Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë ky fillim jave për të gjitha shenjat?

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë ky fillim jave për të gjitha shenjat?

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Çfarë ka parashikuar astrologu për ditën e sotme?

Dashi

Astrologu shpreson se jeni të gatshëm të largoheni. Nuk do të jetë e vështirë të gjesh një pikë referimi, një rrugë të re për të ndjekur, megjithëse me përpjekje të mëdha sepse ke dalë nga një 2020 shumë e rëndë. Në këto ditë të hënën dhe të martën keni një qiell nën presion sepse padyshim që ka diçka për të rregulluar. Nëse duhet të takoni njerëz të rëndësishëm ose të lidhni një marrëveshje që të enjten, ju nga Dashi do të rigjeni lartësinë.

Demi

Muaji shkurt nuk ka qenë veçanërisht i mirë për ju. Ka qenë një bllok i vërtetë ku të gjitha gjërat që keni bërë ose nuk kanë shkuar mirë ose nuk kanë marrë rezultatin e dëshiruar. Nga e enjtja Venusi fillon një tranzit më të mirë dhe Dielli tashmë është në një aspekt të mirë. E keqja është prapa nesh, por gjërat e lindura në shkurt do të duhet të ndryshojnë . Jo gjithçka që ka lindur në dy javët e fundit do të vazhdojë.

Binjakët

Shpresojmë që ju të keni dalë nga faza e një tensioni të madh që keni kaluar kohët e fundit. Jupiteri dhe Saturni i favorshëm ftojnë të zënë punë, veçanërisht për ata që kanë një aktivitet krijues dhe duan të zhvillojnë kontakte të reja. Shtë një qiell i rëndësishëm edhe pse në dashuri mund të ketë tensione të vogla, veçanërisht nëse ekziston një ish që nuk kupton disa nga zgjedhjet tuaja. Ndoshta jeni ju që keni pasur disa vështirësi gjatë muajve të fundit dhe tani do të ishte rasti të keni kujdes me çështjet e dashurisë.

Gaforrja

Hëna është në shenjën tuaj dhe kjo mund t’ju bëjë veçanërisht të ndjeshëm . Prandaj astrologu këshillon të lindurit nga Kanceri të bëjnë një hap prapa dhe të shmangin polemikat. Në përgjithësi është një qiell i rëndësishëm, një qiell që po shkon drejt një vere me shpresë të madhe. Pranvera do të shërbejë për të ndërtuar atë që do të sjellë garanci në gjysmën e dytë të vitit.

Luani

Muaji Shkurt ju ka privuar nga siguria dhe mund të ketë shkaktuar ndonjë shqetësim. Përkundër vullnetit tuaj të mirë dhe aftësisë për veprim, ju është dashur të pranoni një bllok të vogël ose keni ndryshuar referencat në punë. Në dy javët e para të shkurtit e kuptuat që nuk mund të vazhdoni më kështu dhe kjo është arsyeja pse tani është e nevojshme të përballeni me ndryshime të caktuara që në fillim mund të ishin pak të rënda.

Virgjëresha

Këtë javë do të duhet të ekspozoheni pak më pak. Këtu aftësia juaj për të vepruar nuk vihet në dyshim, por është një javë e lodhshme, e rëndë, aq më tepër nëse jeni duke pritur për konfirmim në lidhje me disa projekte të punës që fillojnë në Mars. Nuk do të ketë asnjë moment pushim. Tashmë fillimi i kësaj jave do t’ju duket se është pak i lodhshëm, kështu që kini kujdes nga çështjet që shqetësojnë fizikisht ju e Virgjëreshës. Ju duhet të shmangni konfliktet.

Peshorja

LEXO EDHE:  Diell dhe temperatura të larta/ Parashikimi i motit për sot

Java fillon pak e paqartë. Nuk ka dyshim se ky muaj shkurt, me Jupiterin dhe Saturnin në favor, herët a vonë do të sjellë lajme, por duhet të presim të paktën të Mërkurën. Nëse keni qenë i sëmurë, keni pasur vështirësi, në këto 48 orë disa nyje do të vijnë në kokë. Edhe një problem i madh mund të zgjidhet, por ki kujdes që të mos lodhesh shumë.

Akrepi

Në ditë të caktuara, ju nga Akrepi rezultojnë të jeni më intuitiv dhe më të fortë pavarësisht se Shkurti nuk është një muaj për tu mbajtur mend për disa shenja, përfshirë tuajat. Në këto 48 orë të para të javës kjo Hënë këshillon mirë që të ndiheni më të mençur dhe më të fortë. Për më tepër, nga e enjtja Venusi fillon një tranzit të rëndësishëm për të cilin gjithçka që ka të bëjë me dashurinë dhe marrëdhëniet mund të ringjallet disi.

Shigjetari

A dëshironi që të eksploroni horizonte të reja që mund të jenë edhe të dashurisë? Historitë që kanë lindur në një mënyrë klandestine gjatë këtij muaji shkurt nga e enjtja mund të pësojnë një reagim të ashpër. Ju mund të duhet të riktheheni hapat tuaj. Ky qiell mund të shkaktojë disa dyshime në marrëdhëniet afatgjata, megjithatë këshilla nuk është të hiqni dorë.

Bricjapi

Ju jeni solid, të fortë dhe gjithashtu pozitiv në funksion të kësaj pjese të fundit të shkurtit, por ditët e fillimit të javës do të jenë të rënda. Ju mund të përfundoni me një projekt të bukur, por në këto 48 orë të hënën dhe të martën ka ende diçka që nuk shkon dhe mund të ndiheni të nënshtruar. Ekziston një bezdi për t’u çrrënjosur ose një diskutim i pashmangshëm që do të duhet të shtyhet.

Ujori

Ju mund të mbështeteni në një sasi të mjaftueshme energjie. Tri javët e para të shkurtit sollën një farë hutimi, por të gjithë ata që kanë vullnet të mirë, aftësi për të reaguar dhe dëshirë të reagojnë ndaj provokimeve të jashtme do të bëjnë diçka më shumë. Ekziston një dëshirë e madhe për të ndryshuar: është një moment në të cilin po përpiqesh të gjesh zgjidhje të reja, horizonte të reja.

Peshqit

Duke filluar nga e enjtja do të jeni në gjendje të mbështeteni në një Venus të bukur për të cilën ata që në fund të vitit të kaluar përjetuan një krizë dashurie, ata që ishin të sëmurë, do të kenë një mundësi më shumë për të hakmarrë. Do të ndodhë të jetoni ditë kur të jeni të lumtur dhe paqësor dhe të tjerët kur të jeni në deponi por herët a vonë do të arrini një stabilitet emocional për ju të shenjës së Peshqve./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Horoskopi

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 07-13 Mars 2021

Publikuar

-

Nga

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 07-13 Mars 2021

Dashi

Puna

Merrni gjërat siç vijnë. Këtë javë nuk do të jeni në gjendje të keni shumë kontroll mbi situatat përreth jush , prandaj mos u merrni me ato ankthe që ndonjëherë ju marrin.

Dashuria

Çiftet nuk do të duan të krahasojnë atë që kanë bërë në të kaluarën me atë që po planifikojnë në këtë periudhë, nga frika se gabimet do të përsëriten. Është një vendim shumë i mençur duke marrë parasysh mundësitë tuaja.

Financat

Kjo javë patjetër premton të jetë e suksesshme për ju, por gjithçka do të varet nga përpjekjet dhe vullneti juaj për të punuar, për të luftuar për suksesin tuaj. Do të keni mundësi dhe burime të mira financiare.

Demi

Puna

Ju nuk mund të përballoni përgjegjësi shtesë, aq më pak pasoja të tmerrshme. Në vend të kësaj, duhet të ngadalësoni dhe të mendoni me kujdes se çfarë mund të arrini me të vërtetë në këtë periudhë.

Dashuria

Ju do të preferoni të shijoni gjërat e vogla së bashku me njerëzit që doni, sepse nuk do të jeni në gjendje të bëni shumë më tepër. Pranimi i një kushti të caktuar tashmë është një fitore e madhe për ju dhe për ata të cilët nuk arrijnë të përshtaten.

Financat

Gjatë javës do të keni kosto më të larta dhe do të ishte mirë të planifikoni paraprakisht buxhetin tuaj personal.

Binjakët

Puna

Ju do të punoni më ngushtë për njerëzit që punojnë me ju, pasi absolutisht dëshironi të dini potencialin e tyre. Ju dëshironi të dini se sa shumë duhet t’iu besoni atyre dhe çfarë mund t’ju sjellin.

Dashuria

Do të gjeni shumë arsye për të garuar me njerëzit që doni, por ende nuk e kuptoni pse. Padyshim që ju nuk ndiheni të kënaqur me ta, prandaj keni nevojë për siguri.

Financat

Gjatë kësaj jave do të keni mundësi të favorshme për të arritur rezultate të mira ose sukses financiar. Përpiquni për siguri dhe mençuri në veprimet dhe vendimet.

Gaforrja

Puna

Do të mbani peshën e vendimeve tuaja për një kohë të gjatë,  nëse në këto ditë nuk mund të gjeni mbështetje,  pasi që projektet që keni konceptuar janë mjaft ambicioze, për t’i realizuar ato vetë.

Dashuria

Këtë javë mund t’i përkushtoheni plotësisht ndjenjave dhe çështjeve që ju interesojnë më shumë për të ardhmen tuaj. Ndoshta nuk do të ishit aq të lumtur nëse nuk do të mendonit për atë që është e bukur përreth jush.

Financat

Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini të kujdesshëm dhe shmangni vendimet e besimit kur lidhni marrëveshje ose kontrata.Gjithçka që lidhet me financat këtë javë do të duhet të kontrollohet mirë dhe të shmangen rreziqet.

Luani

Puna

Java mund të fillojë pozitivisht,  por do të duhet të mbani të njëjtin kurs gjatë gjithë kohës , përndryshe mund të hasni në disa vështirësi objektive.

Dashuria

Çiftet do të marrin disa vendime që padyshim nuk janë fryt i mendimeve të tyre dhe që ndoshta duhet të çojnë në reflektim, për aq kohë sa ka në dispozicion. Ju jeni akoma në gjendje të ktheheni, padyshim së bashku.

Financat

Këtë javë do të merrni mbështetje ose ndihmë financiare për të mbyllur disa çështje shumë të rëndësishme që po iu pengojnë të ecni përpara normalisht.

Virgjëresha

Puna

Ka disa çështje për t’u adresuar, madje edhe para se të vini në veprim planet tuaja. Nuk është nevoja të teprohet me aktivitete shtesë dhe të analizohet çdo ndryshim nga puna e të tjerëve.

Dashuria

Mundohuni të relaksoheni në këto ditë, duke qenë pranë njerëzve që doni. Është e rëndësishme të mos e humbni lidhjen me njerëzit në familjen tuaj, veçanërisht në këtë kohë.

Financat

Gjatë kësaj jave do të keni një marrëdhënie të favorshme profesionale ose financiare që do të çojë përpara plane të rëndësishme për ju. Do të keni shumë angazhime këtë javë që ndoshta nuk do të keni kohë për t’i përmbushur. Ju do të duhet të bëni disa kompromise, duke i shtyrë disa prej tyre për javën e ardhshme.

Peshorja

LEXO EDHE:  Aleksandër Çipa bën parashikimin e papritur/ “Në fund të vjeshtës do kemi zgjedhje të parakohshme”

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës sipas Paolo Fox/ Zbuloni surprizat e Ditës së Shën Valentinit

Puna

Mbajtja e përqendrimit tuaj gjithmonë e lartë mund të jetë e ndërlikuar këtë javë,  por sigurisht që mund të bëni pushime, të cilat do t’ju lejojnë të rikuperoheni dhe rimbusheni shpejt.

Dashuria

Momente të vogla dëshpërimi mund të ndryshojnë këtë javë, por ju do të duhet të mbani gjallë shpirtin tuaj të aventurës, në mënyrë që ta përfitoni atë në momentin e duhur, kur më në fund do të jeni në gjendje të ktheheni në pikën e fillimit.

Financat

Mësoni të kontrolloni gjithçka para se të merrni vendime. Këtë javë do të përballeni me një situatë shumë të vështirë financiare.

Akrepi

Puna

Ritmi juaj i tërbuar mund të ngadalësohet pak këtë javë, pasi do të jetë dikush që do të ketë nevojë për ndihmën tuaj, mbase edhe jashtë orarit të punës.

Dashuria

Çiftet do të marrin vendime që janë më të përshtatshme për gjendjen e tyre aktuale, por kjo nuk duhet të çojë në prishjen e premtimeve të bëra tashmë. Do të ketë kohë për të rifilluar projekte që nuk mund ta shohin dritën e suksesit tani.

Financat

Gjatë javës, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja financiare me një njeri që do të ndjekë kryesisht për përfitimet e tij.Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini të kujdesshëm me dokumentet tuaja personale dhe portofolin kur jeni në një vend publik.

Shigjetari

Puna

Gjithmonë të jesh i vetëdijshëm për atë që mund të bësh ose jo,  sigurisht që do të të ndihmojë këtë javë të shkosh drejt dhe të mos shpërqendrohesh. Ju keni një plan për gjithçka dhe kjo është e dobishme, jo vetëm për ju, por edhe për ata që do të duhet t’ju ndjekin.

Dashuria

Mund të merrni disa vendime më sfiduese, por gjithsesi duhet të prisni pak para se t’i zbatoni ato. Ju do të keni shumë gjëra për të menduar se si të bëni të lumtur partnerin tuaj.

Financat

Rezultatet që do të arrini gjatë këtyre shtatë ditëve nuk do t’ju kënaqin. Gjendja juaj financiare do të jetë jo fort e mirë. Do të duhet të analizoni mirë vendimet që duhet të merrni në vazhdim.

Bricjapi

Puna

Ju keni disa mundësi të dobishme për të treguar besnikërinë tuaj, mos i humbni ato. Do të jetë e rëndësishme që shefi ose klientët tuaj të shohin përkushtimin tuaj. Është gjithmonë mirë të rikonfirmohet.

Dashuria

Ju i kaloni ditët duke e bërë veten të disponueshëm për të tjerët, por gjithashtu duhet të mendoni për veten dhe të ardhmen tuaj, sepse ka shumë gjëra që kanë mbetur të papërfunduara dhe ndjenjat tuaja do të shpërthejnë.

Financat

Ju do të duhet të shpërndani siç duhet burimet tuaja financiare midis jush dhe dikujt në familjen tuaj. Mos nxitoni me shpenzimet.

Ujori

Puna

Shmangni kërkesën për ndihmë këtë javë, mund të mos jetë një mënyrë e mirë për t’u prezantuar. Në fakt, ju do të takoni njerëz që nuk ju njohin dhe që do t’ju duhet të krijojnë përshtypjen e parë tek ju.

Dashuria

Çiftet do të provohen shumë nga kjo periudhë, por është e nevojshme të jenë në gjendje të kapërcejnë çdo lloj vështirësie , për të kuptuar se si të dalin më të fortë dhe më të vendosur. E ardhmja nuk është gjithmonë e panjohur.

Financat

Gjatë kësaj jave do të jetë mirë të jeni të kujdesshëm dhe të kujdesshëm në shpenzimet tuaja dhe në përgjithësi në punët tuaja financiare. Java nuk sjell një krizë të madhe në buxhetin personal ose familjar, por gabimet e pakëndshme nuk përjashtohen.

Peshqit

Puna

Shikoni përtej hundës dhe do të gjeni një mal me mundësi, ide dhe bashkëpunime. Mjafton të shembësh një mur indiferentizmi dhe mosbesimi. Vetëm ju mund ta bëni, me spontanitetin tuaj.

Dashuria

Do të keni mindësin të tregoni anën tuaj më të sinqertë dhe më të vërtetë. Është momenti të lini mënjanë rregullimet dhe gënjeshtrat e bardha.

Financat

Gjatë javës, çështjet tuaja financiare, të cilat janë zhvilluar nga java e mëparshme, do të kërkojnë vëmendje, pasi gjatë kësaj periudhe do të ketë pengesa, vonesa ose vështirësi të papritura.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Financat/ Si do të jetë marrëdhënia juaj me paratë këtë javë?

Publikuar

-

Nga

Financat/ Si do të jetë marrëdhënia juaj me paratë këtë javë?

Dashi

Kjo javë patjetër premton të jetë e suksesshme për ju, por gjithçka do të varet nga përpjekjet dhe vullneti juaj për të punuar, për të luftuar për suksesin tuaj. Do të keni mundësi dhe burime të mira financiare.

Demi

Gjatë javës do të keni kosto më të larta dhe do të ishte mirë të planifikoni paraprakisht buxhetin tuaj personal.

Binjakët

Gjatë kësaj jave do të keni mundësi të favorshme për të arritur rezultate të mira ose sukses financiar. Përpiquni për siguri dhe mençuri në veprimet dhe vendimet.

Gaforrja

Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini të kujdesshëm dhe shmangni vendimet e besimit kur lidhni marrëveshje ose kontrata.Gjithçka që lidhet me financat këtë javë do të duhet të kontrollohet mirë dhe të shmangen rreziqet.

Luani

Këtë javë do të merrni mbështetje ose ndihmë financiare për të mbyllur disa çështje shumë të rëndësishme që po iu pengojnë të ecni përpara normalisht.

Virgjëresha

Gjatë kësaj jave do të keni një marrëdhënie të favorshme profesionale ose financiare që do të çojë përpara plane të rëndësishme për ju. Do të keni shumë angazhime këtë javë që ndoshta nuk do të keni kohë për t’i përmbushur. Ju do të duhet të bëni disa kompromise, duke i shtyrë disa prej tyre për javën e ardhshme.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës sipas Paolo Fox/ Zbuloni surprizat e Ditës së Shën Valentinit

LEXO EDHE:  Horoskopi Kinez/Ja cfare thote per Gjelin

Mësoni të kontrolloni gjithçka para se të merrni vendime. Këtë javë do të përballeni me një situatë shumë të vështirë financiare.

Akrepi

Gjatë javës, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja financiare me një njeri që do të ndjekë kryesisht për përfitimet e tij.Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini të kujdesshëm me dokumentet tuaja personale dhe portofolin kur jeni në një vend publik.

Shigjetari

Rezultatet që do të arrini gjatë këtyre shtatë ditëve nuk do t’ju kënaqin. Gjendja juaj financiare do të jetë jo fort e mirë. Do të duhet të analizoni mirë vendimet që duhet të merrni në vazhdim.

Bricjapi

Ju do të duhet të shpërndani siç duhet burimet tuaja financiare midis jush dhe dikujt në familjen tuaj. Mos nxitoni me shpenzimet.

Ujori

Gjatë kësaj jave do të jetë mirë të jeni të kujdesshëm dhe të kujdesshëm në shpenzimet tuaja dhe në përgjithësi në punët tuaja financiare. Java nuk sjell një krizë të madhe në buxhetin personal ose familjar, por gabimet e pakëndshme nuk përjashtohen.

