Connect with Us

“Bashkëshortja jote ankohet për ty tek shokët”/ Plas tek “Zonë e Lirë”/ Zyla- Çurrit: A dashuron ndonjë mashkull?

Lajme

“Bashkëshortja jote ankohet për ty tek shokët”/ Plas tek “Zonë e Lirë”/ Zyla- Çurrit: A dashuron ndonjë mashkull?

Publikuar

-

Një debat i fortë me sharje dhe ofendime ka ndodhur mbrëmjen e djeshme mes teologut Arian Çurit dhe ekspertit të komunikimit dhe çështjeve ndërkombëtare, Julian Zylës në emisionin “Zonë e Lirë”.

Zyla që i ka thënë Çurit se ndjek në Instagram 35 meshkuj, ndërsa Çuri ka arritur deri aty sa t’i thojë Zylës se gruaja jote po ankohet te shokët për impotencën tënde seksuale.

Zyla tha se kishte kontrolluar në Instagramin Currit, dhe kishte gjetur profilet e 35 meshkujve në poza “provokuese”. Ndërkohë Curri i ka përmendur familjen, duke u shprehur se bashkëshortja e Zylës, ankohet tek miqtë e tij për marrëdhënien në çift dhe atë intime.

Pjesë nga debati:

Zyla: Dua t’i bëj një ndjesë publike Çurit se herën e dytë që e takova nuk e mbajta mend. Ishte hera e fundit, se më pas e mbajta mend. Duhet të të kërkoj falje dy herë. I kërkoj ndjesë publike.

Çuri: Herën e dytë kur më ke parë ke qenë me një motor të vogël Scuter dhe më tha Iljazaj se ka Zyla një kompani sallatash, shpërndante sallata bio, sallata ruse, kineze, falimentoi. Shpërndarës sallatash i jashtëzakonshëm.

Zyla: Përsa i përket punës, unë jo vetëm që nuk komplesohem, por isha student dhe punoja. Unë nëse do kem dëshirë dhe nëse do dështoj, do ringrihem dhe nuk ka asnjë person që bën mirë kur kërkon të bëjë qesharake një person që ka të bëjë me punën.

Çuri: Ti u fute në histori personale.

Zyla: Çuri nuk bën mirë të rikudilizojë punën time. E ka kot…

Çuri: A është gënjeshtër apo e vërtetë që ke pasur një kompani sallatash bio?

Zyla: Kur kam një ide biznesi e realizoj. Njerëzit do bëhen kuriozë dhe do shohin kë ndjek ai në Instagram. A dashuron ndonjë mashkull? Është koicidencë që ke 35 meshkuj në Instagram?

LEXO EDHE:  Eni Vasili nuk përmbahet ndaj Ngjelës/ Më njeri të paedukatë s’ kam parë

Llapaj: O Çani, i shërben modelit të vjetër kjo padashje

Arian Çurri: Ai u fut në dhomën time të gjumit. Ti je mashkulli më impotent, është bërë legjendare në rrjet. Shokët e tu… A u more me krevatin tim…

Julian Zyla: Kam një vajzë 2-vjeçe

Arian Çurri: Vajza nuk ka lidhje fare.

Llapaj: Është orar familjar o Çani.

Arian Çurri: Po të intereson jeta ime seksuale unë jam i nderuar.

Zyla: Mua nuk më intereson fare as ti..

Çurri: Duke pa istagramin. Po gruaja jote shkon dhe ankohet tek shokët e tu se nuk iu shkojnë punët mirë. Ai u fut në dhomën time të gjumit. Unë vëlla besoj se nuk ka orientime seksuale, ka njerëz që dashurohen. Nuk kam dashuruar djem. Ata që kam në Instagram jam rritur me ata. Ti ke patur dhe ke kriza të jashtëzakonshme në familje. Më mirë një homoseksual i nderuar sesa një impotent..Gruja kap shoqërinë e ngushtë dhe i ankohet për ty. Je mashkulli më impotent… Këto nuk i kam nga Instagrami, i kam nga shokët e tu. Ti si dole në atë konkluzion vetëm nga Instagrami im? Ty po të intereson kaq shumë jeta ime seksuale jam i nderuar. Një sfidë do i bëj Julianit, të sjelli një femër të preferencës së tij dhe unë në sy të Julianit do kryej një akt seksual që të bindet për orientimin tim./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

1 Koment

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

“Më ka rrëqethur si asnjëherë tjetër”/ Basha emocionohet me këngën shqiptare

Publikuar

-

Nga

“Më ka rrëqethur si asnjëherë tjetër”/ Basha emocionohet me këngën shqiptare

Kreu i PD, Lulzim Basha si asnjëherë tjetër ka rrëfyer detaje nga jeta e tij private. I ftuar në emisionin “E diela Shqiptare” në rubrikën “Gjysma ime” se bashku me bashkëshorten e tij Aurela, janë rikthyer pas në kohë.

Ardit Gjebrea dhe Renis Gjoka kanë kënduar këngën “Jon”, një këngë që Basha e ka quajtur himn. Ai shprehet se si asnjëherë tjetër kjo këngë e ka rrëqethur.

Ky është një himn, një herë i them Jonit tënd se është me fat. Të gjithë ato që kemi përjetuar asgjë nuk i shpreh më shumë se kjo këngë, se teksti dhe muzika. Mjafton të dëgjosh këtë këngë dhe kujton dramën e eksodit të largimit të shqiptarëve. Sa herë që dëgjoj këtë këngë emocionohem, por kësaj radhe më ka rrëqethur si asnjëherë tjetër. “

LEXO EDHE:  Sherr mes shqiptarëve në Finlandë/ Plagosen tre persona

LEXO EDHE:  Berat /Plagos berberin se i ngacmoi gruan, sherri vijoi edhe në spital

Gjithashtu Arditi zbuloi se Basha është një njeri që emocionohet shpejt por këtë herë kreu i PD tregoi se këtë herë i fshehu./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

“Kam qenë i marrosur pas muzikës”/ Basha tregon pasionet e tij të hershme

Publikuar

-

Nga

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ftuar sot në programin “E diela Shqiptare”, ka treguar mes emocionesh pasionin e tij për muzikën. Basha u shpreh se ka qenë i marrosur pas muzikës perëndimore dhe asaj pop.

“Dixhej është fjalë e madhe. Unë kam pasur pasion të jashtëzakonshëm për muzikë. Ti e mban mend që jepej të shtunë dhe të diele  radio Italiane në orën 4 dhe 7 pasdite.  Kam qenë i marrosur pas muzikës perëndimore muzikës pop dhe në atë kohë ishte e ndaluar”, u shpreh Basha.

Gjithashtu kryedemokrati tregoi eksperincën me mikun e tij dixhej dhe se si pasioni i muzikës u kthye në prustek për të.

Ndodhej një vend që ishte plot me disko dhe klube ku muzika luhej lirisht ku nuk kishte nevojë të merrje disk me vete. Kisha shumë qef diskon. Kisha një shok, Riçardi ai dixhej dhe kishte një disko të famshme. Ne shkonim kërcenim në orët e vona ku deri para disa vitesh ishin të ndaluara dhe mua dashuria për muzikën dhe gjithë ai pasioni i muzikës mu kthye në prustek se si funksionon kjo gjëja.  Gjërat kanë ndryshuar gjërat kanë ndryshuar, aksesi është dixhitalizuar atëherë ishte me pllaka. Sot është kthyer në një zhaner më vetë. Në thjeshte zgjidhnim këngët dhe mua gjithmonë më shkonte dora te këngët e viteve 80-90”, shtoi Basha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Për tre orë në çdo cep të botës

Publikuar

-

Nga

Për tre orë në çdo cep të botës

Ky avion me 21 metra është një avion i vogël, por një hap i madh në historinë e fluturimeve. Për herë të parë ekziston tani një avion supersonik privat. Deri tani njihej vetëm avioni europian Concorde (aktiv deri në vitin 2003), avioni rus Tupolev (aktiv deri në vitin 1999) dhe natyrisht avionët ushtararakë të financuar me miliarda të taksapaguesve.

Tani kjo ndryshon. Firma Startup nga Denveri, SHBA, Boom Supersonic paraqiti në tetor të vitit të kaluar prodhimin e parë plotësisht privat supersonik, të quajtur Baby Boom. Brenda këtij viti ky model unikal supersonik synohet të bëjë testime përmbi zonën Mojave në Kaliforni, fillimisht me një shpejtësi 1600 km në orë.

Nga aeroporti Heathrow në JFK për tri orë

Qëllimi është që të përmirësohet koncepti aerodinamik dhe modeli të ndërtohet për avionë më të mëdhenj deri në 75 pasagjerë. Projekti është për avionin Overture pak më i vogël se Concorde me 100 pasagjerë, me synim që në gjysmën e dytë të këtij dhjetëvjeçari të fluturojë më shpejtësi deri në 2700 km në orë, pra në rreth 3 orë e gjysmë nga Londra në Nju Jork.

Prodhuesi kërkon të ketë një avion ekologjik me karburant pa emetim gazi karbonik. Nëse këto plane bëhen realitet, mbetet të pritet, por fluturimet supersonikë në vitet 20 të këtij shekulli po marrin një hov të ri.

“Ofrues serioz”

Por më shumë gjasa që të ngrihen në qiell avionë më të vegjël supersonikë, “superjets” për botën e biznesit për 8-15 pasagjerë. Që nga viti 2002 sipërmarrja Aerion Supersonic punon për këtë plan. Deri tani nuk është ngritur asnjë avion nga repartet e saj, por Aerion ka ofruar të dhëna shumë konkrete se si avioni i saj AS2 do të fluturojë nga viti 2024 për herë të parë dhe nga viti 2026 do të fluturojë për ata që kanë porositur.

LEXO EDHE:  Horoskopi për muajin Maj/ Paolo Fox parashikon financat dhe dashurinë

LEXO EDHE:  Makina përplas një grua te Ura e Dajlanit/ Niset me urgjencë në spital

Ekspertët e vlerësojnë sipërmarrjen si serioze. “Aerion e ka zhvilluar si veten edhe avionët gjithnjë e më tej dhe po krijon tani linjën e prodhimit në Florida. Aerion është kaq i zgjuar, e synon të shërbejë edhe një treg ushtarak”, thotë Bernd Lierbhardt, që punon si inxhinier në Qendrën Gjermane për Fluturimet dhe Hapësirën Kozmike, DLR në Hamburg i ngarkuar për projektet civile të supersonike.

Drejtori i Strategjisë dhe Financave tek Aerion, Mike Mancini tha në vitin 2019, se “kemi një plan veprimi tekonologjik për 50 vitet e ardhshme, hapi i parë në një të ardhme më të shpejtë të udhëtimit është AS2”. Hapi tjetër do të jetë një avion pasagjerësh. “Ne duam ta bëjmë këtë me kujdes dhe me vetëdije mjedisore për të mënjanuar problemet që e kufizuan Concorde.”

Aerion po e bën realitet pretendimin e saj përmes ngritjes së një qendre prodhimi 300 milionë dollarë të shtrenjtë në Melburne, Florida, ku nga viti 2023 do të fillojnë punimet e prototipit të AS2.

Shumë eufori?

Inxhinieri Bernd Liebhardt nga DLR shprehet i përmbajtur. “Për mua strategjia supersonike është pjesë e dekadave të ardhshme. Prodhimi supersonik është sipërmarrje shumë e vështirë dhe një hap tjetër i madh përtej të gjithë të tjerëve”, thotë Liebhardt duke theksuar se fillimisht kjo duhej të funksionojë.

LEXO TE PLOTE