Connect with Us

Enkelejda Hoxha do lironte “të fortin e Rrugës së Kavajës”/ Zbulohet lidhja intime me avokatin

Kronika

Enkelejda Hoxha do lironte “të fortin e Rrugës së Kavajës”/ Zbulohet lidhja intime me avokatin

Publikuar

-

Gazetari Elton Qyno ka nxjerrë të tjera detaje lidhur me arrestimin e gjyqtares Enkelejda Hoxha.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, gazetari Elton Qyno konfirmon faktin se gjyqtarja Hoxha dhe avokati Aldo Tabaku ishin në një lidhje intime së bashku.

Sipas Qynos, rasti i fundit për lirim nga burgi që po përgatij nga kjo dyshe ishte dhe ai i Genc Ferhatit, të fortit të rrugës së Kavajës, por që në momentin e fundit ai u tërhoq nga kërkesa për lirim, pasi çështja i ka rënë një gjyqtareje tjetër në Krujë.

Sot në burgun e Fushë-Krujës, është mbajtur 5 minuta heshtje totale, për arrestimin e çiftit të dashnorëve, gjyqtares Enkelejda Hoxha dhe avokatit anonim, Aldo Tabaku. Të burgosurit humbën dritaren e tyre të komunikimin me lirinë, pasi gjyqtarja Hoxha dhe avokati i mirënjohur Tabaku, kujdeseshin çdo ditë për lirinë e tyre, mjafton të kishte karburantin financiar në rregull. Të burgosurit kanë derdhur lot sot, Nga sot, s’do depozitojnë më kërkesa në gjykatë për lirim me kusht.

Planet për lirimin e të dënuarve nga qelia, çifti i dashnorëve i bënte pas kalimit të 1 ose 2 orgazmave në një apartament sekret në Tiranë.
Tabaku natën bënte betejë në krevat me gjyqtaren, ndërsa ditën vijonte betejën ligjore me të, në sallën e gjyqit. Enkelejda Hoxha me dashnorin e saj Tabaku, kanë liruar sa e sa persona të rezikshëm, duke i lënë të lirë rrugëve të Shqipëri.
Rasti i fundit që po përgatij nga kjo dyshe dashnorësh, ishte dhe ai i Genc Ferhatit, të fortit të rrugës së Kavajës, por që në momentin e fundit ai u tërhoq nga kërkesa për lirim…, pasi çështja i ka rënë një gjyqtareje tjetër në Krujë.
Çifti i dashnorëve tashmë përfundoi nga apartamenti sekret në zonën e “5 Majit” në një dhomë tek 313 në rrugën “Jordan Misja” Tiranë. Kjo zonja dhe dashnori i saj, kulmin arritën me lirimin e Endrit Dokles. Zani Caushi, plasi të transferohej nga burgu i Drenovës në Fushë-Krujë, por jo s’ia arriti qëllimit”, shkruan Qyno./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Lista me të dhënat private/ SPAK drejt sekuestrimit të materialeve forcërisht

Publikuar

-

Nga

Lista me të dhëna konfidenciale të kategorizuar si “mbështetës” ose jo të Partisë Socialiste, janë publikuar  së fundmi në media.

Bëhet fjalë për të dhëna sensitive të 910 mijë qytetarëve, banorë të Tiranës, ku përfshihej numri i ID dhe numri i telefonit.

Për këtë çështje një hetim ka nisur edhe nga Struktura e Posaçme Antikorrupsion.

Për të hedhur dritë më tej në SPAK, kanë dëshmuar  Andi Bushati dhe Armand Shkullaku, të cilët nxorën në median listën me të dhënat private.

Ndërkohë, SPAK i ka çuar shkresa zyrtare Agjencisë Kombëtare e Shoqësisë së Informacionit dhe Partisë Socialiste për t’u dhënë informacion të plotë mbi sistemet që ata kanë dhe mundësinë që të jetë abuzuar, në atë që pretendohet në lidhje me publikimin e të dhënave personale.

LEXO EDHE:  Detaje tronditëse nga vrasja e dy motrave/ “Nuk i dilnin lekët për vilën, shiti një fëmijë dhe gruaja e Përparimit”

LEXO EDHE:  Atentati në Tiranë/ Viktima plagosi në 2010 një person

Burime nga SPAK i thanë CNA.al se ende nuk janë marrë përgjigjet zyrtare as nga PS as nga AKSH-i dhe në rast se do të refuzohet përgjigja prej tyre, do të përdoret forca nga ana SPAK.

Pra, do të ndërhyhet në PS dhe AKSH për të marrë të gjithë dokumentacionin që është i nevojshëm për hetimin e kësaj çështje, sasktësojnë burime nga SPAK, për CNA.al.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrau gruan/ 35 vite burg për gardistin

Publikuar

-

Nga

35 vite burg, për ish gardistin Alket Arapaj i akuzuar për vrasje në familje. Ky ka qenë vendimi që ka marrë Gjykata e Tiranës, paraditen e sotme.

Kujtojmë se me 12 shkurt 2019, ai ekzekutoi në banesën e tij bashkëshorten Evelina Seferaj, në Allias.

Krimin e kreu me armën e shërbimit, duke e qëlluar tre herë bashkëshorten e cila mbeti në vend e vdekur./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përplasen me policinë/ Arrestohen dy të rinj

Publikuar

-

Nga

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Tropojë arrestuan në flagrancë shtetasit F. O., 24 vjeç, dhe E. B., 23 vjeç, banues në Tropojë.

Arrestimi i tyre u bë pasi këta dy shtetas janë konfliktuar me persona të tjerë në një lokal në qytetin e Bajram Currit, duke dëmtuar një tavolinë dhe një kompjuter në ambientet e lokalit.

LEXO EDHE:  Djema vini re!/ Ja se çfarë shikon një femër tek ju për herë të parë

LEXO EDHE:  Djema vini re!/ Ja se çfarë shikon një femër tek ju për herë të parë

Gjatë shoqërimit nga patrulla e Policisë, këta shtetas kanë kundërshtuar me forcë punonjësit e Policisë dhe kanë dëmtuar automjetin e Policisë.

Gjatë kontrollit fizik, shtetasit F. O. i është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një thikë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE