Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Dashi

Sot duket se keni një dëshirë të madhe për të dashur dhe një shtysë të fortë në këtë kuptim, falë edhe Hënës në shenjën tuaj të zodiakut. Ky moment mund të jetë pozitiv ose pak i vështirë për tu menaxhuar: nëse keni një person të dashur pranë jush, do të jetë e përshtatshme të lini hapësirë ​​të madhe për dashuri, por nëse ka mundime është normale që të shfaqen hutime. Duhet të keni kujdes dhe mos harroni se Afërdita do të jetë shumë aktive në dy muajt e ardhshëm, kështu që historitë e reja duhet të forcohen.

Demi

Për të shijuar më mirë këtë Ditë të Shën Valentinit, duhet të përpiqeni të lejoni që gjërat t’ju rrëshqasin dhe të shmangni kthimin për të zgjuar polemika dhe distanca të caktuara që kanë qenë një konstante në fillim të shkurtit. Nuk është gjithmonë e lehtë për të zgjidhur problemet dhe për të gjetur zgjidhje të përshtatshme, por shumë varet edhe nga personi pranë jush dhe të cilin e doni. Kohët e fundit ka pasur pak trazira në çift.

Binjakët

Me personin e duhur në krah, mund ta shijoni plotësisht këtë ditë . Ju keni Hënën, Venusin, Diellin, Jupiterin dhe Saturnin të favorshëm dhe kjo tregon një dëshirë të madhe për të rilindur dhe për të filluar përsëri, madje edhe në dashuri. Fatkeqësisht, që nga fundi i dhjetorit, dikush ka qenë i sëmurë dhe po pret lajme të mira për të rimarrë energjinë: këto ditë mund të mbërrijë!

Gaforrja

Dashuria është e rëndësishme dhe ndonjëherë është gjithashtu e drejtë të përpiqesh të braktisësh konfliktet dhe shqetësimet për t’i dhënë hapësirë ​​vetëm mendimeve pozitive. Këshilla për sot është pikërisht kjo, edhe sepse Hëna e kundërt mund të shkaktojë një farë tensioni . Kujdes nga marrëdhëniet e gjata!

Luani

Tani, dashuria është më e rëndësishme për ju se kurrë, sepse ka pasur kaq shumë tensione në punë sa që mund të mendoni se nuk doni më të bëni gjëra të caktuara. Jeta juaj ka ndryshuar pak dhe madje dashuria duhet të ishte përshtatur me disa transformime, ndërsa duket se nuk ka qenë evolucioni që do të kishit dëshiruar. Ju duhet një referencë që i qëndron forcës dhe energjisë tuaj , dhe është koha ta kërkoni!

Virgjëresha

Këto ditë ju kanë parë shumë të zënë në punë, por sot ndjeheni më të lirë për të shprehur ndjenjat tuaja . Hëna nuk është më e kundërt dhe pasditja do të jetë më e mirë se mëngjesi, prandaj vazhdoni edhe për pasionet tuaja! Nëse nuk ka histori dhe ju jeni vetëm, mbase është për shkak se jeni shumë kritik ndaj vetes dhe atyre përreth jush.

Peshorja

Sot duhet të shmangni kthimin në të kaluarën, ankesat dhe dëshirën për të jetuar një ndjenjë më të lirë . Hëna është e kundërt, e cila bllokon dashurinë: ndoshta nuk mund të shihni një person, ose nëse e shihni, mund të mos ndiheni në formë të përsosur. Sidoqoftë, ky është një tension i vogël që mund të kapërcehet shumë shpejt. Horoskopi i Paolo Fox ju sugjeron t’i merrni gjërat me shumë qetësi sot.

LEXO EDHE:  Këto janë 5 gjërat që çiftet e dashuruar i bëjnë çdo ditë të vitit

Akrepi

Në dashuri jeni gjithmonë shumë kërkues dhe në këto dhjetë ditët e para të shkurtit keni qenë edhe më shumë. Në këtë periudhë është normale të ndiheni pak nervoz dhe të trazuar , edhe sepse nuk ndieni se keni forcën e duhur për të dashur. Shumë, megjithatë, varet nga njerëzit me të cilët rri: shpresa është se nuk ka pasur një krizë serioze në muajt e fundit. Të yjet do të lejojë për një rikthim të pjesshëm në këtë ditë.

Shigjetari

Sot jeni veçanërisht i fortë në dashuri ! Nëse ka një person që ju intereson, këshilla është të vazhdoni tutje; problemi është nëse keni një dyshim midis dy personave. Nëse ka pasur një ndarje të kohëve të fundit, kjo është një ditë që mund të rëndojë rëndë në kujtesën e emocioneve që nuk janë më të pranishme. Për ju, megjithatë, e ardhmja është gjithmonë më e rëndësishme se e kaluara, prandaj do të ishte më mirë të përqendroheni në atë që do të jetë!

Bricjapi

Kjo Ditë e Shën Valentinit mund të jetë paksa e nënshtruar për ju , që ndoshta jeni të zemëruar ose keni përjetuar disa tensione mjaft të larta në familje. Ky është një moment që ju sheh në qendër të një transformimi të madh që në fund të fundit do të jetë pozitiv, por të bësh atë që dëshiron nuk duket e mundur në disa raste, ose ka njerëz që vozisin kundër teje. Sot ju mund të ndiheni të çuditshëm për këtë. Shpresa është që të keni pranë personin e duhur: në atë rast, shmangni diskutimet e panevojshme!

Ujori

Ju keni një dëshirë të madhe për liri, e cila këto ditë megjithatë është pak e kufizuar . Ju duhet të merrni kohën tuaj dhe të përpiqeni të zgjidhni një problem të vogël. Ju keni një dëshirë të madhe për të eksploruar të ardhmen dhe pranvera dhe vera do të jenë stinë shumë të rëndësishme në këtë drejtim. Të kesh Jupiter, Saturn dhe shumë planetë të tjerë në shenjë çliron mendjen dhe gjithashtu jep fat të mirë në takime.

Peshqit

Kohët e fundit keni menduar nëse personi që keni në krah është personi i duhur për të dashur, ndërsa dikush që ka qenë vetëm për një kohë të gjatë në mënyrë të pashmangshme do të kalojë një Shën Valentin të nënshtruar. Ju keni aftësinë e madhe për të shkuar në fund dhe të përballeni me probleme dhe pastaj të ktheheni dhe të ndjeheni të lirë në fund. Nëse keni kaluar një ndarje, së shpejti do të gjeni ekuilibrin tuaj. Kjo është e diela e duhur për të vlerësuar se çfarë të bëni në funksion të së ardhmes dhe për të kuptuar se sa e rëndësishme është dashuria./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Bëjnë gjithçka për të kapur majat/ Dy shenjat më egoiste të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Bëjnë gjithçka për të kapur majat/ Dy shenjat më egoiste të horoskopit

Dashi

Kur e kuptoni se çfarë dëshironi, thjesht shkoni për ta marrë. Është diçka pozitive, për aq kohë sa mund ta kontrolloni. Ja që shpesh ndosh që situata t’ju dalë jashtë kontrollit. Natyrisht, mundoheni ta shpjegoni pse copa e fundit e picës e mbetur në kuti ju takon juve dhe askujt tjetër, ndërsa në sytë e të tjerëve mbeteni gjithmonë i etiketuar si egoist!

Luani

Motoja juaj është ‘çfarë të sheh syri, atë do marrësh’. Karakterizoheni nga guximi për të kaluar çdo pengesë, vetëm e vetëm që të arrini majën. Nuk e mendoni aspak që të ndaleni kur shihni diçka që doni, duke e bërë të qartë për çdokënd tjetër që të vetmit fitimtarë jeni ju dhe vetëm ju! E nëse dikush tjetër e do të njejtën gjë si ju, thjesht uleni ta këshilloni që po bën gabimin më të madh të jetës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 14 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 maj 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Nëse diçka në dashuri ju shqetëson në mendime, do të jetë me vend që këtë të premte të adresoni çështjet siç duhet. Lidhur me punën, pavarësisht krizës së përgjithshme, diçka e mirë rezervohet në qiell. Tregoni vëmendjen e duhur!

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Sipas horoskopit(14 maj), për sa i përket dashurisë, fundjava do të sjellë rezultate të mira. Sa i përket punës duhet të merrni kohë para se të veproni. Përdorni mendimet siç duhet.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Nëse shkëndija nuk është ndezur për një kohë të gjatë, tani është koha për të ecur përpara. Sa i përket punës, falë një propozimi të ri, do të jetë e mundur të përballesh me disa risi.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Në dashuri ka ardhur koha të ktheheni në lojë, ndërsa në punë është e nevojshme t’i kushtoni vëmendje të madhe vendimeve që do të merren. Mos u ngutni.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Sipas kësaj fundjava do t’ju sjellë disa këshilla, por gjithashtu do të ngrejë dyshime në lidhje me ndjenjat. Sa i përket punës, gjithçka po shkon mirë falë një vetëvlerësimi në rritje. Vazhdoni kështu!

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Venusi filloi me një tranzit të veçantë dhe kjo do t’ju çojë të jeni shumë tolerant në diskutime. Durimi do të jetë i nevojshëm edhe në punë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Nëse ka pasur një krizë në dashuri, diçka mund të ndryshojë në orët e ardhshme. Sa i përket punës, ka ardhur koha të ndryshojmë dhe të shikojmë pak përreth.

LEXO EDHE:  Të paharrueshme/ Gratë e këtyre shenjave e lenë ish-in me pasoja

LEXO EDHE:  Horoskopi i shëndetit/Më thuaj çfarë shenje je, të tregoj pikat e dobëta në trupin tuaj

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Hëna nuk është më kundër jush. Dallimet duhet të zgjidhen sa më shpejt, që të jetë e mundur. Në vendin e punës nuk jeni plotësisht të kënaqur: disa vështirësi ju fusin në krizë të madhe.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Hëna ka qenë në opozitë për disa ditë, por nuk duhet të dorëzoheni. Mos u dorëzo kurrë. Sa i përket punës, e premtja do të jetë një ditë për tu marrë me energjinë e duhur.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Ndryshimet që ekzistojnë në çift mund të zgjidhen me një komunikim të mirë. Sa i përket punës, ju mund të bëni disa gabime, për shkak të shpërqendrimit tuaj.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Takimet e këtyre ditëve do të jenë shumë interesante, për të ardhmen. Kjo vlen si për dashurinë ashtu edhe për mjedisin e punës.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Para se të thoni ndonjë gjë, mendohuni dhe përpiquni të përdorni fjalët e duhura. Për sa i përket punës, lodhja ju bën të ndjeshëm: nervozizmi juaj rrjedh gjithashtu nga kjo situatë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 13 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 maj 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Lajm i mirë për dashurinë, ndër të tjera me një person të lindur nën shenjën e Binjakëve mund të keni një histori të mirë. Ju dëshironi të lëshoni, por gjithashtu duhet të kapërceni një pengesë. Në punë, tani mund të ndryshoni dhe të filloni diçka të re gjithashtu!

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Lajm i mirë për dashurinë: një mirëkuptim i mirë mund të lindë me ata që kanë lindur nën shenjën e Binjakëve, por kujdes për ish-in. Në punë, jeni paksa i trazuar dhe keni Jupiterin dhe Saturnin përballë. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe mos u dorëzoni!

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Hëna, Mërkuri dhe Venusi janë në anën tuaj, një lajm i shkëlqyeshëm për dashurinë. Në punë, mos mendoni negativisht tani!

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Yjet tani janë premtues dhe ata që janë bashkë për një kohë të gjatë gjithashtu mund të bëjnë projekte të rëndësishme. Në punë, lajme të mira.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Për ndjenjat, situata është pak e veçantë, ju mund të keni mendime të dyta. Ëhtë më mirë të jesh i kënaqur me atë që vjen në vend që të nervozohesh!

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Venusi dhe Hëna janë disonante dhe dashuria ndikohet shumë nga kjo. Në punë, nëse po kërkoni një bonus, prisni javën tjetër!

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Hëna, Merkuri, Venusi, Jupiteri dhe Saturni janë në anën tuaj dhe kjo do të thotë që për dashurinë gjithçka po shkon mirë, përfitoni prej saj. Në punë, ka pak entuziasëm në ajër, por nëse filloni një projekt herët mund të keni një lajm të mirë!

LEXO EDHE:  “Kam frikë nga dashuria ime”/ Antonela dedikim për Mevlanin?

LEXO EDHE:  Horoskopi javor i financave/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të shtyni një përballje deri të hënën e ardhshme, tani është më mirë të shmangni argumentet në dashuri. Në punë, momenti është delikat: pranoni atë që ju ofrojnë, përpiquni të mos hapni mosmarrëveshje dhe mosmarrëveshje!

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Hëna dhe Venusi janë të kundërta, është më mirë të qëndroni të qetë në dashuri. Në punë, përpiquni të merreni me të gjitha problemet!

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Çiftet më pak të qëndrueshme mund të kenë keqkuptime dhe komplikime gjatë fundjavës. Në punë, jeni të pavendosur dhe nuk dini në cilën rrugë të shkoni!

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Hëna është e favorshme dhe tani ka ardhur koha për të folur, për të përfituar nga këto mundësi të bukura. Në punë, moment shumë pozitiv: filloni të planifikoni për të ardhmen!

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Në dashuri ka shumë polemika, më mirë për të mbajtur diskutimet larg. Në punë, ju jeni të lodhur, por mund të ndodhë që një bashkëpunëtor t’ju zemërojë.

LEXO TE PLOTE