Connect with Us

“Rruga Skuraj-Burrel e shkatërruar”/ Çollaku: Qeveria i jep 19 milion euro firmës kontraktore

Politikë

“Rruga Skuraj-Burrel e shkatërruar”/ Çollaku: Qeveria i jep 19 milion euro firmës kontraktore

Publikuar

-

“Rruga Skuraj-Burrel e shkatërruar”/ Çollaku: Qeveria i jep 19 milion euro firmës kontraktore

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, ka ngritur akuza ndaj qeverisë për aksin rrugor Skuraj-Burrel.

Çollaku thotë se është e pamundur të kalosh në atë rrugë pa t’u shembur brinjët e shkatërruar makinat nëpër gropat si kanale.

Ai deklaron se për mirëmbajtjen e kësaj rruge qeveria ka paguar 19 milion euro një firmë kontraktore për mirëmbajtje.

Matjanet, bulqizaket, dibranet dhe te tjeret qe i bie rruga te kalojne neper Qarkun Diber..,e njohin “tmerrin” e rruges nga Miloti deri ne Burrel (aksi Skuraj-Burrel).

Eshte e pamundur te kalosh ne ate rruge qe eshte artetria e vetme e Qarkut Diber me kryeqytetin dhe pjesen tjeter te vendit dhe te te mos shemben brinjet e shkaterrohen rregullisht makinat neper gropat si kanale ne ate rruge nacionale.

Nuk ka mbetur kush kalon ne ate rruge naten apo kohe shiu e akulli ku ne dalje te rruges te mos kete falenderuar Zotin se edhe “kete rradhe nuk na ndodhi ndinje fatkeqesi”.

Por gjithkush duhet ta dije, se per ate rruge Qeveria e Rilindjes “dhuron” bujarisht 19 milion euro nje firme kontraktore per mirembajtje… Per te denoncuar keto vjedhje e shperdorime flagrante fjalet jane konsumuar te gjitha.

Hajduteve u duhet treguar vendi me 25 prill nga te gjithe..,te gjithe ata,te majte e te djathte,qe thyejne brinjet e mallkojne cdo dite ne rrugen Skuraj-Burrel..,dhe qe nuk kane mundesi te udhetojne me helikopter !!!”, shkruan demokrati në rrjetet sociale./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Spitali i Fierit si thesi i miellit për zgjedhje”/ Shehi: Rama nuk e do vendin në BE, Veliaj Kryehajdut

Publikuar

-

Nga

“E ktheu vendin si Kolumbia!”/ Dashamir Shehi ‘shpërthen” keq ndaj Ramës: E ka bërë drogën biznes qeveritar

Kreu i LZHK-së dhe kandidati për deputet në listat e Tiranës, Dashamir Shehi, ka ngritur akuzat se kryeministri Edi Rama nuk e do vendin në Bashkimin Evropian, pasi pretendon se ka prirje autokrate.

Një një reagim për faqen “Brryli Broadway”, ku iu përgjigj pyetjeve edhe të ndjekësve, Shehi e krahasoi Spitalin turk të Fierit si thesin për blerje votash në zgjedhje.

Spitali turk i Fierit është si thesi i miellit për zgjedhje. Ne kemi nevojë për ide, e financim të ideve tona. Për ne shqiptarët Evropa është politikë, demokraci, është shtet ligjor, për gjeneratat e reja Evropa është përpektivë. Evropa duhet të jetë tezë definitive. Duhet të sillemi në mënyrë evropiane. Të bëjmë ligje që i afrohen BE dhe t’i zbatojmë. Të kemi një kulturë politike që BE të mos na shohë me dyshim, se askush nuk e fut dikë të dyshimtë në oborrin e tij. Rama nuk e do Evropën, pasi e pengon në pushtetin absolut. Sovraniste si Erdogani, Putini apo ky i Hungarisë, i bezdis Evropa këta. Larg Evropës është kjo puna e patronazishtëve, a ndodh në ndonjë vend të Evropës, jo por këtu po”, u shpreh ai.

Duke komentuar të rinjtë në politikë, Dashamir Shehi deklaroi se kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj është shembulli më i keq i të rinjvë të korruptuar.

LEXO EDHE:  Edi Rama mbyll jetën, por jo tenderat

LEXO EDHE:  Vrau barbarisht qenin duke e tërhequr zvarrë me makinë/ Ndërron jetë 50-vjeçari

Puna e vjedhjes është genetike, vjen nga shumë faktore. Nuk e quaj meritë personale faktin që s’kam vjedhur, disa e quajnë budallëk. Nuk kam pishmanllëk për modestinë time materiale. Pashë një foto të vjetër të MJAFT-it, kishin dalë më Kadarenë para 15 vitesh. Mjafto të shohësh këtë foto për të kuptuar sa iluzion është pastërtia e rinisë në politikë, shihi sot ata janë kryehajdutë, shih kryetarin e Bashkisë sot dhe vartësit e tij. I ndershmi në politik të madhe është ai që  është ulur në karrige të madhe dhe është çuar i ndershëm”, theksoi kryetari i LZHK-së./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kryemadhi refuzon ambasadorët/ Nuk shkon në takimin për zgjedhjet në Elbasan

Publikuar

-

Nga

“The thief shouts catch the thief”! / The SMI scandals with vote theft

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca, ambasadorja franceze Elisabeth Barsacq dhe ambasadori gjerman Peter Zingraf, do të mbajnë një takim me kandidatët për deputetë të këtij qarku, në zgjedhjet e 25 prillit.

Mësohet se takimi do të mbahet ditën e nesërme dhe të pranishëm do të jenë numri 2 i PS-së Taulant Balla, Gazment Bardhi i Partisë Demokratike dhe Rudina Hajdarin e Nismës “Thurje”.

Por bëhet me dije se në këtë takim nuk do të shkojë Monika Kryemadhi, e cila kandidon në këtë qark nën siglën e LSI-së.

LEXO EDHE:  Edi Rama mbyll jetën, por jo tenderat

LEXO EDHE:  Nga Astrit PATOZI/ FITORET AFORFE TË QEVERISË

Sipas mediave, ajo ka refuzuar të shkojë në takimin me ambasadorët pa dhënë asnjë arsye për mosprezencën e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

LSI rënie drastike/ Ja kush parti pritet të fitojë me 25 prill në Elbasan

Publikuar

-

Nga

LSI rënie drastike/ Ja kush parti pritet të fitojë me 25 prill në Elbasan

Nëse qytetarët do të votonin sot në qarkun e Elbasanit, sipas sondazhit të Piepolit PS do të merrte  52-56 % të votave e përkthyer në 8-9 mandate.

Koalicioni PD-Aleanca për Ndryshim do të merrte 37-41 % të votave e përkthyer në 4-6 mandate.

LSI ka rënë me 0.5% krahasuar me matjen më 7 prill.

Ndërkohë që Rudina Hajdari e renditur e para në qarkun e Elbasanit nën siglën e partisë ‘Nisma Thurje’ nuk do mund të merrte një mandat nëse zgjedhjet do të zhvilloheshin sot, edhe pse pritet të marrë deri në 2.5% të votave.

LEXO TE PLOTE