Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Dashi

Kjo është një fundjavë e veçantë, ndërsa Dita e Shën Valentinit afrohet. Ju jeni ndër shenjat e preferuara, sepse ky është një qiell i rëndësishëm për të filluar nga e para në dashuri . Është e qartë nëse keni një histori të gjatë dhe keni pasur probleme, nuk do të jetë vetëm bashkëpunimi i një dite që do ta thërrasë dashurinë. Megjithatë, në përgjithësi mbetet një moment force për të gjithë ata që duan të rizbulojnë dëshirën për të qenë pranë dikujt. Nëse kjo nuk është më e mundur, mund të ndryshoni pikëpamjen tuaj për jetën në të ardhmen .

Demi

Sot mund të mbështeteni në Hënë në aspektin aktiv. Ditët e para të këtij muaji nuk ishin të shkëlqyera dhe madje edhe ata që kanë një projekt ose program të ri në pritje mund të vërejnë se nuk funksionon ose do të detyrohen të rregullojnë diçka. Këto janë ndryshime të vogla për të kryer si në dashuri ashtu edhe në punë . Në një nivel sentimental, në fakt, kjo Ditë e Shën Valentinit  mund të jetë pak djegese, kompromentuese, nervoze ose larg partnerit për shkak të shumë mendimeve.

Binjakët

Ju jeni pak i mërzitur sot , por nesër do të jetë më mirë. Me Venusin, Jupiterin, Hënën dhe Diellin të favorshëm mund të kaloni një Shën Valentin të mirë dhe të bëni diçka më shumë për ta afruar partnerin tuaj dhe për të qenë së bashku me një person që mund ta keni nënvlerësuar. Takimet janë të preferuara . Edhe ata që kanë mbetur pa një dashuri do të jenë në gjendje të shohin të ardhmen me më shumë interes.

Gaforrja

Ju duhet të përgatiteni për diçka të rëndësishme që do të vijë disa muaj nga tani . Nuk ka më kundërshtim si më parë: padyshim nëse keni punuar në një mjedis të vështirë ose keni pasur diçka për të thënë, më në fund keni folur qartë. Të ndjeheni të lirë nuk është si të ndjeheni të përmbushur dhe të përmbushur, kështu që shumë Gaforre janë më të fortë psikologjikisht, por ende nuk kanë krijuar projekte të reja. Kjo është sfida e madhe midis tani dhe qershorit. Fundjava do të jetë e mirë për dashurinë.

Luani

Të gjithë ata qe jane të trazuar nga tensionet e shumta planetare të përjetuara në fillim të shkurtit nuk duhet t’i tërheqin këto probleme as në dashuri , sepse ekziston rreziku të përjetojnë një Shën Valentin konfliktual. Mund të jetë tashmë për ata që kanë një histori që nuk ka shkuar që nga fillimi i muajit: Shkurti nuk solli shumë qetësi. Për ata që kanë përjetuar një krizë, përfshirë punën, duhet pak durim për t’u rikuperuar dhe në përgjithësi, guximi është i nevojshëm .Këshilla e yjeve është të mos mendojnë për problemet e punës dhe parave nëse jeni me personin që doni.

Virgjëresha

Kjo është një fundjavë e rëndësishme për ju . Shenja juaj drejtohet nga Mërkuri, planeti që përfaqëson mendjen, kështu që dhurata më e madhe që mund t’ju jepet është diçka poetike dhe imagjinare, jo diçka e shtrenjtë! Sipas horoskopit të Paolo Fox, midis sot dhe nesër mund të ushqeni dashurinë me një frazë ose me një shpresë të dobishme për të ardhmen .

LEXO EDHE:  Grida Duma e pranon/ "Dashurinë" e gjeta në PD

Peshorja

Edhe nëse po përballeni me një provë këto ditë, do ta kaloni shkëlqyeshëm . Ashtu si njerëzit e tjerë që kanë përjetuar vështirësi, ju mund të dilni më mirë nga çdo lloj shqetësimi, si në një punë ashtu edhe në nivelin sentimental, ose një problem fizik. Çfarëdo situate komplekse konflikti që po përjetoni, ju e kapërceni atë më mirë se të tjerët! Kjo falë shumë planeve të favorshëm që do t’ju lejojnë gjithashtu të fitoni një sfidë në dashuri.

Akrepi

Kohët e fundit ju e keni treguar veten paksa të dyshimtë për marrëdhëniet romantike , kështu që edhe sot mund të bëheni pak të pasigurt. Mes sot dhe nesër, shumë do të pyesin se ku ka shkuar dashuria apo nëse dashuria e ndjerë në kohët e fundit është vërtet e sinqertë. Ne duhet të jemi të kujdesshëm dhe të shmangim tensionet e vogla . Kujdes në veçanti nëse keni marrëdhënie me një Luan ose Dem të lindur.

