Connect with Us

“Trap, ik p*rdhu”/ Plas te Barcelona, Pike dhe Grizman sherr në fushë (VIDEO)

La Liga

“Trap, ik p*rdhu”/ Plas te Barcelona, Pike dhe Grizman sherr në fushë (VIDEO)

Publikuar

-

Problemet te Barcelona u panë qartë dje në humbjen e thellë 1-4 përballë PSG-së në shtëpi. Por, kamerat e mediave spanjolle zbuluan dhe mosmarrëveshjet mes dy futbollistëve blaugrana, Zherard Pike dhe Antuan Grizman. Gjatë takimit, të dy debatuan duke kaluar në fyerje.

Gjithçka ndodhi në minutën e 38-të dhe rezultati i sfidës ishte 1-1. PSG-ja po shton aksionet në portën e Barcelonës dhe kjo situatë e nervozoi mbrojtësin Pike, i cili i kërkoi ekipit të qarkullonte sa më shumë topin në fushë. Por, sulmuesit Grizman nuk i kanë pëlqyer tonet e larta të shokut të skuadrës dhe mes tyre u shkëmbyen fyerje!

Debati Pike-Grizman ne fushe:

Pike: Ta kontrollojmë topin sa më shumë, dreqi e mori! Dreq! Të vazhdojmë!

Grizman: Qetësohu, Geri! Boll, bërtite!

Pike: E marrtë dreqi, Grizi!

Grizman: Ik p****u!

Pike: Jo, ik p****u ti! Po vuajmë kështu që prej 5 minutash!

Grizman: Mos bërtit!

Pike: Trap! Po vrapojmë si të çmendur!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

La Liga

Lajm tronditës nga Spanja, arrestohet ish-presidenti Bartomeu. Ja arsyeja

Publikuar

-

Nga

Lajm tronditës nga Spanja. Ish-presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu është arrestuar në mëngjesin e sotëm për arsye të skandalit të “Barça Gate”.

Ky skandal u publikua një vit më parë teksa hetimet vazhdonin dhe bëhej fjalë për listëpagesat e klubit nga Katalonja e cila ishte një kompani e specializuar për rrjetet sociale. Policia ka siguruar prova të mjaftueshme teksa në mëngjes ka vënë në pranga ish-presidentin e njohur të Barcelonës.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Panik në konferencë, trajnerit të Barcelonës i fillon gjakderdhja (VIDEO)

Publikuar

-

Nga

Ronald Kuman ndërpret konferencën për shtyp përpara sfidës ndaj Seviljas e cila është e programuar të zhvillohet nesër në stadiumin “Ramon Sanchez Pizjuan” me fillim nga ora 16:15.

Ronald Kumanit i doli gjak nga hundët gjatë konferencës për shtyp përpara mediave ndërkohë që tekniku holandez po analizonte këtë takim.

E njëjta gjakderdhje i ka ndodhur edhe 30 janar përpara ndeshjes ndajn Atletik Bilbaos ku katalanasit triumfuan me rezultatin 2-1.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Bare: Të gjithë shqiptarët hanë fasule, vetëm unë jo

Publikuar

-

Nga

Keidi Bare është kthyer në një kohë të shkurtër në një nga emrat më të dashur për tifozerinë e skuadrës së Espanjoi, që ka pëlqyer grintën e futbollistit shqiptar, atë që jep në fushën e lojës duke mos u tërhequr kurrë në dylyftime, e padyshim aftësitë e tij teknike. Nuk është rastësi që shpesh tifozët e kanë zgjedhur më të mirin në periudha të caktuara gjatë vitit dhe tashmë Bare ëshë kthyer në një të paprekshëm në formacionin e skuadrës katalanase.

Ndaj vetë Espanjol ka zgjedhur që t’i prezantojë më mirë futbollistin tifozëve të vet, duke i bërë disa pyetje për të shuar kuriozitetin rreth tij, pyetje të cilave Bare u është përgjigjur me shumë sinqeritet por edhe me humor.

Gjithçka nis me nofkën “Pitbull” që i kanë vënë futbollistit. “Më pëlqen që më thërrasin kështu. Nuk e di pse ma kanë vënë këtë nofkë, për mënyrën se si jam, për mënyrën se si vrapoj, nuk e di të them të drejtën”, pranoi duke qeshur mesfushori.

Më pas ai u pyet për Shqipërinë dhe këtu përgjigja e tij ishte shumë e veçantë. “Është një vend shumë bujar dhe më pëlqen ushqimi. Të gjithë atje hanë fasule. Hanë fasule, por unë jam i vetmi shqiptar që nuk i ha, imagjinojeni pak…”, tha duke qeshur Bare.

“Po, është një vend shumë i dhënë pas futbollit, sidomos kur luan kombëtarja”, pohoi më pas ai ndër të tjera në këtë intervistë ku tregoi disa gjëra për veten e tij, duke zbuluar për shembull se kishte realiuzuar ëndrrën që kishte pasur për të njohur një të famshëm, pasi kishte qenë në një skuadër me idhullin e tij Fernando Torres.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: