Connect with Us

Arjan Konomi nuk ia përton Ina Kollçakut: Detyroj mediokrit të hapin fjalorët

Showbizz

Arjan Konomi nuk ia përton Ina Kollçakut: Detyroj mediokrit të hapin fjalorët

Publikuar

-

Arjan Konomi nuk ia përton Ina Kollçakut: Detyroj mediokrit të hapin fjalorët

Debati i Sindit me Julin dhe Arjanin ka shkatuar reagime të shumta në rrjetet sociale po ashtu edhe në emisionin e djeshëm.

Përkufizimi i Arjanit për seksizmin dhe perversitetin nuk i është dukur i drejtë ish konkurrentes së Përputhen 1 e cila nëpërmjet postimeve reagoi duke kritikuar Arjanin.

Sapo kuptova që fjala ‘perverse’ qenka krijuar nga Arjan Konomi dhe ka kuptim një zgjedhje jo e zakonshme. O Zot! Seksizmi është një term i lidhur vetëm me paragjykimet me bazë gjinore. Psh: Vajzat/ gratë veshin rozë. Pse ke veshur bluzë rozë si vajzë? Djemtë/ Burrat punojnë në ndërtim. Pse burrë je ti të punosh në ndërtim? Fjala femër madje është traumatike për një feministe, nëse nuk po përdoret vetëm për seksin, psh në pasaportë.

Vajzë dhe grua është i vetmi term i saktë. Unë kur dëgjoj ‘jemi femra’ më vjen të vdes. Ngacmimi seksual nuk është seksizëm. Ngacmimi seksual është ngacmim seksual! Seksualisht ngacmohen vajzat, djemtë, homoseksualët, biseksualët dhe unë si sapioseksuale, sa herë dikush thotë diçka idjote! Ju përshëndes tani! Zoti mbroftë adoleshentët që kanë këto shembuj! Uroj të harrojnë me moshë ç’a kanë dëgjuar sot! Ju lutem, blini një libër!”, shkruante Ina në Instastoryn e saj.

LEXO EDHE:  U përjashtua nga kabineti "Rama 2"/Shikoni reagimin e parë të Mimi Kodhelit (Foto)

Nuk ka vonuar dhe reagimi i Arjan Konomit i cili ka ironizuar Inën. Nëpërmjet një statusi ai shkruan: “Ajo çfarë më lumturon më shumë në efektin e fjalës sime është fakti se detyroj mediokrit të hapin fjalorët.”/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Showbizz

Do prezantojë “Portokallinë”?/ Fjoralba Ponari: Nuk e kam menduar kurrë…

Publikuar

-

Nga

Do prezantojë “Portokallinë”?/ Fjoralba Ponari: Nuk e kam menduar kurrë...

Pak ditë më parë Eneda Tarifa bëri të ditur lajmin se nuk do të ishte më pjesë e spektaklit të humorit Portokalli.

Vendin e saj u përfol në media se do të zinte moderatorja Fjoralba Ponari dhe për këtë ka folur sot vetë kjo e fundit.

Ponari ka pranuar se do të jetë prezantuesja e spektaklit të humorit gjatë një interviste në rubrikën “N’Trip” në emisionin “E diell”.

Sapo më është besuar, e them me bindje, projekti më sfidues në televizionin e Top Channel. Bëhet fjalë për Portokallinë. Për hir të së vërtetës ka qenë një nga ato projekte që nuk e kam menduar veten kurrë që do të bëhesha pjesë e aq më tepër që do e moderoja. Për një arsye të thjeshtë, sepse kam menduar historikisht se aty do të ishte dikush që kishte një background që i përket aktrimit.

Megjithatë po të shihni historikun e moderatorëve, nuk kanë qenë aktore të gjitha apo aktorë të gjithë ata që e kanë moderuar. Por me aq sa më tha dhe bordi drejtues e rëndësishme është që të kesh të dhëna të mira dhe të jesh bashkëpunues dhe çdo gjë tjetër zgjidhet. A do të zgjidhet? Mbetet për t’u parë”, u shpreh ajo.

LEXO EDHE:  Listat e hapura përmbysin kandidatët e LSI/ Emrat sipas qarqeve

LEXO EDHE:  Listat e hapura përmbysin kandidatët e LSI/ Emrat sipas qarqeve

Më tej Ponari foli edhe për ish-moderatoren e këtij spektakli, Xhemi Shehu.

“Xhemi Shehu padiskutim, ka qenë një nga figurat jo vetëm e dashur dhe e zonja, por me një kimi të mrekullueshme me Salsanon, gjë që unë realisht e shikoj si shembull dhe do të doja të arrija në ato nivele bashkëpunimi”, nënvizoi ajo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Tension dhe energji negative”/ Rosela Gjylbegu tregon çfarë “fshihet” pas festivaleve

Publikuar

-

Nga

“Tension dhe energji negative”/ Rosela Gjylbegu tregon çfarë “fshihet” pas festivaleve

Rosela Gjylbegu është një nga këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar. Së fundi ajo ka qenë e ftuar në emision “E diell” ku ka folur për festivalet.

Ajo është shprehur se pas tyre ka shumë tension dhe energji negative dhe gjërat nuk janë ashtu siç duken nga jashtë.

E pyetur rreth festivaleve ajo shprehet: “Jo. Ka shumë tension, fatkeqësisht ka shumë energji negative, që nuk duhet të ekzistojë. Meqë ne jemi në javën dhe përfundimin e Sanremos, nuk e ndjej këtë në Sanremo. Mund të ketë shumë probleme në prapaskenë, por artistët repsektohen, ka dinjitet, na mungon. Na mungon, jo në të gjtiha festivalet të them të vërtetën, mendoj se Ardit gjebrea ka bërë një punë të jashtëzakonshme, është i vetmi.”/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Valbona Mema zbulon sekretin e formave të bukura të trupit

Publikuar

-

Nga

Valbona Mema zbulon sekretin e formave të bukura të trupit

Këngëtarja e muzikës popullore, Valbona Mema, është komentuar shumë për pamjen e jashtme. Ajo ka arritur të fitojë forma perfeket të trupit dhe të gjithë janë kurizoë të dinë mënyrën se si ka arritur të humbasë kaq shumë kilogramë.

Valbona ka qenë e ftuar ditën e sotme në emisionin “E diell” ku ka treguar se për të humbur të gjithë kilogramët i është nënshtruar një diete shumë strikte dhe sigurisht merret çdo ditë me aktivitet fizik.

Me një vullnet të paparë që kam i humba shumë kilogram në bazë të një diete strikte  dhe vrapit që unë bëj çdo ditë. Kam qenë shumë e kolme”, shprehet ajo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE