Connect with Us

“Do jap maksimumin tim”/ Berisha flet për kandidimin në zgjedhjet e 25 prillit

Politikë

“Do jap maksimumin tim”/ Berisha flet për kandidimin në zgjedhjet e 25 prillit

Publikuar

-

/
Zgjedhjet e 25 prillit/  Berisha “zbërthen” taktikën e Ramës për hartimin e listave

Ish kryeministri Sali Berisha ka folur për kandidimin e tij në zgjedhjet e 25 prillit.

Në një intervistë për “A2” Berisha i shpreh se personalisht e ka me shumë dëshirë kanidimin ën këto zgjedhje, ndërsa shton se vendimin përfundimtar e kanë forumet e partisë.

I pyetur se kush është zobna që ai do të kandodojë, Berisha është treguar diskret në këtë drejtim, ndërsa shton se në çdo zonë që do të jetë do jap maksimumin e tij.

Ndërsa i pyetur për sulmet e kryeministrit Edi Rama për të çuar për skrap LSI, Berisha shprehu bindjen se kjo parti ka dalë mirë në çdo proces zgjedhor.

LEXO EDHE:  Rama ka bllokuar reformen zgjedhore

“Jam në proces e sipër të vendimit dhe natyrisht do të jetë partia që do jap vendimin përfundimtar. Personalisht jam por vendimet janë nga forumet e partisë.

Duke qenë në prag të shpalljes së listave, unë do të doja diskrecion që ruajnë edhe kandidatët e tjerë, por do të bej përpjekje që aty ku të caktohem të jap kontributin tim.

LSI në çdo zgjedhje ka dalë më mirë nga çfarë është parashikur. Në vlerësimin tim sulmet e Edi Ramës vetëm sa i shtojnë elektorat”, tha Berisha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Për herë të parë në historikun e PD/ Mandatet me elementë sigurie

Publikuar

-

Nga

Teksa po afron 11 dhjetori, dita kur do të mbahet Kuvendi Kombëtar i PD i kërkuar nga delegatët, ka nisur dhe po vazhdon shpërndarja e mandateve të delegatëve.

Vihet re një kujdes i madh mbi legjitimimin e procesit, ato përmbajnë emër, atësi mbiemër dhe postin në organigramën e degës së qytetit përkatës.

Sipas informacioneve nga CNA.al i mandatuari, delegati, paraqet dhe ID për konfirmim. Çdo mandat është elektronik, me një barkod identifikues.

LEXO EDHE:  “Harrojeni jetën që bënit”/ Rama i prerë: Kjo është luftë jetë a vdekje

LEXO EDHE:  Rama ka bllokuar reformen zgjedhoreKjo është hera e parë në historikun e PD që mandatet janë me elementë sigurie.

Kujtojmë se në kuvendin e fundit delegatët u njoftuan vetëm me SMS nga PD, siç janë shprehur shumë delegatë./CNA.al

Në foto një mandat i degës PD, Durrës

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha i kapur nga Rama?/ Bylykbashi paralajmëron fakte të tjera, do të dalin së shpejti

Publikuar

-

Nga

Gafa e Ramës/ Bylykbashi kap mat RamënGafa e Ramës/ Bylykbashi kap mat Ramën

Deputeti demokrat, Oerd Bylykbashi, shprehet se Lulzim Basha është i kapur nga kryeministri Edi Rama.

Në një dalje për mediat, Bylykbashi  tha se ai personalisht ka fakte të tjera në lidhje me Bashën dhe se ato do të dalin

“Unë jam nga ata politikanë që dëshiroj të gjykoj në bazë të fakteve. Faktet dalin. Unë di fakte të tjera, por kemi zhvillime të fundit që po dëgjojmë, mbetet për t’u parë se si do dalin në lidhje me këto të ‘Toyota Yaris’. Janë fakte që dalin dhe mund t’i analizosh publikisht dhe në aspektin juridik. LEXO EDHE:  “Harrojeni jetën që bënit”/ Rama i prerë: Kjo është luftë jetë a vdekje

LEXO EDHE:  Foto/ Rama mbledh deputetët në ish vilën e Enverit

Basha ka vepruar në një seri faktesh që e ka shtyrë nga një veprim i gabuar në tjetrin. Basha kërkon ta ketë mburojë PD”. /CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Na çoi në konflikt me ndërkombëtarët”/ Bylykbashi flet me bindje: Basha shkarkohet më 11 Dhjetor

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Deputeti i PD Oerd Bylykbashi, thekson se vendimet e gabuara strategjike që ka marrë Basha ndër vite kanë dërrmuar Partinë Demokratike, duke e çuar në konflikt edhe me ndërkombëtarët.

Në një dalje televizive, ai u shpreh se në Kuvendin e 11 dhjetorit do të votohet edhe për shkarkimin e Bashës.

 “Statuti e parashikon që kryetari shkarkohet nga kuvendi kombëtar. Kryetari i Partisë shkarkohet nga kuvendi. Tashmë nuk ka dyshim që e gjitha po projektohet drejt asaj për një seri veprimesh që ka marr zoti Basha që na kanë çuar edhe tek humbja e zgjedhjeve. LEXO EDHE:  Rama ka bllokuar reformen zgjedhore

LEXO EDHE:  Ish-deputeti i sulet Ramës/ Populli shqiptar të ka vulosur si “Non Grata”

Është e pa diskutueshme blerja masive e votës që ka bërë Rama, që është vepër penale, kriminale. Por nga ana tjetër kemi një Bashë që ka marr vendime strategjike të gabuara. Jo para 25 prillit, por duke filluar nga ngritja e çadrës e këtej që kanë çuar PD në turbulenca duke dërrmuar energjitë e partisë edhe në raport me ndërkombëtarët.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE