Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë për të gjitha shenjat?

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë për të gjitha shenjat?

Publikuar

-

Dashi

Tani për tani jeni gati të fluturoni ! Dhe nëse akoma nuk ka ndonjë kusht konkret, do të vijë së shpejti sepse këto janë yje kaq të rëndësishëm dhe madje do të thosha se galvanizohen në vështrim të së ardhmes, saqë do të ishte e vështirë të mos përfitosh një avantazh, qoftë vetëm në një nivel emocional. Kjo është arsyeja pse shumë nga ju më në fund po largohen. Është edhe koha e duhur për të përjetuar dashuri dhe ndjenja në një mënyrë tjetër nga e kaluara!

Demi

Ju mendoni se diçka më në fund po funksionon, se ka diçka të re për të vazhduar; por të gjitha projektet e reja, të gjitha programet që fillojnë në këtë periudhë, nuk janë menjëherë të mira! Pra, duhet të riktheheni në rrugën e duhur; disa situata dhe tendenca duhet të ndryshohen në një farë mënyre dhe kjo mund të peshojë në planin afatgjatë. Kontrolloni mirë aleancat . Nëse pjesa e parë e këtij muaji shkurt ka qenë mjaft e rëndë nga pikëpamja e marrëdhënies, tani ka një nevojë të madhe për të arritur atë që doni.

Binjakët

Ju jeni në qendër të një revolucioni të madh planetar! Nga dita 11 shumë gjëra do të ndryshojnë. Ju do të jeni drejtpërdrejt protagonistë të transformimeve sepse jashtë asaj që shikojmë dhe vëzhgojmë rreth nesh, yjet kanë një funksion të drejtpërdrejtë mbi jetën! Tani më në fund mund të dilni nga një periudhë mbyllëse. Diçka e re është mbi ju!

Gaforrja

Pas një ditë nervoze dhe plot diksutime është momenti që të ktheni faqen! Duhet të mbahet mend se nga e Mërkura do të ketë një tregues të mirë të yjeve që ka të bëjë edhe me dëshirën për të dashur, dhe është për këtë arsye që unë uroj të mos ketë keqkuptime. Sidoqoftë, ne e dimë si jeni: të harrosh të kaluarën është shumë e vështirë për ty, dhe prandaj edhe në këto ditë papritmas mund të ndihesh i kapur nga disa momente tensioni ose mund të përjetosh shumë reflektime.

Luani

Ju nuk doni të humbni kohë me njerëz që nuk janë përparësi për ju. Thjesht është çështje e rishikimit të disa marrëveshjeve ose ndoshta kërkimi i referencave të reja në jetën tuaj .

Virgjëresha

Këto janë yje të rëndësishëm dhe deri të mërkurën kemi edhe një qiell të fuqishëm! Të gjithë ata që kanë bërë gjëra të mira në vitin 2020 mund t’i tërheqin ato në vitin 2021. Në një farë mënyre jeni në një gjendje forcë por edhe një stabiliteti më të madh që ndikon në jetën tuaj. Ajo që duhet të ju pyes në këtë periudhë është të mos vendosni shumë energji në situata që nuk janë të vlefshme! Me fjalë të tjera, ju nuk mund të çoni gjithçka përpara, duhet të bëni një zgjedhje midis asaj që është e dobishme dhe asaj që nuk nevojitet më!

Peshorja

LEXO EDHE:  Astrologjia ka një shpjegim të saktë për “vrasësit serial”

Yje të rëndësishëm! Kohët e fundit ekziston një përqendrim i rëndësishëm i planetëve që përfshin shenjën tuaj dhe në një nivel botëror kjo energji e madhe është parë sepse shumë gjëra po ndryshojnë. Disi keni ndjerë energji të mirë për rreth pesë ditë, ose ndoshta keni pasur një lajm të mirë. Një periudhë me shumë interes do të fillojë !

Akrepi

Ju duhet të heshtni situata të caktuara komplekse, dhe kjo nuk është e lehtë sidomos në nivelin emocional, sepse ditët e para të shkurtit nuk ishin të lehta nga ky këndvështrim. Disa prej jush janë lënduar nga disa qëndrime të njerëzve të caktuar, nga momente të caktuara nervozizmi të fortë të përjetuar . Nëse mund t’ju jap disa këshilla, duke filluar nga e Mërkura, përpiquni të gjeni strategji të reja për tu bërë më mirë. Dielli fillon një tranzit të rëndësishëm!

Shigjetari

E juaja është shenja e evolucionit, inovacionit , dhe tani ju me të vërtetë mund të filloni ta shikoni të ardhmen me shumë interes. Do t’iu rrethojë një qiell shumë i rëndësishëm, i përshtatshëm për aftësitë e tua dhe mbi të gjitha plot me atë gjallëri, me ato emocione, me atë energji të madhe që duhet gjithashtu të duash. Dhe ky është një tregues i dobishëm për të gjithë ata që kanë qëndruar në vend!

Bricjapi

Këto ditë ju po vëzhgoni nga larg disa situata që ndryshojnë, por unë mund të flas për një periudhë jashtëzakonisht të rëndësishme, madje të favorshme për dikë. Indikacionet për javët e ardhshme janë të dobishme dhe gjithashtu duke filluar nga e Mërkura, falë Diellit edhe më afër shenjës suaj, dashuria mund të jetë përsëri e rëndësishme ! Zgjedhje të caktuara që ndikojnë në jetën tuaj do të jenë më të lehta për t’u bërë, për t’u menaxhuar.

Ujori

Këto ditë ju jeni përfshirë në këtë përqendrim të madh të planetëve: shumë po pyesin nëse është pozitiv apo negativ, në të vërtetë është pozitiv vetëm për ata që duan të ndryshojnë. Me fjalë të tjera, ju jeni në një situatë shumë të veçantë Situatat e mira mund të vijnë dhe mbi të gjitha nuk do të ketë asnjë ngarkesë shpërthyese që çon në të qenurit i zemëruar, nervoz, i zemëruar me të gjithë. Qiell shumë intrigues për dashuritë e reja!

Peshqit

Ju jeni gati për të festuar hyrjen e Diellit në shenjën tuaj . Në fund të muajit do të ketë gjithashtu një Venus shumë të favorshëm, mund të themi se kjo është një javë e mbara, e cila fillon të sigurojë ato kapacitete të duhura për veprim, reagim dhe ekuilibër që kishin munguar muajt e fundit. Gjithashtu është një moment fatal për marrëdhëniet e reja romantike!/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Mbajnë kurorën/ Shenjat e horoskopit që gënjejnë më së miri

Publikuar

-

Nga

Mbajnë kurorën/ Shenjat e horoskopit që gënjejnë më së miri

Të gjithë njerëzit gënjejnë, por ekzistojnë dy kategori njerëzish, ata që gënjejnë për shpëtim dhe ata që kanë lindur për të gënjyer. Karakteristikat e shenjave të horoskopit na orientojnë se personat që iu përkasin këtyre tri shenjave janë të lindur për të gënjyer dhe nuk duhet t’iu zëmë besë kurrë.

Peshorja

Personat që i përkasin shenjës së Peshores e kanë për natyrë që nuk përfundojnë kurrë duke folur deri në fund dhe e mbulojnë veten me një vello misterioze. Duke u rritur, këta individë perfeksionohen vetëm me aftësinë për të gënjyer, prandaj njerëzit e tyre të dashur me të cilët ata qëndrojnë nuk kanë mundësi të dënojnë pabesinë e Peshores. Këta njerëz po kështu sillen edhe në vendin e punës, sepse ata janë mësuar me manipulimin e njerëzve të tjerë, duke i detyruar kolegët të punojnë për ta nëpërmjet të gjitha gënjeshtrave. Falë kësaj karakteristike, nga Peshorja ka mashtrues të kualifikuar, avokatë të famshëm dhe politikanë.

LEXO EDHE:  Femra që ka këtë shenjë horoskopi është më besnike nga të gjitha

LEXO EDHE:  Astrologjia ka një shpjegim të saktë për “vrasësit serial”

Binjakët

Nga natyra e tyre, përfaqësuesit e kësaj shenje janë njerëz me dy fytyra, që do të thotë se ata kanë një pasion për mashtrim në gjak. Kjo është e kuptueshme që nga fëmijëria, por është veçanërisht e dukshme kur Binjakët bëhen të rritur. Ata lehtë mund t’i manipulojnë të tjerët në avantazhin e tyre.

Të lindurit e kësaj shenje janë të kujdesshëm, kanë gjithmonë një justifikim të përgatitur mirë dhe mjaft logjik dhe prandaj nuk besojnë se thjesht nuk munden.

Peshqit

Pronarët e fantazisë së pakufishme, të lindur nën shenjën e Peshqeve, janë mjeshtrit e vërtetë të gërshetimit të intrigave. Është interesante të theksohet se Peshqit rrallë gënjejnë për t’u pasuruar dhe për të përfituar. Aq shumë mashtrojnë sa që fillojnë edhe vetë tu besojnë mashtrimeve të tyre.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Tre shenjat më të fuqishme dhe karizmatike të zodiakut

Publikuar

-

Nga

Tre shenjat më të fuqishme dhe karizmatike të zodiakut

Luani

Edhe pse në fillim kjo shenjë e zodiakut mund të duket paksa frikësuese dhe arrogante, ekziston një arsye pse askush nuk është kurrë në gjendje t’i rezistojë urdhrave të Luanit. Shenja e diellit ka një komandë shumë të fortë mbi gjuhën e tyre dhe ka një prani më të madhe se jeta.

Akrepi

Ka diçka në lidhje me pasionin dhe angazhimin e kësaj shenje dielli që shumica e njerëzve ndihen të frikësuar me praninë e tyre të thjeshtë. Nuk është nga ata që ankohen, lehtë mund të trajtojnë vetë detyrat, madje edhe pa kërkuar ndihmë.

LEXO EDHE:  Nuk duan të ndajnë partnerin me askënd/ Shenjat më xheloze të vitit 2021

LEXO EDHE:  Horoskopi i financave/ Parashikimi i yjeve për paratë, si do të jetë java e ardhshme për xhepat tuaj

Demi

Demi është padyshim një nga shenjat më të fuqishme dhe dominuese të zodiakut. Ata e dinë se çfarë duan dhe gjithashtu dinë si ta marrin atë me grep ose me hile. Ata janë kokëfortë, të vendosur dhe këmbëngulës dhe me të vërtetë nuk marrin asnjë për përgjigje. Me një personalitet intensiv dhe aventuresk, ata nuk frikësohe kurrë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 15 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Dashi

Gjatë kësaj dite, falë ndikimit të Mërkurit dhe Saturnit, do keni ide shumë të qarta dhe do e dini si dhe kur të veproni. Ju të dashuruarit do jeni bujarë me partnerin tuaj dhe do e lini më të lire atë. Kujdes sepse ai mund te përfitojë nga kjo dhe t’iu hipë në qafë. Ju beqarët nuk duhet të thurni ëndrra të parealizueshme sepse do e lëndojnë veten më tepër nga sa mund ta kenë imagjinuar. Në punë do jetë ditë e favorshme edhe për të folur për disa kontrata që keni nënshkruar më parë. Shefat do jene në humor dhe mundet t’ua ndryshojnë ashtu si ju doni. Në planin financiar do fryje një stuhi e madhe për shkak të gabimeve që keni bërë kohët e fundit.

Demi

Gjatë kësaj dite jo çdo gjë do ju ecë shumë mirë dhe mund të mërziteni në disa momente. Për ju që keni një lidhje dita nuk do jetë shumë e favorshme. Do jeni të qartë në mendime, por shpesh nuk do keni guxim të hidhni hapa. Ju beqarët do jeni me më shumë fat se kurrë dhe do e gjeni princin e tuaj të kaltër. Kënaqësitë dhe emocionet do jenë të mëdha. Në punë mund të filloni projekte ambicioze, por ende nuk e dini mirë rrugën që do ndiqni për t’i realizuar. Gjendja e financave do jetë e mirë deri në mesditë, por për shkak të disa shpenzimeve të pamenduara situata mund të ketë lëkundje.

