Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat?

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat?

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat?

Dashi

Hëna është akoma e favorshme për ju Dashi. Këto dy ditë sot dhe nesër mund të jenë interesante për takime , emocione dhe marrëdhënie . Këshilla për ju është të mos qëndroni larg dashurisë , sepse dashuria mund t’ju kërkojë. Nuk ka më yje të janarit, por ka një përqendrim të madh të planetëve të favorshëm: midis pajtimit dhe takimeve, gjithçka mund të ndodhë.

Demi

Nëse disa çështje që kanë lindur gjatë dy javëve të fundit nuk kanë shkuar si duhet, duhet ta kapërceni atë. Me Diellin e favorshëm për ju Demin, megjithatë, ju mund të rikuperoni lartësinë , por në dashuri dhe në marrëdhëniet me të tjerët ka pasur ndërlikime. Edhe nëse e doni kaq shumë një person mund ta keni parë më pak për shkak të forcës madhore. Në realitet, ajo që nuk ju pëlqen këto ditë është ndjenja e madhe e pasigurisë që duket se përfshin jetën tuaj në të gjitha fushat.

Binjakët

Këtë fundjavë ndjejeni krijimtarinë tuaj të zhvilluar falë edhe Hënës në shenjë dhe Jupiterit të favorshëm. Ndoshta më në fund ka mbërritur lajmi i mirë që ju Binjakët keni pritur. Në këtë moment do të ishte turp të mbash larg dashurinë: ndonjëherë, edhe pa dashur, dashurohesh me njerëz të pamundur. Megjithatë, tani duhet të kthehemi në tokë , duke pasur parasysh që Jupiteri dhe Saturni janë të favorshëm dhe shtyhen drejt inovacioneve konkrete.

Gaforrja

Këtë fundjavë mund të fitoni një sfidë të vogël , ndërsa në një nivel sentimental do të duhet të presim deri në Mars. Për çështjet e biznesit, këshilla për ju që keni lindur në shenjën e Gaforres është të pranoni gjithashtu një ndryshim . Këto ditë ju as nuk e dini se çfarë do të bëni nga maji, por mes fundit të majit dhe qershorit do të ketë lajme dhe përgjigje të mira. Për këtë arsye është normale që Marsi dhe Prilli janë muaj tranzicioni dhe që ju të përjetoni momente të forta çorientimi.

Luani

Këtë fundjavë mund të gjeni shumë vendosmëri për të investuar në dashuri . Disa marrëdhënie do të jenë më të lehta për tu menaxhuar në Mars, por gjithsesi është një dashuri që është lidhur me mijëra privacione të Shkurtit .Edhe në punë disa Luanët kanë përjetuar një krizë , por me fillimin e Marsit është e mundur që të keni një mundësi për të shfrytëzuar ose që të mund të rindërtoni diçka, të ktheheni pas një periudhe mungese ose thjesht të reflektoni.

Virgjëresha

Kjo fundjavë duket se është pak e ashpër për ju të lindurit e Virgjëreshës, kështu që mund të jetë shumë e vështirë të qëndroni të qetë . Ju vështirë se vendosni dhe urreni njerëzit e paqëndrueshëm dhe jo të besueshëm , të cilët një ditë thonë diçka dhe ditën tjetër e mohojnë atë. Në të vërtetë, ju Virgjëreshat mund ta gjeni veten duke debatuar vetëm me këtë lloj këtë fundjavë.

Peshorja

Këtë fundjavë absolutisht nuk duhet të humbisni mundësinë të përjetoni një emocion, të lini veten të magjepsur nga situata të rëndësishme . Me Venusin në një aspekt intrigues, dashuria mund të bëhet përsëri tërheqëse! Për më tepër, midis sot dhe nesër, ju Peshorja mund të vëzhgoni progresin në marrëdhëniet me të tjerët. Ata që nuk regjistrojnë ndryshime janë ata që kanë frikë të ndryshojnë : ndonjëherë ju jeni të kënaqur të drejtoni një ekzistencë të qetë, por jo të kënaqshme pikërisht nga frika se mos i përkeqësoni gjërat. Sipas horoskopit të Paolo Fox sot, bërja e kësaj rrezikon mërzinë.

LEXO EDHE:  Horoskopi e mërkurë 26 prill

Akrepi

Mes sot dhe nesër mund të rikuperoni shumë energji . Shpresa është që fillimi i shkurtit nuk ka shkaktuar probleme serioze në dashuri, sepse dyshimi i vërtetë për ju Akrepi në këtë periudhë ka të bëjë pikërisht me marrëdhëniet me të tjerët . Rreth ditëve të 10 dhe 12 Shkurtit kishte privime të vërteta, probleme burokratike dhe disa ndërlikime më të mëdha në marrëdhëniet midis prindërve dhe fëmijëve. Të Yjet ju ftojmë për të pushuar!

Shigjetari

Mes sot dhe nesër për fat të keq do t’ju duhet të luftoni kundër një Hëne të kundërt, e cila nuk është domosdoshmërisht një shenjë privimi ose nervozizmi, por mund të sjellë disa shqetësime . Kujdes me kë shoqërohesh! Nëse jeni mbyllur në shtëpi këtë fundjavë ose duhet të punoni, ose keni njerëz përreth që nuk plotësojnë nevojat tuaja, ju mund të zemëroheni dhe të sulmoni verbalisht dikë që përpiqet të kufizojë hapësirën tuaj për veprim .

Bricjapi

Bricjapët nga natyra kanë një mendim të mirë për veten e tyre dhe kjo gjithmonë ndihmon në jetë. Ju duhet të keni vetëvlerësim të fortë edhe kur njerëzit përreth jush nuk i konsiderojnë fjalët tona, sepse e dini që në fund të fundit do të keni të drejtë. Në këto ditë ju ndoshta keni bërë diçka për të realizuar një projekt. Këshilla për ju është të përpiqeni të harroni tensionet dhe të mbani mend se nga fundi i muajit dashuria do të jetë përsëri protagoniste .

Ujori

Këtë fundjavë ndieni se ka një emocion të bukur për të ndarë me të tjerët . Për më tepër, Hëna e favorshme gjithashtu shoqërohet me të gjitha ndjenjat tuaja më të mira. Në këtë periudhë shumë Ujorë ndjehen të pakënaqur sepse po bluajnë kaq shumë ide në të njëjtën kohë : fituesi është kushdo që di cilën ide të zgjedhë dhe të vazhdojë! Ka edhe nga ata që mendojnë të lëvizin dhe ndryshojnë plotësisht jetën e tyre, por ne duhet të kuptojmë nëse është vërtet e mundur ta bëjmë këtë.

Peshqit

Nëse ka diçka që nuk shkon me dashurinë, midis sot dhe nesër do ta vini re edhe më shumë . Peshqit që janë vetëm ose të ndarë mund të jenë më melankolikë në këto orë, ndërsa ata me një histori të mirë mund të jenë viktimë e disa dyshimeve. Për arsye të ndryshme mund të ndiheni më larg partnerit tuaj, por është një tension që do të zhduket të hënën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme 6 Shtator 2021

Publikuar

-

Nga

cna horoskopi

Dashi

Ju mund të vendosni nevojat e njerëzve të tjerë para tuajave. Ekziston një ekuilibër i rëndësishëm midis të qenit egoist dhe të qenit vetëmohues. Mos e sakrifikoni veten për të qenë shërbëtor i të tjerëve.

Demi

Jini të disiplinuar. Mbani kufijtë tuaj në mënyrë që të mos përfshiheni në telenovelat e njerëzve të tjerë. Mund të jetë argëtuese të shpëtosh nga problemet e tua duke u hedhur në jetën e dikujt tjetër, por së shpejti do të zbulosh se pesha shtesë nuk do të zgjidhë problemet tuaja.

Binjaket

Mos e teproni me shakatë Ju mund të tërhiqeni aq shumë në fillim të ditës sa që në mbrëmje vëreni se i kaluar kufijtë. Pendimi mund të zhytet dhe ju mund të ndiheni fajtorë për gjërat që keni thënë ose bërë. Parandaloni këtë duke menduar mirë para se të flisni ose veproni.

Gaforrja

Njerëzit mund të përpiqen të komunikojnë me ju në mënyrë delikate, por ju mund të mos jeni të vetëdijshëm për këtë sepse jeni aq të kapur në vështirësitë tuaja. Mund të ndiheni sikur po vozisni me frenën e urgjencës të ndezur. Ndaloni, lëshoni frenën dhe më pas ecni.

Luani

Ju mund të ndiheni sikur nuk po merrni vëmendjen që ju nevojitet ose meritoni. Për shkak të kësaj, ju mund të zemëroheni nga njerëzit që keni përreth. Përqendrohuni te vetja dhe shërimi juaj para se t’ia kaloni problemet tuaja të tjerëve.

Virgjeresha

Mundohuni të mos i largoni shumë njerëzit që janë aty për t’ju ndihmuar. Hedhja e problemeve tuaja tek të tjerët mund të jetë pikërisht gjëja që e bën atë. Do të ndiheni shumë më mirë me veten nëse kujdeseni për shqetësimet tuaja. Atëherë do të tërheqësh njerëzit që do.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 29 mars 2020

LEXO EDHE:  Londra, qyteti më i shtrenjtë për të jetuar dhe punuarPeshorja

Fuqitë tuaja të përshtatjes janë të dobishme sepse ju japin një tolerancë të lartë për situata të pakëndshme. Ndonjëherë, ky tipar mund të mos ju shërbejë në mënyrë shumë efektive. Mund të përfundoni duke qëndruar në një marrëdhënie të vështirë ose punë të pakënaqshme sepse keni frikë nga diçka e re.

Akrepi

Mund të ndiheni të vetmuar dhe të izoluar, sikur të mos keni askënd me të cilin mund të flisni. Ndërveprimet tuaja mund të duken sikur jepni një fjalim në vend që të keni një diskutim. Nuk ka asgjë të keqe këtu. Eshtë vetëm një fazë kalimtare.

Shigjetari

Mos bini në grackën e mëshirës për veten. Humori juaj mund të përkeqësohet dhe ju mund të zemëroheni kur dikush ju bën një pyetje të arsyeshme. Kini kujdes që të mos rrëshqitni poshtë këtij shpati të rrezikshëm.

Bricjapi

Jeni në një moment kulmor emocional. Ju mund të ndiheni sikur dikush po ju pengon të shfaqni hapur ndjenjat tuaja. Duhet të kuptoni se nëse jetoni sipas rregullave të të tjerëve nuk do të jeni i plotësuar.

Ujori

Kini kujdes të mos lejoni që një humor i keq të prishë ditën tuaj. Ju mund të mos ndiheni shumë të gëzuar. Kjo mund të ketë një efekt dramatik për të gjithë të tjerët. Sa i përket aspektit profesional do të jetë një ditë normale.

Peshqit

Marrëdhëniet mund të jenë paksa të vështira, prandaj mos e detyroni kënaqësinë nëse nuk vjen natyrshëm. Motoja juaj sot duhet të jetë: “Nëse nuk ke asgjë të bukur për të thënë, mos thuaj asgjë fare”. Nëse keni nevojë ta kaloni ditën vetëm, kështu veproni.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 5 gusht 2021

Publikuar

-

Nga

cna horoskopi

Dashi

Koha, puna, paratë, mund të jenë disa nga problemet që ju dhe partneri juaj do të keni për të trajtuar sot. Udhëtimi i ndërmarrë për qëllime biznesi do të rezultojë i dobishëm në plan afatgjatë. Nuk përjshtohet mundësia e nisjes së një projekti të ri në aspektin profesional.

Demi

Një ditë e dobishme për tu qetësuar në shoqërinë e dikujt. Disa plane dhe projekte do të tërheqin vëmendjen tuaj. Verifikoni kredibilitetin dhe besueshmërinë e personit para se të bëni ndonjë investim.

Binjakët

Do të jetë një ditë përgjithësisht e dobishme. Sot mund të mblidhni lehtësisht kapital, të mblidhni borxhe ose të kërkoni fonde për të punuar në projekte të reja. Martesa juaj mund të marrë një kthesë të bukur sot.

Gaforrja

Do të jetë një ditë tjetër me plot energji dhe parashikohen fitime të papritura. Sot mund të ketë shumë çështje që kanë nevojë për vëmendjen tuaj të menjëhershme. Mund të bini në dashuri me shikim të parë. Pas një kohe mjaft të gjatë, mund të arrini të kapni gjumin e humbur.

Luani

Përfitoni nga koha e lirë që keni për të ndihmuar një anëtar të familjes, i cili mund të ketë nevojë për ndihmë. Falja e të dashurit/dashurës për një pakujdesi në të kaluarën do të ketë një efekt të fortë pozitiv në marrëdhënien tuaj. Ju duhet të përqendroni vëmendjen dhe energjitë tuaja për të arritur rezultatet e dëshiruara.

Virgjëresha

Një udhëtim i shkurtër për të vizituar një mik apo të afërm, do të jetë një pushim relaksues nga rutina juaj e përditshme. Përpiquni të mos jeni tepër bujarë në shpenzimet tuaja sot. Gëzoni një ditë të qetë me anëtarët e familjes.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 29 mars 2020

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 22-28 Shkurt/ Si do të jetë kjo javë përsa i përket punës?Peshorja

Mos i detyroni njerëzit të bëjnë gjëra për ju. Duke menduar në lidhje me atë që të tjerët duan, do të rezultojë të jetë një strategji produktive për ju. Pozicioni juaj financiar do të përmirësohet përmes fitimeve të papritura.

Akrepi

Faturat e papritura mund të rrisin barrën tuaj financiare. Personaliteti juaj do t’ju ndihmojnë të bëni miq të rinj. Mbështetja e vlefshme nga një mik do t’ju ndihmojë në çështjet profesionale. Dikush nga e kaluara juaj ka të ngjarë t’ju kontaktojë.

Shigjetari

Shmangni konfrontimet e panevojshme, pasi kjo vetëm do t’ju shkaktojë stres. Kjo mund të mos jetë një ditë shumë fitimprurëse, kështu që kontrolloni gjendjen tuaj financiare dhe kufizoni shpenzimet tuaja.

Bricjapi

Mos u turpëroni kur ju pyesin për mendimin tuaj, pasi do të vlerësoheni shumë për të. Sot, ndjenja dehëse e të qenit në dashuri, do t’ju lumturojë pamasë. Nëse shihni një film me të dashurin/dashurën tuaj sot mund ta bëjë këtë ditë plot argëtim.

Ujori

Do të jeni të prirur të shpenzoni shumë per të tjerët. Sot do ta kuptoni më shumë se asnjëherë se dashuria e partnerit/partneres suaj ka kuptim të madh për ju. Nëse dilni për shopping sot, ka gjasa të blini diçka mjaft të këndshme për veten tuaj.

Peshqit

Vetëm ju e dini se çfarë është më e mira për ju, prandaj tregohuni të fortë, të vendosur, dhe përgatituni të jetoni me rezultatet. Sot një atmosferë festive në shtëpinë tuaj do t’ju çlirojë nga tensioni. Sot do të harroni të gjitha ankesat e së kaluarës në jetën tuaj martesore dhe do të çmoni të tashmen e mrekullueshme.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 4 shtator 2021

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskopi

Dashi

Kujdesuni nga xhelozia në vendin e punës. Shumë situata që shkaktojnë këtë ndjenjë lindin nga pasiguria. Nëse nuk jeni të sigurt në punën, marrëdhënien ose familjen tuaj dhe ndiheni të kërcënuar nga dikush tjetër, është koha për të parë arsyen.

Demi

Sot mund të ndiheni të pasigurt për pamjen tuaj. Ky mund të jetë një cikël vicioz, dhe rezultati përfundimtar është pothuajse gjithmonë negativ. Pavarësisht nëse është pesha juaj, mosha ose ndonjë gjë tjetër, nëse nuk mund ta pranoni veten ashtu siç jeni, gjithmonë do të gjeni diçka të gabuar.

Binjakët

Xhelozia mund të bëhet diçka shqetësuese sot. Çelësi për ta përballuar atë është të kuptoni pse ndiheni të pasigurt. Nëse jeni xheloz për një partner, pyesni veten pse ndodh kjo? Shqyrtoni shkakun e xhelozisë. Eshtë pothuajse gjithmonë një simptomë e një problemi më të thellë.

Gaforrja

Ju po luftoni aq shumë për të përcjellë këndvështrimin tuaj saqë refuzoni të dëgjoni këndvështrimet e tjera që paraqiten gjatë një bisede. Ju jeni më afër zgjidhjes sesa mendoni. Çelësi është të gjeni ngjashmëritë, jo dallimet në perspektivat tuaja. Tregohuni më I hapur.

Luani

Kjo mund të jetë një ditë e shkëlqyer për ju. Plejada planetare e ditës tregon se mund të jetë e tillë. Të paktën ju keni mundësinë të përjetoni një ndjenjë pasioni dhe shoqërie të vërtetë, e cila është shumë e këndshme, pasi ato nuk vijnë gjithmonë së bashku. Mos lejoni që ky shans t’ju ikë.

Virgjëresha

Sot mund të jetë më mirë të lejoni që pasioni juaj të dale në sipërfaqe. Ju mund të humbisni një shans të madh nëse e tregoheni I hapur me partnerin tuaj. Në aspektin financiar gjasat janë që të ndiheni I zhgënjyer.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë muaji Qershor për të gjitha shenjat e zodiakut

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 29 mars 2020Peshorja

Partneri juaj mund të ketë diçka në mendjen e tij, të cilën së shpejti do ta zbuloni se çfarë është. Kjo vërtet do të testojë cilësinë e marrëdhënies. Nëse jeni gati për të hyrë në një aranzhim të tillë – atëherë gjithçka që duhet të bëni është të thoni “po”. Degjo zemren tende.

Akrepi

Sot mund të ndjeni një tërheqje të fortë ndaj dikujt të cilin mund ta keni vënë re vetëm deri tani. Ndiheni shumë të tërhequr në mënyra që janë të pashpjegueshme, pasi nuk e njihni aq mirë këtë person. Me paratë do të jeni më i kujdesshëm sot.

Shigjetari

Ekziston një cilësi e mrekullueshme e kujdesit të thellë dhe angazhimit pasionant për marrëdhëniet tuaja të ngushta sot. Vazhdoni me besim dhe gëzim! Ndoshta një periudhë pushimesh do t’ju ndihmojë shumë.

Bricjapi

Ju mund të tregoni vlerësimin tuaj për një person të veçantë në jetën tuaj duke I blerë diçka të bukur. Kjo jo vetëm që do ta gëzojë partnerin tuaj, por do t’ju bëjë të ndiheni vërtet mirë. Në punë mund të hasni në disa pengesa.

Ujori

Sot ndiheni mirë brenda vetes dhe dukeni shkëlqyeshëm! Aspekti planetar i ditës po nxjerr në pah tiparet tuaja më tërheqëse. Por nëse jeni beqarë dhe kërkoni një lidhje romantike, do të duhet të gjeni një mënyrë për t’i bërë të qarta qëllimet tuaja.

Peshqit

Keni ndjenja të forta për një person të veçantë, por po heshtni për të gjitha. Sa I përket aspektit financair, do t’ju duhet të tregoni kujdes me shpenzimet e tepërta. Mundt ë përballeni me momente delikate sa I përket të ardhurave.

LEXO TE PLOTE