Connect with Us

Horoskopi i ditës, 17 shkurt 2021

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 17 shkurt 2021

Publikuar

-

Horoskopi i ditës, 4 prill 2021

Dashi

Një mbrëmje romantike në shtëpi me partnerin tuaj mund t’ju afrojë të dyve më shumë. Emocionet tuaja janë intensive për momentin, prandaj duhet të përdorni intuitën tuaj për të gjykuar saktësisht se sa nga ndjenjat tuaja duhet të zbuloni. Një pasion intelektual gjithashtu mund të vijë në rrugën tuaj. Ju mund të zbuloni një fushë të re interesi.

Demi

Informacioni i marrë nga larg mund t’ju detyrojë të mësoni më shumë rreth një teme të caktuar. Ju mund të frymëzoheni për të përdorur njohuritë tuaja të reja në një projekt që përfshin një partner. Mendja juaj është më lart tani. Nëse përballeni me vendime, kjo është padyshim dita për të ndjekur zemrën tuaj.

Binjaket

Çështjet e parave mund të përparojnë sot duke përdorur intuitën tuaj dhe fuqinë e brendshme. Ju mund të keni një mendim që ideja juaj për të bërë para shtesë mund të funksionojë. Ju gjithashtu mund të rizbuloni një talent të lënë pas dore që ju duket i dobishëm tani.

Gaforrja

Një valë e fuqisë së brendshme mund t’ju bëjë të ndiheni sikur mund të lëvizni malet, Nëse keni menduar për veprime që të tjerët besojnë se janë të pamundura, kjo është dita për t’i bërë të vazhdojnë. Çështjet e karrierës, romanca dhe projektet krijuese të gjitha mund të përparohen sot nga përpjekja e kujdesshme nga ana juaj.

Luani

Kujtimet nga e kaluara jote e largët mund të rishfaqen sot. Deri në mes të pasdites ju duhet të ndiheni më të përqendruar, të vendosur dhe të gatshëm për të marrë përsipër gjithçka. Kjo është padyshim një ditë e shkëlqyeshme për të filluar një projekt të ri ose për të përfunduar një të vjetër.

Virgjeresha

Dita e sotme përfaqëson një fillim të ri në shumë mënyra. Një mik i vjetër mund të rishfaqet në jetën tuaj dhe të sjellë kujtime që janë të këndshme dhe shqetësuese njëkohësisht, Miq të rinj gjithashtu mund të vijnë në rrugën tuaj. Prisni disa surpriza nga të gjitha palët sot.

Peshorja

Emocionet mund të jenë të larta, Dikush në shoqërimin tuaj mund të ketë një problem me një figurë autoriteti dhe mund të dalin çështje të ndërlikuara. Eshtë më mirë të qëndrosh jashtë çdo gjëje politike dhe ta kanalizosh atë fuqi dhe pasion në projektin tënd. Kjo ka të ngjarë të sjellë rezultate pozitive.

LEXO EDHE:  Policia “në sulm” për shkelësit e ligjit/ Gjobit 701 persona që lëvizin pa maskë

Akrepi

Fuqia e rritur mendore mund t’ju bëjë të kaloni shumë kohë duke lexuar ose duke bërë kërkime në një fushë të caktuar, Kurioziteti juaj është veçanërisht i mprehtë tani. Miq të rinj në fusha interesante mund të shfaqen sot. Kjo është një kohë e mirë në aspektin sentimental.

Shigjetari

Intuita juaj mund të rritet sot deri në atë pikë sa të ndiheni sikur mund të nxirrni në pah mendimet dhe motivet e njerëzve që nuk keni takuar kurrë më parë. Ju mund ta vendosni këtë aftësi në punë për të avancuar gjendjen tuaj financiare. Bëni këtë nëse mundeni – brenda mundësive. Pikëpamjet tuaja ndoshta janë të sakta.

Bricjapi

Ju duhet të ndiheni veçanërisht plot pasion sot, veçanërisht në lidhje me partnerin. Nga ana tjetër, aspekti profesional dhe krijues, bëjnë thirrje për një projekt të ri në të cilin ju besoni. Diçka e filluar larg shtëpisë mund të kapë imagjinatën tuaj.

Ujori

Nëse nuk jeni ndjerë vetvetja kohët e fundit, një valë e fuqisë së brendshme mund t’ju shtyjë lart dhe t’ju bëjë të ndiheni përsëri të fortë dhe të shëndetshëm. Ju mund të vendosni të kryeni të gjitha detyrat tuaja të papërfunduara sot. Shumica e tyre mund t’i bëni deri në fund të ditës.

Peshqit

Një valë e madhe pasioni mund të mbizotërojë ditën tuaj. Pasioni romantik është i lartë, kështu që një mbrëmje intime me të dashurin është një ide e mirë. Pasioni krijues është i fortë. Ju mund të keni një frymëzim të papritur, ndoshta të ndikuar nga një vend i largët. Mos kini frikë të merrni kohë nga punët tuaja të zakonshme për të ndjekur këtë frymëzim.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 10 prill 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 janar 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Kjo e shtunë është një ditë që funksionon veçanërisht mirë, sidomos në punë ku ju prisni shumë duke pasur parasysh angazhimin e madh që keni bërë për të. Ki durim dhe gjithçka do të jetë ashtu sikundër shpreson.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Bëni kujdes me financat tuaja te shtunen. Shpenzimi i tepërt nuk është i mirë, veçanërisht nëse doni të realizoni projektin që keni në mendje për disa kohë deri në verën e ardhshme.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Do të jeni në gjendje të arrini diçka më shumë, edhe nëse gjendja në lidhje me dashurinë mbetet e ndërlikuar. Përdorni këtë ditë për të hedhur një hap drejt partnerit tuaj dhe për të zgjidhur çështjet që ju kanë tërhequr gjatë kësaj kohe.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Do të jetë ditë pozitive teksa Hëna do të hyjë në shenjën tuaj duke favorizuar ndjenjat. 48 orë ju presin me energji të madhe dhe motivim të madh.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Kjo e shtunë do të jetë një ditë goxha e çuditshme. Ju jeni duke studiuar strategji të reja për t’u zbatuar në ditët në vijim, mbase duke filluar nga java tjetër. Ky ligjërim mund të jetë i vlefshëm si në vendin e punës ashtu edhe në sferën sentimentale.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Kur ka probleme, veçanërisht në çifte, gjëja ideale është të peshoni mirë fjalët tuaja dhe të matni ndërhyrjet tuaja për të shmangur diskutimet që mund të dëmtojnë vetëm të dy.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Do të jetë një ditë e rënduar, e lodhshme dhe stresuese. Ndërsa angazhimet e shumta të cilave ju nënshtroheni në punë ju nervozojnë, nga ana tjetër ato ju japin kënaqësi të madhe.

LEXO EDHE:  Festa e mësuesve/ Grida Duma: Meritojnë respekt, janë familje e dytë për nxënësit

LEXO EDHE:   Horoskopi i ditës, 8 prill 2019

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Venusi do të hyjë në shenjën tuaj, kjo tregon se më në fund mund të ktheheni duke përjetuar emocione të papritura dhe që sinqerisht e meritoni pas një periudhe të ndërlikuar.Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Do të jetë një ditë e mërzitshme për dikë me një histori që nuk funksionon. Edhe në vendin e punës, përgjigjet që prisnit nuk mbërrijnë, gjithashtu duke marrë parasysh punën e shkëlqyer të bërë deri më tani, jini të durueshëm nga java tjetër gjithçka do të jetë në rregull.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Është një periudhë e rëndësishme për të gjithë ata që duan të rikuperojnë dëshirën për të dashur. Nëse një marrëdhënie nuk është më e rikuperueshme, është më mirë të hiqni dorë dhe të shikoni përreth, nëse jo, jepini vetes një mundësi tjetër, mund të jetë zgjedhja e duhur.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Falë hyrjes së Hënës në shenjën tuaj, duke filluar nga e shtuna do të gjeni energjitë fizike dhe mendore të shpenzuara ditët e fundit për shkak të ngarkesave të tepërta të punës.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Disa prej jush kanë pasur një dilemë të vogël kohët e fundit. Kjo e shtunë do të shërbejë për të kuptuar që ju duhet t’i bëni gjërat me qetësi pa nxituar në kohën e zgjedhjeve tuaja.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat?

Dashi

Kjo është një ditë interesante. Çiftet e qëndrueshme gjejnë forcë, ata që kërkojnë dashuri ndihen më të motivuar. Sot në punë mund të jeni viktimë e pasigurisë.

Demi

Nëse një histori nuk funksionon më, ju mund të jeni ai që kërkoni sqarim. Në punë duket se ekziston mundësia e përballjes me një periudhë positive. Sidoqoftë, aspekti ekonomik ende duhet të plotësohet.

Binjakët

Ju jeni të pakënaqur dhe ndoshta ky nuk është një moment që kalon. Shtyni punët e dashurisë për sot. Në punë nuk është e lehtë të mbani hapin me ju, sot ju jeni i lirë nga përqëndrimi ose ndoshta shumë i ngarkuar me detyra.

Gaforrja

Një person i njohur gjatë kësaj periudhe mund të bëhet i rëndësishëm në gjysmën e dytë të muajit. Në punë, mos prisni që gjërat të ndodhin: punoni shumë për t’i realizuar ato.

Luani

Mos u merrni me çështjet e dashurisë, e diela do të jetë një ditë e mirë për të pastruar gjithçka që nuk funksionon. Në punë është më në fund një moment i rëndësishëm: mbase do të duhet të vendosni nëse do të hidhni hapin e madh.

Virgjëresha

Hëna është e kundërt, asgjë serioze, por ju mund ta ndjeni zemrën tuaj të hutuar. Në punë duhet të zgjidhni një problem të vogël personal: dini të përshtateni me situatat e reja, të merrni ndihmë nga racionaliteti juaj.

LEXO EDHE:  Peleshi: Baza e Kuçovës po jetësohet, projekti gati në fund të muajit tetor

LEXO EDHE:  Festa e mësuesve/ Grida Duma: Meritojnë respekt, janë familje e dytë për nxënësit

Peshorja

Sot mund të përjetoni ndjesi të çuditshme: nëse ka dy histori në lojë, kërkohet kujdes maksimal. Në punën e tij, kur është e mundur, ai bën një vlerësim të situatës.

Akrepi

Është një ditë e rëndësishme për dashurinë dhe për ata që kërkojnë të rregullojnë një marrëdhënie. Në punë, nëse duhet të bëni një propozim, është më mirë ta bëni menjëherë. Nëse prisni një përgjigje, lajmi i mirë po vjen.

Shigjetari

Situata e përgjithshme sugjeron më shumë vëmendje në dashuri: diçka nuk është në rregull. Në punë tani për tani po përjetoni pak lodhje, mbase është ajo që i kufizon iniciativat tuaja. Bricjapi. Hëna është interesante, por gjatë fundjavës, grindjet në dashuri mund të lindin. Në punë sot ka nervozizëm në ajër, nga e mërkura e ardhshme ne fillojmë përsëri.

Ujori

Qielli është pozitiv, por mos e teproni: mos u nxitoni në dashuri edhe nëse dëshironi. Në punë do të keni mundësi të mira,  mos u frikësoni, shfrytëzojini ato.

Peshqit

Të lindurit nën shenjën e Peshqve që duan të përjetojnë një dashuri të re do të kenë yje në favor. Në punë Hëna në shenjë mund të sjellë një përqendrim të mirë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 9 prill 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 4 prill 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Ju dëshironi të riktheheni në rrugën e duhur dhe të kërkoni zgjidhje, të provoni alternativa, veçanërisht nëse mendoni se keni qenë viktimë e padrejtësive në punë. Si gjithmonë, këshilla është të pohoni idetë tuaja.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Është një moment i fortë për ndjenjat. Është koha e duhur për t’ia zbuluar ndjenjat tuaja njerëzve me të cilët rrini dhe do të zbuloni se ju jeni reciprok.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Hëna do të jetë në shenjën tuaj, kjo do t’ju garantojë pak gjallëri. Dita më e mirë do të jetë e premtja. Ata që po përjetojnë një kohë të vështirë në dashuri mund të jetë koha të insistojnë dhe t’i japin vetes një shans tjetër

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Momenti pozitiv vazhdon dhe ju duhet ta shfrytëzoni plotësisht atë, veçanërisht në lidhje me mjedisin e punës. Jeni nën presion por po reagoni në mënyrën e duhur.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Yjet janë padyshim pozitivë për tre ditët e ardhshme. Këto do t’ju shërbejnë për të verifikuar stabilitetin e ideve tuaja të cilat gjithashtu mund të jenë revolucionare dhe të cilat ndonjëherë janë konsideruar të tepruara.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Duket se ju jeni shumë i zhytur në mendime, gjithashtu duke marrë parasysh praninë në shenjën tuaj të Mërkurit. Mund të keni pak melankoli sepse mendoni shumë, këshilla është të jetoni të dashuruara emocionet tuaja.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Pavarësisht vullnetit tuaj të madh dhe angazhimit tuaj, rezultatet po përpiqen të arrijnë. Ju duhet të qëndroni të qetë dhe të mos shqetësoheni pa nevojë, së shpejti era do të ndryshojë.

LEXO EDHE:  Meta tregon pse iku nga PS/ Zbulon kërkesën e Fatos Nanos: Donte të bëhej President

LEXO EDHE:  U zmbraps nga “Ben Qimja”/ Si ka ndryshuar pasuria e gjyqtares në pesë vite

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Jeni më të motivuar dhe më të ndjeshëm se zakonisht. Keni disa mendime për punën dhe paratë. Jini të kujdesshëm dhe përpiquni të kaloni këto ditë, të cilat mund të jenë të komplikuara.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Shpejtësia me të cilën ju thoni se keni ndjenja për një person që sapo keni takuar është mbase e tepruar, edhe sepse në të njëjtën kohë përfundoni duke mos e njohur më veten në këtë histori. Mundohuni të jeni pak më reflektues.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Për ata që kanë mbyllur një histori ose që jetojnë një histori të vështirë dashurie, ata duhet të mendojnë me kujdes. Gjithashtu sepse zhgënjimi i shkaktuar nga ai mund të ndikojë në ju në ditët në vijim.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Mund të duhet të përballeni me pak lodhje që rezulton nga një fundjavë shumë e zënë dhe shumë angazhime në punë.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Gjithashtu, çifteve afatgjata u ndodh që të përjetojnë një kohë të vështirë. Do të jetë dita e duhur për të hedhur një hap vendimtar drejt partnerit tuaj.

LEXO TE PLOTE