Binjakët

Ndryshime? Patjetër që do ketë gjatë kësaj dite, por duhet të dini cilat hapa të hidhni fillimisht. Ka mundësi që duke qenë shumë të ngarkuar me punë ta lëni disi pas dore partnerin tuaj. Mirë është të flisni me të dhe t’ia sqaroni gjithçka para se të keni probleme. Sipas Dritare.net, ju beqarët do keni vetëm disa takime normale dhe do mbeteni sërish vetëm. Në punë do doni të bëni shumë gjëra njëherësh, por ka rrezik të mos keni shumë energji. Bëni ato më thelbësoret dhe të tjerat lërini për në vijim. Në planin financiar gjithçka do ndryshoje për mirë falë mbështetjes së madhe që do iu japin disa familjarë.

Gaforrja

Planetët do ju ndihmojnë në shumë sektorë gjatë kësaj dite. Dëgjojeni shpirtin tuaj të brendshëm dhe keni për ta parë që do bëni zgjedhjet e duhura. Ju që keni një lidhje do ndiheni të kënaqur në krahët e partnerit dhe do jeni gati të bëni edhe ndonjë çmenduri me të. Kënaqësitë dhe emocionet do jenë të paimagjinueshme. Ju beqarët do kaloni momente te mrekullueshme pranë disa personave dhe do jeni gati të merrni edhe vendime. Në punë do keni edhe më shumë besim tek vetja dhe do ja dilni pa shumë mundim e sakrifica. Bashkëpunëtorët do ndihen me fat që do ju kenë pranë. Me financat do tregoheni të kursyer dhe të arsyeshëm. Fatmirësisht gjendja do përmirësohet.

Luani

Mundohuni të mos e teproni me asgjë gjatë kësaj dite sepse gjërat mund t’iu dalin jashtë kontrollit atëherë kur nuk do e prisni. Ju të dashuruarit shfrytëzojeni sa të mundni ditën e sotme sepse jo gjithmonë do ju shfaqen mundësi të tilla. Partneri do ju mbajë në pëllëmbë të dorës. Ju beqarët do përjetojnë kënaqësi pafund falë disa personave qe i keni njohur rishtazi. Në punë, nëse jeni përgjegjës të një grupi punonjësish, do ju duhet të jeni më tolerantë dhe më të kuptueshëm. Në fund të fundit të gjithë mund të gabojnë. Në planin financiar duhet të ndërmerrni iniciativa për ta ndryshuar sa më parë gjendjen sepse në të kundërt do keni probleme serioze.

Virgjëresha

Sot do jeni shumë më të motivuar për të gjetur zgjidhjet më ideale dhe për t’i dhënë më shumë shkëlqim jetës. Ekuilibri, qetësia dhe mirëqenia do mbizotërojë gjithë kohës për ju që jeni në një lidhje. Do ndiheni aq mirë pranë njëri-tjetrit saqë hera herës do ju duket sikur jeni mbi re. Ju beqarët do dashuroheni kokë e këmbë me një person që do ua prezantojnë miqtë. Në punë gjërat do ju ecin goxha mirë dhe do vazhdoni projektin që keni nisur. Për ju asnjë mision nuk është i pamundur. Gjendja e financave do konsolidohet. Do filloni edhe disa projekte të rëndësishme dhe do ndiheni mjaft të qetë.

Peshorja

Sot ka mundësi të merren vendime të shpejta dhe në disa momente mund të ndiheni me të vërtete në vështirësi. Mërkuri do jetë i pozicionuar keq në jetën tuaj në çift dhe debatet me partnerin do jenë të njëpasnjëshme. Nuk do ndiheni asnjë moment të qetë. Ju beqarët do merrni ftesa të shumta dhe do jeni ne dilemë se çfarë zgjedhjeje të bëni. Në punë do e keni të vështirë të ecni përpara. Projektet që do iu jepen do kërkojnë shumë mund e sakrifica, çka do jetë e papërballueshme për ju. Sipas Dritare.net, në planin financiar Jupiteri do ju mbështesë fort dhe do ju sjellë fat. Gjendja do jetë aq e mirë sa mund t’i shlyeni edhe disa borxhe.

LEXO EDHE:  Kemi lajme të këqija/ Këto shenja do ta lajnë me lot 2019

LEXO EDHE:  Si do të jetë dita e Krishtlindjes për secilën nga shenjat e horoskopit?

Akrepi

Sot do keni disa ide në kokë dhe duke menduar se keni të drejtë nuk do e dëgjoni aspak mendimin e të tjerëve. Nuk do ju mungojnë gjithë kohës kritikat për punët e të tjerëve. Nëse jeni në një lidhje ka rrezik të tregoheni më impulsivë dhe kjo do i shtojë debatet e mosmarrëveshjet mes jush. Nëse jeni beqarë do i merrni gjërat shtruar dhe nuk do nxitoheni për asgjë. Shumë shpejt kanë për t’iu dalë mundësi të shkëlqyera edhe për ju. Jeta juaj profesionale nuk do ju ecë më së miri sepse do i bëni gjërat me inat dhe pa marrë mendimet e të tjerëve. Financat mbajini gjithë kohës nën kujdes nëse nuk doni të keni probleme serioze më pas.

Shigjetari

Sot do viheni përballë evidencave dhe mund të prishen edhe disa kontrata të mëdha. Nëse keni një lidhje lëreni të lirë kreativitetin dhe bëni ato që do ndieni pa e kushtëzuar shumë veten. Beqaret do preferojnë më shumë të qëndrojnë të lirë dhe të mos fillojnë tani për tani asnjë angazhim. Në punë duhet të bëni pak më shumë përpjekje për të arritur atje ku keni dashur. Pavarësisht sfidave të vështira që do ju dalin nuk duhet të dorëzoheni. Në planin financiar do keni fat dhe do fitoni shuma goxha të majme. Mos hezitoni herë pas here të shihni edhe numrin tuaj të fatit.

Bricjapi

Falë Hënës që do ndikojë shumë pozitivisht sot do jeni më të disponueshëm për çdo gjë dhe më bujarë. Do i dëgjoni të tjerët dhe di respektoni mendimet e secilit. Për ju të dashuruarit do jetë një ditë e bekuar nga yjet. Kënaqësitë dhe emocionet do jenë të paimagjinueshme. Ju beqarët do keni një ditë normale e pa takime të veçanta. Duhet të bëni edhe pak më tepër durim që ta ndryshoni statusin dhe të filloni një lidhje emocionuese. Në punë më në fund do shihni fundin e tunelit dhe kjo do ju shtojë gëzimin në shpirt. Do jeni edhe më të motivuar nga më parë. Financat do i menaxhoni me kujdes dhe maturi dhe nuk do keni aspak probleme.

Ujori

Sot do ëndërroni shumë dhe nuk do i mbani këmbët në tokë çka mund të shtojë edhe zhgënjimet. Kujdes me fjalët dhe gjestet në çdo moment. Nëse keni një lidhje mos mendoni se partneri është magjistar dhe më shkopin e tij mund t’ua plotësojë çdo dëshirë. Nëse jeni ende beqarë bëni edhe pak durim dhe keni për ta parë që gjërat do ju ecin si keni menduar. Në punë do jeni të ndërgjegjshëm dhe mjaft profesionistë. Në asnjë moment nuk do ju dalë situata nga duart. Sektori i financave do jetë i paqëndrueshëm megjithatë me pak përkujdes më shumë mund ta kaloni ditën pa arritur në katastrofë.

Peshqit

Gjatë kësaj dite do keni shumë nevojë të mbështeteni nga të tjerët për të ecur përpara. Duke pasur pranë dikë nuk do keni frikë të hidhni asnjë hap. Ju që jeni në një lidhje do arrini ta përmirësoni jetën tuaj dhe do ndiheni të qetë pranë partnerit. Toleranca dhe mirëkuptimi do mbizotërojë gjithë kohës. Ju beqarët do bini në dashuri me një të afërm të miqve dhe do keni disa ndryshime në jetën tuaj. Në punë, çdo gjë që ju do bëni do shihet nga shefat dhe do merrni përgëzime të njëpasnjëshme. Shpirti juaj konkurrues do ju bëjë të mos dorëzoheni edhe para sfidave. Me financat duhet të tregoheni sa më të kursyer në mënyrë që të mos ju lindin aspak probleme./CNA.al

LEXO TE PLOTE