Connect with Us

Rita Ora gëzon shqiptarët/ Shfaqet me veshje tradicionale në klipin e ri

Showbizz

Rita Ora gëzon shqiptarët/ Shfaqet me veshje tradicionale në klipin e ri

Publikuar

-

Rita Ora gëzon shqiptarët/ Shfaqet me veshje tradicionale në klipin e ri

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, ka publikuar klipin e saj më të ri, “Big”. Klipi i saj tërhoqi vëmendjen e të gjithë shqiptarëve duke i bërë të ndihen edhe më krenar për këngëtaren e cila po ndan gjithnjë e më shumë detaje nga vendi i saj me botën.

Në klip, Rita shfaqet e veshur me veshje tradicionale shqiptare të krijuara nga stilisti i njohur Vladrin Sahiti.

Në një intervistë  për  “Prive”, Rita ka treguar më shumë për këngën “Big “ dhe arsyen pse performoi me veshje tradicionale shqiptare në klip.

Fillimisht kur më erdhi ideja për të bërë mini-albumin doja të kisha një paraqitje vizuale të mahnitshme, për të përfaqësuar prjeardhjen time, gjë që gjithmonë e kam bërë me artin tim. Personi i vetëm që kisha në mendje ishte Valdrini, sepse i dua dizajnet e tij. Ai është aq i mirë në atë që bën dhe ai mori aq bukur gjithë esencën e kostumeve tradicionale, gjë që ishte perfekte për mua. Jam shumë falenderuese për ndihmën dhe që e bëri vizionin tonë të jetësohet”, është shprehur Rita.

Ndërkohë Rita u shpreh se në vitin 2021 do të jetë shumë aktive me projekte të reja në muzikë dhe kinematografi. Ajo ka dhënë dhe një mesazh për të gjithë shqiptarët e Kosovës me rastin e 13-vjetorit të Pavarësisë.

LEXO EDHE:  Këngëtarja e njohur akuzon Kanye-n se i ka vjedhur idetë dhe ka fakte!

“Hej Kosovë, urime Pavarësia! Të dua shumë, shumë! Shpresoj që të vijë shumë shpejt për të bërë një koncert me dashuri për ju. Më mungoni, shumë dashuri për të gjithë”, tha ndër të tjera Rita./ CNA.al 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Ka shumë dhunë dhe rrugë”/ Ana e Përputhen tregon pak nga jeta e saj: Do qanit nëse…

Publikuar

-

Nga

“Ka shumë dhunë dhe rrugë”/ Ana e Përputhen tregon pak nga jeta e saj: Do qanit nëse…

Ish konkurrentja e Përputhen Ana Lleshi ka zbuluar shumë pak detaje nga jeta e saj. Ajo është përfolur shumë në media dhe është shprehur se ka kaluar një fëmijëri shumë  vështirë dhe për këtë ka treguar sot në rubrikën “Në trotuar”.

“I kuptoj, ndoshta pasi edhe vetë kam një të kaluar jo shumë të bukur. Por jam shumë krenare për të shkuarën dhe gocën që jam sot. Kam histori që me të vërtetë trondit, nëse do e thosha pa censurë. E kam përqafuar atë të shkuar, dhe kam nisur të ec para. Nuk e kam thënë ende se ndoshta nuk kam gjetur momentin dhe vendin e duhur. Por me siguri që një ditë do ta bëj, por deri tani nuk jam ndjerë rehat.

Nëse ende nuk ua kam besuar as miqve të mi, se e dinë shumë pak njerëz, nuk e kam bërë pasi dua që të njihnin Anën që është sot, nuk kam dashur të më shohin për gjynah. Por të më shohin kështu si jam unë tani, me të mirat dhe të këqijat e mia. Nëse nuk më keni qejf, duhet të keni një arsye, por jo kot. Nuk dua që këto njerëz që nuk më duan, të më kenë qejf për shkak të historisë sime. Ka shumë dhunë dhe rrugë, por jo prostitucion”, shprehet ajo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Sot do të festonte ditëlindjen/ Land Hysi dhe Aurela Gaçe kujtojnë Dr Florin me fjalët prekëse

Publikuar

-

Nga

Sot do të festonte ditëlindjen/ Land Hysi dhe Aurela Gaçe kujtojnë Dr Florin me fjalët prekëse

Sot, i ndjeri, Dr.Flori do të festonte 42 vjetorin e tij të lindjes nëse do të ishte gjallë. Edhe pse ai nuk jeton më, muzika dhe arti i tij flasin ende sot.

Miq dhe artistë e kanë kujtuar Dr.Flori dhe kanë bërë dedikime shumë prekëse në këtë ditë.

Roland Hysi në një postim në rrjetet sociale shkruan: “Jo 15 vjet plako! Jo! Je akoma baba në këtë skenë dhe mungon, jo vetëm ti, por edhe vetë skena!”

LEXO EDHE:  Rita Ora ka një mesazh për politikanët e Kosovës

LEXO EDHE:  “Duhet të prekësh prapanicën që të mos ndodhë”/ Dua Lipa flet për supersticionet e shqiptarëve

Një tjetër artiste që ka kujtuar Dr. Florin është edhe Aurela Gaçe, e cila në postimin e saj shkruan: “Sot, ditēlindja jote Flor #baba Nēskene”./ CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aurela Gace (@aurelagaceofficial)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Roland Hysi (@landifornia)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Emisionin e kujt do të marrësh?”/ Xhensila Pere thumbon moderatoren

Publikuar

-

Nga

“Emisionin e kujt do të marrësh?”/ Xhensila Pere thumbon moderatoren

Modelja Xhensila Pere ka thumbuar moderatoren Xhesi Muçaj pasi zuri vendin e saj në emisionin “Dy botë.”.E ftuar në emisionin“ExPuls”, e pyetur se nga gazetari se emisionini e kujt do të merrte këtë herë, ajo është shprehur se nuk ka marrë emisionin e askujt por janë vetë njerëzit e pazotë  që nuk dinë ta mbajnë, duke iu referuar moderatores Xhesi Muçaj.

Xhensila zbuloi që moderatorja jo vetëm që nuk e kishte uruar, por e kishte hequr edhe nga folloëersat. Megjithatë ajo tregoi se nuk ka asgjë me të dhe i uron një shtatzëni të mbarë.

Unë nuk marr emisione, se nëse ka njerëz të pazotë që nuk dinë ta mbajnë nuk është faji im. Po më uroi patjetër, por kishte një formë shumë të çuditshme urimi, më hoqi nga folloëers-at. Ky ishte urimi, megjithatë e përshëndesim Xhesin, i urojmë shtatzëni të mbarë! Me një çun ishallah, meqë e kemi fiksim ne shqiptarët çunat”, u shpreh Xhensila./ CNA.al

LEXO TE PLOTE