet disa postimeve në Story ka kritikuar Arjanin.

Sapo kuptova që fjala ‘perverse’ qenka krijuar nga Arjan Konomi dhe ka kuptim një zgjedhje jo e zakonshme. O Zot! Seksizmi është një term i lidhur vetëm me paragjykimet me bazë gjinore. Psh: Vajzat/ gratë veshin rozë. Pse ke veshur bluzë rozë si vajzë? Djemtë/ Burrat punojnë në ndërtim. Pse burrë je ti të punosh në ndërtim? Fjala femër madje është traumatike për një feministe, nëse nuk po përdoret vetëm për seksin, psh në pasaportë.

Vajzë dhe grua është i vetmi term i saktë. Unë kur dëgjoj ‘jemi femra’ më vjen të vdes. Ngacmimi seksual nuk është seksizëm. Ngacmimi seksual është ngacmim seksual! Seksualisht ngacmohen vajzat, djemtë, homoseksualët, biseksualët dhe unë si sapioseksuale, sa herë dikush thotë diçka idjote! Ju përshëndes tani! Zoti mbroftë adoleshentët që kanë këto shembuj! Uroj të harrojnë me moshë ç’a kanë dëgjuar sot! Ju lutem, blini një libër!”, shkruante ajo në postimet e saj./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Pa ty nuk po muj”/ I penduar Mevlani mesazh Ledjanës

Publikuar

-

Nga

“Pa ty nuk po muj”/ I penduar, Mevlani mesazh Ledjanës

Mevlan Shaba dhe Ledjana Prenga kanë qenë çifti më i pëlqyer dhe i përfolur i Përputhen.

Ata u diskutuan shumë për lidhjen e tyre, e cila pati uljet dhe ngritjet e saj. Të dy kanë shprehur një pëlqim të madh për njëri tjetrin por vetëm para pak kohësh dyshja tha se i kishin dhënë fund romancës.

Prej kohësh Mevlani hedh dedikime të shumta në rrjetet sociale. Së fundmi ai ka hedhur një foto të tijën dhe në sfond i ka vënë këngën e tij, ku dëgjohen fjalët: “Shuj shuj se pa ty nuk po muj, a më ke dash ti ma thuj”.

LEXO EDHE:  Basha ndërhyn me telefon live në emision/ Rama nuk pranon ballafaqimin për inceneratorët

LEXO EDHE:  Basha ndërhyn me telefon live në emision/ Rama nuk pranon ballafaqimin për inceneratorët

Ky është një tjetër dedikim kushtuar Ledjanës, por nga ana e saj nuk ka asnjë reagim. Presim nëse dyshja do të ketë ndonjë rikthim apo jo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Nxeh rrjetin me pozat provokuese/ Fotot më hot të Victoria Lane

Publikuar

-

Nga

Victoria Lane është një nga modelet më seksi të momentit.

Bukuroshja amerikane ka një trup bombastic të cilin nuk nguron ta reklamojë në çdo foto.

Victoria ka një numër të madh ndjekësish me të cilët ndan pozat e saj të nxehta me të brendshme seksi.

Për më tepër ne kemi përzgjedhur fotot më seksi të Victoria Lane./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Miliarderja më seksi në botë/ Fotot më të nxehta të Kylie Jenner

Publikuar

-

Nga

Miliarderja më seksi në botë/ Fotot më të nxehta të Kylie Jenner

Kylie Jenner është një nga vazjat më të ndjekura në rrjetet sociale. Ajo numëron plot 241 milionë ndjekës në Instagram.

Përveç kësaj është e njohur si një miliardere që të ardhurat e saj i ka krijuar përmes bizneseve të saj.

Në fillimet e saj, Jenner u bë e njohur falë fotove të saj provokuese si dhe formave bombastike.

LEXO EDHE:  Basha ndërhyn me telefon live në emision/ Rama nuk pranon ballafaqimin për inceneratorët

LEXO EDHE:  Nga Astrit Patozi/ Ky debat makabër, si pasqyra e degradimit tonë moral

Sot Kylie është një nga personat më influencues në mediat sociale. Bomba ameriaknë çmend ndjekësit e saj me fotot ku shfaqet me bikini duke treguar dhe hiret e saj.

Për më tepër hsihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE