Connect with Us

Nga Astrit Patozi/ Ndryshimi nuk vjen prej atyre që duan të gënjehen

Politikë

Nga Astrit Patozi/ Ndryshimi nuk vjen prej atyre që duan të gënjehen

Publikuar

-

Bindja Demokratike i përgjigjet KQZ-së/ Kërkon që votimi elektronik të aplikohet vetëm në një qark

Shqipërinë nuk e ndryshojnë dot ata që gënjejnë njësoj në çdo dy vjet, sa herë që vijnë zgjedhjet. Por as ata, që duan të gënjehen prej tyre.

Nuk ka rëndësi në janë tifozë të verbër, që të drejtën elementare të të arsyetuarit ua kanë lënë kryetarëve, apo u përkasin asaj skotës së përfituesve të drejtpërdrejtë të pushtetit.

Këta të fundit e marrin me klering shërblimin për fanatizmin e tyre, para, gjatë edhe pas zgjedhjeve. Që i bie t’i kemi në kurriz gjithmonë, në rast se do t’ua lëmë prapë atyre në dorë. Ndryshimin mund ta sjellin vetëm njerëzit e lirë dhe të mençur, të cilët nuk i kanë zgjedhjet sikur të shkonin në stadium për të parë një ndeshje futbolli.

LEXO EDHE:  Video-Lopa e sëmurë polake alarmon Shqipërinë

Janë ata që nuk u thotë asgjë ndërrimi apo qëndrimi në pushtet i politkanëve të korruptuar dhe të kompromentuar, ndërkohë që gjithçka mbetet si më parë. Ata që janë neveritur me të njëjtat parti të vjetra dhe me të njëjtit udhëheqës legjendarë, të cilët edhe gënjeshtrat i kanë të njëjta për mungesë fantazie.

Shqipërinë mund ta ndryshojnë pikërisht ata që votojnë për bindjen dhe jo thjesht për partinë e tyre më 25 prill.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Kontributi im në PD nuk varet nga hartuesit e listave”/ Konjari: Më kishin hequr emrin

Publikuar

-

Nga

Pas denoncimit se nuk kishte gjetur emrin në listat e votuesve të PD, Suela Konjari ka deklaruar se vërtetoi me kartë se ishte anëtare e PD dhe arriti të votonte.

Konjari është shprehur se kontributi i saj në PD nuk varet hartuesit e listave apo afeksionet e tyre.

Ekzistenca ime dhe kontributi im ne PD nuk jane te varura nga orekset apo afeksionet e liste hartuesve  te  partise !Sot ,dikush , kish hequr emrin tim nga lista e anetareve per votim !  POR :

Une votova( ma shtuan emrin pasi vertetova me kete karte,si ne foto ,anetaresine !!!!!) sepse une jam anetare me kontribute ne partine time,

Votova ne shenje respekti per familjen time  antikomuniste ! Votova per te nderuar Gjyshin  tim , farmacistin Sulo Konjari,nje nga denuarit e Gjyqit famekeq te Deputeteve !Votova per te nderuar vellain tim sot engjell, Sokol Olldashi !Votova per te respektuar mijera e mijera demokrate qe kam takuar ne fushata elektorale !Votova ne respekt te legjendes se PD ,  Z..BERISHA !Votova ne shjenje perulesie e mirenjohje per te gjithe Deshmoret e Demokracise !

Partia Demokratike nuk e ka luksin te tkurret , por te rritet, e te rritet shume e shendetshem !IN apo OUT listave UNE JAM NE PD !GENI NUK NDRRON !Fitore me te mirit ! “, shkruan Konjari në postimin e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rezultati i parë për kreun e PD/ Mbyllet numërimi në Kolonjë

Publikuar

-

Nga

Atentat mafioz/ Qëllohet i dënuari për trafik droge

Procesi i votimit për kreun e ri të PD ka përfunduar.

Në rrethin e Kolonjës është mbyllur procesi i numërimit, nga të cilat ka rezultuar se Lulzim Basha ka marrë 140 vota, ndërsa Agron Shehaj vetëm 82 vota, Fatbardh Kadilli ka marrë 6 vota, ndërsa Edith Harxhi 16 të tilla.

Numërimi u krye në degën e PD të qytetit, ndërsa kutitë do çohen në qendër qark pas numërimit.

LEXO EDHE:  Kush janë antiperëndimorët në Shqipëri?
LEXO EDHE:  Hetoi vrasjen e kryetares së PS/ Prokurorja me 4 apartamente, futet në rrethin e Vettingut

Kolonja nga 9000 zgjedhës në total, PD ka vetem 300 anëtarë që votojnë./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kreu i ri i PD/ Mbyllet procesi i votimit

Publikuar

-

Nga

Kreu i ri i PD/ Mbyllet procesi i votimit

Mbyllet procesi i votimit për kreun e ri të Partisë Demokratike.

Anëtarët e PD iu drejtuan kutive të votimit në orën 08:00 në 76 qendrat e votimit në të gjithë vendin, ndërsa në garë janë katër kandidatë, Lulzim Basha, Edith Harxhi, Fatbardh Kadilli dhe Agron Shehaj..

Të gjithë fletët e votimit që kanë ngelur pa përdorur tashmë janë futur nëpër zarfe dhe do të dorëzohen në vendgrumbullimin e kutive të votimit.

Ndërkohë një ndër kandidatët që ka shprehur rezerva të forta në këtë proces zgjedhor është Agron Shehaj, i cili pretendon se shumë nga vëzhguesit e tij janë larguar nga komisionerët pa të drejtë.

LEXO EDHE:  Video-Lopa e sëmurë polake alarmon Shqipërinë

LEXO EDHE:  Kush janë antiperëndimorët në Shqipëri?

Ndërkaq në një deklaratë për mediat në mesditë kreu i komisionit zgjedhor në PD, Jemin Gjana është shprehur se rezultati paraprak për fituesin e zgjedhjeve do të shpallet rreth mesnatës ndërsa zyrtarisht do të shpallet të hënën paradite./CNA.al

LEXO TE PLOTE