Connect with Us

Lukaku lider i Interit të Antonio Kontes, shikoni rekordin e ri të vendosur nga bomberi belg

Seria A

Lukaku lider i Interit të Antonio Kontes, shikoni rekordin e ri të vendosur nga bomberi belg

Publikuar

-

Romelu Lukaku thyen një rekord të ri me Interin. Gjiganti belg përveç 300 golave të shënuara në karrierë me të gjitha klubet që është aktivizuar në karrierën e tij futbollistike si profesionist, ka thyer një rekord të ri me skuadrën zikaltër, bomberi belg ka arritur rekordin e ish-lojtarit të Interit, Benito Lorenci i cili kishte shënuar në 4 derbit rradhazi të Milanos, gjatë vitit 1950.

Romelu Lukaku me këto rekorde po tregon edhe një herë tjetër se është njeriu lider i Interit të Antonio Kontes.

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Publikohen formacionet zyrtare, shikoni si rreshtohen Roma dhe Milani

Publikuar

-

Nga

Roma-Milan është kryesfida e javës së 24-rt të Serisë A. Verdhekuqtë dhe kuqezinjtë do të kërkojnë medoemos fitoren në këtë takim për të hedhur një tjetër hap drejt realizimit të objektivave përkatëse.

Për sfidën e sotme, trajneri i Romës, Paulo Fonseka ka vendosur të mos aktivizojë si titullar mbrojtësin e Shqipërisë, Marash Kumbulla. Duke parë se ka ardhur nga një dëmtim serioz, tekniku portugez nuk ka dashur të rrezikojë 20-vjeçarin duke vendosur ta lërë në sto. Kumbulla ishte heroi i Romës në barazimin 3-3 të ballafaqimit të parë të këtij sezoni mes skuadrave duke i dhënë ekipit kryeqytetas një pikë të çmuar në momentet e fundit.

Në krahun tjetër, trajneri Pioli ka vendosur të aktivizojë si titullarë mbrojtësin Fikajo Tomori dhe mesfushorin Sandro Tonali. Zlatan Ibrahimoviç kthehet si titullar në kampionat, kurse kapiteni i Milanit, Alesio Romanjoli është lënë në stol.

FORMACIONET ZYRTARE

Roma: Pau Lopez, Facio, Kristante, Mansini, Karsdorp, Vertu, Vijar, Spinacola, Pelegrini, Mkitarian, Majoral. Trajner: Paulo Fonseka.

Milan: Donaruma, Kalabria, Kjaer, Tomori, Hernandez, Kesi, Tonali, Selemekers, Çalhanoglu, Rebiç, Ibrahimoviç. Trajner: Stefano Pioli.

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Sinfonia e 9-të në “San Siro”, Interi merr “arratinë”

Publikuar

-

Nga

Interi i Antonio Contes nuk ndalet dhe me 3-0 ndaj Genoa-s tashmë ka nisur arratisjen. Kjo sepse ndaj Milanit që do të luajë sonte diferenca është 7 pikë dhe ndaj Juventusit që ka një ndeshje më pak (atë ndaj Napolit) në 10 pikë.

Eshtë sinfonia e nëntë për zikaltërit në “San Siro”, aty ku është kthyer në një fortesë. Për të bërë llogaritë me këtë mendon Genoa, që pas 35 sekondash e gjen veten në disavantazh me golin e Romelu Lukakut.

Për të ardhur te goli i dytë do të duhet të kalojnë gati 70 minuta kur Darmian gjen rrjetën pas një asist të belgut. Më pas në festë merr pjesë edhe Alexis Sanchez që rrumbullakos në 3-0 rezultatin.

27 pikë në 27! Interi në “San Siro” ka fituar nëntë ndeshje radhazi dhe kjo është diçka e pabesueshme.

LEXO TE PLOTE

Seria A

10 raste me COVID-19, klubi i Torinos merr përgjigjet e tamponeve të reja

Publikuar

-

Nga

Lajme të mira  për skuadrën e Torinos. Sipas asaj që raporton media “ANSA”, pas tamponëve të kryer mbrëmjen e djeshme përgjigjet kanë rezultuar negative për të gjithë lojtarët e skuadrës granata.

Ndërkohë qëndrojnë ende 10 personat pozitiv të infektuar me COVID-19 ku 8 janë futbollistë dhe 2 komponentë të stafit teknik.

Ndërkohë pas anulimit të sfidës ndaj Sasuolos të premten, ende mbetet në dyshim dhe sfida e kampionatit ndaj Lacios të martën ku Autoritetet Shëndetësore Lokale të krahinës së Piemontes kanë deklaruar se kjo ndeshje nuk duhet të zhvillohet.

LEXO TE PLOTE