Shigjetari

Ndjeni një tension të fortë që duhet të përpiqeni ta kapërceni. Me këtë trazirë, dita e sotme mund të jetë paksa komplekse, por nesër do të jetë më mirë. Kjo është një fundjavë me rritje të favorshme dhe nesër disa emocione dhe marrëdhënie mund të marrin hov . Nëse ka një person që ju intereson, kjo është koha e duhur deri më sot.

Bricjapi

Këto ditë është normale që të ketë një ndalesë të vogël të shkaktuar edhe nga një fatkeqësi kaluese: kjo ndodh veçanërisht kur ata që ju rrethojnë ju zemërojnë. Një projekt i caktuar mund të kapërcejë, një program mund të ndryshojë, por fundjava nuk do të përfshijë vështirësi ekstreme gjithsesi. Mund të ketë vetëm pak lodhje që duhet të përpiqeni ta kapërceni.

Ujori

Keni nevojë për shtytje të reja dhe emocione të reja . Në këtë moment ju dukeni të lodhur dhe nervoz, kështu që jeni në një gjendje tranzicioni ku duhet të përpiqeni të kapërceni gjithçka që nuk e keni kuptuar dhe që nuk e keni pranuar muajt e fundit. Ju mund të hartoni një plan veprimi për të hequr qafe disa sherr. Mbetet një përpjekje fizike, kështu që në këto ditë është e këshillueshme që të relaksoheni dhe të shmangni teprimin e saj ose ekzagjerimin e tensioneve që strehojnë brenda jush.

Peshqit

Në dashuri keni dyshuar që nga fundi i vitit të kaluar. Për ata që kanë arritur të kapërcejnë hutimet, kjo pjesë e shkurtit duket e rëndësishme dhe Dita e Shën Valentinit do të ndihmojë për të kuptuar më mirë se si janë gjërat. Një ndjenjë e sinqertë për një person ekziston akoma, por duhet kuptuar nëse është e reciproke. Historitë e reja do të jenë të rëndësishme, por nesër mund të provojë edhe disa marrëdhënie./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi, e Premte, 25 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 28 Shtator-04 Tetor

Dashi
Fleksibiliteti juaj do të testohet sot. Ju mund të përfundoni duke e shtrembëruar dhe përkulur trupin tuaj për t’iu përshtatur kontureve të ditës. Do të zbuloni se nëse bashkoni forcat me do të keni shumë punë dhe do të jeni të suksesshëm. Mos u frikësoni nga intensiteti i emocioneve të të tjerëve. Ju do të gjeni forcë në veten tuaj të qetë.

Demi
Ju mund ta keni të vështirë të kuptoni pse të gjithë janë kaq të ngarkuar sot. Mos e humbni kohën tuaj. Eshtë më mirë të pranoni që gjërat thjesht janë ashtu siç janë. Detyra juaj është të mbani ekuilibrin. Kjo mund të thuhet më lehtë sesa të bëhet. Ju jeni duke punuar me disa çështje mjaft intensive, por asgjë që nuk mund ta trajtoni pa qetësi.

Binjakët
Nëse dikush është i aftë të merret me energjinë e fortë emocionale të ditës së sotme, ai jeni ju. Njerëzit e tjerë mund të jenë të zemëruar dhe të paaftë për të përtypur çështjet e ndjeshme që mund të lindin. Kujdesuni, pasi mund të ketë disa kundërshtime të mëdha që ju prishin planet. Ju do të përballeni me një forcë praktike, tokësore që vë në dyshim metodat tuaja të funksionimit.

Gaforrja
Energjitë kokëforta mund të sfidojnë natyrën tuaj sot. Do të ishit mirë ta shfrytëzonit këtë energji agresive dhe ta përdorni për të ndjekur disa projekte që i keni lënë të pambaruara. Njerëzit e tjerë mund të jenë të paepur në pozicionet e tyre, por ju lehtë mund ta kapërceni këtë duke shkelur në natyrën tuaj fleksibël, të adaptueshme.

Luani
Përdoreni energjitë për të shtyrë synimet tuaja përpara. Intensiteti i sotëm emocional do t’ju gjunjëzojë nëse nuk jeni të kujdesshëm. Sekreti është të shfrytëzoni energjinë dhe ta përdorni atë në avantazhin tuaj. Mundohuni të mos kapeni në mes të zjarrit të një konflikti. Rreshtimi aktual planetar do të thotë që do të keni zgjidhje në jetën tuaj të dashurisë sot.

Virgjëresha

Kjo është një nga ato ditë në të cilat duhet të veproni ose përndryshe do të përfondoni duke u përdorur. Energjitë agresive po punojnë në kundërshtim me qëllimet tuaja. Ju do ta gjeni veten të përfshirë në situata të ndërlikuara nëse nuk jeni të kujdesshëm. Mos u shqetëso shumë për atë që njerëzit e tjerë e konsiderojnë të gabuar.

Peshorja
Energjia intensive e ditës po ju ndihmon të modernizoni projektet tuaja dhe të forconi mendimet tuaja. Punoni për të manifestuar idetë dhe ëndrrat që vërtiten vazhdimisht në kokën tuaj. Sot është një ditë e shkëlqyeshme për të sjellë në vëmendjen tuaj gjërat praktike që kanë nevojë për vëmendje. Konfigurimi aktual astral është i përsosur për një ditë e natë me kënaqësi.

LEXO EDHE:  Parashikimi i motit/ Si pritet të jenë temperaturat nesër

LEXO EDHE:  Rikthehen ditët me diell/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët për nesër

Akrepi
Kjo është një ditë për t’i bërë gjërat me pasion. Nëse ka ndonjë lloj pune që duhet të bëni, tani është koha ta bëni. Mundohuni të mos filloni ndonjë argument në vendin e punës. Në aspektin sentimental mund të krijoni një lidhje interesant me një person të cilin e keni njohur prej kohësh. Me paratë do të duhet të tregoni pak më shumë kujdes.

Shigjetari
Ka një forcë që punon për t’ju kundërshtuar sot. Qëndrimi i palëkundur i një tjetri mund t’ju pengojë nga gjërat që po përpiqeni të përmbushni. Merrni kohë për të parë anën tjetër të situatës. Ju mund të fitoni një perspektivë të madhe dhe të arrini një pikë të shëndetshme ekuilibri, falë ngjarjeve të ditës. Mos u tërhiq nga pikëpamja jote vetëm sepse të gjithë nuk pajtohen me ty.

Bricjapi
Ka një intensitet rreth ditës që mund të bëjë që të tërhiqesh nga disa punë të rëndësishme. Çështjet mund të bëhen të pakëndshme dhe ndoshta paksa të lodhshme. Njerëz të tjerë mund të dëshirojnë të bëjnë ato gjëra që ju nuk do të donit t’i bëni. Mos u mërzitni dhe mos u irritoni. Ose bashkohuni dhe nisni një bashkëpunim.

Ujori
Do të bënit mirë të bashkoheni me intensitetin e ditës. Ju keni aftësinë të zbuloni çdo gjë dhe të gjeni shkakun themelor të çdo mosmarrëveshjeje. Ka një potencial të madh që ju të ndiqni disa projekte kryesore sot. Punoni për të promovuar idetë tuaja. Mos u tërhiq. Ndjeshmëria juaj është pasuria juaj më e madhe. Mos ngurroni të shprehni emocionet tuaja.

Peshqit
Sot kjo ditë mund të rezultojë mjaft luftarake. Mund të ketë njerëz që ju kundërshtojnë nga të gjitha anët. Ka prirje të ketë disa ndërprerje serioze në rutinën tuaj të përditshme. Të tjerët mund të jenë mjaft kokëfortë dhe ju jeni të prirur të bini në një situatë në të cilën askush nuk është i gatshëm të tërhiqet. Çfarëdo që të ndodhë, ju do të thirreni për të vepruar. Kjo me siguri do të jetë një ditë me ngjarje.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Tre shenjat e horoskopit që do të përjetojnë një verë të lumtur

Publikuar

-

Nga

Binjakët

Binjakët janë me shumë fat. Në të njëjtën kohë, suksesi vlen si për jetën personale ashtu edhe për karrierën. Binjakët mund të tërhiqen nga ndryshimet dhe kjo do t’u sjellë dobi vetëm atyre. Ndryshimet drastike do të përmirësojnë kushtet financiare. Gushti është muaji më i favorshëm për krijimin e marrëdhënieve të reja ose transferimin e asaj ekzistuese në një nivel të ri.

Peshorja

Është e mundur që Peshorja do të takojë dashurinë e vërtetë gjatë verës. Përveç kësaj, kjo periudhë do të ndikojë pozitivisht në harmonizimin e marrëdhënieve familjare. Sipas parashikimeve, në fund të gushtit, Peshorja do të ketë bollëk monetar.

LEXO EDHE:  4 shenjat e horoskopit që do të martohen në vitin 2019

LEXO EDHE:  4 shenjat e horoskopit që do të martohen në vitin 2019

Akrep

Për Akrepat, kjo verë do të jetë një nga më të lumturat. Më në fund do të jeni në gjendje të përmirësoni jetën tuaj të dashurisë. Sipas astrologëve, këta persona do të gjejnë dashurinë apo përmirësojnë një raport romantik të krijuar tashmë. Deri në fund të sezonit, përfaqësuesit e kësaj shenje do të kenë një “erë të dytë” në punën e tyre dhe më në fund do të arrijnë atë që kanë ëndërruar prej kohësh në karrierë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 24 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 24 Qershor 2021

Dashi

Ruani qetësinë nëse diçka shkon keq sot. Mos u tregoni shumë të padurueshëm. Ju mund të bëni më shumë dëm sesa mirë. Merrni parasysh situatën, bisedoni me të tjerët, ruani një qasje tjetër ndaj problematikave të ndryshme.

Demi

Të lindurit në shenjën tuaj janë të favorizuar në lojërat e fatit sot. Koncepti për ju është fitimi pa asnjë përpjekje. Shansi do të vijë kur nuk do e prisni fare. Sa më pak që përpiqeni të formësoni gjërat, aq më shumë ato përgjithësisht do të rrjedhin në favorin tuaj. Shijoni ditën.

Binjakët

Nëse takoni dikë të ri sot, thyejeni akullin gradualisht. Mos derdhni të gjitha informacionet menjëherë. Lëreni personin të ngrohet me natyrën tuaj intensive emocionale. Njerëzit do të kenë nevojë për hapësirën e tyre, prandaj sigurohuni që të lejoni hapësirë të mjaftueshme për liri emocionale dhe fizike.

Gaforrja

Mos kurseni asnjë shpenzim emocional ose monetar sot. Çfarëdo që të vendosni në këtë ditë, do të kthehet te ju dhjetëfish. Mos ngurroni të kënaqeni me natyrën tuaj argëtuese. Prisni zinxhirët dhe eksploroni botë të reja në mendjen dhe në mjedisin tuaj fizik.

Luani

Sot nuk është një ditë për të qëndruar brenda. Lëreni të kaluarën pas teje dhe vazhdoni përpara. Kapini mundësitë me të dyja duart dhe rrotullojeni motorin në ingranazh të lartë. Përqendrohuni në horizontin e hapur para jush. Kjo është një ditë e shkëlqyer për të filluar të krijoni disa aventura të reja.

Virgjëresha

Dëgjoni sot muzikën tuaj të preferuar. Bëni një festë vallëzimi në dhomën tuaj. Kjo është një ditë e shkëlqyeshme për të drejtuar energjitë. Shkoni në një aventurë radikale, që nuk mendonit se do të ishte e mundur. Projekte të reja parashikohen për ju.

LEXO EDHE:  Kthjellime dhe vranësira/ Kapriçot e motit për javën e ardhshme

LEXO EDHE:  Grida Duma e pranon/ "Dashurinë" e gjeta në PD

Peshorja

Mund të jetë jashtëzakonisht e vështirë për ju të merrni vendime për ndonjë gjë sot. Mos u stresoni për punën ose gjërat që duhet të bëni. E sotmja është një ditë që nuk duhet të mbushet me energji negative nga e kaluara.

Peshorja

Dita e sotme duhet të ecë normalisht. Do të zbuloni se ka një fuqi të madhe që nxit emocionet tuaja dhe se jeni në gjendje ta çoni atë fuqi në ekstrem. Përdorni natyrën tuaj të fortë, dinamike për të fituar zemrat e të tjerëve.

Shigjetari

Mos u mërzitni nëse njerëzit nuk të marrin aq seriozisht sa do të doje sot. Është në natyrën e ditës t’i mbash gjërat të lehta. Mos u stresoni për gjërat që nuk i kuptoni. Shkoni me rrjedhën dhe vazhdoni të buzëqeshni. Ju nuk mund të gaboni për sa kohë që bashkoheni në gëzimin dhe argëtimin e mirë të ditës.

Bricjapi

Ju mund të zbuloni se diçka ose dikush me qëllim përpiqet t’ju bëjë gjërat të vështira për ju sot. Mund të duket sikur po përpiqeni të merreni me disa çështje të rëndësishme, por gjërat po ju rrëshqasin disi. Lërini të tjerët të kenë lirinë e tyre.

Ujori

Hani një mëngjes të shëndetshëm dhe qëndroni larg kafeinës. Lidhu me njerëzit në një nivel intelektual ose filozofik dhe diskutoni mbi kuptimin e jetës. Nëse jeni duke kërkuar simpati, mund t’ju duhet të prisni disa ditë. Njerëzit nuk janë në humor, ata thjesht duan të qëndrojnë vetëm.

Peshqit

Frymëzoni të tjerët të dalin nga monotonia e tyre sot. Ndani gëzimin me njerëzit e tjerë dhe drejtojini ata në diskutime interesante. Shansi do t’ju favorizojë në aspektin e gjendjes shpirtërore. Kalojeni këtë ditë pranë familjes dhe fëmijëve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE