Connect with Us

Rama sulmon Metën: Nuk duhet të presim të vdesin të moshuarit dhe pastaj t’i dekorojmë në Presidencë

Politikë

Rama sulmon Metën: Nuk duhet të presim të vdesin të moshuarit dhe pastaj t’i dekorojmë në Presidencë

Publikuar

-

Rama sulmon Metën: Nuk duhet të presim të vdesin të moshuarit dhe pastaj t’i dekorojmë në Presidencë

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm në stadiumin “Air Albania”, ku sot janë vaksinuar disa perosnalitete të shquar të vendit, nga ish politikanë e deri tek artistët.

Nga aty, Rama thumboi presidentin Ilir Meta, duke e cilësuar atë si pseudo personalitet, që sipas kryeministrit ka akses ën media dhe portale për të përhapur fjalë të pavërteta.

Shefi i qeverisë theksoi se personat me moshën mbi 80 vjecc kanë një kujdes dhe vëmendje të shtuar dhe sipas tij nuk duhet të presin që ata të vdesin dhe pastaj t’i dekorojnë, sicc bëhet në Presidencë.

“Siç e patë sot kemi nisur me të moshuarit mbi 80-vjeç me një grup mbi 80 personash, ku janë pjesë të moshuar shumë të njohur dhe një pjesë tjetër të moshuar të sjellë nga mjekët e familjes. Nëse bëjmë një llogari me dozat që kemi deri tani është një llogari tjetër me atë që mund të bëhet me dozat që do të vijnë. Më vjen shumë keq që disa pseudo personalitete që kanë akses në media dhe portale, që në mënyrën më çnjerëzore përhapën një tym krejtësisht të panevojshëm. Sepse e para të gjithë këta persona që u vaksinuan sot janë në moshën mbi 80-vjeç dhe nisi me një numër mjaft simbolik.

LEXO EDHE:  E bëra të famshëm/ Paloka ironizon Ramën

Është një shenjë përkujdesje për këta njerëz që nuk duhet të presim që të ndërrojnë jetë dhe më pas të mbajmë fjalime dhe dekorime siç bëhet në presidencë.

Nuk do të zbritet më poshtë pa përfunduar kjo kategori e moshës. Do të fillojmë me më të moshuarit dhe pastaj për të gjitha kategoritë me radhë. Do të përfundojmë vaksinimin e plotë të mjekëve dhe infermierëve dhe më pas do të bëjmë çdo gjë për të siguruar dhe dozat e tjera. Jemi besimplotë që do të arrijmë ambicien tonë të vaksinimit të plotë të popullsisë në 14 muaj”,tha Rama./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Mos mbështesni ata që u pasuruan përtej çdo imagjinate”/ Rudina Hajdari vijon fushtën në Elbasan

Publikuar

-

Nga

“Mos mbështesni ata që u pasuruan përtej çdo imagjinate”/ Rudina Hajdari vijon fushtën në Elbasan

Deputetja Rudina Hajdari vijon fushatën në qarkun e Elbasanit, ndërsa i fton të gjithë t’i bashkohen ekipit të saj.

Përmes një postimi në rrjetet sociale ajo shkruan, se shqiptarët s’mund të mbështesin më “ata që për 30 vite u pasuruan pa punuar një ditë, përtej çdo imagjinate”.

“Çfarë do bëjmë këto zgjedhje?

Do vazhdojmë të mbështesim të vjetrit, ata që për 30 vite u pasuruan përtej çdo imagjinate pa punuar asnjë ditë, falë besimit dhe votës tonë, duke e detyruar miliona shqiptarë të largohen e duke varfëruar pjesën tjetër?

Apo do i japim forcë të rinjve dhe të rejave profesioniste, të mirëshkolluar, të aftë në profesionet e tyre e plot me pasion e ideal për ta ndryshuar vendin?

Zgjedhja është e çdo votuesi!

Ne do vazhdojmë të trokasim pa përtuar në çdo derë, në cdo lagje, në çdo fshat e të flasim me këdo për ta bindur se ndryshimi për mirë vjen vetëm duke mbështetur me votë Nismën Thurje në 25 prill!

#bashkohemi. Nëse do të jesh pjesë e skuadrës tonë në Qarkun e Elbasanit, më shkruaj këtu ose regjistrohu te rudinahajdari.al”, shkruan Hajdari.

LEXO EDHE:  Murrizi plas “bombën”/ “Ja çfarë thotë për Metën dhe Kryemadhin”

LEXO EDHE:  Basha i hakërrehet Ramës/ Boll më! Askush nuk të beson

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Në timon pa rrip sigurimi/ Nis ‘fushta’, “Mos bëj dhe ti si Luli!

Publikuar

-

Nga

Në timon pa rrip sigurimi/ Nis ‘fushta’, “Mos bëj dhe ti si Luli!

Fotoja e e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Bashan, teksa shijon fundjavën me bashkëshorten e tij duke udhëtuar me makinë, por pa vendosur rripin e sigurimit, ka sjellë reagime të shumta.

Pas kritikave të zëvendëskryeministrit Erion Braçe, ka reaguar dhe zv.ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari.

Duke i këshilluar qytetarët të mos veprojnë si kryetari i PD-së, ai tregon statistikat e aksidenteve fatale në vendin tonë, dhe thotë se shumë prej tragjedive mund të ishin shmangur nëse shoferët e pasagjerët do të kishin vendosur rripin e sigurimit.

LEXO EDHE:  E bëra të famshëm/ Paloka ironizon Ramën

LEXO EDHE:  Çfarë dimë për përgjigjet imune ndaj SARS-CoV-2?

“Mos bëj dhe ti si Luli!

Mbi 1000 vetë kanë humbur jetën në vitet 2009-11, kur Luli ishte MB. Shumë prej tyre mund të kishin shpëtuar falë rripit të sigurisë!

Më tepër se librat, fëmijët mësojnë nga sjellja e prindërve.

Timoni është përgjegjësi dhe jo aventurë!”

LEXO TE PLOTE

Politikë

Do të nënshkruajë nesër marrëveshjen me Kryemadhin/ Basha bën lëvizjen e papritur

Publikuar

-

Nga

Do të nënshkruajë nesër marrëveshjen me Kryemadhin/ Basha bën lëvizjen e papritur

Kreu i PD Lulzim Basha ka mbledhur sërish këtë të diel në selinë blu drejtuesit politikë në qarqe.

Javën e kaluar Basha kërkoi denoncime konkrete lidhur me tentativat nga ana e kundërshtarëve politikë për të manipuluar procesin zgjedhor.

Basha u ka kërkuar drejtuesve politikë që të kenë prova konkrete në lidhje me këto denoncime, ndërsa ka kërkuar vigjilencë për çdo rast të mundshëm.

LEXO EDHE:  Rilindja e Edi Ramës/ Gazetari, thirrje për referendum

LEXO EDHE:  Rilindja e Edi Ramës/ Gazetari, thirrje për referendum

Ditën e nesërme Basha do të nënshkruajë marrëveshjen për koalicionin paszgjedhor me kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi, pas nënshkrimit të marrëveshjes së koalicionit parazgjedhor me 12 parti, që u depozitua në KQZ.

LEXO TE PLOTE