Connect with Us

Vaksinimi i personaliteteve/ Bushati: Rama kërkon të largojë vëmendjen nga problemi real

Aktualitet

Vaksinimi i personaliteteve/ Bushati: Rama kërkon të largojë vëmendjen nga problemi real

Publikuar

-

Vaksinimi i personaliteteve/ Bushati: Rama kërkon të largojë vëmendjen nga problemi real

Analistët Andi Bushati dhe Baton Haxhiu kanë debatuar gjatë emisionit “Shock” mbi vendimin e qeverisë për të vaksinuar të parët personalitetet e moshuara në vend.

Baton Haxhiu tha se kjo është “pasojë” e dehumanizimit që po tregojnë prodhuesit e vaksinës duke mos lejuar që fabrika të tjera ta prodhojnë vaksinën që ata kanë gjetur si dhe vendeve si Kanadaja dhe Britani që kanë nga 5 vaksina për qytetar dhe nuk i japin ato për vende të tjera.

“Kanadaja dhe Britani kanë nga 5 vaksina për secilin banor dhe nuk e shpërndajnë  në vende të tjera pa vaksinuar çdo qytetar të tyre”, tha ai.

Ndërsa Andi Bushati deklaroi se bota ka treguar gjatë pandemisë anën jo humanë por kjo nuk amniston një veprim të tillë pasi asnjë vend tjetër nuk po sillet si Shqipëria tha ai.

LEXO EDHE:  Rama thyen rekordin/ Live në TV pa ndalim

Sipas tij ky është një debat i stisur nga kryeministri Rama për të zhvendosur vëmendjen nga mungesa e vaksinave.

“Nuk mund të vendosësh hierarkinë, vetëm Zotit mund t’ia lësh këtë pushtet dhe askujt në Tokë. Këtë po e bën Rama për të hapur debat që të zihen për një gjë që nuk e ka. Këtu vaksina nuk ka. Deri në fund të korrikut do të kemi 40 mijë vaksina. Për të hequr vëmendjen nga kjo, Rama është kthyer në një kloun që bredh me një çantë në dorë”, tha ai.

Sipas analistit Bushati “po bëhet zhurmë e madhe në Francë se ish-presidenti Sarkozi u vaksinua para kohe”./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Bota

Zgjedhjet në Gjermani/ Humbje e madhe për konservatorët, Socia-Demokratët nisin festën

Publikuar

-

Nga

Zgjedhjet elektorale në Gjermani janë të mbushura më surpriza. Ndërkohë që flitej për një barazim midis dy partive kryesore, duket se situata ka marrë një rrjedhë tjetër.

Tashmë ata që kryesojnë janë Social Demokratët tregojnë rezultatet e projektuara.

Konservatorët e Angela Merkel si duket kanë kapur rezultatin më të dobët.Tani që rezultati është disi i qartë të dyja partitë kanë thënë se janë gati për të formuar koalicionin e ardhshëm.

LEXO EDHE:  Rama i kthehet priftit/Saliu iu bëri të gjithëve pronarë, por …!

LEXO EDHE:  Taulant Balla flet pa dorashka/ Ja çfarë nuk më pëlqen te Edi Rama

Sipas DW tre udhëheqesit e partive me më shumë vota janë ulur në tryezën e rrumbullakët dhe po diskutojnë koalicionin e ardhshëm./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

FRPD e Durrësit në krah të Berishës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

FRPD e Durrësit ka dalë hapur në krah të ish liderit të demokratëve Sali Berisha

Kryetari i FRPD-së në Durrës, Artion Bajramaj, pëmres një postimi në rrjetet sociale, thekson se sot kanë  zhvilluar një bisedë me ish kryeministrin ku kanë rënë dakort për disa pika.

Sipas tij, PD nuk mund të presë që ta sjellin në pushtet ndërkombëtarët, ndërsa thekson se ndryshimi vjen nëpërmjet hapjes, bashkimit dhe organizimit të mirë.

“Sot patëm mundësinë të zhvillojmë një bisedë shumë konstruktive me [email protected]_official .

Ramë dakort në një pikë:

✅Nuk mund të presim që PD ta sjellin në pushtet ndërkombëtarët, por duhet të jenë vetë demokratët dhe çdokush që do të kontribuojë në kauzë për ta sjellë atë ndryshim.

✅Ky ndryshim vjen nëpërmjet hapjes, bashkimit dhe organizmit të mirë.LEXO EDHE:  Taulant Balla flet pa dorashka/ Ja çfarë nuk më pëlqen te Edi Rama

LEXO EDHE:  Rama thyen rekordin/ Live në TV pa ndalim

✅Nuk mund të bazohet e giithë strategjia e popullit opozitar tek shpresa se të huajt do na falin pushtet.

Ku keni parë ti falet pushtet dikujt pa luftuar?

Deri atëherë, çfarë do bëjmë, do dremisim?

✅Të dashur qytetarë dhe demokratë, nuk jemi amatorë. Dimë edhe thjesht të heshtim dhe të bëhemi me “atë që fiton”. Dimë ti bëjmë kaq kalkulime, por këtu luhet fati ynë dhe i vendit tonë dhe nuk mund të rrimë e të flemë gjumë.

✅Të zgjohemi tani, para se ti falim mandatin e 4-t Ramës!“, shkruan ai./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet në Gjermani/ Balla uron Olaf Scholz për rezultatin

Publikuar

-

Nga

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka uruar kandidatin e Partisë Socialdemokrate gjermane, Olaf Scholz për rezultatin e arritur në zgjedhjet e sotme federale.

Balla shkruann se kandidati i SPD për kancelar Olaf Scholz dhe programi elektoral “Prej respektit për të ardhmen tuaj” morën besimin si zgjedhja e parë e votuesve gjermanë.LEXO EDHE:  Rama i kthehet priftit/Saliu iu bëri të gjithëve pronarë, por ...!

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Urime Olaf Scholz dhe Partisë Socialdemokrate 🌹🇩🇪gjermane për rezultatin në zgjedhjet e sotme federale. Kandidati i SPD për kancelar Olaf Scholz dhe programi elektoral “Prej respektit për të ardhmen tuaj” morën besimin si zgjedhja e parë e votuesve gjermanë.

LEXO TE PLOTE