Connect with Us

Video/ Malltezi ‘diskrediton’ Blushin: Kur i hedhin ndonjë kockë, nuk e ka problem të lëpijë atë që pështyn

Politikë

Video/ Malltezi ‘diskrediton’ Blushin: Kur i hedhin ndonjë kockë, nuk e ka problem të lëpijë atë që pështyn

Publikuar

-

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi vijon të diskreditojë Ben Blushin dhe median e drejtuar nga ai.

Ai ka publikuar një video në rrjetet sociale të disa viteve më parë, të Ben Bllushi në Parlament  ku i thotë Klosit ‘parazit’ që e paguan Dako dhe krimi.

Sipas Malltezit, kjo tregon qartë se si i dijnë mirë vjedhjet e i denoncojnë pa frikë, por kur i hedhin ndonjë ‘kockë’ nuk e kanë fare problem të lëpijnë atë që pështynë.

‘Ja kush me perfaqson mua: zeri kunder PPP-ve korruptive, qe i thote Klosit Parazit qe e paguan Dako dhe krimi, qe e quan afere korruptive vjedhjen e 430 milione € me mafien e plehrave. Kjo eshte fabula e ketij populli: I dine vjedhjet & i denoncojne pa frike POR kur ju hedhin ndonje kocke nuk e kane fare problem te lepijne ate qe peshtyne./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Monika tallet me Metën/ Nuk më ndjek në Instagram se ka frikë mos i kërkoj dekorata

Publikuar

-

Nga

Fakti që Ilir Meta ka dhënë shumë dekorata gjatë ushtrimit të detyrës si president, nuk i ka bërë përshtypje vetëm Edi Ramës dhe qytetarëve, por edhe bashkëshortes së tij, Monika Kryemadhit.

Kryetarja e LSI-së u është përgjigjur pyetjeve të qytetarëve në ‘Instagram’, në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Pyetjes përse Meta nuk e ndjek në Instagram, ajo i është përgjigjur se ka dy mundësi. Sipas saj, Meta ka frikë mos i kërkon ndonjë dekoratë në inbox ose do të mbajë marrëdhënie institucionale.

Dy mundësi ka: Sepse do të mbajë marrëdhënie institucionale. Ka frikë mos i kërkoj ndonjë dekoratë në inbox. Po më mirë pyesni Ilir Metën”, shkruan Kryemadhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama jep lajmin mirë/ Së shpejti hapet aeroporti i Kukësit

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një lajm të mirë mbrëmjen e sotme.

Aeroporti i Kukësit do të jetë gati brenda pak ditësh.

Pëmes një postimi, shefi i qeverisë shkruan se do të jetë aktiv shumë shpejt dhe fluturimi i parë duket se do të nis me çunat e Londrës.

“3D
*O çunat e Londrës bohuni gati se so mo pun mujsh”, shkruan Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Mona je e jona”/ Qytetarët në Korçë i “presin rrugën” Kryemadhin

Publikuar

-

Nga

Qytetarë të shumtë kanë dalë për të pritur Monika Kryemadhin në Libonik të Korçës, vend në të cilën ajo do të vijojë turin e fushatës elektorale.

Qytetarët, nuk i kanë kursyer thirrjet “Rama Ik”, por edhe thirrjet për Kryemadhin, duke thënë “Mona je e jona”.

Mesa duket ky takim ka lënë shije të mirë tek vetë shefja e LSI, e cila mbi videon e publikuar ka shkruar:

“Pritje emocionuese në Libonik të Korçës”, tha Kryemadhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE