Connect with Us

Reshjet e dendura të shiut/ ARRSH informacion për gjendjen e akseve rrugore

Aktualitet

Reshjet e dendura të shiut/ ARRSH informacion për gjendjen e akseve rrugore

Publikuar

-

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion mbi gjendjen e akseve kombëtare.

Gjatë natës ka pasur reshje me intensitet në të gjithë territorin, të cilat kanë sjellë edhe problematika në rrugë, por pa penguar qarkullimin e mjeteve. Sipas ARRSH, qarkullimi vazhdon normalisht.

“Është punuar për rënien e inerteve, në aksin e Valbonës. Në Skuraj-Burrel tek aktivizimi i rrëshqitjes në km 14+ 600. Në km 87, në fshatin Vrishë, aksi Fushë Arrëz-Kalimash. Po punohet në Shëngjergj për rrëshqitjen e një masivi me zhavorishte. Në Llogara ka patur reshje breshëri me intensitet shume të lartë, është punuar nga kontraktori për pastrimin Drejtuesit e mjeteve të tregohen të kujdesshëm për shkak të reshjeve, të reduktojnë shpejtësinë, të respektojnë sinjalistikën rrugore”, thuhet në njoftimin e ARRSH./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Tronditëse/ E mitura përdhunohet në grup

Publikuar

-

Nga

Lushnje/ 51-vjeçari arrestohet për veprime të turpshme me 12-vjeçaren

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Lezhë ku një grup prej pesë personash kanë dhunuar seksualisht në bashkëpunim me njëri-tjetrin një vajzë të mitur.

Policia njofton sejanë prangosur  pesë persona nga mosha 17 deri në 44-vjeç,  pasi dyshohen se me anë të shantazheve kanë detyruar 15-vjeçaren që të kryejë marrëdhënie seksuale me ta.

Të arrestuarit janë A. K., 31 vjeç, A. M., 27 vjeç, E. T., 30 vjeç, N. Ll., 44 vjeç dhe A. Gj., 17 vjeç. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Detaje nga vrasja në Shkodër/ Dyshohet si autori kryesor, shpallet në kërkim Ibrahim Liçi

Publikuar

-

Nga

Detaje nga vrasja në Shkodër/ Dyshohet si autori kryesor, shpallet në kërkim Ibrahim Liçi

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me vrasjen e Endri Mustafës në Shkodër.

Dyshohet se autori kryesor i vrasjes së 33 vjeçarit është Ibrahim Liçi. Burime pranë Policisë së Shkodrës raportojnë se Lici i cili është shpallur në kërkim për vrasjen e 32-vjeçarit.

Kujtojmë se Endri Mustafa u gjet një ditë më parë i vrarë, ndërsa ishte raportuar i zhdukur nga shtëpia prej tri ditësh./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Refuzimi i Metës/ Komisioni Hetimor ndryshon planin

Publikuar

-

Nga

Refuzimi i Metës/ Komisioni Hetimor ndryshon planin

Komisioni hetimor ka nisur mbledhjen për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Në nisje të tij, shkresa e presidentit Meta drejtuar Kuvendit ka ndryshuar rrjedhën e vijimit të mbledhjes se Komisionit Hetimor Parlamentar.

Mbledhja është ndërprerë me kërkesë nga anëtarët e Komisionit për të lexuar shkresën e presidentit dhe më pas do të rikthehen për të marrë një vendim.

Në nj ëshkresë prej 29 faqesh, presidenti Meta i është përgjigjur kërkesës të Komisionit Hetimor për ftesën e seancës dëgjimore.

LEXO EDHE:  Njoftim i rëndësishëm i Autoriteteve në Portin e Durrësit/ Anulohen të gjitha udhëtimet drejt Italisë

LEXO EDHE:  Punime në kabina/ Stakohet energjia elektrike në disa zona në Tiranë

Sipas presidentit kërkesa, nuk referon asnjë dispozitë kushtetuese dhe ligjore për bazueshmërinë e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE