Connect with Us

FORMACIONET ZYRTARE/ Pioli dhe Konte zgjedhin “luftëtarët”, ja si rreshtohen Milan dhe Inter në derbi

Seria A

FORMACIONET ZYRTARE/ Pioli dhe Konte zgjedhin “luftëtarët”, ja si rreshtohen Milan dhe Inter në derbi

Publikuar

-

Luhet duke filluar nga ora 15:00, derbi i Milanos mes Milanit dhe Interit. Pritet një ndeshje e luftuar nga të dyja ekipet do të kërkojnë me çdo kusht fitoren, e cila vlen kreun e renditjes.

Ky do të jetë derbi i 174-t në Serie A, ku zikaltrit kanë triufmuar në 66 raste, ndërsa”Djalli” ka regjistarur 52 suksese. Interi ka fituar 4 nga pesë ndeshjet e fundit në Serinë A kundër Milanit. Duke fituar ndaj zikaltërve në fazën e parë, Milani festoi fitoren numër 1400 në Serinë A.

Kuqezinjtë në atë rast u bënë ekipi i tretë pas Juventusit dhe zikaltërve që ia del në diçka të tillë. Pioli dhe Konte do të kërkojnë me çdo kusht fitoren dhe për këtë arsye kanë hedhur në fushë lojtarët më të mirë.

Formacionet zyrtare:

 

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Publikohen formacionet zyrtare, shikoni si rreshtohen Roma dhe Milani

Publikuar

-

Nga

Roma-Milan është kryesfida e javës së 24-rt të Serisë A. Verdhekuqtë dhe kuqezinjtë do të kërkojnë medoemos fitoren në këtë takim për të hedhur një tjetër hap drejt realizimit të objektivave përkatëse.

Për sfidën e sotme, trajneri i Romës, Paulo Fonseka ka vendosur të mos aktivizojë si titullar mbrojtësin e Shqipërisë, Marash Kumbulla. Duke parë se ka ardhur nga një dëmtim serioz, tekniku portugez nuk ka dashur të rrezikojë 20-vjeçarin duke vendosur ta lërë në sto. Kumbulla ishte heroi i Romës në barazimin 3-3 të ballafaqimit të parë të këtij sezoni mes skuadrave duke i dhënë ekipit kryeqytetas një pikë të çmuar në momentet e fundit.

Në krahun tjetër, trajneri Pioli ka vendosur të aktivizojë si titullarë mbrojtësin Fikajo Tomori dhe mesfushorin Sandro Tonali. Zlatan Ibrahimoviç kthehet si titullar në kampionat, kurse kapiteni i Milanit, Alesio Romanjoli është lënë në stol.

FORMACIONET ZYRTARE

Roma: Pau Lopez, Facio, Kristante, Mansini, Karsdorp, Vertu, Vijar, Spinacola, Pelegrini, Mkitarian, Majoral. Trajner: Paulo Fonseka.

Milan: Donaruma, Kalabria, Kjaer, Tomori, Hernandez, Kesi, Tonali, Selemekers, Çalhanoglu, Rebiç, Ibrahimoviç. Trajner: Stefano Pioli.

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Sinfonia e 9-të në “San Siro”, Interi merr “arratinë”

Publikuar

-

Nga

Interi i Antonio Contes nuk ndalet dhe me 3-0 ndaj Genoa-s tashmë ka nisur arratisjen. Kjo sepse ndaj Milanit që do të luajë sonte diferenca është 7 pikë dhe ndaj Juventusit që ka një ndeshje më pak (atë ndaj Napolit) në 10 pikë.

Eshtë sinfonia e nëntë për zikaltërit në “San Siro”, aty ku është kthyer në një fortesë. Për të bërë llogaritë me këtë mendon Genoa, që pas 35 sekondash e gjen veten në disavantazh me golin e Romelu Lukakut.

Për të ardhur te goli i dytë do të duhet të kalojnë gati 70 minuta kur Darmian gjen rrjetën pas një asist të belgut. Më pas në festë merr pjesë edhe Alexis Sanchez që rrumbullakos në 3-0 rezultatin.

27 pikë në 27! Interi në “San Siro” ka fituar nëntë ndeshje radhazi dhe kjo është diçka e pabesueshme.

LEXO TE PLOTE

Seria A

10 raste me COVID-19, klubi i Torinos merr përgjigjet e tamponeve të reja

Publikuar

-

Nga

Lajme të mira  për skuadrën e Torinos. Sipas asaj që raporton media “ANSA”, pas tamponëve të kryer mbrëmjen e djeshme përgjigjet kanë rezultuar negative për të gjithë lojtarët e skuadrës granata.

Ndërkohë qëndrojnë ende 10 personat pozitiv të infektuar me COVID-19 ku 8 janë futbollistë dhe 2 komponentë të stafit teknik.

Ndërkohë pas anulimit të sfidës ndaj Sasuolos të premten, ende mbetet në dyshim dhe sfida e kampionatit ndaj Lacios të martën ku Autoritetet Shëndetësore Lokale të krahinës së Piemontes kanë deklaruar se kjo ndeshje nuk duhet të zhvillohet.

LEXO TE PLOTE