Connect with Us

Atentati ndaj 30-vjeçarit në Shkodër/ Identifikohen e shpallen në kërkim autorët

Kronika

Atentati ndaj 30-vjeçarit në Shkodër/ Identifikohen e shpallen në kërkim autorët

Publikuar

-

Atentati ndaj 30-vjeçarit në Shkodër/ Identifikohen e shpallen në kërkim autorët

Është zbardhur ngjarja e ndodhur ditën e djeshme në “Skënderbeg”, të Shkodrës ku disa persona qëlluan me armë në drejtim të automjetit që drejtohej Taulant Pepaj.

Policia ka identifikuar dhe shpallur në kërkim autorët e dyshuar të kësaj ngjarjeje.

‘Identifikohen dhe shpallen në kërkim autorët e dyshuar të kësaj ngjarjeje.
Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, pas një pune intensive hetimore për zbardhjen e ngjarjes së ndodhur ditën e djeshme, kanë bërë identifikimin dhe shpalljen në kërkim të autorëve të dyshuar, shtetasit:
Sh. Xh., 29 vjeç, banues në lagjen “Guerile”, Shkodër, i dënuar më parë për veprën penale “Vrasja” e mbetur në tentativë”;
S. Xh., 24 vjeç, banues në lagjen “Guerile”, Shkodër, me precedent të mëparshëm penal;
E. H., 31 vjeç, banues në lagjen Guerile, Shkodër, i dënuar më parë për veprën penale “Vrasja me dashje”.
Këta shtetas, ditën e djeshme, rreth orës 11:50, në lagjen “Skënderbeg”, Shkodër, në afërsi të një pike karburanti, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë qëlluar me armë zjarri pistoletë drejt një automjeti tip “Volksëagen”, me drejtues shtetasin T. P., 30 vjeç dhe pasagjer shtetasin K. M., 46 vjeç.
Nga veprimet hetimore ka rezultuar se ngjarja ka ndodhur si pasojë e një konflikti të mëparshëm midis autorëve të dyshuar dhe shtetasit T. P.
Në cilësinë e provës materiale janë gjetur dhe sekuestruar një mjet tip “Audi” dhe një targë që i përket njërit nga mjetet me të cilin janë larguar autorët e dyshuar.
Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat penale “Vrasje ndaj dy ose më shumë personave” e kryer në bashkëpunim, mbetur në tentative dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Kronika

Foto/ Shkrumbohen 0.5 hektarë pyje në Pogradec

Publikuar

-

Nga

Një zjarr masiv ka përfshirë pyjet e fshatit Guras, në peizazhin e mbrojtur tokësor–ujor në Pogradec.
Sipas raportimeve, mësohet se nga zjarri janë djegur rreth 0.5 hektarë pyje në Alarup.

Ndërsa stafi i PMTU Pogradec, ka luftuar për rreth dy orë me flakët, derisa ka mundur të neutralizojë vatrën e zjarrit.

 

LEXO EDHE:  Akademia e Sigurisë/ Trajnim rajonal për “Kriminalistikën e të Dhënave Live"

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrasja e 31-vjeçarit në Vlorë/ Zbulohet roli i Hans Jonuzaj

Publikuar

-

Nga

Dalin detaje të reja në lidhje me ekzekutimin e 31-vjeçarit Taulant Beqiraj në Vlorë.

Në këtë ekzekutim kanë marrë pjesë 3 persona, dy prej të cilëve, Skerdjan Gabrani e Elton Hajnaj, kanë dalë nga makina dhe kanë qëlluar Tauland Beqirajn, ndërsa Hans Jonuzaj i ka pritur në makinën tip “Ford” me targa AA 403 PX duke i larguar nga vendi i ngjarjes.

Pak minuta pas vrasjes policia arrestoi Hans Jonuzajn, 44 vjeç, banues në Vlorë, ndërsa ka shpallur në kërkim bashkëpunëtorët e tij. Policia sekuestroi makinën me të cilin u larguan 3 personat, si dhe një armë zjarri kallashnikov . Tauland Beqiraj nuk është një person i panjohur për policinë pasi ai ka precedentë të mëparshëm penal për armëmbajtje pa leje dhe vrasje e mbetur në tentativë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident në superstradën Fushë Krujë-Milot/ Shoferi 21 vjeçar në gjendje të rëndë

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot rreth orës 13:40 në superstradën Fushë Krujë-Milot, ku një person ka mbetur i plagosur rëndë.

Sipas njoftimit të policisë një automjet i tipi ‘Benz’ me drejtues shtetasin A. K., është përplasur me mjetin tip “Opel”, me drejtues shtetasin F. Sh., 21 vjeç dhe ky i fundit është trasportuar në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

“Më datë 04.03.2021, në orën 13:40, në Fushë Krujë, janë përfshirë në aksident rrugor mjeti tip “Benz”, me drejtues shtetasin A. K., dhe mjeti tip “Opel”, me drejtues shtetasin F. Sh., 21 vjeç, i cili si pasojë e përplasjes është lënduar dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.
Drejtuesi i mjetit tip “Benz”, shtetasi A. K., është shoqëruar në ambjentet e Policisë për veprime të mëtejshme. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE