Connect with Us

“As unë nuk jam i kënaqur”/ Rama publikon videon dhe tregon sfidat e qeverisë së tij

Politikë

“As unë nuk jam i kënaqur”/ Rama publikon videon dhe tregon sfidat e qeverisë së tij

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video në rrjete sociale ku ai tregon disa prej sfidave të qeverisë së tij duke filluar që nga tërmeti i 26 nëntorit e deri tek pandemia.

Rama shprehet se shumë persona mund të jenë të pakënaqur se nuk janë përmbushur pritshmëritë e mandatit të dytë, por dhe vetë ai nuk është i kënaqur.
Ai thekson se ka ende punë për të bërë, duke kërkuar kështu mandatin e tretë për të vijuar punën e nisur.

“Kemi marrë goditje të rënda dhe jemi përballur me sfida të mëdha. E di që disa prej jush janë të pakënaqur se nuk janë përmbushur pritshmëritë e këtij mandati të dytë. As unë nuk jam i kënaqur. Por mos të harrojmë çfarë kemi hequr në çdo hap në këto kohë të mallkuara. Paga minimale është rritur me 1/3, plot 36% që nga fillimi i punës, bluzat e bardha dhe mësuesit paguhen shumë më mirë. Taksa për afro 100 mijë biznese të vogla është bërë zero. Kantieret e ndërtimit janë më të shumta se anjëherë tjetër në të gjithë Shqipërinë. Ka nisur aplikimi për naftën pa taksa për 70 mijë fermerë” – tha Rama./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Mos mbështesni ata që u pasuruan përtej çdo imagjinate”/ Rudina Hajdari vijon fushtën në Elbasan

Publikuar

-

Nga

“Mos mbështesni ata që u pasuruan përtej çdo imagjinate”/ Rudina Hajdari vijon fushtën në Elbasan

Deputetja Rudina Hajdari vijon fushatën në qarkun e Elbasanit, ndërsa i fton të gjithë t’i bashkohen ekipit të saj.

Përmes një postimi në rrjetet sociale ajo shkruan, se shqiptarët s’mund të mbështesin më “ata që për 30 vite u pasuruan pa punuar një ditë, përtej çdo imagjinate”.

“Çfarë do bëjmë këto zgjedhje?

Do vazhdojmë të mbështesim të vjetrit, ata që për 30 vite u pasuruan përtej çdo imagjinate pa punuar asnjë ditë, falë besimit dhe votës tonë, duke e detyruar miliona shqiptarë të largohen e duke varfëruar pjesën tjetër?

Apo do i japim forcë të rinjve dhe të rejave profesioniste, të mirëshkolluar, të aftë në profesionet e tyre e plot me pasion e ideal për ta ndryshuar vendin?

Zgjedhja është e çdo votuesi!

Ne do vazhdojmë të trokasim pa përtuar në çdo derë, në cdo lagje, në çdo fshat e të flasim me këdo për ta bindur se ndryshimi për mirë vjen vetëm duke mbështetur me votë Nismën Thurje në 25 prill!

#bashkohemi. Nëse do të jesh pjesë e skuadrës tonë në Qarkun e Elbasanit, më shkruaj këtu ose regjistrohu te rudinahajdari.al”, shkruan Hajdari.

LEXO EDHE:  “Qeveria gënjen!”/ Tabaku: Në vend të lehtësoje biznesin, rrit taksat

LEXO EDHE:  “Qeveria gënjen!”/ Tabaku: Në vend të lehtësoje biznesin, rrit taksat

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Në timon pa rrip sigurimi/ Nis ‘fushta’, “Mos bëj dhe ti si Luli!

Publikuar

-

Nga

Në timon pa rrip sigurimi/ Nis ‘fushta’, “Mos bëj dhe ti si Luli!

Fotoja e e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Bashan, teksa shijon fundjavën me bashkëshorten e tij duke udhëtuar me makinë, por pa vendosur rripin e sigurimit, ka sjellë reagime të shumta.

Pas kritikave të zëvendëskryeministrit Erion Braçe, ka reaguar dhe zv.ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari.

Duke i këshilluar qytetarët të mos veprojnë si kryetari i PD-së, ai tregon statistikat e aksidenteve fatale në vendin tonë, dhe thotë se shumë prej tragjedive mund të ishin shmangur nëse shoferët e pasagjerët do të kishin vendosur rripin e sigurimit.

LEXO EDHE:  Prishtine, Qeveria fal borxhet per qytetaret dhe bizneset

LEXO EDHE:  “Qeveria gënjen!”/ Tabaku: Në vend të lehtësoje biznesin, rrit taksat

“Mos bëj dhe ti si Luli!

Mbi 1000 vetë kanë humbur jetën në vitet 2009-11, kur Luli ishte MB. Shumë prej tyre mund të kishin shpëtuar falë rripit të sigurisë!

Më tepër se librat, fëmijët mësojnë nga sjellja e prindërve.

Timoni është përgjegjësi dhe jo aventurë!”

LEXO TE PLOTE

Politikë

Do të nënshkruajë nesër marrëveshjen me Kryemadhin/ Basha bën lëvizjen e papritur

Publikuar

-

Nga

Do të nënshkruajë nesër marrëveshjen me Kryemadhin/ Basha bën lëvizjen e papritur

Kreu i PD Lulzim Basha ka mbledhur sërish këtë të diel në selinë blu drejtuesit politikë në qarqe.

Javën e kaluar Basha kërkoi denoncime konkrete lidhur me tentativat nga ana e kundërshtarëve politikë për të manipuluar procesin zgjedhor.

Basha u ka kërkuar drejtuesve politikë që të kenë prova konkrete në lidhje me këto denoncime, ndërsa ka kërkuar vigjilencë për çdo rast të mundshëm.

LEXO EDHE:  Presidenti Meta dekreton shkarkimin e ministres Nikolla

LEXO EDHE:  Thaçi tjetër letër Kurtit për qeverinë e re/ Duhet të ruaj stabilitetin e vendit

Ditën e nesërme Basha do të nënshkruajë marrëveshjen për koalicionin paszgjedhor me kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi, pas nënshkrimit të marrëveshjes së koalicionit parazgjedhor me 12 parti, që u depozitua në KQZ.

LEXO TE PLOTE