Peshqit

Gjatë javës, çështjet tuaja financiare, të cilat janë zhvilluar nga java e mëparshme, do të kërkojnë vëmendje, pasi gjatë kësaj periudhe do të ketë pengesa, vonesa ose vështirësi të papritura./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i dashurisë/ Çfarë kanë parashikuar yjet për javën e ardhshme?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Çfarë kanë parashikuar yjet për javën e ardhshme?

Dashi

Çiftet nuk do të duan të krahasojnë atë që kanë bërë në të kaluarën me atë që po planifikojnë në këtë periudhë, nga frika se gabimet do të përsëriten. Është një vendim shumë i mençur duke marrë parasysh mundësitë tuaja.

Demi

Ju do të preferoni të shijoni gjërat e vogla së bashku me njerëzit që doni, sepse nuk do të jeni në gjendje të bëni shumë më tepër. Pranimi i një kushti të caktuar tashmë është një fitore e madhe për ju dhe për ata të cilët nuk arrijnë të përshtaten.

Binjakët

Do të gjeni shumë arsye për të garuar me njerëzit që doni, por ende nuk e kuptoni pse. Padyshim që ju nuk ndiheni të kënaqur me ta, prandaj keni nevojë për siguri.

Gaforrja

Këtë javë mund t’i përkushtoheni plotësisht ndjenjave dhe çështjeve që ju interesojnë më shumë për të ardhmen tuaj. Ndoshta nuk do të ishit aq të lumtur nëse nuk do të mendonit për atë që është e bukur përreth jush.

Luani

Çiftet do të marrin disa vendime që padyshim nuk janë fryt i mendimeve të tyre dhe që ndoshta duhet të çojnë në reflektim, për aq kohë sa ka në dispozicion. Ju jeni akoma në gjendje të ktheheni, padyshim së bashku.

Virgjëresha

Mundohuni të relaksoheni në këto ditë, duke qenë pranë njerëzve që doni. Është e rëndësishme të mos e humbni lidhjen me njerëzit në familjen tuaj, veçanërisht në këtë kohë.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi Kinez/Ja cfare thote per Gjelin

LEXO EDHE:  Ju sjellim nga pesë kuriozitete për çdo shenjë horoskopi

Momente të vogla dëshpërimi mund të ndryshojnë këtë javë, por ju do të duhet të mbani gjallë shpirtin tuaj të aventurës, në mënyrë që ta përfitoni atë në momentin e duhur, kur më në fund do të jeni në gjendje të ktheheni në pikën e fillimit.

Akrepi

Çiftet do të marrin vendime që janë më të përshtatshme për gjendjen e tyre aktuale, por kjo nuk duhet të çojë në prishjen e premtimeve të bëra tashmë. Do të ketë kohë për të rifilluar projekte që nuk mund ta shohin dritën e suksesit tani.

Shigjetari

Mund të merrni disa vendime më sfiduese, por gjithsesi duhet të prisni pak para se t’i zbatoni ato. Ju do të keni shumë gjëra për të menduar se si të bëni të lumtur partnerin tuaj.

Bricjapi

Ju i kaloni ditët duke e bërë veten të disponueshëm për të tjerët, por gjithashtu duhet të mendoni për veten dhe të ardhmen tuaj, sepse ka shumë gjëra që kanë mbetur të papërfunduara dhe ndjenjat tuaja do të shpërthejnë.

Ujori

Çiftet do të provohen shumë nga kjo periudhë, por është e nevojshme të jenë në gjendje të kapërcejnë çdo lloj vështirësie , për të kuptuar se si të dalin më të fortë dhe më të vendosur. E ardhmja nuk është gjithmonë e panjohur.

Peshqit

Do të keni mindësin të tregoni anën tuaj më të sinqertë dhe më të vërtetë. Është momenti të lini mënjanë rregullimet dhe gënjeshtrat e bardha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE