Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Dashi

Midis marsit dhe prillit, edhe dashuria mund të bëhet përsëri protagoniste , kështu që këshilla është të shikoni përreth jush sepse yjet vetëm nuk mund të bëjnë gjithçka. Gjatë vitit 2020 ju keni përjetuar një situatë problematike, ndërsa kjo 2021 ju rehabiliton por duhet të keni guximin për të bërë zgjedhje drastike.

Demi

Shumë njerez te kesaj shenje janë duke përgatitur një projekt të mirë për mesin e Marsit dhe tre javët e ardhshme do të jenë shumë të dobishme në këtë drejtim. Përkundër kësaj, sfera e punës është plot dyshime dhe deri më tani Shkurti nuk ka qenë një muaj i rëndësishëm në këtë drejtim; nga marsi do jete me mire! Dikush gjithashtu duhej të grumbullonte pak përpjekje ose ndoshta ata nuk ndiheshin dhe nuk ndiheshin të mbrojtur në mënyrë të përkryer.Këshilla për ju është të jeni shumë të kujdesshëm në dashuri , sepse rrezikoni të grindeni me partnerin tuaj.

Binjakët

Sot ju jeni plot gjallëri dhe ndoshta disa lajme të mira ose një zhbllokim tashmë ka mbërritur për ju. Me Venusin të rëndësishëm, këshilla është të rikuperoni miqësitë ; përveç kësaj, Binjakët që kanë qenë vetëm për arsye shëndetësore ose personale do të jenë në gjendje të largohen. Dielli në kundërshtim tregon që ju duhet të ecni përpara në punë : është sikur këto ditë jeni duke u përpjekur t’u tregoni se çfarë vleni njerëzve që mund t’ju çojnë përpara. Nëse keni një aktivitet, absolutisht duhet të riktheheni në lojë.

Gaforrja

Këto ditë, ju kancerët e lindur po shikoni se çfarë ndodh. Në dashuri mund të ketë tensione të forta , por duket se keni akoma një forcë të madhe që ju shtyn të ecni përpara; në çdo rast, mbase nuk ka perspektiva të mëdha ose ato po ndryshojnë. Periudha midis fundit të majit dhe qershorit do të jetë më e rëndësishmja dhe efektive për të gjithë ata që aktualisht janë pak në mëshirën e rrethanave.

Luani

Ju jeni më energjik sot . Kjo është një kohë e rëndësishme për ju Luani për të rivlerësuar një dashuri . Nuk është e thënë që keni përjetuar një krizë, por mbase keni qenë shumë larg nga një person dhe duhet të përpiqeni të rikuperoheni. Këta nuk janë yje kompleksë, por ju jeni të ftuar t’i kushtoni vëmendje sidomos në marrëdhëniet me të tjerët.

Virgjëresha

Sot ju mendoni se ka një tension të vogël në ajër dhe ndoshta edhe disa ndërlikime në punë , shtëpi dhe familje. Gjithçka që lind në këtë moment është e rëndësishme sepse ju jeni gjithmonë ndër shenjat e preferuara, por fakti i okupimit shumë të vetes me punë ose çështje praktike dhe ekonomike mund të kishte sjellë pak shqetësime në dashuri dhe në familje. Këshilla e horoskopit e Paolo Fox për ju Virgjëresha është të përpiqeni të rikuperoheni !

Peshorja

Ju duhet të merrni parasysh që këto janë ditë të rëndësishme për ju si një Peshore e lindur, dhe se një intuitë, një rast apo një takim mund të jenë vendimtare për suksesin tuaj . Me Diellin në një aspekt të rëndësishëm, ne mund të vazhdojmë mirë. Është një qiell i bukur sidomos për ata që duan të investojnë në të ardhmen: lajme gjatë rrugës! Këshilla është vetëm të mos izoloheni dhe të përpiqeni të bëni më shumë në dashuri.

LEXO EDHE:  Horoskopi i errët që për habinë tonë është shumë i saktë

Akrepi

Tani duhet të bëni një pushim të vogël , pasi dy javët e para të shkurtit ishin plot pengesa dhe vonesa. Tani mund të shpresojmë për një fund më të mirë të muajit, dhe shumë nga problemet që ju kanë ndaluar kohët e fundit do të zgjidhen në Mars. Ky 2021, megjithatë, është një vit shumë i çuditshëm për ju Akrepi: ju nuk doni të bëni gjërat e zakonshme dhe do të donit të ndryshonit , por pastaj e kuptoni se do të ishte një rrezik dhe se ndonjëherë ia vlen të përpiqeni të jeni të kënaqur .

Shigjetari

Me Hënën e kundërt jeni ende shumë i hutuar dhe ky ngacmim që ndjeni mund të ndryshojë shumë: nëse jeni të rrethuar nga njerëz të mirë këto ditë është thjesht çështje e të jetuarit disa momente pauzë ose ndonjë vonese; nëse, nga ana tjetër, keni njerëz nervozë dhe konfliktualë përreth jush, është e qartë se jeni pak më i hutuar. Këshilla për ju Shigjetari është të përpiqeni të bëni kujdes nga provokimet .

Bricjapi

Ju Bricjapët jeni të fortë kur vendosni të menaxhoni situatat vetë, pa parë se çfarë po bëjnë të tjerët. Kjo është koha e duhur për të bërë vlerësime të caktuara dhe për të marrë gjithçka në anën tuaj . Këshilla është vetëm të jesh pak i kujdesshëm në dashuri, sepse në këto ditë një ndjenjë mund të lulëzojë përsëri.

Ujori

Ka shumë planetë në anën tuaj dhe kjo tregon një ringjallje të madhe për ju Ujori. Këshilla është që të kujdeseni më mirë për veten tuaj , sepse shpesh arrini të jeni shumë më efektiv me të tjerët sesa me ju: shpesh shqetësoheni më shumë se si po shkojnë gjërat rreth jush, ndoshta duke i dhënë shumë një shoku dhe duke lënë pas dore veten. Në vend të kësaj, ju duhet të hiqni pak kënaqësi: ndryshimi vjen nga brenda!

Peshqit

Duket se jeni shumë të mërzitur, nervoz dhe të trazuar. Në marrëdhëniet sentimentale ka një hutim të vogël: ata që po përjetojnë një histori të re janë të lumtur, por mendojnë se do të jetë me të vërtetë një histori e rëndësishme vetëm nëse zgjat disa muaj; nga ana tjetër, disa Peshq janë të trishtuar për një histori të mbaruar dhe ditë të gjalla në të cilat gjithçka duket më e rëndë. Dukej se e Mërkura kishte mbaruar dhe ju po ndiheni më mirë, ndërsa këto ditë po tregohen të vështira në këtë drejtim./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 4 mars 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 1 mars 2021

Dashi
Të qenët në shërbim të të tjerëve është e rëndësishme, por sigurohuni që gjithashtu të jeni duke u kujdesur për veten. Aspekti ekonomik paraqitet i kënaqshëm, por nëse do tregonit kujdes me shpenzimet, nuk do të bënit keq.

Demi
Nëse ka një çekuilibër në marrëdhënien tuaj me dikë të afërt, është e rëndësishme të merrni një pozicionim tani. Sigurohuni që ta shprehni mendimin tuaj me bindje. Ju jeni ajri që nxit zjarrin, kështu që kini kujdes se në cilën mënyrë e drejtoni energjinë tuaj.

Binjakët
Mund të ketë një fërkim të madh në botën tuaj sot, ndërsa mendjet kokëforta vijnë në konflikt me njëri-tjetrin. Bëni kujdes se si i trajtoni të tjerët, sepse ndjenjat ka të ngjarë të lëndohen nëse jeni të pandjeshëm. Të tjerët mund të duken të ashpër, por thellë brenda tyre janë po aq të butë sa ju.

Gaforrja
Gjërat duhet të shkojnë mirë për ju. Do të zbuloni se sa më shumë të shkëlqeni, aq më shumë prosperitet do të vijë në rrugën tuaj. Gjërat duhet të rrjedhin normalisht dhe mendja juaj do të jetë e pastër dhe e fortë. Ekziston një agresivitet i dukshëm ndaj natyrës suaj që është i fuqishëm dhe efektiv.

Luani
Ju mund të duhet të bëni disa rregullime mendore në mënyrë që të jeni në të njëjtën gjatësi vale me njerëzit e tjerë sot. Mos i merrni gjërat shumë seriozisht dhe mos u ndjeni sikur keni nevojë të kuptoni çdo detaj që paraqitet vetë. Disa gjëra më së miri lihen të panjohura.

Virgjëresha

Mund të merrni disa leksione të rëndësishme në lidhje me ekuilibrin sot. Tregoni kujdes me zjarrin, sepse mund ta keni afër. Egot janë të mëdha, dhe të gjithë do të kenë një mendim për gjithçka. Tensioni mund të ekzistojë, por kjo nuk do të thotë që duhet të tërhiqeni nga pozicioni juaj.

Peshorja
Ngjarjet e ditës mund t’ju lënë të ndiheni paksa të hutuar sot. Ndoshta ndiheni sikur nuk po merrni vëmendjen që mendoni se e meritoni. Ju mund të pyesni veten pse një gjë që dëshironi më shumë mund të jetë e vetmja gjë që nuk mund ta keni. Lëreni dritën tuaj të brendshme të shkëlqejë fort.

LEXO EDHE:  Horoskopi i errët që për habinë tonë është shumë i saktë

LEXO EDHE:  Horoskopi/ Zbuloni se çfarë kanë rezervuar yjet për ju

Akrepi
Kjo është një ditë e mrekullueshme për ju. Do të zbuloni se mendja juaj dhe dëshira juaj për veprim janë në të njëjtën faqe. Zjarri brenda jush po nxehet. Përdoreni këtë dëshirë të brendshme agresive për të trajtuar projekte që kërkojnë guxim, forcë dhe një dhunti për dramatiken.

Shigjetari
Mos ngurroni të jeni pak më egoistë se zakonisht. Mund ta gjeni veten duke ndryshuar pikëpamjen tuaj. Merrni pjesë në ëndrrat dhe ambiciet tuaja dhe lejoni që zëri juaj të dëgjohet nga turma. Mos u habitni nëse hasni kundërshtim, por mos e merrni këtë si një shenjë që duhet të tërhiqeni.

Bricjapi
Ju do të zbuloni se mund ta rrisni rrethin tuaj të ndikimit në një masë të madhe për sa kohë që jeni të gatshëm të ndërmerrni një rrezik vendimtar në mënyrën se si i qaseni çdo situate. Jini të guximshëm në veprimet tuaja. Kjo këshillë është edhe në aspektin sentimental.

Ujori
Ju mund ta gjeni të nevojshme t’i jepni vetes pak shërim shpirtëror. Njerëz të tjerë mund të duan vëmendjen tuaj, duke kërkuar këshilla dhe ndihmë me historitë e tyre. Bëhuni pak egoistë nëse është e nevojshme. Sigurohuni që të plotësoni nevojat tuaja.

Peshqit
Kjo është një ditë e shkëlqyer për ju. Ju mund të arrini një marrëveshje të madhe kur vendosni mendjen në lëvizje. Ka një instinkt të fortë luftarak brenda jush që është ndezur dhe gati për të luftuar. Lërini shqetësimet tuaja në prag të derës, sepse nuk ka nevojë të hezitoni në një ditë si kjo.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë për të gjitha shenjat?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë për të gjitha shenjat?

Dashi

Dita e sotme do të jetë një ditë plot pasion dhe dashuri për dashin. Marrëdhënia juaj do të përshpejtohet. Bëhuni gati për një mbrëmje plot emocione për ta ndarë me partnerin tuaj. Për sa i përket punës, gjithçka po shkon mirë por ki kujdes të mos e teproni.

Demi

Sot demi duhet t’i kushtojë vëmendjen më të madhe për të mos e tepruar me punën. Bëni kujdes sepse keni sytë e të tjerëve tek ju kështu që përpiquni të mos bëni gabime. Në dashuri, gjithçka shkon mirë dhe më në fund një problem i mbetur i pazgjidhur mund të zgjidhet.

Binjakët

Sa për binjakët, kjo e mërkurë do të ketë Marsin në krah. Në dashuri, përpiquni të kapni sinjalet e partnerit. Të lindurit nën këtë shenjë janë natyrshëm krenarë, por nga nesër ata duhet të përpiqen të lënë mënjanë krenarinë. Në punë, kushtojini vëmendje kolegëve, veçanërisht atyre më të ngutshmit.

Gaforrja

Gaforrja do të përjetojë një të Mërkurë plot situata të paqarta. Jo gjithmonë gjithçka është siç duket nga jashtë dhe sot do të kemi prova të prekshme për këtë. Nëse ju pëlqen dikush që vazhdon të ecë sipas mënyrës së vet, lëreni të qetë.

Luani

Ndërsa për shenjën e Luanit kjo e mërkurë do të kërkojë pak vëmendje, sidomos në mëngjes. Në punë do të ketë lajme edhe nëse jo menjëherë por do të duhet të prisni edhe disa ditë.

Virgjëresha

Virgjëresha ka Jupiterin në qiell dhe kjo i bën ata që kanë lindur nën këtë shenjë shumë magjepsës dhe të aftë për të bërë përshtypje personin të cilit po përpiqeni t’i afroheni për disa kohë. Mund të jetë një mik që ka nevojë për ju. Mos u tërhoq.

Peshorja

Shkalla ka mundësinë për të zgjidhur një biznes të papërfunduar. Në dashuri mund të jetoni një natë të paharrueshme me gjysmën tuaj tjetër dhe është gjithashtu koha të bëni hapa të mëdha në dashuri.

LEXO EDHE:  Horoskopi/ Zbuloni se çfarë kanë rezervuar yjet për ju

LEXO EDHE:  Dashuria dhe puna/ Horoskopi i ditës së sotme, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Akrepi

Akrepi fillon këtë të Mërkurë në mënyrën më të mirë të mundshme me lajme të mira që do të sjellin një humor të mirë në jetën tuaj dhe madje do t’ju bëjnë të buzëqeshni. Vëmendja e vetme duhet t’i kushtohet mos krijimit të diskutimeve të panevojshme me dikë nga Dashi ose Virgjëresha.

Shigjetari

Shenja e Shigjetarit ka Jupiterin si një aleat që do ta lejojë atë të krijojë bashkëpunime të reja dhe të frytshme. Në këtë periudhë të fundit ju po zgjeroni rrethin e miqësive tuaja që ndihmon për të patur mundësi të reja. Në dashuri duhet të bëni ndryshime të mëdha.

Bricjapi

Bricjapët duhet të jenë të kujdesshëm ndaj daljeve të parave të gatshme sot, kështu që kini kujdes nga shpenzimet e papritura. Dashuria nuk po shkon me të vërtetë mirë për një kohë tani dhe ndoshta është edhe faji juaj. Shtyni çështjet jo urgjente për tu adresuar deri pasnesër.

Ujori

Ujorët sot kanë nevojë të qëndrojnë të qetë. Mund të lindin debate me partnerin dhe madje do ju duket se marrëdhënia juaj është realizuar por nuk është edhe aq. Mbaje pak më shumë dhe do të shohësh se do të bëhet gjithnjë e më mirë.

Peshqit

Kjo ditë për Peshqit fillon me pak negativitet. Por mos u shqetësoni, sepse pasdite do të fillojë të shkojë më mirë deri në pikën që dita të bëhet e mrekullueshme në mbrëmje. Ju do të keni mundësinë t’i tregoni të gjithëve se sa vleni, kështu që mos kini frikë të jeni vetvetja!/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 3 mars 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 1 mars 2021

Dashi

Ju mund të zbuloni se instinktet tuaja janë të drejta, veçanërisht kur njerëzit e tjerë janë të shqetësuar. Kjo intuitë e rritur ka të ngjarë të ndihmojë ata që janë afër jush më shumë sesa keni pritur ndonjëherë. Shfrytëzojeni në maksimum ditën dhe mbani mend ato që mësoni.

Demi

Ngjarjet shoqërore dhe aktivitetet në grup mund të sjellin interesa të reja, të cilat ofrojnë një fushë të pasur njohurish për ju. Dikush mund të rekomandojë libra mbi këtë temë. Kjo mund të jetë shumë emocionuese, veçanërisht pasi shumë njerëz të rinj që ndajnë këtë interes mund të vijnë në jetën tuaj.

Binjakët

Ju mund të dëgjoni lajme në lidhje me zbulimet e fundit në disa fusha që ngjallin interesin tuaj. Ajo që do mësoni mund të ndikojë në jetën tuaj në një mënyrë thellësisht pozitive. Sa i përket aspektit sentimental, ndoshta do të kaloni disa momente të sikletshme.

Gaforrja

Një partner i ri i mundshëm dashurie mund të shfaqet. Ndoshta do të jetë dikush nga një shtet i largët, nga një vend i huaj, ose në një fushë si ligji ose arsimi. Ju mund të keni shumë interesa të përbashkëta me këtë person. Sot aspekti financiar paraqitet i shëndetshëm.

Luani

Anëtarët e familjes mund të sjellin disa lajme befasuese për ju sot. Edhe pse pozitiv, një lajm mund t’ju zgjojë disa dyshime. Mos lejoni që emocioni të mbingarkojë logjikën tuaj. Kjo vlen edhe në marrëdhënien me partnerin.

Virgjëresha

Ftesa për disa ngjarje shoqërore interesante në lagjen tuaj mund të vijnë sot. Ju mund të dëgjoni nga disa miq që po planifikojnë të marrin pjesë, kështu që mund t’i prisni me entuziazëm këto ngjarje. Kini parasysh se mund të takoni edhe njerëz të rinj që dëshmojnë se janë kontakte të vlefshme biznesi.

Peshorja

Një lajm i mirë që përfshin një shumë të vogël parash, mund të vijë sot. Ftoni një mik për drekë. Të dy do të argëtoheni. Më pas, ju mund të dëshironi ta shpenzoni pjesën tjetër të parave në diçka joserioze, por mos shkoni aq larg.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 29 mars 2020

LEXO EDHE:  Dashuria dhe puna/ Horoskopi i ditës së sotme, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Akrepi

Marrëdhëniet me miqtë e ngushtë duhet të përmirësohen nga komunikimi i shtuar. Një raport i ri intelektual mund t’ju afrojë më shumë në aspektin profesional. Marrëdhëniet romantike, në veçanti, intensifikohen përmes interesave të ndërsjella të zbuluara rishtas, ndoshta duke përfshirë kultura të huaja.

Shigjetari

Shumë detyra të papërfunduara mund të kenë nevojë për vëmendjen tuaj sot. Nëse nuk tregoheni i përpiktë, mund të hasni në disa pengesa veçanërisht në punë. Sa i përket dashurisë, ajo paraqitet në formë shumë të mirë.

Bricjapi

Disa lajme të shkëlqyera për fatin e mirë të një shoku mund të jenë emocionuese dhe ju mund të kaloni shumë kohë në telefon. Një lajm mund të ndryshojë jetën tuaj thellësisht në planin afatgjatë. Sa i përket aspektit financiar, përpiquni të mendoni për disa ide inovative.

Ujori

Kur bëhet fjalë për menaxhimin e parave sot, duhet të dëgjoni instinktin tuaj, pavarësisht nëse përfshin financa personale, shqetësime të lidhura me punën ose fondet e një grupi me të cilin jeni të lidhur. Bëni disa hulumtime për të verifikuar njohuritë tuaja dhe më pas ndiqini ato.

Peshqit

Bëni ndonjë shëtitje për të larguar mendimet negative që janë në kokën tuaj prej disa ditësh. Nëse filloni të mendoni pozitivisht, gjëra pozitive do të nisin të ndodhin. Ju keni nevojë për një ndryshim në marrëdhënien tuaj në çift.

LEXO TE PLOTE