Connect with Us

Video-fakt/ Si gënjen kërmilli i Lulit

Aktualitet

Video-fakt/ Si gënjen kërmilli i Lulit

Publikuar

-

Moti i keq, reshjet e borës dhe prezencat e akullit sollën vështirësi qarkullimi në disa zona, ku dendësia e reshjeve ishte më e lartë. Emergjencat, në kohë rekord arritën të normalizonin situatën dhe të gjitha rrugët nacionale të jenë të kalueshme.

Rruga Librazhd-Qafë Thanë-Korçë, një nga akset më problematike në sezonin e dimrit, ka qenë e kalueshme edhe e aksesueshme gjatë gjithë ditës së sotme.

Por si gënjen Edmond Spaho? Pak minuta më parë kërmilli i Lulit alarmoi banorët e zonës dhe jo vetëm , duke deklaruar se rruga është e bllokuar dhe nga prezenca e akullit janë regjistruar edhe disa aksidente.

Po ashtu Spaho deklaroi se qeveria harxhon 11.6 milion euro në vit për mirëmbajtjen e aksit Fier-Elbasan-Korçë, ndërsa sot në këto rrugë shihet të punojë vetëm një borëpastruese dhe nuk është hedhur asnjë kokërr kripë. Edhe në këtë deklaratë, Spaho dezinformon, pasi kontrata është 11.6 milionë euro për katër vjet dhe jo për një vit.

LEXO EDHE:  Kosovë, Veseli ndërpret përfundimisht seancën plenare

Jo vetëm me situatën në rrugë, por kërmilli i Lulit duhet ta kuptojë që nuk fitohet me skenare imagjinare e mashtrime me shifrat.

Spaho le të bëjë politikë, është në të drejtën e tij, por të mos gënjejë publikisht. Faktet flasin ndryshe. CNA.al ka siguruar foto dhe video, ku dallohet qartë që rruga duket e hapur.

Votat nuk fitohen me gënjeshtra e duke shfrytëzuar kushtet ekstreme natyrore. Me këto fakte konkrete sfidojmë publikisht Spahon./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

A ka bërë Najada Çomo ndërhyrje në fytyrë? Flet kirurgu estetik

Publikuar

-

Nga

Panajot Papa është një kirurg estetik, i cili i ftuar mbrëmjen e sotme në “Zonë e lirë” ka dhënë mendimin e tij për disa politikanë të njohur shqiptarë nëse kanë bërë ndërhyrje estetike në fytyrë apo jo.

Në ekran është shfaqur edhe fotoja e kandidates për deputete nga PS dhe mjekes Najada Çomo.

“Në këtë lloj rasti, fotografia e dytë ka më shumë ndriçim. Fotografia në këtë lloj rasti duket sikur ka bërë një trajtim, por duhet parë pacienti. Ekzistojnë disa filtra në Instagram që mund të arrihet një foto e tillë. Mund të ketë bërë botoks tek balli”, tha doktori./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Sot biznesmen dhe politikan/ Agron Shehaj zbulon si e fitoi milionin e parë

Publikuar

-

Nga

Kandidati për deputet i PD, Agron Shehaj është pyetur se si e fitoi milionin e parë

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka treguar fillimet e tij në biznes dhe ndihmën që i kanë dhënë prindërit.

“Në 2005 mora 40 mijë euro borxh tek prindërit, prindërit e mi ishin punëtor në Itali. Me shumë punë, janë edhe mjeshtra të kursimit, i mblodhën këto para. Si e kam bërë milionin e parë? Kjo është pyetja ime e preferuar. Është suksesi i parë ai që më jep më shumë kënaqësi. Me shumë punë, mund dhe duke rrezikuar. Është falë prindërve të mi që kam arritur sukseset që kam arritur. Me 40 mijë euro fillova biznesin, përballova shpenzimet e para, pastaj me shumë punë, bëra nja ca borxhe kuptohet. Biznesin e kam krijuar këtë për tregun italian. Babait ia ktheva paratë pas 3 vitesh”, tha Shehaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Publikuar

-

Nga

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me deklaratat e ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim, për shit-blerjen e votës.

Rama tha se Kim është përdorur në mënyrën më brutale nga opozita e Lulzim Bashës.

Kreu i qeverisë deklaroi në Vizion Plus se është shumë dakord me thirrjen e ambasadores për fenomenin e shit-blerjes së votës.

Ambasadorja amerikane është keqpërdorur në mënyrën më brutale, duke e kthyer krejt jashtë kontekstit, në ikonë propagande, të atyre që duan të kthehen në qeveri. Ambasadorja amerikane ka thënë një gjë që e dimë të gjithë, që jam 100% dakord, që ka bazë, lidhur me shit-blerjen e votës. Nuk ka fare diskutim! Nuk di çfarë të dhënash ka ajo, por nuk duhet të kesh të dhëna për të shprehur këtë shqetësim”, theksoi Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE